چهارشنبه ۲۷ تیرساعت ۱۶:۴۶Jul 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلاینده های هوا»

8 صبح   ۱۴۰۳/۰۴/۲۲ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، بررسی شاخص های آلاینده های هوا در تهران، نشان می دهد کیفیت هوای پایتخت در صبح جمعه 22 تیرماه 1403، برای گروه های حساس جامعه، ناسالم است. تهران از ابتدای سال تاکنون، فقط 5 روز هوای پاک و 88 روز هوای قابل قبول داشته است.
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۰۸:۵۳   + ۲۷ سایت دیگر  
کیفیت هوای تهران روز پنجشنبه با شاخص 104 در وضعیت ناسالم برای گروه های سنی حساس قرار دارد بنابراین در صورت امکان شهروندان تهرانی در منزل بمانند.
زومیت   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۱:۰۲    
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی پذیرد در این مقاله تأثیر دستگاه های تصفیه هوا بر جلوگیری از آسیب رسیدن به کودکان و گروه های حساس را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید. تبلیغات ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۹:۱۵    
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: آلودگی هوا و ذرات معلق می تواند سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار دهد به ویژه کسانی که به مدت طولانی در مواجهه با آلاینده های هوا قرار دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول پیش بینی هواشناسی استان همدان، گفت: از امروز به تدریج از غلظت آلاینده های هوا کاسته می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
ایران نژاد با بیان اینکه بخش عمده ای از آلاینده های هوا اکسیدان ها هستند و با ورود به بدن، رادیکال های آزاد تولید می کنند، گفت: پیشنهاد می شود افراد از مواد غذایی آنتی اکسیدان بیشتر استفاده کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۰۸:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
چند روزی است که 200 دستگاه تاکسی برقی به عنوان ناجیان آلودگی هوا مهمان خیابان های تهران شده اند. راهکاری که شهرداری تهران با هدف کاهش آلاینده های هوا درپیش گرفته اما در بدو ورود گرانی 50 تا80 درصدی آنها نسبت به تاکسی های بنزینی حاشیه ساز شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۵:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
اراک - رییس امور آزمایشگاه های اداره کل محیط زیست مرکزی گفت: هوای اراک و شازند روز یکشنبه در شرایط ناسالم قرار دارد و آلاینده های هوا در آنها از استانداردهای زیست محیطی بالاتر است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۲:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک و شازند روز یکشنبه در شرایط ناسالم قرار دارد و آلاینده های هوا در آنها از استانداردهای زیست محیطی بالاتر است.
بر اساس اطلاعیه هواشناسی سطح زرد 29 خردادماه، مبنی بر وقوع پدیده گرد و غبار از بعد از ظهر روز چهارشنبه 30 خردادماه الی پیش از ظهر روز جمعه یکم تیرماه و با توجه به سنجش های بعمل آمده، پیش بینی می گردد میزان کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای عموم در اکثر مناطق استان قرار گیرد. ...
بر اساس اطلاعیه هواشناسی، هشدارسطح زرد مبنی بر وقوع پدیده گرد و غبار از اوایل روز یکشنبه 13 خردادماه الی روز سه شنبه 15 خردادماه و با توجه به سنجش های بعمل آمده، پیش بینی می گردد میزان کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای عموم در اکثر مناطق استان قرار گیرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۷:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به کاهش قابل ملاحظه تعداد روزهای آلوده تهران در سال جاری گفت: به طور قطع با انجام اقداماتی مانند اجرای روش های کنترلی نظیر جدی گرفتن معاینه فنی برای تمام وسایل نقلیه اعم از سواری، موتورسیکلت و دیزل از غلظت آلاینده های هوا کاسته خواهد شد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تولید دی اکسید کربن در سال 1400 به تنهایی به 900 میلیون تن رسیده است. تولید گاز خطرناک منواکسید کربن بیش از 11 میلیون و 300 هزار تن بوده است. تولید اکسیدهای نیتروژن 3.3 میلیون تن، دی اکسید گوگرد 1 ...
