شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۴:۳۴Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شیلات»

باشگاه خبرنگاران   ۲۹ دقیقه پیش    
فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان از دستگیری 4 صیاد غیرمجاز در آب های استان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش    
لرستان- بیرانوند، مدیرکل شیلات لرستان گفت: بازارچه بزرگ پرورش آبزیان و رستوران طبخ غذاهای دریایی در مجموعه شیلات لرستان راه اندازی می شود تا سایر شهرستان ها از آن الگوبرداری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی کرمان با اشاره به رهاسازی 16 هزار قطعه انواع ماهی خاویاری در استخر ها از تولید 85 تن ماهی خاویاری در کرمان خبر داد.
در سال های اخیر مدیریت منطقه آزاد قشم با رویکرد اصلاحی به میدان آمد و برای توسعه و به منصه ظهور رساندن ظرفیت های مستعدترین منطقه آزاد کشور آستین بالا زد. منطقه ای که با دارا بودن پتانسیل های بالا در حوزه های گردشگری ، صنعتی، انرژی، شیلات و.. ...
خبرگزاری برنا   ۴ ساعت پیش    
سرپرست شیلات شهرستان سیریک از تخلیه صید لنج های آب های دور در شهرستان سیریک خبر داد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
هرمزگان/قلم-رئیس شیلات شهرستان قشم از رژه دریایی 300 فروند شناور صیادی در آبهای خلیج فارس به مناسبت هفته بسیج و طی رزمایش دریایی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: 70 فروند لنج به روش صید با قلاب(لانگ لاین) فعالیت داشته و هر لنج حدود 20 نفر به صورت مستقیم اشتغال و حدود 160 تن سالانه صید می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: استفاده از ظرفیت استخر های ذخیره آب کشاورزی، توسعه واحد های تولید و پرورش ماهیان خاویاری و استفاده از آب های شور و بلامصرف در بخش کشاورزی می تواند به تولید ماهی در کرمان کمک کند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: برداشت ماهی گرمابی از استخرهای ذخیره آب در استان آغاز شده و پیش بینی می شود 300 تن ماهی تولید شود.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۰    
مسئول نمایندگی شیلات فریدونکنار با اعلام این خبر که صید ماهی در این شهرستان با کاهش 40 درصدی رو به رو شده است گفت: صیادان غیرمجازی که یک ماهی مولد را صید کند در واقع موجب مرگ بیش از 70 هزار ماهی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۳:۲۶    
مدیرکل شیلات گیلان : صید کیلکا امسال در گیلان 21 درصد افزایش یافت.
مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به حذف ماهی از سبد غذایی مردم چابهار، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان شیلات در خصوص صید ترال، تصمیمی درست را راستای منافع صیادان چابهاری اتخاذ کند.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۳۵    
هشتمین روز از چهارمین کنگره بین المللی شیلات و آبزیان با حضور سه پنل تخصصی در حال برگزاری است.
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 2 وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به مدیران ارشد ستادی و استانی این وزارت، بر ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خسارت زایی انواع مخاطرات در بخش کشاورزی، تاکید کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۵    
معاون آبزی پروری شیلات مازندران: با فراوری آبزیان در چرخه صنایع شیلاتی استان ارزش اقتصادی محصولات تا 6 برابر ارتقا می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان طرح پرورش ماهی در قفس در استان اجرا نمی شود، گفت: تنها در سد زیویه این طرح اجرا می شد که آن هم از 2 سال پیش تاکنون متوقف شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
صید غیرمجاز تیشه به ریشه ذخایر آبزیان دریای خزر زده و نسل انواع گونه های نادر را به شماره انداخته است.به گزارش مهر، کشفیات یگان حفاظت شیلات مازندران حکایت از ظلمی دارد که صیادان غیرمجاز بر پیکره گونه های دریای خزر زده اند و این پدیده شوم همواره ادامه دارد ...
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 2 مدیرکل شیلات هرمزگان در نشستی به میزبانی مدیرعامل آب منطقه ای استان و با حضور معاونین اداره کل محیط زیست، از تشکیل کارگروه توسعه تولید آبزیان پرورشی در منابع آبی داخلی و استفاده از ظرفیت های شیلات و آب منطقه ای جهت رونق اقتصادی کشاورزان خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پرورش ماهی در قفس اولویت مهم شیلات استان است و به همین منظور اجرای این طرح در سد غلامان شهرستان مرزی رازوجرگلان به دلیل داشتن ظرفیت و پتانسیل مناسب اجرایی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرکل شیلات خوزستان گفت: شرایط جوی برای فعالیت صیادان خوزستانی در صیدگاه های شمال غرب خلیج فارس تا سه روز آینده مناسب و مهیا نیست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- نظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: سالانه بیش از 16.2 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی، دامی، باغبانی، طیور، شیلات و ... در این استان تولید می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل شیلات گیلان گفت: صیادان گیلانی تا امروز 300 تن انواع ماهی استخوانی از دریای خزر صید کردند.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۲۹    
هفتمین روز از چهارمین کنگره بین المللی شیلات و آبزیان با حضور سه پنل تخصصی در حال برگزاری است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس جزئیات امروز این جلسه را تشریح کرد. معین الدین سعیدی درباره جلسه امروز کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه امروز با دستور کار نقش شیلات در سال جهش تولید با حضور رییس سازمان شیلات برگزار شد. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۴۱    
ساری- اسحاقی، مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به طرح پرورش ماهی در قفس گفت: قفس های پرورش ماهی در سدهای استان راه اندازی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل شیلات خوزستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون یک هزار و 44 میلیارد تومان سرمایه گذاری در شیلات استان را داشتیم که می تواند بحث تولید را به دو برابر برساند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی از تعیین تکلیف سنددار شدن اراضی کشاورزی تا دو سال آینده خبر داد و همچنین در مورد ممنوعیت صید ترال گفت: از اول آذرماه تا این لحظه گزارشی در مورد صید ترال فانوس ماهیان و ماهیان مرکب و یال اسبی به ما نرسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها سازمان شیلات اعلام کرده ممنوعیت صید ترال صرفا مربوط به گونه فانوس ماهیان است؛ این درحالی ست که خود همین سازمان پیشتر گفته بود که هدف و صید اصلی ترالرها فانوس ماهیان هستند و حالا همین گفته اقرار به جارو کردن دریا توسط ترالرها است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه اعلام کرده که به تمام افرادی که در استان های جنوبی مسئولیت قضائی دارند، دستور دادیم که بدون مسامحه با موضوع صید ترال برخورد کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: استان بوشهر با وجود برخورداری از طولانی ترین ساحل با خلیج فارس بهره کمی از مزیت شیلات برده است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
جلسه بررسی و رفع موانع و مشکلات تولید و ارائه راهکار جهت توسعه و تسهیل فرآیند تولید و صادرات شیلات و آبزیان با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، جمعی از معاونین و مدیران این سازمان و سرمایه گذاران این حوزه برگزار شد. ...
