دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۳:۴۳Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رضا شاه پهلوی»

جماران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۵:۲۶    
پایگاه خبری جماران: میهن ما ایران از دوران بسیار دور و قرن ها قبل از ظهور اسلام از نیروی نظامی نیرومند و قوی برخوردار بوده که در دوره های مختلف با فرماندهی پادشاهانی بزرگ و فرماندهانی شجاع ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: سیستم دستگاه های اجرایی توسط مدیران و برنامه ریزان ارشد دوران رضاشاه طراحی شده با این وجود امروز نیز نحوه مدیریت و تصمیم گیری در دستگاه های اجرایی دقیقا متناسب با دوران رضاشاه است.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۳:۰۰    
اولین هواپیمای مسافربری ناوگان حمل و نقل ایران در سال 1304 توسط کمپانی یونکرس در ایران فعالیت کرد. تصویری تاریخی از این هواپیما را ببینید.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۲۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
همشهری: از به قدرت رسیدن رضاشاه پهلوی و کودتای 28 مرداد تا انتخابات88 و کلید روحانی؛ وقایع مهم تاریخی یک سده اخیر را در ویدئوی زیر ببینید.
برترین ها / بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۴۷   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس، حسن رحیم پور ازغدی در مصاحبه ای به سوالاتی درمورد حکومت رضاشاه پرداخت. متن گفت وگو به شرح ذیل است: سوال) بالاخره لندن در جهت ایدئولوژی سازی ایران باستانی، آیا توانست اصل و نسب اصیل آریایی برای رضاخان دست و پا کند؟ ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۵    
رضاخان یا همان رضاشاه پهلوی بنیان گذار سلسله پهلوی در 24 اسفند 1256 در سوادکوه مازندران چشم به جهان گشود و در 4 مرداد 1323 در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی درگذشت، وی از سال 1304 تا 1320 خورشیدی پادشاه ایران بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
نشست نقد کتاب رضانام تا رضاخان، زندگی نامه رضاشاه پهلوی از 1256 تا 1299 نوشته هدایت الله بهبودی با بحث درباره زندگی نامه نویسی، اهمیت مستندنگاری و نیز زندگی نامه رضاشاه برگزار شد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۱    
کودتای سوم اسفند رضا خان علیه حکومت قاجار به پایان سلسله قاجاریه انجامید و در نهایت رضاشاه پهلوی در سال 1304 تاجگذاری کرد و پادشاه ایران شد. رویداد 24 در این فیلم وقایعی که به کودتای 3 اسفند ختم شد را بررسی کرده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب رضا نام تا رضا خان؛ زندگی نامه رضا شاه پهلوی از 1256 تا 1299 یک شنبه (3 اسفند ماه) برگزار می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کتاب رضانام تا رضاخان؛ زندگی نامه رضا شاه پهلوی از 1256 تا 1299 برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
نشست نقد کتاب رضانام تا رضاخان؛ زندگی نامه رضاشاه پهلوی از 1256 تا 1299 برگزار می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۳۳    
اقتصاد ایران: در مراسم رونمایی از کتاب رضانام تا رضاخان (زندگی نامه رضاشاه پهلوی از 1256 تا 1299) نوشته هدایت الله بهبودی از یک عمر تلاش این نویسنده تجلیل شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در مراسم رونمایی از کتاب رضانام تا رضاخان (زندگی نامه رضاشاه پهلوی از 1256 تا 1299) نوشته هدایت الله بهبودی از یک عمر تلاش این نویسنده تجلیل شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شخص محمد رضاشاه پهلوی تمایل زیادی به روابط با رژِیم صهیونیستی و استفاده از آن را داشت. علاوه بر لائیک بودن شخصیت محمدرضا شاه، وی می خواست از نفوذ جاری یهودیان ایالات متحده آمریکا به نفع خود استفاده کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۳۷    
اقتصاد ایران: کتاب رضانام تا رضاخان (زندگی نامه رضاشاه پهلوی از 1256 تا 1299) نوشته هدایت الله بهبودی رونمایی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
کتاب رضانام تا رضاخان (زندگی نامه رضاشاه پهلوی از 1256 تا 1299) نوشته هدایت الله بهبودی رونمایی می شود.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۲۳:۳۹    
