یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۸:۳۸Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیجر»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
ده ها نفر از مردم نیجر که به شدت از حضور نیروهای فرانسوی در کشورشان خشمگین هستند و آن ها را اشغالگر می دانند، به یک کامیون متعلق به نیروهای فرانسوی حمله کردند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
سباستین لکورنو، وزیر دفاع فرانسه در گفت وگو با روزنامه فرانسوی پاریزین مدعی شد، خروج نیروهای نظامی کشورش از مالی و بورکینافاسو و به زودی از نیجر به همان اندازه که شکستی برای این سه کشور است که شاهد کودتاهای نظامی در سال های اخیر بوده اند، شکست سیاست فرانسه تلقی نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- شهروندان نیجر با حمله به یک کامیون که درحال انتقال بطری های آب برای نیروهای فرانسوی بود، بار آن را خالی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
افزایش نفرت مردم نیجر از حضور نظامیان فرانسوی و حمله انتحاری به مقر پلیس در سومالی از جمله تحولات قاره آفریقاست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری از تظاهرات گسترده علیه حضور فرانسه در خارج از پایگاه نظامی این کشور در نیجر خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
وزارت دفاع نیجر اعلام کرد که 12 نظامی این کشور در حمله شبه نظامیان مسلح کشته شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۷:۴۲    
تهران- ایرنا- منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند، در پی حمله عناصر تروریستی به یک یگان نظامی در جنوب غرب نیجر، 12 نظامی کشته و 7 نفر نیز زخمی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شهروندان نیجری بمناسبت خروج سفیر فرانسه با شرکت در یک کنسرت بزرگ در پایتخت نیجر، حمایت خود را از نظامیان اعلام کردند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۳:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
برخلاف ادعاهای فرانسه بعد از کودتای نیجر، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه شامگاه یکشنبه خبر داد که سفیر این کشور در نیجر این کشور را ترک می کند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیجر بعد از خروج سفیر فرانسه و اخراج قریب الوقوع نظامیان فرانسوی از کشورشان به جشن و پایکوبی پرداختند. منبع: اسپوتنیک
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۸:۴۱    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی به گزارش پارسینه؛ صد ها نفر از مردم نیجر در یک کنسرت خیابانی در نیامی پایتخت این کشور گرد هم آمدند تا خروج سفیر فرانسه و حمایت از حکومت نظامی را جشن بگیرند
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۳۵    
از جمله عواقب خلأ قدرت ناشی از خروج نیروهای فرانسوی از نیجر، تقویت گروه های شورشی و تروریستی در این کشور است. با خروج نیروهای فرانسوی بی ثباتی ها و حملات تروریستی در نیجر افزایش خواهد یافت چرا که نه تنها دولت جدید در این کشور تازه از گرد راه رسیده و بنیان های مستحکمی ندارد بلکه امکانات نظامی آنها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
هزاران نفر از مردم نیجر در پی خروج سفیر فرانسه از این کشور به جشن و شادی پرداختند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نیجر تصمیم گرفته فرانسه را کنار بگذارد و این برای پاریس سنگین است؛ اما فرانسه باید بالاخره با این امر کنار بیاید که آفریقا را از دست داده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، محمد صرفی سردبیر روزنامه تهران تایمز در توئیتی نوشت: نیجر دو ماه پیش سفیر فرانسه را اخراج کرد اما وی با قلدری حاضر به تمکین نشد. سفیر فرانسه امروز صبح تحقیرشده نیامی را به مقصد پاریس ترک کرد. 1500 سرباز فرانسوی هم اخراج شده و باید نیجر را ترک کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد که سفیر این کشور در نیجر به پاریس بازگشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-وزارت خارجه فرانسه بعد از ظهر امروز چهارشنبه از خروج سفیر پاریس از کشور نیجر و بازگشت وی به فرانسه خبر داد.
