چهارشنبه ۰۱ بهمنساعت ۱۷:۵۴Jan 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه اصفهان»

ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان از برگزاری آزمون استخدامی شرکت ذوب آهن در دانشگاه اصفهان، خبر داد و گفت: این آزمون طی سه روز (از امروز تا جمعه) در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو با موضوع بررسی تاثیر قانون لغو تحریم ها بر نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران و با حضور محمدعلی بصیری، دانشیار علوم سیاسی و روابط بین الملل و عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان به روی آنتن رفت. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۶:۴۱    
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه ها اکنون به تربیت دانش آموخته جامعه شناسی صرف می پردازند در صورتی که تربیت افراد کنشگر اجتماعی باید اولویت نخست دانشگاه ها و جامعه شناسی باشد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شبکه پژوهش و فناوری مرکزی کشور، دانشگاه صنعتی، دانشگاه اصفهان و شهرک علمی تحقیقاتی، تفاهم نامه ای پیرامون احصا وتامین نیاز صنایع ملی در استان اصفهان امضاء کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۲    
ایسنا/اصفهان عضو هیئت علمی و استاد محیط زیست دانشگاه اصفهان با بیان اینکه یک مسیر سیستماتیک برای حل مشکلات آلودگی هوا وجود دارد که در چند گام است و در هر گام مطالعه نقش کلیدی دارد، گفت: در این مسیر، آلودگی هوا باید با حداقل هزینه کاهش یابد درحالی که اقتصاد کمترین ضربه را بخورد.
میگنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد روانشناسی دانشگاه اصفهان بیان کرد: گرایش به معنویت در روانشناسی معاصر جدی است و فقط منحصر به کشور ما نیست، بلکه در کشورهای غربی، یک نوع بازگشت به معنویت را دارند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۱    
رکنی زاده، معاون پژوهشی دانشگاه اصفهان گفت: ابر و باد و مه و خورشید و فلک جمع شدند تا چهره ای مثل شهید فخری زاده ساخته شود و آن به دلیل نگاه عارفانه اش به زندگی و هستی بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: تصمیم ایران برای غنی سازی 20 درصدی اورانیوم بر اساس مفاد NPT، حقوق بین الملل عمومی و اساسنامه آژانس بین الملل است که همه این موارد به عنوان یک حق مسلم برای ایران در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نزهت احمدی، استاد دانشگاه اصفهان گفت:بی شک چگونگی نیازسنجی وقف و راهکارهای آن در جامعه، از موارد مهمی است که می تواند تداوم وقف و روزآمد شدن آن را به همراه داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۶:۴۸    
اصفهان- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان گفت: کاهش بودجه نهادهای وابسته به دولت در لایحه بودجه 1400 و نگاه درآمدی به توسعه کارخانه های بزرگ، به تقویت بخش خصوصی کمک می کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۵:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
نصف جهان: هر بار در فصل سرما و افزایش آلودگی هوا، دنبال متهمانی می گردیم تا آنها را مقصر آلودگی هوا بدانیم. امسال قرعه آلودگی هوا به نام مازوت افتاده و برخی می گویند مصرف بالای گاز توسط مردم عامل کمبود گاز و مصرف سوخت مازوت توسط صنایع است. اما آیا چنین است؟ ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۳:۳۳    
ایسنا/اصفهان یک استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش به حرکت هواداران و هجوم به سمت کنگره دامن زد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه کمبود زمین و فاصله بین ساخت و عرضه، از جمله دلایل قیمت بالای مسکن در کلانشهرها است و از شروع دوره رکود مسکن شهری در کشور خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت آموزشی دانشگاه اصفهان در اطلاعیه ای اعلام کرد که در صورت ایجاد اختلال فنی در زمان برگزاری آزمون، امکان برنامه ریزی و تجدید آزمون با هماهنگی گروه آموزشی وجود خواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۰:۰۱    
در آذر ماه به مرکز آموزش عالی شهرضا ابلاغ شد که فعالیت این مرکز تحت نظارت دانشگاه اصفهان و به عنوان یک پردیس دانشگاهی ادامه پیدا کند، اما این اتفاق موجی از نارضایتی مردم و مسؤولان شهرضا را به دنبال داشت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران و فارغ التحصیلان دانشگاه اصفهان در دهمین جایزه شهید علی محمدی در فیزیک و سومین جایزه شهید علی محمدی در ریاضیات موفق به کسب رتبه شدند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سیدمسعود خاتمی نماینده مردم گلپایگان و خوانسار و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تشریح دیدار خود با دکتر طالبی، ریاست محترم دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار و برخی اعضای هیئت علمی دانشگاه اصفهان گفت ...