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 2   اولین دوره کاربردی به عنوان تعویض روغن و آب رادیاتور موتور تراکتور در شرکت های تعاونی صیادی پره در شهرستان لنگرود برگزار شد. ...
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۰۵    
تعداد بازدید: 2 در راستای ارائه خدمات هر چه بیشتر و بهتر به جامعه صیادی کشور، توانمند سازی تشکل های صیادی و تبادل نظر و همکاری های دوجانبه بین سازمان شیلات ایران و اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی کشور ...
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 2   رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان به اتفاق معاون تولیدات گیاهی ومشاور این سازمان ضمن بازدید از اداره کل شیلات استان گیلان با مدیرکل شیلات استان دیدار و گفتگو کرد.  ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۱:۱۵    
در چندماه گذشته بشکل مکرر به عزیزان مان در سازمان شیلات هشدار رسانه ای در خصوص صید ترال داده بودیم، اما گویا در ابتدا جدی گرفته نشد. عنوان کرده بودیم که با تمام ظرفیت به حوزه های نظارتی، قانونی و مجلس ورود کرده و تقاضای بررسی همه جانبه خواهیم داد ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه برای اجرایی شدن تفاهم نامه ممنوعیت دو ساله صید ترال فانوس ماهیان و نظارت بر آن سفری را با حضور اعضای فراکسیون به بندرعباس داشتیم ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
سایت دیده بان ایران به نقل از میدل ایست نیوز: اولین محصول زعفران در اولین مرزعه کاشت زعفران در قطر و در سطح کشورهای عضو شورای همکاری کاشته شد و به بار نشست. ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز :سیاست های غلط شیلات در مدیریت صید فانوس ماهی ها به دریاهای جنوب کشور و اکوسیستم های آبی آسیب های جبران ناپذیر وارد کرده است. ورود کشتی های خارجی عمدتا چینی برای صید صنعتی فانوس ماهی ها از سال 92تاکنون معاش ذی نفعان بومی ساحل جنوب کشور را مانند اکوسیستم های آبی آن به خطر انداخته است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - مدیرکل شیلات مازندران از صید تنها 306 تن ماهیان استخوانی از دریای خزر طی فصل جاری خبر داد و گفت که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 46درصد کاهش دارد.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۹    
ششمین روز از چهارمین کنگره بین المللی شیلات و آبزیان با حضور سه پنل تخصصی در حال برگزاری است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۰    
مدیرکل شیلات خوزستان از برنامه سازمان شیلات برای ساخت اسکله صیادی در جزیره مینو از توابع خرمشهر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا - مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: با افتتاح یک واحد تولیدی مدرن، 10 میلیون قطعه به ظرفیت تولید ماهیان زینتی استان افزوده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
1200 نفر از مخاطبان خبرگزاری فارس با ثبت سوژه ای با عنوان درخواست مجوز صید در سامانه فارس من، از عدم مجوز صید برای صیادان در 20 سال گذشته از سوی شیلات گفتند و خواستار پیگیری این موضوع از مسؤولان شدند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گلستان گفت: این ستاد برای اجرای طرح های حوزه آبزی پروری در استان 179 میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند. محمد مهدی سلمان زاده در مراسم افتتاح طرح پرورش ماهی در قفس اظهار داشت: ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: سازمان شیلات ایران از یکم آذر ماه موظف شده است که صید ترال کشتی های فانوس ماهیان را متوقف و با تمام توان نسبت به نظارت و کنترل صید در دریا و برخورد با متخلفین اقدام نماید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر شاه میگوی دراز آب شیرین در دریاچه پشت سد ارس تنها منبع پرورش این آبزی در کشور، در معرض خطر انقراض قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل شیلات خوزستان از پایان عمیلیات رهاسازی 27 میلیون قطعه انواع بچه ماهیان گرمابی و بومی در منابع آبی استان خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
بوشهر-فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات بوشهر از توقیف 2 فروند لنج ترال در آب های خلیج فارس خبر داد.
سازمان شیلات ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۵:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 2   فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان اداره کل شیلات استان سیتان وبلوچستان از توقیف هفت(7) فروند شناور صیادی کلاس قایق متخلف خبر دادند ...
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رشت – آژانس خبری ریحان – معاون صید و بنادر ماهی گیری اداره کل شیلات گیلان اظهار داشت : از 20 مهرماه همزمان با آغاز فصل صید تاکنون 301 تن انواع ماهیان استخوانی به ارزش 168 میلیارد ریال در استان گیلان صید شده است.