یکی از موضوعاتی که در زمینه اقتصاد ایران در زمان شاه مطرح می شود، وضعیت اقتصادی و صنعتی کشورمان است به نحوی که بسیاری بر این باورند که محمد رضا شاه پهلوی پس از پادشاه شدن تلاش کرد تا اقتصاد ایران را به کشورهای اروپایی نزدیک کند ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۲۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- قسمت دوم مناظره صادق زیباکلام و خسرو معتضد درباره دوران رضا شاه پهلوی در مستند قبل انقلاب شب گذشته از شبکه 4 پخش شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: قسمت دوم مناظره صادق زیباکلام و خسرو معتضد درباره دوران رضا شاه پهلوی در مستند قبل انقلاب از شبکه 4 پخش شد. در این قسمت هم دو طرف بر سر مواضع قبلی خود در تایید و رد اقدامات رضا شاه پایدار ماندند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: قسمت دوم مناظره خسرو معتضد و صادق زیباکلام پیرامون پادشاهی رضاشاه پهلوی امشب پخش می شود. به نقل از روابط عمومی برنامه، قسمت جدید مجموعه قبلِ انقلاب در ادامه مناظره خسرو معتضد و صادق زیباکلام امشب روی آنتن می رود. ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۳:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
عذرخواهی صادق زیباکلام از خسرو معتضد و بینندگان تلویزیونی و شبکه های اجتماعی به خاطر لحن بی ادبانه در مناظرۀ پخش شدۀ اخیر با موضوع کارنامۀ رضاشاه پهلوی نشان می دهد که خود او پذیرفته بازندۀ این برنامه بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
زندگینامه رضاشاه پهلوی به قلم هدایت الله بهبودی توسط موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی روانه بازار نشر شد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۳:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
برنامه قبلِ انقلاب از شبکه مستند با میزبانی بهروز افخمی پخش شد و در آن مناظره ای بین صادق زیبا کلام (استاد دانشگاه و فعال سیاسی) و خسرو معتضد (مورخ) برگزار شد. محور مناظره به بررسی رضا شاه پهلوی و نقش قدرت های خارجی در زمان حکومت رضا شاه بود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
کیهان نوشت: برنامه قبلِ انقلاب روز چهارشنبه گذشته (1 بهمن) با میزبانی بهروز افخمی و مناظره ای بین صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب و خسرو معتضد، پژوهشگر و مورخ از شبکه مستند سیما پخش شد. ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۰:۱۰    
برنامه قبلِ انقلاب از شبکه مستند با میزبانی بهروز افخمی پخش شد و در آن مناظره ای بین صادق زیبا کلام (استاد دانشگاه و فعال سیاسی) و خسرو معتضد (مورخ) برگزار شد. محور مناظره به بررسی رضا شاه پهلوی و نقش قدرت های خارجی در زمان حکومت رضا شاه بود
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۳۶    
رضا شاه پهلوی یک سال پس از سفر به ترکیه و تحت تاثیر آتاتورک، در سال 1314 دستور کشف حجاب در ایران را صادر کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
یکی از مسائلی که در زمان رضاشاه اجرا شد و با مقاومت طیف های مختلف مردمی رو به رو گردید، طرح استعماری و ضدفرهنگی کشف حجاب و ممنوع اعلام کردن پوشش و حجاب اسلامی در سطح کشور بود. به گزارش شیعه پرس ، امروز 17 دی ماه سالروز اجرای سیاست ضدفرهنگی و استعماری کشف حجاب به دستور رضاشاه پهلوی است. ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۴:۲۵    
رضا شاه پهلوی در سال 1300 ارتش نوین ایران را تاسیس کرد؛ رضا خان پس از آنکه وزیر جنگ شد فرمان ادغام قوای قزاق و ژاندارمری را داد و در 15 دی ماه سال 1300 ارتش نوین ایران با پنج لشکر منظم تشکیل شد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۷:۱۶    
تصاویر تاریخی از تاجگذاری رضا شاه پهلوی در تاریخ 24 آذرماه سال 1304 را ببینید.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۲۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
تصاویری از موزه زندان وزارت امنیت دولتی ایران در دوره محمد رضا شاه پهلوی را در گالری عکس اسپوتنیک ببینید.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : مؤسسۀ فرهنگی هنری قدر ولایت که از دهۀ 70 فعالیت های خود را آغاز کرده است در حوزۀ تاریخ معاصر آثار بسیاری را منتشر کرده است و در سال های مختلفی به عنوان ناشر برگزیده انتخاب شده است ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- آقای عیسی کلانتری در تحلیلی از اوضاع سال های آخر رژیم محمد رضا شاه پهلوی حضرت روح الله را فرزند ناخلف آمریکا دانسته اند؛ هنر و درک صحیح حضرت روح الله از اوضاع سیاسی داخل ایران و شرایط حاکم بر جهان را نمی توان به حساب آمریکا گذاشت و کمال بی انصافی و نادانی است که بخواهیم آمریکا را در این ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۲    
پدیده ای که ما تحت عنوان تجددگرایی افراطی از آن یاد می کنیم، و به نیروی سیاسی و اجتماعی چنان قدرتمندی تبدیل می شود که میراث انقلاب مشروطه را می خورد و آرمان خود را در قالب حکومت رضا شاه پهلوی تأسیس می کند، از همین دوران بتدریج شکل می گیرد.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه خراسان نوشت: یکی از سیاست هایی که رضاشاه در دوران سلطنت خود دنبال کرد و بعد از فرار و تبعید وی، به شدت مورد توجه مطبوعات ایران و جهان قرار گرفت، استفاده مداوم از شیوه قتل درمانی بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیستمین روز آبان ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۹:۳۶    