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه نظام چند نرخی ارز با 3 هدف توزیعی، تثبیتی و تخصیصی در اقتصاد وجود دارد که در حال حاضر با ارز 4200 تومانی هدف اول مد نظر ماست، اظهار کرد: برمبنای هدف اول یعنی توزیعی ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۰۳    
تهران (پانا) - با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی، اعضای شورای سیاست گذاری آزمون های سازمان و حضور ویدئو کنفرانسی مینایی از دانشگاه علامه طباطبایی، فرامرزی از دانشگاه اصفهان، علی صمدی از دانشگاه ایرلند، هادی صمدی از دانشگاه علامه طباطبایی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۰:۳۸    
اصفهان- ایرنا- مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه های این استان در انتقال دانش، فناوری و مهارت به شهروند دیپلمات ها نقش اساسی دارند که باید از ظرفیت آنها در ارتباط با جامعه در این زمینه استفاده شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان یک استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: یک تحلیل این است که ترامپ با آغاز یک جنگ می تواند حالت اضطراری در آمریکا اعلام کند و در حالت اضطراری، قوانین معمولاً به مدت سه ماه در اختیار رئیس جمهور است و در این 90 روز می تواند قدرت را به بایدن تحویل ندهد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۸:۴۵    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: نزدیک به 80 درصد جمعیت ایران شهر نشین هستند و زمانی که وضعیت مالی دولت بهتر باشد مردم بیشتری منتفع خواهند شد، بنابراین درآمدهای نفتی به ساختار اقتصاد شهری مرتبط است اما نمی توان مدل مشخصی برای آن تعریف کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان با اشاره به وابستگی پدیده بیکاری به گذشته، گفت: با ظهور تکانه ویروس کرونا نباید توقع داشت بازار کار به تعادل بلند مدتی برسد، زیرا تعادل بلند مدت در بازار کار اساساً یک تعادل در حال تغییر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- استاد دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه اصفهان گفت: ورزش ایران برای پیشرفت و توسعه به نظام جامع باشگاه داری و مشارکت واقعی بخش خصوصی نیاز دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۶:۵۸    
عضو هئیت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: هر عاملی که باعث کاهش درآمدهای صادراتی شود زمینه ساز افزایش نرخ ارز است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۱:۳۰    
اصفهان- ایرنا- مدیر گروه تاریخ دانشگاه اصفهان گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی در عرصه مبارزه با استکبار و گردن کشی به اسوه ماندنی مقاومت در جهان تبدیل شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس ستاد برگزاری آزمون های دانشگاه اصفهان با بیان اینکه هشتمین آزمون استخدامی کشور در 11 شهر اصفهان برگزار می شود، گفت: در کل استان اصفهان 24 هزار و 213 نفر در این آزمون با هم به رقابت می پردازند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۱:۳۷    
اصفهان - ایرنا- استاد علوم سیاسی دانشگاه اصفهان گفت: بزرگترین اثر و نقش سردار شهید قاسم سلیمانی در ماندگاری و گسترش انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی مدیریت دانشگاه تهران، مدیریت دانشگاه امیرکبیر، صنایع دانشگاه خواجه نصیر، صنایع دانشگاه شهید بهشتی(عباس پور)، مدیریت دانشگاه اصفهان و صنایع دانشگاه شهید باهنر کرمان وبینار آینده مشاغل و بازار کار را برگزار می کنند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۷:۵۶    
استادیار دانشگاه اصفهان با بیان اینکه سیدمرتضی از زاویه کلامی به تفسیر قرآن پرداخته و از منظر مفسر صرف، وارد نشده است، گفت: سیدمرتضی در همین آثار محدود تفسیری، تبحر ویژه خود را در توجیه آیات دشوار از جمله قصص انبیاء به خوبی نشان داده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۳:۱۲    
تاکنون چند شرکت دانش بنیان موفق شده اند که 90 درصد سموم خطرناک پسماند های صنعتی را تصفیه کنند. هم اکنون فقط 5 درصد از 40 میلیارد مترمکعب فاضلاب کشور تصفیه می شود، در حالی که به گفته رئیس پژوهشکده محیط زیست دانشگاه اصفهان حداقل 70 درصد پساب فاضلاب صنایع کشور قابل بازیافت است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: در دوران بحران پاندمی و بعد از آن الگوهای تجاری جدیدی را تجربه می کنیم جهانی شدن اقتصاد به عنوان یک فرصت یا چالش مطرح شده و چشم انداز تجارت در پسا کرونا عمدتا دیجیتالی خواهد بود .
