چهارشنبه ۲۷ تیرساعت ۱۶:۲۱Jul 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیجر»

ایران پرس   ۸ ساعت پیش    
نیامی- ایران پرس: عزاداری روز عاشورای حسینی (ع) با حضور گسترده شیعیان و دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در خیابان های نیامی، پایتخت نیجر، برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۶ - ۱۲:۵۲    
شفقنا- پنتاگون اعلام کرد که حدود 300 سرباز آمریکایی خروج خود از نیجر را تا 15 سپتامبر آینده تکمیل خواهند کرد. به گزارش شفقنا؛ وبگاه شبکه المیادین نوشت: سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که نیروهای آمریکایی خروج خود از پایگاه هوایی 101 در نیامی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۱:۵۵    
ارتش آمریکا طبق دستور رهبر نظامی نیجر در حال تخلیه پایگاه هوایی 101 در نیامی، پایتخت این کشور آفریقایی است.
فاخته نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۰۷:۰۰    
فاخته - میانگین سنی ، شاخصی از توزیع طول عمر یک جمعیت است که در آن نیمی از جمعیت مسن تر و نیمی جوان تر از سن ذکر شده هستند. ده رتبه برتر جوان ترین کشورها : نیجر با 15 سال اوگاندا 16 ... آنگولا 16... مالی 16... چاد 17... کنگو 17... بنین 17... موزامبیک 17... گینه بیسائو 18... ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۶:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، منابعی به شبکه المیادین گفتند: آمریکا تصمیم داشت جدولی را برای کاهش نیروهایش در عراق در هفته کنونی رسما اعلام کند اما طی رایزنی ها و مشورت های داخلی و قبل از اینکه با طرف عراقی در راستای کمیته دوجانبه دیدار کند، از تصمیم خود منصرف شد. ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۳:۳۵    
ارتش آمریکا پرسنل خود را از پایگاه هوایی 101 نیجر در نزدیکی فرودگاه در نیامی پایتخت این کشور، خارج کرد.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۲۲:۳۹    
سرویس خارجی- رهبران مالی، بورکینافاسو و نیجر، روز شنبه در پایتخت نیجر، با قرائت بیانیه ای خروج از جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا را اعلام و علیه امپریالیسم اعلام اتحاد کردند! ...
نامه نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
رسانه های آلمانی اعلام کردند که به دلیل شکست مذاکرات دولت کشورشان با شورای نظامی جدید نیجر در مورد مصونیت قانونی برای سربازان آلمانی، این کشور نیز باید نیروهای خود را از نیجر خارج کند.
اکو فارس   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع آلمان اعلام کرد که به دلیل شکست مذاکرات با مقامات حاکم نیجر، حضور نظامیان آلمانی در پایگاه هوایی مستقر در پایتخت این کشور پایان می یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
با روی کارآمدن دولت جدید در نیجر، پس از آمریکا و فرانسه، رسانه های نیز اعلام کردند که نیروهای نظامی این کشور تا پایان ماه آگوست خاک نیجر را ترک خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۰۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رسانه های آلمانی به نقل از وزارت دفاع کشورشان گزارش دادند که نیروهای مسلح آلمان پایگاه هوایی خود در نیجر را که به عنوان یک مرکز حمل و نقل نظامی مورد استفاده قرار می گرفت، تا 31 اوت واگذار خواهند کرد، زیرا طرفین در تمدید توافق در مورد این پایگاه ناکام ماندند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۰۱:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت دفاع آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: به دنبال شکست مذاکرات برلین و نیامی در مورد تمدید توافقنامه استقرار نیروهای نظامی آلمان در پایگاه هوایی این کشور در نیجر، برلین به حضور نظامی خود در نیجر پایان خواهد داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۲۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: حکومت های نظامی مالی، نیجر و بورکینافاسو در جریان یک نشست در شهر نیامی پایتخت نیجر، پیمان تشکیل یک کنفدراسیون را امضا کردند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۰۸:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: در نهایت پس از چهار ماه دولت آمریکا اعلام کرد که همه نیروهای نظامی این کشور به زودی خاک نیجر را ترک می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۲۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ارتش آمریکا در ادامه برنامه خروج از نیجر پس از کودتای سال گذشته، اعلام کرد روز یکشنبه یک پایگاه هوایی مهم در پایتخت این کشور را به طور کامل ترک خواهد کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۱۴:۵۹    
نیامی- ایران پرس: مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در نیامی، پایتخت نیجر، برگزار شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، تارنمای آمریکایی تسک اندبریس چندی قبل به نقل از یکی از فرمانده هان نظامی آمریکا در آفریقا آفریکام اعلام کرد: پس از کودتا در نیجر حاکمان نظامی این کشور از آمریکا خواستند نظامیان خود را از نیجر خارج کند ...
