دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۱:۲۳Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تامین ارز»

قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۰۰    
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از صنایع ما امروز مشکل ارزی دارند و کسی که تولید کننده است با تمام وجود در حال فعالیت است که با توجه به شرایط کار بزرگی انجام می دهند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
شاتا : سرپرست وزارت صمت گفت: با همکاری موثر بانک مرکزی، تامین ارز صنایع به ویژه صنایع خودرو بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد. سید مهدی نیازی، سرپرست وزارت صمت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سایپانیوز : مدیرعامل سایپا با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه، این مجموعه 86هزار و 618 دستگاه خودرو تولید کرده است، گفت: توافقات خوبی میان وزارت صمت و بانک مرکزی در خصوص تامین ارز خودروسازان و قطعه سازان صورت گرفته است ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۲۱    
سرپرست وزارت صمت گفت: با همکاری موثر بانک مرکزی، تامین ارز صنایع به ویژه صنایع خودرو بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد، ضمن این که واردات خودرو با رفع موانع عملیاتی شده و ترخیص این خودروها تسریع شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۳۷    
روز گذشته یک نامه به تاریخ 17 اردیبهشت ماه و با امضای مدیرعامل ایران خودرو منتشر شد که در آن نسبت به تبعات عدم تامین ارز برای خودروسازان هشدار داده شده بود. در این نامه همچنین آمده بود که ایران خودرو، تولید را به دلیل نبود ارز متوقف کرده است. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل ایران خودرو در نامه ای به سرپرست وزارت صمت نوشته است که به دلیل عدم تامین ارز در سال جاری و خالی شدن موجودی کالاهای انبار این شرکت و تامین کنندگان آن، توقف های متعددی در خطوط تولید ایران خودرو رخ داده است.
بانک ملی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۱۶   + ۳۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، تامین ارز همراه زائران حج 1402 در شعب ارزی این بانک، برقراری امکان تماس تصویری و صوتی در عربستان صعودی از طریق پیام رسان بله و... از جمله خدمات بانک ملی ایران برای زائران سرزمین وحی است. فروش ارز تا سقف 500 دلار به زائران حج تمتع ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبر خودرو، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه، این مجموعه 86 هزار و 618 دستگاه خودرو تولید کرده است، گفت: از آنجا که توافقات خوبی میان وزارت صمت و بانک مرکزی در خصوص تامین ارز خودروسازان و قطعه سازان صورت گرفته ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۷   + ۳۹ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که تدابیر اتخاذ شده از سوی وزارت صمت و بانک مرکزی سبب تسهیل تامین ارز در شبکه تامین و ایران خودرو شده، تصریح کرد: در حال حاضر تولید روال عادی داشته و چالشی در زمینه تامین و تغذیه خطوط تولید وجود ندارد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۲۴    
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران گفت: عدم تامین ارز برای تایرسازان موجب افت تولید تایر در اریبهشت ماه شده و با ادامه این روند کاهش تولید در صنعت تایر و در نهایت توقف تولید در ماه های آینده قطعی خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون اجرایی رییس جمهور با اشاره به بحث تامین ارز مورد نیاز کشور گفت: دولت اجازه تاخیر در تامین ارز خیلی از کالاها را نمی دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۶   + ۷۳ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه، این مجموعه 86 هزار و 618 دستگاه خودرو تولید کرده است، گفت: از آنجا که توافقات خوبی میان وزارت صمت و بانک مرکزی در خصوص تامین ارز خودروسازان و قطعه سازان صورت گرفته، تولید خودرو سیر افزایشی پیدا کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۷    
نایب رئیس انجمن داروسازان: زمانی که صنعت داروسازی ما بخواهد به دنبال تامین ارز باشد و اعتباراتش هم مقدارش و هم زمانش برای آن تکافو نکند قطعاً ما با کمبود دارو مواجه می شویم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۵    
جدی، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بازار گفت: در حال حاضر بانک مرکزی حاضر به پذیرش درخواست دولت و مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین ارز صنعت خودرو نیست و راه خود را ادامه می دهد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۵۲   + ۱۲۳ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت گفت: با همکاری موثر بانک مرکزی، تامین ارز صنایع به ویژه صنایع خودرو بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد، ضمن این که واردات خودرو با رفع موانع عملیاتی شده و ترخیص این خودروها تسریع شده است. ...
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
پیش لرزه تعهدات معوق خودرو با هشدار خودروسازان بابت توقف تولید به دلیل چالش های مختلف از جمله تامین ارز و قیمت گذاری دستوری، در حالی رخ داده که سیاستگذار همچنان بر برنامه تولید امسال و افزودن بر تعهدات خودرویی اصرار دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران به سال چهارم رسید. ما در این بخش تلاش می کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم. :
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
بازار؛ گروه خودرو: منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت امروز اعلام کرد که مشکل تامین ارز صنایع خودروسازی و قطعه سازی در سال جاری رفع می شود. همزمان با این موضوع نامه ای از مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو منتشر شده است که اردیبهشت ماه سال جاری به وزارت صمت توقف تولید [...]
