دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۲۳:۵۵Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پژوهشگران آمریکایی»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی با کمک یک داروی ضد ویروس توانستند میزان عفونت را در ریه همسترهای مبتلا به کروناویروس کاهش دهند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، شبیه سازی هایی را انجام داده اند که توانایی پروتئین خوشه ای کروناویروس را در آلوده کردن بدن میزبان نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی خود دریافتند که تعامل دو ژن جهش یافته می تواند متاستاز سرطان پانکراس را در پی داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته اند که شاید نوعی پادتن بتواند به محافظت از مغز در برابر التهاب ناشی از کنه و درمان آن کمک کند.
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تحقیقات پژوهشگران آمریکایی نشان می دهد که یوگا یک تمرین آرام بخش است و می تواند درد های مرتبط با آرتروز را تسکین دهد. یوگا یک تمرین آرام است که می تواند درد های مرتبط با آرتروز را به طور طبیعی تسکین دهد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۵:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی باور دارند که ویدئوهای منتشر شده در مورد اختلال عصبی ناشی از واکسن کووید-19، در واقع به یک اختلال روانی مرتبط هستند و واکسن کووید-19 به بروز اختلال عصبی منجر نمی شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، نشانه های امیدوارکننده ای مبنی بر ارتباط میان میکروبیوم روده و اختلال اوتیسم یافته اند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۲۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته اند که افراد گیرنده پیوند یا افراد مبتلا به نقص ایمنی، حتی پس از دریافت واکسن نیز می توانند نسبت به کووید-19 آسیب پذیر باشند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۹:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافته اند که واکسیناسیون مادران می تواند پادتن های مورد نیاز را به نوزادان انتقال دهد و از آنها در برابر کووید-19 محافظت کند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی با تزریق تدریجی دوزهای واکسن کووید-19 موفق شدند دومین دوز از واکسن شرکت مُدرنا را به افرادی که به دوز اول واکنش آلرژیک نشان داده بودند تزریق کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در پروژه جدیدی موفق شده اند پلاستیک هایی را با استفاده از ضایعات ماهی ابداع کنند که قابل تجزیه زیستی هستند.
اقتصاد ایران: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته اند که بیان بیش از اندازه برخی ژن ها می تواند مرگ زودرس افراد مبتلا به سرطان ریه را در پی داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، به ارزیابی پروتئین هایی پرداخته اند که می توانند به کشف داروهای کووید-19 کمک کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، مدعی شدند که انسان ها هم می توانند کووید-19 را به خفاش ها انتقال دهند و آنها را آلوده کنند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۳۸ سایت دیگر  
متخصصان علوم پزشکیِ آمریکا در آزمایشات جدید خود دریافتند که تزریق یک دوز واکسن کرونا برای جلوگیری از ابتلای مجدد کفایت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، از الگوریتم های یادگیری عمیق برای بررسی کیفیت هوا کمک گرفته اند.
زومیت   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۰:۳۰    
پژوهشگران آمریکایی با استفاده از پودر چوب، نوعی پلاستیک زیستی ساخته اند که خواص مکانیکی خوبی دارد و در عین حال سرعت تجزیه آن بالا است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۳:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند دارویی که برای درمان سرطان تجویز می شود، می تواند بر سمی ترین پروتئین های کروناویروس تاثیر بگذارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۳:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند با استفاده از ضایعات چوب، محصولی شبیه به پلاستیک تولید کنند که قابل بازیافت و قابل تجزیه زیستی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۳:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته اند که افراد گیرنده پیوند یا افراد مبتلا به نقص ایمنی، حتی پس از دریافت واکسن نیز می توانند نسبت به کووید-19 آسیب پذیر باشند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۷:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی با کمک یک روش جدید توانستند گسترش سرطان های سر و گردن را در موش ها کاهش دهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی نشان داده اند که سلول های سرطانی برای فرار از شیمی درمانی، به شرایطی مشابه خواب زمستانی وارد می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافته اند که عملکرد سیستم کنترل عصبی افراد مبتلا به اوتیسم با افراد دیگر متفاوت است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، به ارزیابی تاثیر یک روش درمانی بر بیماری مزمن کلیه پرداختند و آن را روی گربه ها آزمایش کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۳:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در پروژه جدیدی، نقش خواب را در بهبود آسیب پس از حادثه مورد بررسی قرار دادند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، روشی