دوشنبه ۰۷ مهرساعت ۰۲:۰۴Sep 2020 28

جدیدترین‌های «آموزش عالی»

 
خبرگزاری فارس   ۹ ساعت پیش    
رئیس شبکه بهداشت و درمان و مجتمع آموزش عالی سلامت قوچان گفت: مسئله توسعه و گسترش در برنامه پنجم توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارای محدودیت بوده و فعلاً ارتقای مجتمع آموزش عالی سلامت این شهرستان به دانشگاه مسدود شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
همچنان که به آخرین مهلت امسال برای ثبت نام در دوره های پذیرش براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نزدیک می شویم، آمار ثبت نام کنندگان در این دوره ها رو به افزایش گذاشته است.
افق تهران   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: بخشی از سامانه های آموزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از ترافیک رایگان بهره مند شدند به نحوی که تمامی مبادلات اطلاعاتی توسط استادان و دانشجویان بر روی این سامانه ها به رایگان انجام می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سلامت رامهرمز گفت: به همراه جمعی از فعالان دانشجویی شهرستان رامهرمز به موضوع تعطیلی واحد های تولیدی سنگ شکن و بیکاری کارگران معادن منطقه جوبجی ورود کردیم.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - فرصت ثبت نام و انتخاب رشته در رشته های بدون آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها دوشنبه 7 مهر 99 به پایان می رسد. ثبت نام برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در مهرماه سال 1399 از پنجم مردادماه آغاز شد و با توجه به تمدید مهلت ...
آنا / جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۱   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بهبود خدمات اینترنتی در دسترسی دانشگاهیان به آموزش های الکترونیکی خبر داد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ثبت نام برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در مهرماه سال 1399 از پنجم مردادماه آغاز شد و با توجه به تمدید مهلت ثبت نام ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۱۳    
درآمد نفت، تن فربه دانشگاه های دولتی را به پول مفت عادت داده و این روزها که دیگر خبری از لقمه های چرب حاصل از فروش بشکه های نفتی نیست آموزش عالی روز به روز نحیف و بیمارتر می شود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: این در حالی است که تا 2 روز پیش 135 هزار نفر برای شرکت در دوره های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای مهرماه 1399 ثبت نام و انتخاب رشته کرده بودند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و آموزش پزشکی در حالی مصاحبه ها و ارزیابی های علمی و عملی از پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت دکتری سال 99 را از روز گذشته آغاز کردند که بسیاری از داوطلبان مصاحبه الکترونیکی ارزیابی دانشجو را یک روش ناصحیح و غیر عادلانه توصیف می کنند و معتقد هستند دانشگاه ها نمی توانند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی امسال علاوه بر استرس های ذاتی ، در شرایط روحی و روانی متفاوتی برای دانش آموزان و شرکت کنندگان در کنکور رقم خورد، شرایطی که باعث پذیرفته نشدن بسیاری از داوطلبانی شد که امروز در تیررس سرکوفت و سرزنش خانواده ها قرار گرفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۵:۱۵    
141 هزار و 758 نفر برای شرکت در دوره های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مهر 99 ثبت نام و انتخاب رشته کرده اند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین فلاحی گفت: کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات در رابطه با طراحی ساز و کاری جهت حذف کنکور فعالیت می کنند و در این دوره اهتمام بیشتری برای حذف کنکور از سوی مجلس صورت خواهد گرفت.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور اعلام کرد که آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا با بستن راه آموزش آنلاین دانشجویان، بسیاری از دانشجویان بین المللی را بلاتکلیف گذاشته است. اغلب مراکز آموزش عالی در ایالات متحده هنوز درباره چگونگی برگزاری کلاس های ترم آینده که قرار است از پائیز آغاز شود تصمیمی نگرفته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۸:۴۱    
مهلت انتخاب رشته در کنکور سراسری 99 برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تمدید شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در یادداشتی به بیان دغدغه های خود در خصوص آموزش عالی کشور و آن چه به گفته ی او مدرک گرایی خوانده می شود، پرداخت.