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل ایران خودرو شب گذشته با انتشار نامه ای از توقف تولید خطوط ایران خودرو بدلیل کمبود ارز خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۲    
اقتصاد ایران: معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت بعد از هشدار دیروز احتمال توقف تولیدات خودرو از تامین ارز شرکت های این صنعت و قطعه سازان خبر داد.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فکر نمی کنم مسائلی که خودروسازان و قطعه سازان در مورد تامین ارز مطرح می کنند، صحیح باشد. شرایط تولید مانند گذشته است تغییری در این خصوص نداشته ایم. خودروسازی ها مانند گذشته ارز دریافت کرده و برای تولید تلاش می کنند. خودروهای تولیدی هم چندان ارزبری بالایی ندارند
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو هشدار داد: امسال بودجه طرح دارویار ذیل حوزه هدفمندی قرار گرفته است و در صورت عدم اصلاح این رویه، کمبود دارو قطعی است؛ تأمین ارز دارو از طریق "شرکت نیکو" یکی دیگر از مشکلات این حوزه است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
مشکل تامین ارز برای صنعت خودرو روز گذشته با انتشار نامه منوچهر منطقی به سازمان توسعه تجارت رونمایی شد و منطقی در این نامه ضمن هشدار در مورد توقف قریب الوقوع خطوط تولید خودروسازان؛ خواستار لغو محدودیت سیستمی تخصیص ارز برای صنعت خودرو شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به بررسی های انجام شده چالش مربوط به تولید خودرو به بحث رویه ثبت سفارش ها بازمی گردد و مشکلی در تامین ارز وجود ندارد. همچنین در حالی تولید مشمول سابقه واردات سیستمی شده که واردات انواعی از آیفون های آمریکایی حتی مشمول سابقه واردات نیست.
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۵۳   + ۲۷ سایت دیگر  
عصر خودرو- با توجه به بررسی های انجام شده چالش مربوط به تولید خودرو به بحث رویه ثبت سفارش ها بازمی گردد و مشکلی در تامین ارز وجود ندارد. همچنین در حالی تولید مشمول سابقه واردات سیستمی شده که واردات انواعی از آیفون های آمریکایی حتی مشمول سابقه واردات نیست.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۵۸   + ۸۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، منوچهر منطقی گفت: در جلسات متعددی که طی یک ماه گذشته با حضور مدیران شرکت های خودروسازی، وزارت صمت، مدیران بانک مرکزی و سازمان توسعه تجارت و با حمایت های سرپرست وزارت صمت برگزار شد، مسائل مرتبط با تامین ارز صنایع خودرو و قطعه سازی کشور رفع شد. ...
خودروسازان این روزها با چالش تامین ارز مورد نیاز روبرو هستند. سازمان توسعه تجارت برنامه ریزی جدیدی را برای تخصیص ارز در دستور کار قرار داده است و همین مساله به نوعی تبدیل به پاشنه آشیل شرکت های خودروساز برای تولید شده است ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۴۹    
گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که از ابتدای سال تاکنون افزون بر 2.5 میلیارد دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا و غیره تامین ارز با نرخ مصوب انجام شده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
از ابتدای سال تاکنون 2.5 میلیارد دلار بابت واردات گندم،ذرت، جو، کنجاله سویا،دانه های روغنی و... تامین ارز با نرخ مصوب صورت گرفته است
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران با بیان این که چالش اصلی ما تامین ارز و تداوم تولید است، گفت: اگر به ما بگویند ارز 28 هزارتومانی نمی دهیم و ارز 43 هزارتومانی بگیرید حرفی نداریم و یا اصلا اجازه دهند که با هر قیمتی که می توانیم مواد اولیه مان را تامین کنیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ساختار آشفته تامین ارز واردکنندگان با دلار نیمایی و فروش آن با ارز آزاد در بازار مشکلاتی را در اقتصاد کشور و خانوارها ایجادکرده است که مصرف کننده نهایی تاوان چنین بی تدبیری را با هزینه بالا می پردازد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۲۳    
اقتصاد ایران: دولت پیشنهاد داد کمیته تخصیص ارز و کمیته تأمین ارز به دلیل ناکارآمدی ادغام شود و ریاست کمیته جدید به عهده بانک مرکزی قرار بگیرد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
دولت پیشنهاد کرده تا کمیته تخصیص ارز و کمیته تامین ارز به دلیل ناکارآمدی ادغام شده و ریاست کمیته جدید برعهده بانک مرکزی قرار بگیرد.به نظر می رسد این تغییر به دلیل مشکلات در تخصیص ارز واردات و تداوم رویه واردات از محل صادرات خود بوده است.