ایران پرس   ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۱۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نیامی- ایران پرس: چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در نیامی، پایتخت نیجر، برگزار شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۶:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه کشته و زخمی شدن جمعی از نظامیان و غیر نظامیان در حمله تروریستی در نیجر به دولت و ملت این کشور تسلیت گفت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: در پی حمله گروه های تروریستی علیه نیروهای نظامی نیجر 20 نفر کشته و 9 تن نیز زخمی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۰۵:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت دفاع نیجر از کشته شدن 20 نیروی نظامی و یک غیرنظامی در حمله ائتلافی از گروه های تروریستی مسلح خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۱۴:۴۳    
در ادامه تلاش های واشنگتن برای حفظ حضور نظامی در آفریقا پس از اخراج نیروهایش از نیجر و چاد، مقام های ارشد ارتش آمریکا برای شرکت در نشست روسای دفاع آفریقا به بوتسوانا سفر کردند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۱۳:۲۲    
آسوشیتدپرس اعلام کرد."خروج اجباری نیروهای آمریکایی از پایگاه های کشورهای نیجر و چاد و همچنین امکان اعزام بخشی از نیروها به کشورهای دیگر(آفریقایی)، از جمله مسائل کلیدی طی دیدار افسر ارشد ارتش آمریکا با همتایان خود در هفته جاری خواهد بود." ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ارتش نیجر موفق شد یک عنصر با نفوذ در داعش را در مرز مشترک با کشور های همسایه خود به هلاکت برساند.
نیجر مجوز بهره برداری شرکت اورانو فرانسه از معدن اورانیوم ایمورارن را باطل کرد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
غالی رهبر گروه JNIM است که در مالی، بورکینافاسو و نیجر فعالیت می کند. وی متهم است که از سال 2012 تا 2013 در شهر تیمبوکتو در مالی مرتکب جنایت علیه غیرنظامیان شده است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ - ۱۱:۴۸    
شفقنا- مقامات نیجر شامگاه دیروز پنجشنبه اعلام کردند که باران های شدید در نیجر و سیل های خطرناک ناشی از آن از پایان ماه مه تاکنون 21 کشته و شش هزار نفر دیگر را مصدوم کرده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ - ۰۸:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مقامات دولت نیجر مجوز سرمایه گذاری در ذخایر اورانیوم را از ایمورارن SA یکی از شرکت های تابعه شرکت هسته ای فرانسوی اورانو Urano پس گرفتند.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
امین الاسلام تهرانی بیستم خرداد بود که خبر آمد آمریکا پیش از موعد مقرر، خروج تجهیزات نظامی و پرسنل اضافی از نیجر را آغاز کرد. این را سی.ان.ان با اشاره به بیانیه پنتاگون و وزارت دفاع ملی جمهوری نیجر کرده بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
با اخراج نیرو های فرانسوی از نیجر، شرکت هسته ای فرانسوی حق استخراج اورانیوم از بزرگترین معدن نیجر را از دست می دهد.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- منابع امنیتی در نیجر از حمله افراد ناشناس به نیروهای مسئول حفاظت از یک خط لوله انتقال نفت میان این کشور و بنین و کشته شدن شماری از آنها خبر می دهند. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بخش عربی خبرگزاری آناتولی ترکیه (AA) پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در پایگاه اینترنتی خود نوشت که به گفته مقامات محلی در نیجریه، منطقه شیرورو در شرق ایالت نیجر در غرب این کشور شاهد حمله عناصر مسلح گروهک تروریستی بوکو حرام بوده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۰۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، علی الامین زین نخست وزیر نیجر در توضیح تصمیم کشورش برای اخراج نظامیان آمریکایی بی تعارف گفت بود، آمریکایی ها در خاک ما ماندند و در حالی که تروریست ها مردم را می کشتند و شهرها را به آتش می کشیدند، هیچ کاری نکردند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
