سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۰۲:۳۶May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زبان فارسی»

برترین ها / ورزش 3   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
باشگاه پورتو با زبان فارسی پوستر آقای گلی ستاره ایرانی خود را طراحی کرد.
کیهان   ۴ ساعت پیش    
رئیس بخش زبان و ادبیات فارسی انستیتو آسیا و آفریقای دانشگاه دولتی مسکو گفت: به دنبال توسعه مناسبات تهران – مسکو در سال های اخیر، گرایش و انگیزه جوانان روسیه به آموزش زبان فارسی بیشتر شده است. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بنیاد سعدی در گردهمایی رؤسای نمایندگی های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گفت: دیپلماسی عمومی به معنای خاص کلمه، روز به روز در وزارت خارجه همه کشورها جدی تر می شود و آموزش و گسترش زبان سهم مهمی در این دیپلماسی دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۸    
رسانه های تخصصی حوزه فناوری طی یکی دو دهه گذشته و تحت تاثیر رشد روزافزون فناوری و ابزارهای هوشمند به یکی از پرخواننده ترین و پرطرفدارترین منابع کسب خبر و اطلاعات تبدیل شده اند. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس محمد حسین بادامچیان در دومین روز از نشست داوری در ترازوی داوری که به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی صبح امروز هفتم خرداد ماه در تالار تمدن این پژوهشگاه آغاز به کار کرد ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۳    
حوزه / روحانی کاروان زیر سایه خورشید در کاشان، با تأکید بر اینکه مهربانی حضرت فراگیر و برای تمام افراد خوب و بد است، گفت: در زبان فارسی رئوف و رحیم هر دو به معنای مهربانی است ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۵    
استادان زبان فارسی دانشگاه های هند که به منظور دانش افزایی و دیدارهای دانشگاهی به ایران سفر کرده اند، در دیدار با مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از جاذبه های فرهنگی و گردشگری ایران گفتند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۱۸    
رییس دپارتمان فارسی دانشگاه کراچی در مراسم اختتامیه اولین المپیاد زبان و ادبیات فارسی گفت: کسی نمی تواند فارسی را از قلب ما خارج کند چرا که ریشه زبان فارسی در ایالت سند و ایالت بلوچستان و در کل پاکستان بسیار محکم و عمیق است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۴۷    
مولف کتاب معتقد است: در این کتاب برآنیم تا به این بخش کم تر توجه شده در میان پژوهش های ادبی و تاریخ نظر کنیم و آن بلاغت یا در معنای وسیع تر آن رتوریک است. این کتاب نخستین گام در قلمرو پژوهش های مربوط به بلاغت (رتوریک) تاریخ نگاری در زبان فارسی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
طراحی یک برنامه هوشمند ویراست می تواند به سرعت و دقت نویسندگان، خبرنگاران و دانشجویان بیفزاید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
سید مهدی ناظمی گفت: فکر شاعرانه در بیان دکتر داوری هر چند ملهم از آرای مارتین هایدگر فیلسوف آلمانی، است اما نظر به امکانات گسترده شعر در زبان فارسی وجوه متنوع دیگری هم می تواند داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۰۷    
برنامه زبان شیرین با هدف آموزش و گسترش زبان فارسی در میان ایرانیان خارج از کشور تولید شده است و چهارشنبه، جمعه و یکشنبه هر هفته ساعت 19:30 از شبکه جام جم پخش می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
میرزامحمد که آن زمان در میان اهل فن به علامه قزوینی شهره بود همچون گوهری بود گران بها برای زبان و ادبیات فارسی.
شوشان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۱۳    
شوشان مرتضی حمداوی : طالبان که خود را امارت اسلامی افغانستان می نامند یک جنبش و یک سازمان مذهبی –نظامی اسلامگرا متشکل از روحانییان اسلام گرای سنی در افغانستان است. ...
