جمعه ۱۵ اسفندساعت ۰۱:۳۰Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «برنج سفید»

آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۲    
برنج در درجه اول از کربوهیدرات تشکیل شده است و این ماده تقریباً 80٪ از وزن خشک کل آن را تشکیل می دهد. بیشتر کربوهیدرات موجود در دانه خوراکی نشاسته است که رایج ترین شکل کربوهیدرات موجود در مواد غذایی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
ساری- سالانه بیش از یک میلیون تن برنج سفید در مازندران تولید می شود اما جای برنج رنگی در شالیزارها و سفره های استان خالی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۸:۰۵    
برنج سفید، قهوه ای، قرمز و سیاه از جمله ارقام برنج است اما برنج پرمصرف در ایران برنج سفید است. اکنون دستور پخت یکی دیگر از ارقام برنج یعنی برنج سیاه که برنج بسیار خوش طعمی است را به همراه پیاز کاراملی با آموزش جواد جوادی آشپز حرفه ای فرامی گیرید.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۷:۵۲    
میگو اسکمپی یک غذای کلاسیک ، اما سخت است که به طور معمول با کره زیاد تهیه می شود و روی ماکارونی پر کربوهیدرات یا برنج سفید سرو می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
شهرستان رشت با تولید سالانه 160 هزار تن برنج سفید ، بزرگترین شهرستان تولید کننده برنج در کشور است.
جماران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، ایرنا نوشت: گیلان در حاشیه حاصلخیز دریای خزر افزون بر 438 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که 238 هزار هکتار آن زیر کشت برنج و 35 درصد اراضی هم زیر کشت محصولات زراعی و باغی است. ...
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادتهران: مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: براساس آمار فائو، ایران از لحاظ تولید و سطح زیر کشت رتبه بیست و هشتم تولید برنج دنیا را دارا است. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
برنج برای بیش از نیمی از جمعیت جهان یک ماده غذایی مهم و اساسی است. اما وقتی صحبت از انتخاب برنج سفید در مقابل قهوه ای می شود ، کدام یک برای سلامتی بهتر است؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران از تولید 993 هزار و 250 تن برنج سفید در شالیزارهای استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۱:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
برنج غذای محبوب ساکنان قاره آسیاست و مردم این قاره 90 درصد برنج تولیدی دنیا را مصرف می کنند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۱:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
برنج برای بیش از نیمی از جمعیت جهان یک ماده غذایی مهم و اساسی است. اما وقتی صحبت از انتخاب برنج سفید در مقابل قهوه ای می شود ، کدام یک برای سلامتی بهتر است؟
طلا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۹:۰۰    
برنج یکی از محبوب ترین غذا ها در سراسر جهان می باشد که مصرف بالایی نیز توسط ایرانیان دارد. تحقیقات نشان داده است که میان خوردن برنج سفید و خواب با کیفیت ارتباط وجود دارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۲۱:۰۵    
مصرف زیاد برنج سفید هیچوقت توصیه نمی شود زیرا مضراتی برای بدن دارد مثل اضافه وزن، افزایش قند خون و...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۷:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق آمارها امسال 2 میلیون و 600 هزارتن برنج سفید در سطح زیرکشت 800 هزار هکتار تولید شد که این میزان تولید در کاهش واردات موثر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۲۳:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مصرف زیاد برنج سفید باعث افزایش چربی شکم، ابتلابه دیابت نوع دوم و سندروم متابولیک می شود.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
برنج به طور کلی فاقد گلوتن است، به این معنی که شامل خواص خانواده گندم و سایر غلات مانند جو، چاودار و جو دوسر نمی شود. برنج یکی از اعضای خانواده غذا هایی مانند ذرت و نیشکر است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۳:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
مصرف زیاد برنج سفید موجب افزایش چربی شکم، ریسک دیابت نوع دوم و سندرم متابولیک می شود اما سؤال این است که چقدر برنج بخوریم؟ تهران – اقتصادبرتر – 25 آبان 99 ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: به دلیل قیمت بالای تمام شده تولید و بدهی کشاورزان اغلب سود تولید برنج به جیب دلال می رود و جز سودی اندک چیزی عاید برنجکار نمی شود ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۹:۰۲    
خبری در شبکه های اجتماعی با موضوع وجود آرسنیک بالاتر از حد مجاز در برنج سفید، در حال انتشار است. واقعیت ماجرا اینجاست که برنج سفید آرسنیک غیر مجاز ندارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - استاندارد نبودن مراکز ذخیره سازی محصول راهبردی برنج در استان های مازندران و گیلان که حدود 85 درصد تولید برنج سفید کشور را در اختیار دارند ، مهم ترین ضعف زیرساختی پدافند غیرعامل در این مناطق است که می تواند تهدید جدی برای امنیت غذایی کشور محسوب می شود.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر امور بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با توجه به افزایش سازگاری ذائقه مردم جهان با برنج ایرانی بنا داریم، بازارهای هدف بیشتری را کسب کنیم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دره شهر گفت: با آغاز فصل برداشت برنج از شالیزار های این شهرستان پیش بینی می شود سه هزار تُن برنج سفید تولید شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی بهبهان گفت: پیش بینی می شود 2 هزار و 500 تن برنج از شالیزار های این شهرستان برداشت شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: به دلیل افزایش سطح اراضی پرورش راتون در استان، تولید برنج سفید حاصل از این محصول نیز در گیلان افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: سال گذشته 712 هزار تن برنج سفید در استان تولید شد که امسال تنها در کشت اول 800 هزار تن برنج سفید در مازندران تولید خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۰۶    
شاخص گلیسمی برنج سفید مانند شکر بالا است، برای همین مصرف زیاد برنج سفید نیز مانند مصرف شکر مشکل ساز خواهد شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۷    
در حال حاضر حدود 10 هزار هکتار از اراضی لرستان زیر کشت برنج است و 47 تا 48 هزار تن هم برداشت شلتوک داشته ایم که 60 درصد آن برنج سفید بوده است.
