پنجشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۲۳:۰۲May 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلاینده های هوا»

روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۶:۴۲    
معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وجود گرد و غبار به کشور که باعث افزایش آلاینده های هوا شده، بار مراجعه مردم به مراکز درمانی را سه برابر افزایش داده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۹:۱۸   + ۳۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وجود گرد و غبار به کشور که باعث افزایش آلاینده های هوا شده، بار مراجعه مردم به مراکز درمانی را سه برابر افزایش داده است.
سلام نو / سینا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۱:۳۳   + ۲۵ سایت دیگر  
تحقیقات نشان می دهند تماس طولانی مدت با آلودگی هوا می تواند باعث بروز مشکلات ریوی شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: استفاده از فیلتر مناسب جاذب آلاینده های هوا و مدیریت محیط زیستی صحیح مانند تصفیه پساب ها از جمله راهکارهای مقابله با آلاینده ها است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۷:۳۹    
کرمانشاه- ایرنا- دکترای تخصصی مهندسی بهداشت محیط و مدیر گروه سلامت محیط معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه استفاده از منابع انرژی کثیف موجب آلودگی زمین، هوا و آب می شود، گفت: نیروگاه های زغال سنگ، حجم عظیمی از آلاینده های هوا را به محیط زیست وارد می کنند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
شاهسونی بیان گرد: آلودگی هوا یکی از عوامل خطر محیطی مهم است، جوامع از طریق کاهش سطح آلاینده های هوا می توانند بار بیماری های مربوط به سکته، بیماری های قلبی، سرطان ریه و بیماری های تنفسی حاد و مزمن را کاهش دهند.
سلام نو / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۲۱:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
آسیب ها و خطرات بحران آلودگی هوا را نمی توان کمتر از پاندمی کرونا دانست، زیرا شاید کرونا خیلی زودتر از آنچه فکر می کنیم، برود، اما هوای آلوده همیشه ما را آزار می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۲۰:۱۵    
شرکت دانش بنیان اُماکو با طراحی و تولید سیستم مدیریت پسماند در مسیر اشتغالزایی و رهایی از آلاینده های هوا گام برمیدارد.
فوت وفن   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
آثار آلودگی هوای داخل خانه به نوع آلاینده موجود بستگی دارد، اما می تواند مشکلاتی مانند سرطان، سینه پهلو یا پنومونی، آسم، انواع حساسیت ها، نارسایی قلبی، وزن کم نوزاد هنگام تولد ایجاد کند ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۸:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
مطالعه ای جدید نشان می دهد قرار گرفتن در معرض کربن سیاه و ذرات آلاینده با قطر کمتر از 10 میکرومتر و 2.5 میکرومتر، با افزایش خطر مثبت شدن تست کووید-19 در افراد مرتبط است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس اداره محیط زیست شهرستان اراک گفت: طرح پایش زیست محیطی شبانه و سرزده واحدهای صنعتی این شهر با هدف پیشگیری و کاهش آلاینده های هوا در اراک، تشدید شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۴:۴۱   + ۴۱ سایت دیگر  
زولبیا و بامیه هایی که کنار خیابان به صورت روباز به فروش می رسند نخرید، زیرا در معرض آلاینده های هوا هستند. زولبیا و بامیه را حتما از جای معتبر و خوب بخرید. زیرا اگر در روغنی سرخ شوند که بارها استفاده شده، خطرناک است. سرطان زایی این گونه زولبیا و بامیه ها کاملا اثبات شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۱:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: میزان آلاینده های هوا در این استان امروز (چهارشنبه) بین 1.5 تا سه برابر حد مجاز است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها آلاینده های هوا بیش از پیش در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور از جمله تهران جولان دادند که هر کدام از این آلاینده ها برای سلامت افراد آسیب زا هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
با وجود کاهش نسبی میزان آلاینده های هوا نسبت به روز گذشته، هوای مشهد هنوز هم ناسالم برای گروه های حساس است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۱:۰۲    
در حالی که دو روز قبل پایتخت نشینان در سال جدید اولین روز با شاخص هوای خطرناک را تجربه کردند، هوای امروز تهران در شرایط قابل قبول از نظر میزان آلاینده های هوا قرار دارد.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۷:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
اکنون بیش از 230 ایستگاه پایش کیفی هوای محیط در سطح تمام استان های کشور به صورت لحظه ای و پیوسته غلظت آلاینده های هوا را طبق روش های مرجع استاندارد با دقت بالا اندازه گیری و ثبت می کنند، این سامانه از سال 1396 تاکنون به صورت مستمر در حال به روز رسانی و بهبود مستمر بوده است.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۵:۲۰    
حوزه/ در پی بروز گرد و خاک و آلاینده های هوا در خوزستان، مدیریت حوزه علمیه خوزستان طی اطلاعیه ای تعطیلی مدارس علمیه استان را طبق نظر استانداری و ستاد مدیریت بحران خوزستان اعلام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول کنترل آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با افزایش آلاینده های هوا به 303 میکرو گرم در هوا، امروز هوای همدان به مرز هوای خطرناک رساند.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
توصیه می شود در هنگام آلودگی هوا همه افراد جامعه و به طور ویژه سالمندان، کودکان و افراد دارای بیماری های قلبی عروقی و تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری نمایند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۰:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
این روزها آلاینده های هوا بیش از پیش در هوای بسیاری از شهرهای بزرگ کشور از جمله تهران جولان داده اند و تا اعماق وجودمان نفوذ کرده اند؛ آلاینده هایی مانند ذرات معلق کمتر از 2 ...