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۲    
پایگاه خبری جامعه خبر/ سید هادی کسایی زاده: شخصا بعنوان یک روزنامه نگار که در حوزه قضایی و حقوقی فعالیت داشتم و در زندان های مختلف کشور هم بعنوان خبرنگار و عکاس و هم بعنوان متهم شاهد و ناظر بودم باید بگویم وضعیت مدیریت زندانیان در قانون به درستی تعریف نشده است ...
آنا / باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان سنجش از تمدید مهلت انتخاب رشته در کنکور سراسری 99 برای ورود به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی خبر داد.
شارا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
لزوم انتخاب دبیر منطقه، مزایا و معایب شرایط کنونی، چاپ خبرنامه مختص منطقه و برگزاری جلسات به صورت غیرحضوری بخشی از سخنان مدیران روابط عمومی حاضر در این نشست بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان سنجش به بیان توضیحاتی درباره ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در 5 گروه آزمایشی پرداخت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه ایلام گفت: با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، 5 رشته تحصیلی جدید در دانشکده کشاورزی دهلران ایجاد شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۴    
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: از بخش های آموزش عالی تشکر می کنم و خواستار ادامه همکاری های این بخش ها با ورزش دانشجویی هستیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۷    
رئیس موسسه آموزش عالی زبان های خارجی آراد از افتتاح دومین شعبه این موسسه و اولین آکادمی تخصصی زبان آلمانی در شمالغرب کشور خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ایجاد دانشکده ها، رشته ها یا سرفصل های درسی مرتبط با دفاع مقدس در همه زمینه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی برای نهادینه کردن تجربه جنگ هشت ساله اهمیت دارد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۳    
مشاوران آموزش و پرورش، آموزش های لازم را کسب کرده و از تغییرات نهایی در پذیرش آزمون سراسری دانشگاه ها، اطلاعات کامل دارند. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان و به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه شهاب مرتضی جعفری معاونت پرورشی و تربیت بدنی منطقه بیان ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
دبیر هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از تاخیر در فراخوان جدید جذب اعضای هیئت علمی خبرداد و گفت: این تاخیر به دلیل جذب اعضای هیئت علمی منطبق با آمایش آموزش عالی صورت می گیرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۰    
حوزه/ مصاحبه علمی متقاضیان تحصیل در رشته های فقه تخصصی نظام ساز موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) در محل این موسسه به صورت مجازی در اسکایپ برگزار شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۲    
تهران (پانا) _ هفته اخیر پیرامون موضوعات آغاز سال تحصیلی جدید و حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش مدارس سر شد، و این هفته مدارس کشور به تدریج مسائل خود را سروسامان دادند و با ارائه آموزش های حضوری و غیرحضوری فرایند آموزشی منظمی را در پیش گرفتند. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۰    
مدیر مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) ضمن اشاره به اهمیت ایجاد ارتباط میان علوم انسانی و فقاهت، از برنامه ریزی این مؤسسه برای ایجاد چهل رشته تحصیلی در این زمینه خبر داد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۱:۴۷    
با آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان کنکور سراسری ظرفیت رشته های تحصیلی گروه آزمایشی علوم تجربی اعلام شد. به گزارش مرور نیوز، بررسی ظرفیت پذیرش رشته های تحصیلی گروه آزمایشی علوم تجربی در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مناطق محروم، دانشگاه فرهنگیان ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۹:۰۱    
حوزه/ عضو گروه علمی فقه التربیه موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(علیه السلام) با اشاره به اهمیت راه اندازی رشته های تخصصی در حوزه های علمیه، گفت: آیت الله اعرافی که پایه گذار رشته فقه تربیت بودند و حرکت خوبی را با آن پشتوانه علمی و تخصصی که داشتند، آغاز کردند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ تولیت موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(علیه السلام) با بیان این که شعار دوره های فقه تخصصی نظام ساز تربیت مجتهد متخصص تراز اصل خواهد بود، گفت: امیدواریم تاسیس رشته فقه التربیه منجر به تولید نظام جامع تربیت اسلامی شود تا در فرایند تحصیل و تحقیقاتی که صورت می پذیرد صاحب نظرانی در این رشته تربیت ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین همتی با تقدیر از حمایت های استاد رشاد در راه اندازی رشته های تخصصی فقه نظام ساز، گفت: گره زدن فقاهت با علوم انسانی روشی است برآمده از اندیشه امام خمینی(ره) یعنی توجه به اصل مقتضیات زمان و مکان در فرایند اجتهاد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه میزان استفاده از ماسک به زیر 50 درصد رسیده است، گفت: درخواست غیرحضوری شدن مراکز آموزش عالی و حوزوی را داریم. ...