صدای ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
برداشت برنج در خرم آباد به گزارش صدای ایران ، به نقل از خبرگزاری تسنیم : در حال حاضر حدود 10 هزار هکتار از اراضی لرستان زیر کشت برنج است و 47 تا 48 هزار تن هم برداشت شلتوک داشته ایم که 60 درصد آن برنج سفید بوده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
استان گیلان 238 هزار هکتار شالیزار دارد که سالانه یک میلیون و شصت هزارتن شلتوک از این شالیزار ها برداشت می شود که توسط هزارو 428 واحد شالیکوبی تبدیل به برنج سفید می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
دانه کامل برنج به رنگ های گوناگونی از جمله طلایی، سرخ و سیاه به عمل می آید، اما رایج ترین نوع آن برنج قهوه ای است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۷    
امروزه افراد در اغلب وعده های غذایی خود از برنج استفاده می کنند، بنابراین بهتر است بدانید که زیاده روی در مصرف برنج عوارض جدی را برای بدن به همراه دارد.
بازتاب ایلام   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۹:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
ایلام- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چرداول از آغاز برداشت محصول برنج در سطح 1500 هکتار از اراضی آبی این شهرستان خبر داد. " اقبال گراوندی " با اشاره به برداشت برنج در این شهرستان گفت: پیش بینی می شود که از این مقدار سطح زیر کشت 5 هزار تن برنج سفید استحصال و روانه بازار گردد . ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
امسال در 85 هزار هکتار از مزارع استان گلستان برنج کشت شد، استان گلستان سومین تولیدکننده برنج کشور است. در برداشت شالی (برنج) به روش سنتی زنان و مردان دروگر در مرحله اول با داس شالی را درو می کنند و در مرحله ی بعد پس از جمع آوری شالی ها خرمن کوبی می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین کارخانه برنجکوبی شمال غرب کشور جهت تبدیل شلتوک منطقه مغان به برنج سفید در پارس آباد شروع به کار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: کشت برنج امسال همانند پارسال 500 هزار تن در استان پیش بینی شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۵:۲۴    
جایگزینی مقوی و خوشمزه برای برنج سفید از کشور ترکیه را حتما امتحان کنید.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
گودرز کمال پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیش بینی کرد در سال جاری از محصول شلتوک برداشت بیش از 60 هزار تن برنج سفید در لاهیجان تولید شود. ...
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رشت-آژانس خبری ریحان-مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: امسال حدود 67 هزار و 500 تن برنج سفید توسط کشاورزان این شهرستان تولید شده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۲۲:۰۶    
غذای ساده خوراک میگو رژیمی به سبک آشپزی مدیترانه ای را می توانید در صورت تمایل با پاستا، برنج سفید یا قهوه ای و کینوا سرو کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. طرز تهیه خوراک میگو رژیمی با پنیر فتا و زیتون یک قاشق غذاخوری روغن زیتون فرابکر با طعم سیر ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
عمده شالیزارهای استان شامل 6 تا 6 هزار و 500 هکتار در شهرستان دورود واقع شده که محصول آن دارای کیفیت و عطر بسیار مرغوبی است و می توان آن را به یک برند معتبر تبدیل کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: با افزایش پرورش راتون می توان علاوه بر افزایش تولید برنج سفید شهرستان، کسری مختصر ورس این محصول را جبران کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
برداشت برنج در استان گیلان هر ساله از اوایل مرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه می یابد. امسال پیش بینی می شود، شالیکاران گیلانی در 238 هزارهکتار از شالیزارشان بین 700 تا 800 هزار تن برنج سفید تولید کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گفته رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه 40 درصد شالیزارهای این شهرستان دچار آسیب شدند ولی بااین حال پیش بینی می شود امسال پنج هزار تن برنج سفید در آستانه اشرفیه برداشت شود.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۲۰:۵۳    
فصل برداشت برنج در سراسر گیلان آغاز شده است و کشاورزان سختکوش گیلانی پس از دروی شالی و خرمن کوبی آن، شلتوک را به کارخانه های شالیکوبی حمل می کنند تا تبدیل به برنج سفید شود.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۴:۵۹    
برنج یکی از مواد غذایی از گروه نان و غلات است و غذای اصلی بسیاری از مردم جهان را تشکیل می دهد. در اطراف دانه های برنج چندین لایه وجود دارد. پس از جدا کردن یک لایه (پوسته) از لایه های موجود
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۷:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رشت - استاندار گیلان میزان تولید شلتوک را در شالیزارهای استان یک میلیون و 200 هزار تن ذکر کرد و گفت: 750 هزار تن برنج سفید مرغوب نیز وارد بازار می شود.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۸:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان می دهد، ذرت دامی، گندم و موبایل سه قلمِ عمده کالاهای وارداتی ایران، در فصل بهار بوده است.