سه شنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۱۳:۲۳May 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتابخانه»

کتابخانه سیار روستایی کانون در چارایماق با حضور در جمع دانش آموزان مدارس روستای آغزیارت و روستاهای اطراف برنامه های متنوع و جذابی را با مشارکت کودکان و نوجوانان برگزار کرد
خبرگزاری فارس   ۳۴ دقیقه پیش    
استاندار فارس با تاکید بر لزوم ایجاد تحولی جهشی در عرصه کتابخانه ها گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی هم باید کتابخانه های عمومی فعلی را احیا کرد و هم کتابخانه های عمومی بیشتری ساخت.
فرهنگ امروز   ۴۰ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
در بیانات و منبرهایش دائم و پیوسته شاکر بود که نسخه ای از فلان کتاب را که در فلان کشور و در فلان تاریخ چاپ شده است، در کتابخانه اش دارد.
ایسنا   ۴۲ دقیقه پیش    
ایسنا/فارس آیین گشایش همایش بین المللی "طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ ایدهها، الگوها و تجربه ها" با حضور رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهور، استاندار فارس، مسئولان استانی و اساتید علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه های کشور به میزبانی شهر شیراز برگزار شد.
رییس ایفلا با تاکید بر اینکه کتابخانه های عمومی فضایی در راستای میراث فرهنگی به شمار می روند، اعلام کرد: مانیفیست کتابخانه های عمومی برای طرح در یونسکو تدوین شد.
ناریش آگرول رییس انجمن علوم و فناوری اطلاعات در همایش بین المللی طراحی و توسعه کتابخانه های عمومی؛ الگوها؛ تجربه ها و ایده ها ، گفت: دانش نباید فقط در کتابخانه ها بماند.
در ادامه برنامه همایش های بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ الگوها، تجربه ها و ایده ها، دوره آموزشی اصول طراحی خدمات برای گروه های خاص به صورت مجازی و حضوری، صبح روز دوشنبه 26 اردیبهشت برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱ ساعت پیش    
گروه استان ها_ استاندار فارس گفت: کتابخانه های موجود در اختیار دولت را می توان در اختیار همه مردم قرار داد همچنین کتابخانه های عمومی جدید در کلانشهرها ساخته شود.
مسئول کتابخانه موسسه فرهنگی اکو از معرفی دستاوردهای فرهنگی کشورهای عضو اکو در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
کرمانشاه - ایرنا- یادواره شهدای روحانی شهرستان جوانرود روز سه شنبه باحضور مسئولان، علما و روحانیون در سرسرای کتابخانه محمد رسول (ص) این شهرستان برگزار شد.
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رییس انجمن بین المللی علوم و فناوری اطلاعات بر ضرورت راه اندازی کتابخانه های نوآورانه تأکید کرد و گفت: کتابخانه عمومی باید جایی باشد که ورای از استطاعت مالی و هرگونه دیدگاهی برای همه رایگان باشد.
آفتاب نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بزرگداشت حکیم فردوسی در اهواز در سالن مهتاب کتابخانه مرکزی خوزستان برگزار شد.
کتاب هنجارسازی رفتاری و بهبود سلامت روان به نویسندگی زهرا رحمتی بافقی در کتابخانه محمد مفیدی بافق رونمایی شد.
پنل دوم همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ الگوها و تجربه ها و ایده ها با موضوع “ آینده کتابخانه های عمومی در دوران پسا کرونا” شامگاه دوشنبه در بستر فضای مجازی برگزار شد.
یک پژوهشگر حوزه بازاریابی محتوایی گفت: باتوجه به اینکه بازار تولید محتوا به اشباع رسیده است باید بر روی ارائه ساختار تمرکز کرد چرا که این موضوع می تواند یک حرکت خوب و جهشی برای کتابخانه های عمومی باشد.
کارگاه خدمات کتابخانه های عمومی؛ مبانی، الگوها، نمونه های موفق با ارائه ایان آنستیس، با عنوان حتی بیشتر از کتابخانه ها؛ کتابخانه های عمومی در 2022 برگزار شد.
محمدهادی ایمانیه، استاندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی فارس، با اشاره به سابقه فرهنگی و تمدنی در کشور، عمومی کردن کتابخانه های موجود و توسعه کتابخانه های عمومی در سرار کشور را به عنوان راهکاری موثر برای ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و آمادگی خود را برای اجرای این پیشنهادات در استان ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری گفت:نهاد کتابخانه های عمومی نقش مهمی در حوزه دانش بنیان و زمینه سازی برای اقتصاد دانش بنیان دارند.
محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: جایگاهی که امروز نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان پیشران عرصه ترویج علم دارد بر کسی پوشیده نیست. این سابقه طولانی در کشورمان دارد که در عرصه دانش همیشه پیشتاز بوده است ...
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-استاندار فارس گفت:مجوز برای راه اندازی پاساژها و مجتمع های تجاری زمانی صادر شود که مالکین آنها موظف شوند در طراحی ساختمان کتابخانه را هم پیش بینی کنند. البته مسئولیت اداره آن کتابخانه هم با نظارت مدیریت کتابخانه های استان بر عهده خودشان باشد.
مدیر کتابخانه های عمومی استان ایلام گفت: جشنواره رضوی که یک رویداد بزرگ فرهنگی است که اختتامیه آن در دهه کرامت برگزار می شود که حدود 14450 شرکت کننده داریم.
مهدی نوروزی، معلم زبان انگلیسی آیت الله خامنه ای گفت: وقتی اولین بار ایشان را زیارت کردم برای خود من خیلی جالب بود که اتاق مطالعه و کتابخانه شان با گلیم فرش شده بود. با میزهای مطالعه ای کوچک و کنار آن سماوری قرار داشت و همیشه بساط چای برقرار بود ...