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، یدالله گودرزی دبیر جشنواره ملی آیین سخن در گفتگو با شبکه خبر در خصوص تفاوت این جشنواره با سال قبل گفت:در این دوره یک بخش ویژه اضافه شده که بخش ویژه حکیم نظامی گنجوی است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کتاب میراث فراگیر به ارائه مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت آموزش و گسترش زبان فارسی در منطقه تمدنی ایران می پردازد.
دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب بیان کرد: قبولی در آزمون بسندگی زبان فارسی که مورد تایید وزارت علوم باشد، برای دانشجویان خارجی در طول دوره تحصیل ضروری است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۳    
به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی مراسم نمادین زنگ زبان فارسی در دبیرستان ماندگار ایرانشهر نواخته شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۴۵    
مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه ایلام یکی از 19 مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از اساتید زبان فارسی اهل کشور هندوستان از کتاب فروشی ستارگان آسمان و نمایشگاه دائمی کتب دفاع مقدس لرستان بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
برنامه زبان شیرین با هدف آموزش و گسترش زبان فارسی در میان ایرانیان خارج از کشور تولید شده است و چهارشنبه، جمعه و یکشنبه هر هفته ساعت 19:30 از شبکه جام جم پخش می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
آیین پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی به همت گروه زبان و ادبیات فارسی و با حضور شاهنامه پژوهان و استقبال دانشجویان در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۰:۰۰    
استادان زبان فارسی دانشگاه های هند ضمن خرسندی از تالیفات آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان بنیاد سعدی، نسبت به مهمان نوازی و لهجه های شیرین شهر های سفر کرده در ایران ابراز شگفتی کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۴۲    
رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: در زمینه توسعه زبان فارسی اقدامات خوبی انجام شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: مشترکات زیادی میان دیوبندیه و ایرانیان و شیعه وجود دارد؛ از جمله اینکه آنها محب اهل بیت(ع) هستند و برای زبان فارسی احترام ویژه ای قائلند و ایرانیان را برادران خود می دانند و حوزه علمیه باید برای آگاهی بیشتر آنها از شیعه و ایران تلاش کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۳۵    
معاون بورس سازمان امور دانشجویان گفت: دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه زبان فارسی نسبت به درک و گویش مشکل دارند و نیازمند تغییرات رویکردها، روش و عملکرد ها برای استانداردسازی هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استادیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه هر زبان، نوعی فهم جهان است و در صورت غالب شدن یک زبان، آن وقت جهان تنها با یک دیدگاه و نگرش دیده خواهد شد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: برای علاقه مندی دانشجویان در کشور خودشان دوره های مجازی آموزش زبان فارسی را برگزار می کنیم و همزمان از ظرفیت برخی دانشجویان دکتری جهت آموزش ها استفاده خواهیم کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۵۹    
آموزگار گفت: بالاتر از همه این توصیفات آنچه موحد درباره زبان فارسی می گوید بسیار شنیدنی و به یاد سپردنی است. نظری همسو با آنچه از دل همه آذربایجانی های دلبسته به ایران برمی خیزد. او صمیمانه می گوید: خاستگاه من آذربایجان است و سرشار از فولکورهای شیرین ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: مرجعیت علمی و گسترش زبان فارسی تا 50 سال آینده امری مهم است و در این دو زمینه باید اقدامات اساسی انجام دهیم و زمان زیادی نداریم و باید از آموزش های مجازی بهره ببریم.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان دانشجویی با تاکید بر اهمیت آموزش مجازی زبان فارسی گفت: دانشجویان غیرایرانی گاهی 700 ساعت آموزش دیده؛ اما توانایی فارسی حرف زدن و فارسی فهمیدن ندارد. در ارزیابی ها نباید سطحی برخورد شود. مدرک مراکز آزفا دارای مجوز برای کل کشور معتبر است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پلیس هندوستان خبر داد: حدود 400 سکه تاریخی مربوط به دوران مغول در حین عملیات ساخت و ساز در معبدی در منطقه ناناوتا کشف شد. به گزارش سیناپرس، مغولان کبیر هندوستان، خاندانی با ریشه ایرانی بودند که برای مدت های طولانی در هندوستان حکومت کرده و زبان فارسی را در این کشور رواج دادند ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۳    