را ارائه داده اند که می تواند سلول هایی را که در خون بیماران مبتلا به سرطان ریه مخفی می شوند و قابل شناسایی نیستند، شناسایی کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که گروه خاصی از پادتن ها می توانند به مقابله با مالاریا کمک کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی موفق شده اند روش جدیدی را برای کمک به بهبودی آسیب های نخاعی ارائه دهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی و هلندی در بررسی جدیدی، نقش قارچ های روده را در افزایش وزن مورد ارزیابی قرار دادند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود تلاش کردند تا با تزریق هیدروژل های حاوی دارو، مشکلات قلبی موش ها را برطرف کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافته اند که پیاده روی با سرعت کم می تواند یکی از عواملی باشد که خطر مرگ و میر را در میان بازماندگان سرطان افزایش می دهند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان می دهد که گلف می تواند مزایای بسیاری برای افراد مبتلا به پارکینسون به همراه داشته باشد و به آنها در بهبود تعادل و تحرک کمک کند.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: بسیاری از افراد با هدف کاهش وزن و لاغری سریع از رژیم های سخت پیروی می کنند، دو نوع رژیم محبوب ابن روز ها رژیم مدیترانه ای و رژیم گیاهخواری محسوب می شوند. اما کدامیک از این دو رژیم برای لاغری موثرترند؟ ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۳:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
اسپوتنیک: محققان آمریکایی در مطالعات تازه خود دریافته اند که ویروس کووید-19 می تواند سلول های عضله قلب را آلوده کند و آنها را از بین ببرد. به نقل از نیواطلس، پژوهش جدیدی بیانگر آن است که ویروس کرونا چطور می تواند بافت قلب را آلوده کند و مستقیما به آن آسیب برساند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، راهبردی را کشف کرده اند که به باکتری ها در مقابله با آنتی بیوتیک ها و داروهای فیبروز سیستیک کمک می کند.
برترین ها: پژوهشگرانی از آمریکا در چهار مورد بیماری پیش زمینه تحقیق کرده اند که ریسک بالایی را در دشوارشدن روند درمان کووید19 به همراه می آورند: بدن پرچربی، فشار خون بالا، دیابت و نارسایی قلبی. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافته اند که شاید ترکیبی از چند آنتی بیوتیک بتواند جایگزین آرام بخش های اعتیادآور شود و درد را تسکین دهد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۵۶    
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده اند که افراد مبتلا به سندروم داون بیشتر از دیگران در معرض مرگ ناشی از کووید-19 قرار دارند و باید زودتر واکسن بزنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، از یک مدل مبتنی بر یادگیری ماشینی برای ردیابی پشه های ناقل بیماری استفاده کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده اند که افراد مبتلا به سندروم داون بیشتر از دیگران در معرض مرگ ناشی از کووید-19 قرار دارند و باید زودتر واکسن بزنند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۷:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده اند که بی نظمی در خواب می تواند یکی از عوامل بروز افسردگی باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۱:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، یک مدل مبتنی بر یادگیری عمیق را ابداع کرده اند که می تواند به پزشکان در انتخاب درمان بهتر سرطان ریه کمک کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۳:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، یک درمان ترکیبی ارائه داده اند که می تواند به مهار سرطان لوزالمعده کمک کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی، تاثیر واکنش های پادتن را در بروز پیامدهای متفاوت کووید-19 ارزیابی کردند.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در جدیدترین تحقیقات خود به خواص معجزه آسایی از چای سبز پی برده اند که تا کنون ناشخناخته بود و می تواند به ایجاد درمان های موثر برای بیماری های مخرب همچون سرطان ها منجر شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۸:۴۱    
پژوهشگران آمریکایی در جدیدترین تحقیقات خود به خواص معجزه آسایی از چای سبز پی برده اند که تا کنون ناشخناخته بود و می تواند به ایجاد درمان های موثر برای بیماری های مخرب همچون سرطان ها منجر شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی توانستند صفحات پلاستیکی را تنها با کمک انرژی حاصل از نور معلق نگه دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافته اند که ترکیب برخی از داروها می تواند به بقای عمر افراد مبتلا به بیماری پیشرفته کلیه کمک کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۲:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، برخی جهش های ژنتیکی را یافته اند که می توانند به بروز اوتیسم و سایر اختلالات روانی منجر شوند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۳:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافته اند که یک آنتی اکسیدان موجود در چای سبز می تواند به مقابله با سرطان کمک کند. ایسنا پژوهش جدیدی نشان می دهد که یک آنتی اکسیدان موجود در چای سبز می تواند سطح یک پروتئین طبیعی ضد سرطان موسوم به “p53” را افزایش دهد ...