تابناک اصفهان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۲۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی در آیین اختتامیه بیست و یکمین هفته پژوهش و فناوری استان، برگزیدگان پژوهشی این استان را در رشته های کشاورزی، عمرانی، فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه همچنین سه برگزیده برتر و سه دانش آموز فناور اعلام کرد وگفت: در این آیین وحید غفاری نیا از دانشگاه صنعتی اصفهان ...
بنیاد ملی بازیهای رایانه ای   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۲:۴۸    
مدیر مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان در حاشیه برگزاری جایزه بازی های جدی 1399 با اشاره به فهرستی از پروژه های اجرا شده در این مرکز که منجر به راه اندازی کنفرانس بازی های رایانه ای اصفهان شد ، از طراحی و ساخت بیش از 40 سرگرمی جدی در دانشگاه اصفهان خبر داد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۷:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه هوش مصنوعی دانشگاه اصفهان پس از بازدید از واحد فولادسازی فولاد مبارکه در گفت وگو یی گفت: در راستای طرح تحول دیجیتال و تحلیل بهره وری خطوط تولید بر اساس طرح پیشنهادی که ارائه کرده بودیم بازدید بسیار خوبی از واحد فولادسازی داشتیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۴:۰۲    
در آئینی از 85 پژوهشگر و فناور برتر دانشگاه اصفهان تجلیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رئیس دانشگاه اصفهان گفت: رویکرد برگزاری هفته پژوهش و فناوری این استان به لحاظ رسالت دانشگاه ها و مراکز علمی جامعه محور بود که خواست دانشگاه های نسل چهارم است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیر امور پژوهشی دانشگاه اصفهان گفت: استناد به مقاله های علمی منتشر شده از سوی این دانشگاه در یک دهه اخیر 2.5 برابر و تعداد کل مقاله های منتشر شده 1.5 برابر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۳:۳۱    
گروه معارف دانشگاه اصفهان امام جمعه مهاباد را به عنوان چهره تقریب ملی جهت سخنرانی در فضای مجازی دعوت کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۲۰:۰۵    
دانشگاه اصفهان در پانزدهمین نشست مدیران ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور به عنوان دانشگاه برگزیده در توسعه همکاری های مشترک صنعتی معرفی شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۱۰:۵۳    
استاد تاریخ و عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان گفت: تنها نسخه خطی از کتاب منظوم فتوحات گیتی ستان در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک در تهران نگهداری می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۱۴:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اصفهان - سازمان بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه اصفهان و بسیج اساتید دانشگاه اصفهان بر ضرورت تحکیم وحدت میان حوزه و دانشگاه تأکید کردند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۰۹:۰۰    
مدیر پژوهش، خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری اصفهان گفت: پیش بینی تاثیر سیاست های مختلف بر میزان استفاده از حمل و نقل همگانی با مدل فازی (نمونه موردی شهر اصفهان) به عنوان پروژه پژوهشی حوزه بهره بردار معاونت حمل و نقل و ترافیک توسط "هومن منصوری" دانشجوی دانشگاه اصفهان مورد پژوهش قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۲۱:۵۰    
به مناسبت هفته پژوهش و به منظور تبادل اطلاعات و همکاری آزمایشگاهی و صنعتی، تفاهم نامه ای بین سیمان اردستان و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان منعقد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس دانشگاه اصفهان از ایجاد دبیر خانه دائمی همایش مولوی پژوهی در دانشگاه اصفهان خبر داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۲    
حوزه/ استاد گروه تاریخ دانشگاه اصفهان گفت: روش تربیت فکر و روح انسان های والامقام برای اجرای اهداف، پس از انقلاب اسلامی که قرار است به یک تمدن نوین اسلامی پرتوان و پیشرفته منجر شود بر عهده نیروهای مدیر و شایسته است و دو نهاد حوزه و دانشگاه باید این مدیران را تربیت کنند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در وبیناری که به مناسبت هفته پژوهش و فناوری با حضور رئیس اتاق بازرگانی و رئیس دانشگاه اصفهان برگزار شد، علم گرایی را زیرساخت شکل دهی عملی که می تواند منجر به سعادت جامعه شود دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۰۷:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- مدیر قطب اقتصاد بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: تنوع سازی درآمدها، نقطه قوت و دید مثبتی است که دولت در لایحه بودجه 1400 به آن توجه کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۶:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
کتاب دانشنامه علایی پورسینا (بخش الهیات) بازنویسی و مطالعه تطبیقی به کوشش غلامحسین توکلی دانشیارگروه فلسفه دانشگاه اصفهان به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی سازمان سمت منتشر شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ایسنا/اصفهان یک استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت: استراتژی صبر حداکثری ایران جواب داده و طرف های غربی و به خصوص آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که با فشار حداکثری و تحریم به اهداف خود نمی رسند و باید به گونه دیگری با ایران تعامل کنند.