در این سخن نگاشت به مرور آیات مورد اشاره در بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار شاعران و اساتید زبان فارسی می پردازیم.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۳:۱۰    
گزارشگر دیدار فینال رقابت های والیبال جام باشگاه های آسیا به زبان فارسی از عملکرد محمدجواد معنوی نژاد تمجید کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مهدی صالحی، ویراستار و دبیرانجمن ویرایش و درست نویسی و عضو شورای سیاستگذاری دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری در بیست ویکمین نشست زبان شناخت تاکید کرد که خط و زبان فارسی از معماری اسلامی حذف شده و در بناهای معماری دوره ما ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۲    
گروه اقتصاد- از سال 1389 هدفمندی یارانه ها از راه رسید و سوبسید 16 کالا حذف شد و دولت به جای ارائه سوبسید به کالاها پول نقد بین مردم توزیع کرد و از همان موقع سوبسید که واژه ای فرانسوی در زبان فارسی بود، شد یارانه ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
در تمجید از عملکرد محمدجواد معنوی نژاد گزارشگر دیدار فینال رقابت های والیبال جام باشگاه های آسیا زبانش را تغییر و به زبان فارسی صحبت کرد.
برترین ها / طلا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۳:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
کمیته فنی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا برترین بازیکنان بیست وسومین دوره این رقابت ها را معرفی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
ناجی باکیرجی مسئول موزه مولانا قونیه گفت: در موزه مولانای قونیه 700 نسخه دست نوشته به زبان فارسی موجود است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
کتاب طریق الحب نوشته زهرا کثیری اثری متفاوت به زبان فارسی و عربی است که می کوشد با ارایه جملات مورد نیاز زوار، زمینه تعامل هر بیشتر میان زائران ایرانی و عراقی سفر اربعین را فراهم کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
دومین گردهمایی مراکز آموزش زبان فارسی(آزفا) دانشگاه های کشور به همت سازمان امور دانشجویان و به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سازندگان این برنامه درخصوص دلایل و چگونگی اتفاقات سرزمین های اشغالی و حوزه مقاومت که گسترده تر هم هست، فراتر از خبر عمل کرده اند و باعث شده اند در همین مدت کوتاه، برنامه مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد. به بهانه بررسی این برنامه، با امیر تاجیک، تهیه کننده این مجموعه گفت وگو کردیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
گزارشگر دیدار فینال رقابت های والیبال جام باشگاه های آسیا در تمجید از عملکرد محمدجواد معنوی نژاد زبانش را تغییر و به زبان فارسی صحبت کرد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۵:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
شما حال پاسخ به نظر هستید. نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی شود. شما حال پاسخ به نظر هستید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۰:۰۳    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، باحضور جمعی از اساتید دانشگاه شهیدچمران اهواز، هنرمندان، پژوهشگران، علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ و در میان استقبال گرم مردم ...
سومین نکوداشت سخن سرای پارسی ، همزمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در رشت برگزار و برندگان این جشنواره معرفی شدند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
بیست وپنجم اردیبهشت ماه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر حماسه سرای ایرانی و سراینده شاهنامه است. فردوسی نه تنها با سرایش شاهنامه، یکی از بزرگ ترین آثار ادبی کهن پارسی را خلق کرد؛ بلکه موجب حفظ و حراست زبان فارسی از گزند روزگار شد و هویت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۴۵    
ایسنا/خراسان رضوی کارگردان نمایش بازی نامه باستان گفت: شاهنامه آبروی فرهنگی ملت ما است؛ فردوسی تاثیر زیادی در حفظ و پاسداشت زبان فارسی داشته است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۵۹    
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با همکاری گروه دستان وابسته به فرهنگسرای رمضان امیری در راستای ترویج و پاسداشت زبان فارسی اقدام به برگزاری ویژه برنامه شبی با نقالان و حافظ خوانان کودک و نوجوان کرد.