در شرایطی که تمرکز جهانیان بر موضوعاتی مانند جنگ غزه و جنگ اوکراین است، روس ها به آرامی در حال افزایش حضور نظامی و سیاسی خود در آفریقا و مناطق مهمی مانند نیجر هستند
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا در اقدامی زودهنگام و پیش از موعد مقرر خروج نیرو های خود از نیجر را آغاز کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس ستاد نیروی زمینی ارتش نیجر بعد از خروج نیرو های فرانسوی از این کشور اعلام کرد که خروج نیرو های آمریکایی نیز از نیجر آغاز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
269 سرباز آمریکایی از 946 سرباز مستقر در نیجر، در پی توافقی که در ماه مه بین واشنگتن و حکومت نظامیان در نیامی امضا شد، این کشور را ترک کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
آژانس امداد و نجات محلی روز چهارشنبه اعلام کرد که حداقل یک نفر کشته و 30 نفر همچنان در معدنی که در ایالت نیجر در مرکز نیجریه فرو ریخته محبوس هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
دو مقام بلندپایه نظامی سودان سفر آفریقایی خود را که شامل نیجر و مالی می شود شروع کردند تا با مقامات این کشورها درباره تحولات نبرد داخلی سودان و تاثیرات آن بر محیط منطقه ای و بین المللی گفت وگو کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۱:۰۰    
به همت سفارت ایران در نیجر مراسم سی و پنجمین سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، با حضور مسئولان، استادان و دانشجویان جامعه المصطفی نیامی برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی کشورمان در نیجریه، زبان فارسی در سولیجا سومین شهر بزرگ ایالت نیجر آموزش داده می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
با وجود اینکه اتحادیه اروپا می خواهد به دلیل شرایط وخیم منطقه ای عملیات نظامی خود در نیجر را تا اواخر ژوئن خاتمه دهد، اما دولت فدرال آلمان اعلام کرده که همچنان به حضور نظامی خود در این منطقه ادامه می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۸:۰۵    
مراسم بزرگداشت شهادت آیت الله رئیسی، دکتر امیر عبداللهیان و همراهانش در دانشگاه جامعه المصطفی نیامی، با حضور گسترده دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۷:۵۸    
مقام های مختلف با حضور در سفارت کشورمان در نیجر به رئیس جمهور شهید، وزیر خارجه و هیئت همراه ایشان ادای احترام کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۳:۲۰    
مقام های نیجر با حضور در سفارت ایران در این کشور به آیت الله رئیسی، وزیر امور خارجه و همراهان ایشان که در حادثه سقوط هلی کوپتر شهید شدند ادای احترام کردند.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
آقای باکاری سانگاره، وزیر خارجه جمهوری نیجر در پیامی درگذشت رئیس جمهور و وزیر امور خارجهع جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت. آقای باکاری سانگاره، وزیر خارجه جمهوری نیجر در پیامی درگذشت رئیس جمهور و وزیر امور خارجهع جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.
حیات   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۲۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در ژنو روز جمعه 4 خرداد 1403 جلسه ویژه ای به منظور بزرگداشت رئیس جمهور، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همراهان شهید آنان در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
علی لمین زین نخست وزیر جمهوری نیجر، یائو سانگاره وزیر امور خارجه این کشور أفریقایی به همراه جمعی دیگر از وزیران دولت نیجر با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در نیامی، مراتب تسلیت خود را به دولت و ملت ایران اعلام داشته و دفتریادبود شهدای جمهور را امضا کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۷:۴۱    
دبیر کنفدراسیون انجمن های اسلامی نیجر با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران مراتب تسلیت عمیق مسلمانان نیجر، در پی شهادت دکتر رئیسی، رئیس جمهور و دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه فقید را ابراز داشت.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۵۱    
عملیات خروج نیروهای آمریکایی که در عمل پیش از این آغاز شده بود تا 15 سپتامبر به پایان می رسد.