خبر آنلاین   ۳ ساعت پیش    
آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی در شهرستان سرخه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان و مسئولان شهرستانی این شهرستان برگزار شد
همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ ایده ها، الگوها وتجربه ها اردیبهشت ماه به میزبانی شهر شیراز برگزار آغاز شد.
شیعه نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
موسسه خیریه مسلمانان قصد دارد مسجدی را برای کودکان در محل کتابخانه نلسون واقع در لنکشایر انگلیس افتتاح کند.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/زنجان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: در نظر داریم از ظرفیت کتاب رسان های سیار در مناسبت های مختلف و در راستای تبلیغ و ترویج کتاب و کتابخوانی و معرفی همه فعالیت های کتابخانه ها استفاده کنیم.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم گفت: مسابقه کتابخوانی خودکشی، بررسی عوامل و انگیزه ها با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
امین عارف نیا از ضرورت تدوین اطلس فضاهای فرهنگی و هنری ایران برای شناسایی و بررسی فضاهای فرهنگی کشور در راستای توسعه و تجهیز فضاهای فرهنگی و هنری می گوید ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دیوان امیری قطر از افتتاح یک مرکز اسلامی شامل مسجد، ساختمان فرهنگی، کتابخانه و بخش های آموزشی در پایتخت اسلوونی از سوی سران دو کشور خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از بخش عربی خبرگزاری آناتولی ترکیه، دیوان امیری قطر با صدور بیانیه ای، اعلام کرد که شیخ تمیم بن حمد آل ثانی ...
مکران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مکران، طوبی ترابی پور مسئول کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس از برگزاری مراسم اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی رمضان در کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس به همراه شاهنامه خوانی اعضا کودک این کتابخانه با حضور فاطمه دهقانی فرمانده بسیج حوزه ام البنین (س) ،صدیقه ...
نشست هم اندیشی مدیران نهاد با استادان علم اطلاعات و دانش شناسی با موضوع خدمات کتابخانه های عمومی برگزار شد. در این نشست سید باقر میرعبداللهی معاون برنامه ریزی ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
روزگاری کتاب و کتابت، کتابداری و کتابخانه سازی یکی از مدار های توسعه علم و دانش و فضیلتی بی مثال و برخورداری از کتابخانه ای پر بار، نشانه فرهیختگی و دانشمندی و اعتلا بود؛ البته هنوز هم هست ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۱:۴۳    
نشست بین المللی شهر پایدار و عقد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری اصفهان و بنیاد جهانی انرژی امروز _بیست و ششم اردیبهشت ماه_ در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۱:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان سیرجان به ایستگاه آخر رسید. عصر دیروز در سالن دارالقرآن سیرجان با حضور مسوولین استانی و شهرستانی و با مشارکت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان و حمایت شرکت گهرزمین از منتخبین یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با صدور پیامی ضمن تسلیت ضایعه درگذشت آیت الله فاطمی نیا نوشت: ایشان کتابخوانی کتاب شناس بود که جلوه های بی شماری در اخلاق علمی و عملی خود بر جای گذاشت.
همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ ایده ها، الگوها وتجربه ها روزهای 27 و 28 اردیبهشت ماه به میزبانی شهر شیراز برگزار خواهد شد.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: مرمت و بازسازی کتابخانه طباطبایی ارومیه در انتظار تخصیص بودجه است.
کارگاه آموزش عملی طراحی خدمت برای کتابخانه های عمومی از مجموعه برنامه های همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی به میزبانی شیراز برگزار شد.
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
دنیای معدن: در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان سیرجان که با حضور امام جمعه شهرستان سیرجان حجه الاسلام والمسلمین حسینی، سرهنگ علی دستوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیرجان، احمد وفایی مدیر کل کتابخانه های استان ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ولیپور از پیشرفت فیزیکی 75 درصدی کتابخانه مرکزی ساری خبر داد و گفت: در حال حاضر پروژه در مرحله نازک کاری و تاسیسات داخلی قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نمین گفت: خیّر نیک اندیش شهرستان نمین بیش از هزار نسخه کتاب، به کتابخانه های عمومی شهرستان نمین اهدا کرد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
همدان- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان گفت: کتابخانه عمومی سیار یار مهربان همزمان با سی وسومین دوره نمایشگاه بین المللی در پیاده راه امام (ره) همدان مستقر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد کتاب عاشقانه های شاهنامه اثر نویسنده و بازیگر تئاتر و سینمای یزدی به مناسبت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر بلندآوازه ایران، رونمایی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
همدان- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان گفت: کتابخانه عمومی سیار یار مهربان همزمان با سی وسومین دوره نمایشگاه بین المللی در پیاده راه امام (ره) همدان مستقر شده است.
رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۱۸   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: معمولا هر بار به نمایشگاه کتاب می آیم، حدود 300 جلد کتاب می خرم و این کتاب ها را به کتابخانه ام اضافه می کنم.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۷:۴۲    
مدیر مرکز آفرینش های ادبی قلمستان از برگزاری رویداد هرماه یک کتاب یک نگاه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه خبر داد. الهه رضایی با اشاره به برگزاری این برنامه اظهار داشت ...
وارث   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پیامی درگذشت آیت الله سیدعبدالله فاطمی نیا را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است: انّا لله و انّا الیه راجعون دوچشم من چو جیحون شد ز گریه که آن گوهر در این دریا کجا شد؟ ...
هفت نشست تخصصی همایش بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ ایده ها، الگوها و تجربه ها در روزهای 27 و 28 اردیبهشت ماه 1401 برگزار می شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
احداث کتابخانه مرجع و مرکزی فومن با استفاده از اعتبارات ملی مطالبه ای است که در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن به عنوان یک ضرورت بسیار اساسی مورد تاکید قرار گرفت.