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۰:۱۷    
همه ساله از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد توت های سفید و قرمز در شهرها خودنمایی می کند و به دنبال آن صحنه تکراری حضور خانواده ها زیر این درختان در اکثر خیابان ها دیده می شود، اما این اشتیاق در حالی است که کارشناسان فضای سبز بر نخوردن این توت ها به دلیل آلوده بودن بر اثر آلاینده های هوا تاکید دارند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۴۸    
در چهارمین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم کشاورزی، مقاله ای تحت عنوان بررسی مکانیسم اثر آلاینده های هوا بر تخریب بناهای تاریخی ارائه شد. فوزیه بیگ محمدی، پریسا امیری، ناهید محمودی مه پاش و مهدی احمدی کلان نویسندگان این مقاله بودند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ناسا به تازگی یک شرکت را برای توسعه طیف سنج کیفیت هوا برای اداره ملی اقیانوسی و جوی انتخاب کرده است تا انواع آلاینده های هوا را با صورت مرتب در مقیاس زمانی ساعت اندازه گیری کند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۰۹:۳۲    
عضو هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تا پایان دوره ششم شورای اسلامی شهر اصفهان به دنبال تحقق چهار مسئله شهری از جمله فاز نخست خط دو متروی اصفهان، افتتاح بخشی از رینگ چهارم و پیشگیری از تولید آلاینده های هوا هستیم تا بتوانیم به معنای واقعی شعار اصفهان من، شهر زندگی را محقق کنیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آلودگی مشعل های نفت در خوزستان یک چالش زیست محیطی مهم است که نیاز به توجه و اقدامات فوری دارد. سوزاندن گازهای همراه نفت در مشعل ها باعث انتشار گازهای گلخانه ای، آلاینده های هوا و ذرات معلق می شود که تأثیرات مخربی بر سلامتی انسان و محیط زیست دارد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۰۳:۴۶   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز، ایرج حشمتی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در همایش مدیران محیط زیست کشور با اشاره به مسؤولیت محیط زیست در حوزه های پایش آب ...
خوزنیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش میزان مرگ های منتسب به آلودگی هوا در اهواز در سال 1401 نسبت به سال پیش از آن خبر داد. ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بنا به شاخص های آلودگی هوای تهران، در روز جمعه 31 فروردین ماه میزان آلاینده های هوا در حد قابل قبول است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۸:۲۰    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان با استفاده از فناوری بومی و تولید سامانه های پایش هوشمند میزان آلاینده های هوا و اجرای طرح های تصفیه و مدیرت پسماند، در مسیر حفظ و توسعه محیط زیست سالم گام بردارند.
متخصصان یک شرکت دانش بنیان با استفاده از فناوری بومی و تولید سامانه های پایش هوشمند میزان آلاینده های هوا و اجرای طرح های تصفیه و مدیرت پسماند، در مسیر حفظ و توسعه محیط زیست سالم گام بردارند.
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در هفدهمین روز بهار 1403، با کاهش حجم آلاینده ها نسبت به دیروز در شرایط سالم برای تنفس شهروندان قرار دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۰۹:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: تحقیقات جدید نشان می دهد آلاینده های سمی ناشی از مواد شیمیایی در هوای آلوده باعث حملات آسم در کودکان می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۳۶   + ۵۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از افزایش غلظت آلاینده های هوا تا روز پنج شنبه خبر داد و اعلام کرد: فعالیت ورزشی مدارس در تمامی مقاطع در محیط های باز ممنوع است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۵:۰۶    
مسئول امور آزمایشگاه های اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده های هوا روز یکشنبه در اراک افزایش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مسئول امور آزمایشگاه های اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده های هوا روز یکشنبه در اراک افزایش یافت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۴:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
سمنان- توجه به مسایل زیست محیطی به خصوص کاهش آلاینده های هوا و موضوعاتی مانند ذخایر آب، شاهوار و تخریب منابع طبیعی از مهم ترین مطالبات مردم استان سمنان در آستانه انتخابات است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل محیط زیست البرز از گروه های حساس خواست به دلیل افزایش غلظت آلاینده های هوا از منزل خارج نشوند.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پیروز حناچی، شهردار پیشین تهران، دقایقی پیش در یک پست اینستاگرامی، تصاویر انتشار دود غلیظ و سیاهرنگ از نیروگاه شهید رجایی قزوین را منتشر کرد. به گزارش دنیای اقتصاد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۷:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در طی پنج روز آینده دمای هوای استان بین سه تا چهار درجه افزایش می یابد.
پایگاه خبری ماه خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ماه خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی امیرکبیر، رئیس محیط زیست این شرکت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه محیط زیست گفت: با همت مهندسین ایرانی و تلاش های بی وقفه در جهت بهسازی فرایند پالایش خوراک در پتروشیمی امیرکبیر ...
