یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۰:۳۰Oct 2020 25

جدیدترین‌های «خوشنویسی ایران»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن خوشنویسان استان قزوین گفت: پایتخت خوشنویسی ایران هنوز نگارخانه تخصصی خوشنویسی ندارد و هنرمندان خوشنویس قزوینی از حداقل امکانات مورد نیاز برای توسعه کمی و کیفی آثار خود بی بهره هستند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: یک استاد خوشنویسی اظهار کرد: کشورهای غرب آسیا نیز در حال پیشرفت در حوزه خوشنویسی هستند اما ما با اینکه مهد این هنر بوده ایم، اکنون در این زمینه عملکرد ضعیفی داشته ایم ...
همزمان با هفته خوشنویسی ایران و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان خوشنویس استان ، ششمین سالانه خوشنویسی استان در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان افتتاخ شد .
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۳۷    
سلطان علی قاینی خوشنویس سده نهم و دهم هجری قمری از اساتید برجسته خوشنویسی ایران و منطقه قاینات بود .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین با صدور پیامی با تبریک هفته خوشنویسی، از قزوین به عنوان یکی از خاستگاه های این هنر در ایران که بزرگان زیادی را در این هنر به خود دیده یاد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۰:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
بنابر اعلام کمیته اپیدمیولوژی کرونا وزارت بهداشت وضعیت بیماری کووید19 در هفته منتهی به چهارم مهرماه در 13 استان از جمله قزوین با روند صعودی یا آغاز پیک جدید دیده شده است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۶:۱۲    
چندی پیش وزارت فرهنگ جمهوری ترکیه در خبری که در وبسایت رسمی خود منتشر کرده بود، از ثبت رسمی هنر خوشنویسی به عنوان بخشی از میراث فرهنگی این کشور در یونسکو خبر داده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۶    
جا ذبه های گردشگری و دیدنی قزوین؛ پایتخت خوشنویسی ایران را در این مطلب دنبال نمایید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۴۶    
سال 1360 استاد ارشد خوشنویسی ایران غلامحسین امیرخانی طی سفری به تبریز به زیارت استاد شهریار آمد. ایشان در خلال تشرف اسباب کتابت آماده کرد و حضور استاد با قلم ششدانگی بیت معروف علی ای همای رحمت ... را در منتهای حلاوت و شأن و استحکام و ترکیبی بی نظیر تحریر کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۶:۵۸    
همانطور که هنر یک گنجینه است، هنرمند نیز سرمایه است. رسالت هنرمند ارتقا هنر و فرهنگ جامعه و وظیفه جامعه قدردانی و حمایت از اوست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عبدالصمد صمدی از چهره های برجسته خوشنویسی ایران درباره تلاش کشور ترکیه برای ثبت خوشنویسی اسلامی گفت: تاریخ هنر نشان می دهد ادعای ترکیه صحیح نیست و خوشنویسی اسلامی میراث تمامی کشورهای اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: هم اکنون پرونده هنر خوشنویسی ایران روی سایت یونسکو بارگذاری شده است.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
اخیرا رسانه دیلی صباح ترکیه درباره تهیه پرونده ثبت جهانی خوشنویسی توسط ترکیه خبر داد. در واکنش به این موضوع اساتید خوشنویسی در ایران اعتراض کردند. همان زمان مسئولان میراث فرهنگی نیز از شکایت ایران به یونسکو خبر دادند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۵:۳۰    
نماینده وزارت ارشاد گفت: طی یک تعامل دو سویه با وزارت میراث فرهنگی، از جایگاه و هویت خوشنویسی ایران در جهان دفاع می کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۳:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، از بارگذاری پرونده خوشنویسی ایران در سایت یونسکو خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۳:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تازه ترین نمایشگاه آثار غلامحسین امیرخانی با عنوان نستعلیق میراث ملی جمعه 10 مرداد با حضور اساتید هنر خوشنویسی، هنرمندان و جمعی از چهره های فرهنگی و هنری، در گالری طراحی هنر افتتاح شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۰:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
علی شیرازی، هنرمند خوشنویس، درباره پیشنهاد ثبت هنر خوشنویسی به نام کشور ترکیه و در پاسخ به این پرسش که آیا تصویب احتمالی چنین پیشنهادی بر خوشنویسی ایران تاثیرگذار است، با تاکید بر اینکه هیچ تأثیری نخواهد داشت ...