آنا / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.
میلاد لارستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۴:۵۱    
شماره 1563 میلادلارستان منتشر شد. تیتر یک این شماره به ” ظرفیت پذیرش 220 دانشجوی جدید الورود در مجتمع آموزش عالی لارستان” اشاره دارد. سخن سردبیر با عنوان ” آقای...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۹    
ایسنا/خراسان شمالی معاون آموزشی مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین از گام بلند این مجتمع به سوی صنعتی شدن خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
در نهمین نشست از آموزش عالی کلاسیک به آموزش عالی الکترونیکی ، هوش مصنوعی و آینده دانشگاه ها بررسی می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۸    
حوزه/ طلبه سطح سه موسسه آموزش عالی فاطمه الزهرا(س) اصفهان از پایان نامه خود با عنوان تفسیر تطبیقی آیات وراثت صالحان دفاع کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۵    
حوزه/ طلبه سطح سه موسسه آموزش عالی فاطمه الزهرا(س) اصفهان، از پایان نامه خود با عنوان ترجمه و نقد فصل دوم از کتاب نماینده ولی فقیه در سپاه، اثر رینولدز دفاع کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تا یکشنبه 20 مهرماه مهلت دارند فرایند مصاحبه با داوطلبان دعوت شده را به پایان برسانند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۲۲    
حوزه/ جلسه دفاع از پایان نامه طلبه سطح سه موسسه آموزش عالی فاطمه الزهرا(س) اصفهان با عنوان مبانی انسان شناختی اخلاق از دیدگاه قرآن دفاع شد.
آنا / ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سفرهای استانی این بار راهی استان اردبیل شد، استانی که با توجه به ظرفیت ها و موقعیتش مأموریت راه اندازی دانشکده صنایع خلّاق و دانشکده ای با محور آب درمانی و آب گرم را دریافت کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
انتخاب رشته کنکور سراسری از امروز، چهارشنبه 2 مهر آغاز شده و تا شنبه 5 مهر ادامه دارد. انتخاب رشته و شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیز تا دوشنبه هفته آینده 7 مهر ادامه خواهد داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۵    
وزیر علوم و آموزش عالی روسیه گفت در صورت افزایش روند ابتلا به کرونا، مدارس و دانشگاه ها در روسیه تعطیل خواهند شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۵۶    
رییس مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) در حکمی عقیله السادات مقدس نیان را به عنوان معاون تهذیب و امور فرهنگی این مؤسسه منصوب کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۰    
به همت مجتمع آموزش عالی جامعه المصطفی(ص) همایش ملی ظرفیت های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب 3 مهرماه برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، همایش ملی ظرفیت های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی رئیس جامعه المصطفی (ص) العالمیه به صورت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، وزیر آموزش و پرورش و آموزش عالی لبنان، با اوج گیری شمار مبتلایان به کرونا در این کشور، فعالیت مدارس و دانشگاه ها تا اطلاع ثانوی در فضای مجازی خواهد بود. ...
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مجید مجیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه آموزش عالی تاثیرپذیرترین نهاد از کرونا است، اظهار کرد: کرونا بازگشایی دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار داد و باید براساس شرایط جدید سیاستگذاری جدیدی در نظر گرفته شود ...