شکست فرانسه در آفریقا و خروج نیروهای نظامی آن از کشور نیجر در این برنامه از "تینک تنکس" بررسی می شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
ریاست جمهوری فرانسه تایید کرد سفیر این کشور پس از هفته ها درخواست رهبران نظامی نیجر برای خروج وی، سرانجام این کشور آفریقایی را ترک کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ریاست جمهوری فرانسه تایید کرد سفیر این کشور پس از هفته ها درخواست رهبران نظامی نیجر برای خروج وی، سرانجام این کشور آفریقایی را ترک کرده است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۶    
خبرگزاری میزان - سفیر فرانسه در نیجر حدود یک ماه پس از آنکه حکومت نظامی نیجر دستور اخراج وی را صادر کرد، از این کشور خارج شد. حکومت نظامی نیجر که طی کودتای ماه جولای قدرت را به دست گرفت، در پایان ماه آگوست به سیلوین ایت ، سفیر فرانسه دستور داده بود که در عرض 48 ساعت این کشور را ترک کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در خبری فوری اعلام کرد که سفیر فرانسه در نیجر شهر نیامی، پایتخت نیجر را به مقصد پاریس ترک کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با خروج سفیر فرانسه از نیجر، سخنگوی شورای نظامی حاکم بر این کشور از عدم واهمه نیامی، از پیامدهای خروج نظامیان فرانسوی از نیجر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تصمیم فرانسه برای خروج نیروهایش از نیجر به یک دهه مداخله نظامی در غرب آفریقا پایان داد و ناکارآمدی توافقات دفاعی پاریس با مستعمرات سابق را بیش از پیش آشکار ساخت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
علی رغم اظهارات یکشنبه شب رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر خروج سفیر کشورش از نیجر طی ساعات آتی؛ اما منابع مطلع از اجرایی نشدن این تصمیم پاریس و مشخص نبودن سرنوشت وی پرده برداشته اند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۳:۴۲   + ۲۲ سایت دیگر  
لیست فقیرترین کشورهای جهان در سال 2023 بر اساس GDP PPP منتشر شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۲:۴۰    
تهران- ایرنا- سخنگوی شورای نظامی نیجر سه شنبه شب گفت که نیروی دیگری جایگزین نیروهای فرانسوی که به زودی خاک این کشور را ترک خواهند کرد، نخواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در پی اعلام قصد فرانسه برای خارج کردن نیروهایش از نیجر، شهروندان این کشور آفریقایی در خیابان های نیجر از این رویداد ابراز رضایت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۳۶    
بحران سیاسی در نیجر، اوضاع مهاجران آفریقایی را در این کشور دشوارتر کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
فرانسه پس از حدود یک قرن و نیم حضور در آفریقا، سرانجام مجبور شد از نیجر خارج شود. فرانسه در سال 1898 نیجر و مناطق وسیعی از غرب آفریقا را اشغال کرد و به نفوذ و غارت منابع نیجر از جمله اورانیوم پرداخت، تا این که با سرنگونی محمد بازوم رئیس جمهورِ متحد پاریس در نیجر، اوضاع دگرگون شد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۱    
یک شبکه خبری آلمانی در گزارشی، با اشاره به کودتای چندی پیش در کشور آفریقایی نیجر و تاثیر آن بر وابستگی اروپا به منابع اورانیوم این کشور، با اذعان به بهره برداری کلان اروپایی ها از این منبع طبیعی در نیجر نوشت که پاریس علاوه بر کشور یاد شده، کشور های دیگری را هم برای تامین اورانیوم در چنته دارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از شبکه العربیه، شورای نظامی نیجر امروز(سه شنبه) خواستار تعیین موعد رسمی از سوی پاریس برای خروج سفیر و کارکنان هیئت دیپلماتیک فرانسه از این کشور شد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، عبد الباری عطوان، تحلیلگر سرشناس جهان عرب و سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم درباره شکست سیاست پاریس در نیجر و خروج حقیرانه نیروهای آن از خاک این کشور آفریقایی در تحلیلی نوشت، امانوئل ماکرون ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۵    