برترین ها / روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۰۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
گزارش روزنامه شهروند درباره هنرمندی که به تازگی نامش در فهرست نادره کاران میراث ملی ثبت شده است را بخوانید. به تنهایی نام بزرگی است، شاید برای معرفی نیاز نباشد که کسی بداند غلامحسین امیرخانی با محمدرضا شجریان در کلاس خوشنویسی حسین میرخانی، نشسته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
چندی پیش خبری مبنی بر اقدام ترکیه برای ثبت جهانی هنر خوشنویسی در یونسکو منتشر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۰۹:۰۷    
ثبت نام کلاسهای آموزش خوشنویسی انجمن خوشنویسان قزوین در مقاطع مختلف قلمی وتحریری (ترم تابستان) بصورت حضوری و مجازی با شرایط ویژه برای دانش آموزان ، دانشجویان ، کارمندان و فرهنگیان آغاز گردیده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۵:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: اگر ترکیه پرونده میراث ناملموس خوشنویسی را هم تهیه کرده باشد برای سال 2020 مطرح نمی کند ضمن اینکه فروردین امسال پرونده خوشنویسی ایران به یونسکو ارسال شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۵:۰۱    
طالبیان گفت:موضوع ثبت جهانی خوشنویسی برای سال 2020 مطرح نیست و احتمالا در سال 2021 یا 2022 بررسی می شود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
خوشنویسی یکی از ارکان هنر و فرهنگ ایران زمین است که در طول چندین قرن تکامل یافته و معرف هنر این سرزمین به کشورهای دیگر بوده است. با این حال هنوز خوشنویسی ایران در فهرست میراث ناملموس یونسکو به ثبت نرسیده و اگرچه نزدیک به یک دهه است که موضوع آن در دست بررسی نهادهای فرهنگی است ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۰۱:۲۵    
هفته گذشته مکتب هنر رضوان در قالب برنامه ای زنده در فضای مجازی با عنوان کتابت وحی اقدام به برگزاری آنلاین خوشنویسی کرد. هر شب یک هنرمند برجسته خوشنویسی ایران و خراسان به اجرای زنده خوشنویسی می پرداخت و گزیده ای از آیات قرآن کریم را با سبک خود در هنر خوشنویسی می نوشت.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۱۲:۱۲    
خوشنویسی که مدرک ممتاز دارد نمی تواند درآمدی از هنر داشته باشد مگر اینکه تدریس کند و چند شاگرد داشته باشد، اما مانند 30 سال پیش نمی تواند زندگی خود را از این راه بگذراند. ...
رادیو فرهنگ   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
در برنامه نام آوران ایران زمین گفتگوی اختصاصی علی عظیمی نژادان با این هنرمند عرصه ی نقاشی و خوشنویسی کشورمان پخش می شود. صادق تبریزی نقاش و خوش نویس ایرانی و از پیشروان سبک نقاشی خط است. تبریزی از پیشگامان مکتب سقاخانه شمرده می شود. وی آفریننده ی نخستین نشان رسمی جمهوری اسلامی ایران نیز بود. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
محمد درافشانی از برگزاری مسابقه خوشنویسی با عنوان "ما کرونا را شکست می دهیم" در کهن شهر قزوین؛ پایتخت خوشنویسی ایران اسلامی خبر داد.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
کرونا نمایشگاه مروری بر چهار دهه آثار سید محمد احصایی در گالری بوم را هم به حالت تعلیق درآورده است، این در حالی ست که تهران پس از سالهای دراز شاهد نمایشی انفرادی از این چهره ماندگار خوشنویسی ایران است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بمبئی روز دوشنبه در مراسمی نمایشگاه هنر خوشنویسی ایران و هند را در این شهر افتتاح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- موزه خوشنویسی ایران با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران، آیین گرامیداشت استاد سیدحسین میرخانی از احیاگران خوشنویسی معاصر را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی برگزیدگان جایزه بین المللی خوشنویسی یاس یاسین در اختتامیه این مراسم و با حضور اساتید برجسته خوشنویسی ایران و جهان معرفی شدند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی احمد مسجد جامعی گفت: یکی از ویژگی های جایزه بین المللی خوشنویسی یاس یاسین، این بود که تمام استادان به نام هنر خوشنویسی ایران کنار هم جمع شدند و آن نیرویی که همه این ها را کنار هم نشاند، نام مبارک حضرت زهرا(س) بود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
هنرآنلاین : مراسم بزرگداشت استاد سیدحسین میرخانی، کاتب قرآن و از احیاگران خوشنویسی معاصر ایران در موزه خوشنویسی ایران برگزار می شود. او در سال 1286ش در تهران دیده به جهان گشود و علاوه بر خوشنویسی، سال ها به فراگیری موسیقی و نواختن کمانچه پرداخت ...