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۴۹   + ۲۸ سایت دیگر  
کاکایی در مورد واردات خودروی دست دوم و اینکه آیا واقعا فرقی بین لندکروز دست دوم و 206 وجود ندارد گفت: مسلما که فرق دارد و می توان در ایران هم لندکروز وارد کرد و سوار هم شد؛ اما موضوع اصلی تامین ارز است که اول باید تکلیف این مساله روشن شود.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
برنامه اقتصادی کوتاه مدت دولت تحت عنوان بسته مهار تورم و رشد تولید نهایی شده و از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۷۱ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش تخصیص ارز برای تامین کالا توسط بانک مرکزی خبر داد و همچنین اعلام کرد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال تدارک اصلاحیه ای روی بسته یارانه سال گذشته است که هر وقت نهایی شود توسط وزیر تعاون یا بنده اعلام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۲۰    
ایسنا/البرز رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی و لوازم جانبی کرج گفت: در حالیکه کالای عرضه شده در بخش تجهیزات مخابراتی به بخش جدایی ناپذیر سبد خانوار تبدیل شده اما واردات آن به شدت درگیر نوسانات ارز بوده و تمامی واردکنندگان در تخصیص و تامین ارز مورد نیاز دچار مشکل می شوند.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۱    
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران با بیان اینکه دامداران از قیمت مصوبه شیرخام رضایت ندارند، گفت: وضعیت بازار کنجاله سویا بحرانی به دلیل عدم تامین ارز بحرانی است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۶:۱۸    
اقتصادنیوز: اگرچه ارز دارو یا برخی از کالاهای اساسی حساس دست و پا شکسته تخصیص یافته اما برخی کالاهای اساسی هنوز درگیر تامین ارز هستند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۳    
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو کشور تامین ارز را از بزرگترین چالش های تولیدکنندگان داخل برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه بانک های عامل همکاری لازم با تولیدکننده برای تامین ارز را ندارند و بانک مرکزی نیز پس از تخصیص ارز شرایط اجرایی لازم برای تامین را فراهم نمی کند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۷:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 2.5 میلیارد دلار بابت واردات گندم، ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و روغن، برنج و کود تامین ارز با نرخ مصوب انجام شده است. ...
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
فراز نوشت: آقابزرگی تحلیلگر بازار سرمایه براین باور است: فرایند و جریان تامین ارز را به شکلی اداره کنیم که هم فروشنده و هم متقاضی خرید در سطح و فضای اقتصاد آزاد بتوانند با هم توافق کنند
مهرصبا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۲۵    
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه، فراز نوشت: آقابزرگی تحلیلگر بازار سرمایه براین باور است: فرایند و جریان تامین ارز را به شکلی اداره کنیم که هم فروشنده و هم متقاضی خرید در سطح و فضای اقتصاد آزاد بتوانند با هم توافق کنند.
فرهاد آگاهی، عضو دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد که بلاتکلیفی موجود در نظام تامین ارز برای تامین کنندگان کالا، امکان برنامه ریزی را از فعالان اقتصادی بخش خصوصی سلب کرده است.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مسعود شکرانی ، رئیس کمیسیون تامین تجهیزات و کالای فاوای نصر تهران، درباره راهکارها و اقدامات این کمیسیون در زمینه تامین ارز واردکنندگان حوزه IT در گفت وگو با روابط عمومی سازمان توضیحاتی داد. ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
قضیه کمبود دارو بعد دیگری پیدا کرده است؛ به گفته رئیس مرکز پژوهش های مجلس عدم تامین ارز و نیز محقق نشدن کاهش تعرفه های گمرکی، آینده بازار بحرانی دارو را بحرانی تر خواهد کرد. به گفته او هم اکنون نیز 200 قلم دارو کمیاب یا نایاب است و چنان چه تمهیدی اندیشیده نشود این اوضاع بدتر هم خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۳۷   + ۴۳ سایت دیگر  
بالغ بر 2.5 میلیارد دلار تامین ارز با نرخ مصوب بابت واردات گندم، جو، ذرت و ... از ابتدای سال تا کنون صورت گرفته است.
برترین ها / خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۳:۱۵   + ۲۳ سایت دیگر  
بیش از 14ماه از دستور رئیس جمهور مبنی بر رفع موانع قانونی و اجرایی واردات خودرو می گذرد. با این حال به نظر می رسد عرضه وارداتی ها به بازار، مسیری طولانی در پیش دارد. در این بین از تامین ارز و تایید استاندارد خارجی ها، به عنوان دو سرعت گیر ورود خودرو یاد می شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۱۱    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اراده جدی دولت برای واردات خودرو تصریح کرد: اگر دولت در تامین ارز برای واردات خودرو مشکل دارد چرا لایحه واردات خودروهای کارکرده را تقدیم مجلس کرده است.