کاماپرس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۷:۳۸    
ارتقا و بهبود کیفیت و سلامت هوای محیط در عملکرد بهینه بدن هر فرد به خصوص افراد دچار آسم و آلرژی تاثیر مستقیم دارد. در این میان، دستگاه تصفیه هوا در سایز و اندازه های متنوع می تواند در منزل، اتاق محل کار و حتی فضای داخل خودرو مورد استفاده قرار گرفته و با از بین بردن آلاینده های هوا و بوی نامطبوع ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان اداره کل هواشناسی خوزستان با پیش بینی افزایش آلاینده های جو در شهرهای صنعتی استان، هشدار آلودگی سطح زرد صادر کرد.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۳:۳۲    
فلاح نژاد رئیس اداره شهرستان طالقان اعلام کرد : بمناسبت هفته هوای پاک و جهت افزایش آگاهی عمومی دانش آموزان، آموزش زیست محیطی برای دانش آموزان شهرستان طالقان در مدارس شهرستان طالقان برگزار گردید. ...
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۰:۲۸   + ۵۷ سایت دیگر  
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با اشاره به این که 13.9درصد از مرگ های طبیعی ایران منتسب به آلودگی هواست، گفت: شهر تهران رتبه 19 را از نظر غلظت ذرات معلق بین پایتخت کشورهای جهان دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۲۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اداره محیط زیست شهرستان قدس گفت: مردم حق دارند که از میزان آلاینده های هوا مطلع شوند لذا نصب صفحه های نمایشگر میزان آلودگی در سطح شهر پیگیری می شود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۵:۲۹   + ۲۸ سایت دیگر  
نوع آلاینده های هوا در فصل های سرد با فصل های گرم تفاوت دارد. به طور مثال اوزن یک آلاینده تابستانی است و در هوای گرم تولید می شود. اما زمستان ها این آلاینده اصلا مشکل ساز نیست. در پاییز و زمستان، ذرات معلق کوچک تر از 2.5 میکرون مهم ترین آلاینده هوا محسوب می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: در دوران ناترازی و شرایط ویژه آلودگی هوای اراک، مازوتی که پالایشگاه شازند به کشتی رانی می دهد در اختیار نیروگاه شازند قرار گیرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۳۷    
ماه ها می شود که به جرأت می توان گفت، ریه های خوزستان هوای پاک را به خود ندیده است و کماکان در این استان، مردم با آلاینده های هوا درگیر هستند.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۷:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران برخی از مسئولان از تأثیر 15 تا 20 درصدی زباله سوزی در آلودگی هوای جنوب تهران خبر دادند
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه:دوره آموزشی آشنایی با روش های پاکسازی محیط و کاهش آلاینده ها ( در کشاورزی) با تدریس سرکار خانم گیتا عباسی به صورت حضور جهت آموزش انواع آلاینده های هوا و آلودگی های خاک و راهکارهای پاکسازی خاک ها از آلاینده ها ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۴۱ سایت دیگر  
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست رتبه ششم ایران در شدت مصرف انرژی در دنیا را نتیجه پایین بودن بهره وری انرژی در کشور ارزیابی کرد و گفت: مصرف بالای انرژی که عمده آن از سوخت های فسیلی تأمین می شود به منزله افزایش آلاینده های هوا است و برای حل این بحران ...
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه پایش ایستگاهی آلاینده های هوای محیط با یک دهم قیمت نمونه های مشابه خارجی شده که سالانه شش تا 10 میلیون دلار صرفه جویی ارزی دارد، بی نیاز از برق است و با انرژی خورشیدی کار می کند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه شرق در مطلبی با عنوان در تسخیر آلاینده های کربنی نگاهی به سیاست های مدیریت کربن در ایران در آستانه روز هوای پاک این گونه آورده است: حرکت به سوی کاهش تولید آلاینده های هوا و پایین آوردن میزان گازهای آلاینده تولیدی حالا برای ایرانی ها یک رؤیاست ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
علی سلاجقه با اشاره به جلسات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا و ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب ها ی کشور که امروز سه شنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، تصریح کرد: همه ارکان دولت بنا به دستور رئیس جمهور با تمام وجود عزم جزم کرده تا مسائل آلایندگی کشور و خصوصاً آلاینده های هوا را به [...]
خبر گوهر دشت   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۰۳:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگوهردشت؛ علی سلاجقه با اشاره به جلسات کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا و ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور که امروز سه شنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
باید توجه داشت اضافه وزن و چاقی می تواند سلامت افرادی که در کلان شهرهایی که با آلودگی هوا مواجه هستند، بیشتر به خطر بیندازد.