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تولیدات ایران ساخت یک شرکت دانش بنیان، کشور را نسبت به واردات تجهیزات پایش و اندازه گیری بی نیاز کرد. علیرضا نورپور مدیرعامل شرکت دانش بنیان فن پایا با بیان این که دستگاه پایش ایستگاهی آلاینده های هوای محیط SAPA محصول بسیار مهم و تولیدی این شرکت است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - غبار و آلودگی هوا طی چند روز گذشته پدیده غالب در آسمان لرستان بوده تا حدی که میزان آلاینده های هوا در برخی شهرهای استان به چهار برابر حد مجاز رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان کارشناس بررسی آلودگی هوا و تغییر اقلیم اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: وضعیت هوای استان در وضعیت قابل قبول است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۱۸:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
جی پلاس؛ سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره کیفیت هوا در سال گذشته گفت: بررسی ها نشان می دهد که تعداد روزهای نامطلوب هوای تهران در سال 1400 نسبت به سال 1399 کاهش یافته است. البته با سختگیرانه شدن استاندارد محاسبه شاخص کیفیت هوا از ابتدای سال 1399 تعداد روزها با شرایط پاک کمتر شده است. ...
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۳ - ۱۱:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، از کاهش آلاینده های هوا به دلیل احتمال بارش پراکنده و وزش باد شدید خبر داد.
رهیاب   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دستگاه قرائت برخط غلظت هوا با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر بهرام عین الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه در دانشگاه علوم پزشکی آبادان راه اندازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۲۲:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد که علت خاموش بودن تابلوی سنجش آلاینده های هوا در میدان امام حسین(ع) شیراز، سرقت تجهیزات آن است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: ریزگردها و آلاینده های هوا امروز/یکشنبه/ از استان خارج می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از افزایش حجم آلاینده های هوا از روز گذشته تا کنون در مشهد خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۰۸:۵۶    
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از افزایش آلاینده های هوا و آلوده شدن هوای مشهد خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۲    
بر اساس اعلام مرکز کنترل و پایش محیط زیست، اکنون شاخص کیفیت هوا در شهر های ایذه 326، شوشتر 312 AQI رسیده و خطرناک است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۸   + ۲۹ سایت دیگر  
شایع ترین علت ابتلا و حتی مرگ در کانسر ریه از مصرف سیگار است که به تنهایی 85 درصد از ابتلا به این بیماری را دربر می گیرد و 15 درصد باقی مانده از موارد دیگر سرچشمه می گیرد، که مهم ترین آنها آزبست و آلاینده های هوا است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
امروز میزان آلودگی هوا در بیشتر شهرهای خوزستان افزایش یافته است و دو شهر در وضعیت خطرناک قرار دارند .
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده های هوای اراک روز یکشنبه همچنان فراتر از استانداردهای زیست محیطی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۰۸:۵۵    
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از افزایش حجم آلاینده های هوا و آلوده شدن هوای مشهد در روز یک شنبه 8 اسفند ماه خبر داد.
سفیر لرستان   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کیفیت هوای پلدختر و هفت شهرستان دیگر این استان برای گروه های حساس، "ناسالم" است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سفیرلرستان، علی سالاروند روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: با ورود موجی از گرد و غبار به استان، میزان آلاینده های هوا در شهرستان های پلدختر ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۳:۵۶    
485 اقدام در حوزه پایش آلاینده های هوا طی یک هفته در اصفهان اجرا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با پایداری هوای سرد در استان تا روز چهارشنبه افزایش آلاینده های هوا را خواهیم داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۰۹:۲۵    
تغییرات آب و هوایی و بارش نزولات جوی موجب تغییرات کیفی در هوای مشهد شد و آلاینده های هوا را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داد.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۰۹:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی البرز گفت: طی سه روز آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری است و در برخی ساعت شاهد وزش شدید باد هستیم. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۰۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: برخی معتقد هستند که ماسک، ریه را کوچک می کند اما چنین نیست. ماسک نه تنها مشکلی برای ریه افراد سالم ایجاد نمی کند، بلکه در فصول سرد از تحریک ریه به وسیله هوای سرد جلوگیری می کند و موجب می شود ذرات ریز آلاینده های هوا تا حد زیادی وارد سیستم تنفسی افراد نشود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۵:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی استان تهران از انباشت آلاینده ها در نواحی پرتردد و صنعتی در روز پنجشنبه خبر داد و گفت: با ورود سامانه بارشی جدید توصیه می شود از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات پرهیز شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۱۵:۱۷    
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: تا دو روز آینده روند کاهشی دمای هوا را در استان داریم و با این روند احتمال افزایش آلاینده های هوا در استان وجود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۱۰:۱۶    
در ادامه روند کاهشی آلاینده های هوا در مشهد و تغییرات جوی روزهای گذشته، شاخص آلاینده های هوای مشهد در 24 ساعت گذشته نیز با کاهش قابل توجه به عدد 29 رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از سکون جوی در استان و احتمال انباشت غلظت آلاینده های هوا در مناطق مرکزی و صنعتی از چهارشنبه هفته جاری خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۱    
تغییرات جوی و وزش بادهای شدید روز گذشته مشهد موجب تداوم کاهش آلاینده های هوا در این کلانشهر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۲۰:۳۱    
اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، در یک هفته گذشته، 435 واحد صنعتی وخدماتی در حوزه آلاینده های هوا را پایش کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۴ - ۱۲:۰۳    
اراک - ایرنا - رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک و شازند روز پنجشنبه در وضعیت ناسالم قرار دارد و آلاینده های هوا در این شهرها از استانداردهای زیست محیطی فراتر است.