قدس آنلاین : آمریکا از زمان مشروطه به بعد نشان داده که هیچ اهمیتی به حفظ منافع ملت ایران نمی دهد، حتی محمد رضا شاه پهلوی وفادار به آمریکا ملعبه دست آمریکا بود، به گونه ای که نتوانست در بخش های مختلف اعم از مسائل دفاعی تا سیاسی ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۰۱    
سرلشکر آیرم رئیس نظمیه دوره رضاشاه پهلوی بود. او شارلاتانی بود که حتی رضاشاه را هم گول زد و کمتر کسی از سیاستمداران و مردم از شر وجود او در امان ماندند.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۱۰    
باغ موزه قصر تهران، از زندان تا موزه به گزارش گلونی در دوره قاجار ساختمانی در تهران ساخته شد. که قصر قاجار (کاخ قاجار) نام داشت. این کاخ یکی از قدیمی ترین کاخ های دوره قاجار است و یک داستان عجیب در پشت آن نهفته است. قصر قاجار در زمان رضاشاه پهلوی خراب شد و زندان جایگزین آن شد. ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۶    
آرامگاه فردوسی در دوره رضا شاه با پیگیری چهره هایی همچون تیمورتاش، محمدعلی فروغی و محمدتقی بهار انجام شد. در تصاویر تاریخی امروز، عکسی از آرامگاه فردوسی پس از بازسازی را ببینید.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۰:۱۷    
از زمان سقوط رضا شاه پهلوی در شهریور 1320 تا پایان عمر سلطنت محمدرضاشاه در سال 1357، جریان های سیاسی پرشماری موجودیت خود را آشکار کردند. طی این سال ها دو جریان به قرار زیر در کشور وجود داشت:
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۱۵    
مقبره رضا شاه پهلوی در سال 59 توسط آیت الله خلخالی تخریب شد. در تصاویر تاریخی امروز عکس های تخریب مقبره را ببینید.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۳۱    
شهرستان سوادکوه که در استان مازندران واقع شده است زادگاه رضا شاه پهلوی می باشد و در مجاورت استان سمنان قرار گرفته است .شهرستان سوادکوه از سمت شمال به شهرستان سوادکوه شمالی، از سمت جنوب به شهرستان فیروزکوه در استان تهران و شهرستان مهدیشهر در استان سمنان ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
روایت روزنامه اطلاعات از استعفا و کناره گیری رضا شاه پهلوی از مقام سلطنت، در تاریخ 25 شهریور 1320، را در این گزارش بخوانید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
25 شهریور 1320 بود که رضاشاه پهلوی کمتر از یک ماه پس از اشغال ایران از سوی قوای روس و انگلیس، از پادشاهی ایران کنار رفت و سلطنت را به پسرش محمدرضا واگذار کرد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۰:۵۵    
برگزاری مراسم ماه محرم در ایران از دوره صفویه آغاز شد و در دوره قاجاریه مراسم به شکل گسترده تری برگزار شد. در دوره رضاشاه پهلوی مدتی جلوی مراسم گرفته شد اما از دوران پهلوی دوم برای بار دیگر عزاداری ها ادامه یافت. در تصویر تاریخی امروز عکسی از برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در دوران قاجار را ببینید.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۳۰    
اصغر قاتل اولین متجاوز و قاتل زنجیره ای در ایران بود که در دوره رضاشاه پهلوی به دار کشیده شد. گفته شده در زندان به او غذاهای خوب می دادند و به او می رسیدند زیرا از او هراس داشتند! در این تصویر تاریخی لحظه اعدام اصغر قاتل را ببینید.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۲:۳۰    
کاخ مرمر یکی از کاخ های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در تاریخ 30 خرداد 1357 با شمارهٔ ثبت 1606 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. کاخ مرمر به دستور رضا شاه پهلوی و با معماری لئون تادوسیان بنا نهاده شد.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان؛ امروزهلمین سالمرگ محمد رضا شاه پهلوی است. شاید هیچ کس باور نمی کرد که بعد از انقلاب اسلامی دومین و آخرین پادشاه پهلوی بلافاصله به کام مرگ برود اما چرخش روزگار و به گونه ای چرخید که بعد از آمدن حق باطل از میان رفت. ...
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۲۰:۰۶    
چهارم مردادماه، رضاشاه پهلوی بعد از سه سال تبعید در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی مُرد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
چهارم مردادماه، رضاشاه پهلوی بعد از سه سال تبعید در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی مُرد. در این یادداشت نگاهی به روزهای اخر سلطنت وی و چگونگی سلب اعتماد انگلیسی ها از سرسپردگی او می اندازیم.