عقیق   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۳:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
در هفته ای که گذشت کشور هند شاهد برگزاری سمینارهای مختلفی نظیر اندیشه های گاندی و درس های آن برای انسان امروز ، جشنواره خوشنویسی ایران و هند و سمینار بین المللی خدمات پادشاهان اوده به زبان فارسی و اردو بوده است.
جشنواره خوشنویسی ایران و هند با همکاری مشترک رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مرکز گسترش زبان اردو افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم افتتاحیه این جشنواره با حضور حجت الاسلام مهدوی پورنماینده ولی فقیه در شبه قاره ، شیخ عقیل احمدرئیس مرکز گسترش زبان اردو ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه خوشنویسی چهارباغ باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز،اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار،بخشدار،اساتید طراز اول خوشنویسی ایران وهنرمندان شهرستان ساوجبلاغ وشهرچهارباغ با 40 اثر برگزیده درساختمان شهرداری چهارباغ آغاز به کارکرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه خوشنویسی دستخط با آثاری از هنرمندان خوشنویسی ایران در جم آغاز به کار کرد.
نمایشگاه هنر خوشنویسی ایران و هند، 28 بهمن تا 2 اسفندماه سال جاری از سوی خانه فرهنگ ایران در بمبئی برپا می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی با حسین گوری ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۱:۳۸    
کابلی با اشاره به اینکه خراسان بزرگ پایتخت خوشنویسی ایران است، گفت: آثار هنرمندان ما در کشورهای حوزه خلیج فارس برده و به نمایش گذاشته می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۰۷:۴۹    
معترض گفت: خوشنویسی یک هنر ملی، میهنی و اعتقادی ایران است، ولی اقتصاد هنر خوشنویسی ضعیف و در حال تبدیل شدن به هنری لوکس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۵:۵۱    
هفته خوشنویسی ایران در روسیه با هدف معرفی خطاطی در ایران معاصر با همکاری بنیاد ابن سینا و کتابخانه دولتی روسیه آغاز شد
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مهر : چهارمین حراج تخصصی خط و خوشنویسی، هنرهای ایرانی و اسلامی، حراج باران با ارائه 94 اثر هنری و اشیای کاربردی، عصر جمعه 24 آبان ماه در مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار می شود ...
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۴:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
چهارمین حراج تخصصی خط و خوشنویسی، هنرهای ایرانی و اسلامی، حراج باران، با ارائه نود و چهار اثر هنری و اشیا کاربردی عصر جمعه 24 آبان در مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار می شود. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
برنامه سفرنامه خوانی امشب شنوندگان را از طریق امواج رادیویی فرهنگ به قزوین، پایتخت خوشنویسی ایران می برد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رادیو فرهنگ دوشنبه 13 آبان با ماندانا صادقی تبریزی، گردشگر همراه می شود تا وی از تجربیات سفر خود به قزوین، پایتخت خوشنویسی ایران مطالبی را بیان کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- خط مهربانی گزیده ای از آثار برتر خوشنویسی ایران در حوزه شکسته نویسی با حضور بزرگان و چهره های فرهنگی هنری کشور در گالری مهرسان افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - قزوین لقب پایتخت خوشنویسی ایران را به دوش می کشد با این وجود هنوز هیچ نوع خط و مشی مشخصی برای این هنر با قدمت در این استان تعریف نشده و هنرمندان و پیشکسوتان این رشته حتی از داشتن یک مکان اختصاصی برای خود محروم هستند.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۱۲:۵۳    
به گزارش خبرگزاری کردپرس به نقل از روزنامه ایران، این خوشنویس ایلامی گفت: در هر منطقه ای و هر کشوری جاهایی که سابقه تاریخی دارند و حتی رستوران های سنتی در مکان های تاریخی مثل حمام های قدیمی و اماکن تاریخی قدیمی اکنون جلوه دیگری پیدا کرده است و عموماً کسانی که در این فضاها غذاهای سنتی ارائه می کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۲:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
نمایشگاه خط مهربانی با نمایش خطوطی از مفاخر خوشنویسی ایران برگزار می شود.
60 اثر از آثار اساتید خوشنویسی ایران و هنرمندان خوشنویس کُرد با عنوان نقطه عصر چهارشنبه در نگارخانه شهر مریوان با حضور جمعی از اساتید خوشنویسی گشایش یافت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست انجمن خوشنویسان استان کردستان از برپایی نمایشگاه آثار اساتید خوشنویسی ایران با عنوان دستخط در دو شهر مریوان و سنندج خبر داد و گفت: این نمایشگاه امروز در شهرستان مریوان و روز جمعه در شهرستان سنندج گشایش می یابد.