به گزارش ایران آنلاین، هفته نامه نیوزویک نوشت: تصمیم رئیس جمهوری فرانسه برای خارج کردن سفیر و نیروهایش از نیجر در راستای خواسته های رهبری نظامی کنونی این کشور، می تواند زنگ هشداری برای آمریکا درباره حضور این کشور در منطقه ای باشد که واشنگتن به دنبال گسترش نفوذ خود در آن است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
دو کارشناس مسائل غرب آفریقا علت خروج نظامیان فرانسوی از نیجر را بررسی کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که واشنگتن گام های آینده خود را در رابطه با بحران نیجر پس از اعلام خروج سفیر فرانسه و نیروهای فرانسوی از این کشور که شاهد کودتا است، ارزیابی خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-شورای نظامی نیجر دوشنبه شب اعلام کرد، امیدوار است که خروج نظامیان فرانسوی طبق برنامه پیش برود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
اسپوتنیک: شورای نظامی در نیجر بامداد دیروز دوشنبه تاکید کرد که خروج نیروهای فرانسوی و خروج سفیر فرانسه از نیجر نشان دهنده یک لحظه تاریخی در این کشور است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۳:۱۵    
درحالی که فرانسه در دو ماه گذشته برای حفظ مطامع استعماری خود در کشور نیجر، حتی گزینه نظامی را روی میز قرار داده بود، با وجود هیاهوی بسیار، نیرو های فرانسوی قرار است دست از پا درازتر به خانه برگردند؛ اقدامی که شورای نظامی نیجر آن را شکست بزرگ برای پاریس و لحظه ای تاریخی توصیف کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۲:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
تحلیلگران سیاسی قاره آفریقا دستور مکرون در فراخوان سفیر و زمانبندی اضطراری نظامیان این کشور از نیجر را سرآغاز دوران جدید حاکمیت ملت ها پس از دهه ها تجربه تلخ استعمار می دانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
عمادالدین الحمرونی، خروج نیرو های نظامی و سیاسی فرانسه از نیجر را یک پیروزی برای ملت نیجر در مبارزه با استعمار دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا به دنبال اعلام خروج نظامی فرانسه از نیجر اعلان داشت که تغییر قابل توجهی در موضع نظامی واشنگتن در نیجر صورت نگرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
بررسی حمله اخیر به سفارت آمریکا در بیروت و تصمیم فرانسه برای بیرون آوردن سفیر و نیروهای خود از نیجر از محورهای مورد توجه روزنامه های مطرح جهان عرب است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
مکرون در مصاحبه ای با تلویزیون فرانسه بدون اشاره به جزئیات گفت: " فرانسه تصمیم گرفته است سفیر خود را از نیجر خارج کند. طی ساعات آینده سفیر ما و چند دیپلمات به فرانسه بازخواهند گشت."
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
نیجر از تصمیم پاریس برای خروج نظامیان فرانسوی از این کشور آفریقایی استقبال کرد و آن را اقدامی مثبت در قبال حاکمیت ملی نیجر خواند.
رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت: تحولات سیاسی نیجر نشان می دهد، تسلط آمریکا و اروپا بر آفریقا به پایان رسیده است.
تجمع شبانه روز مردم نیجر در برابر پایگاه نظامی فرانسه در نیامی و کنترل سفارت فرانسه در نیجر توسط نظامیان این کشور، سرانجام رئیس جمهوری فرانسه را مجبور کرده است، سفیر و نیروهای این کشور را از نیجر خارج کند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۹    
ایران پرس: سرانجام پس از هفته ها کشمکش، فرانسه تسلیم خواست نیجر شد و اعلام کرد سیلویان ایته سفیر فرانسه در نیجر طی ساعات آینده به پاریس بازخواهد گشت. نیروهای فرانسوی نیز تا پایان سال، خاک نیجر را ترک خواهند کرد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
اتحادخبر: همزمان با اعلام بسته شدن حریم هوایی نیجر بر روی هواپیما های فرانسه، پاریس نیز از فراخواندن سفیر خود در نیجر و پایان دادن به روابط نظامی با این کشور خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
فعالان اقتصادی غرب آفریقا به شدت از تبعات منفی تحریم های اعمال شده علیه نیجر انتقاد دارند و تاکید می کنند این مساله بر تمام منطقه ساحل آفریقا تاثیر گذاشته در حالی که هفت ایالت شمال نیجریه به این دلیل زیان های شدیدی متحمل شده اند.