شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۲:۳۳Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهاد حسن زاده»

همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۰    
علی مولوی همین چند هفته ی پیش بود که در خبر زیبا به سینما می رود! ، نوشتیم قرار است رسول صدرعاملی ، رمان زیبا صدایم کن ، اثر محبوب فرهاد حسن زاده را به فیلم سینمایی تبدیل کند و قرار شده کامبوزیا پرتوی فیلم نامه اش را بنویسد ...
به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان؛ سیده عالمه میرشفیعی پنج شنبه شب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در نشست مجازی نقد کتاب گاه روشن گاه تاریک فرهاد حسن زاده در جمع والدین اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره 4 کانون پرورش فکری هرمزگان اظهارداشت ...
فرهاد حسن زاده در ویژه برنامه دو پنجره نقد کتاب زیبا صدایم کن اظهار داشت: در جامعه ما اغلب نوجوانان، قربانی تصمیم های بزرگ سالان می شوند درحالی که یک نوجوان می تواند برداشت خود را از هر کتابی داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه داستان زیر سایه درخت بیعار نوشته فرهاد حسن زاده منتشر شد.
همزمان با بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، دو نشست نقد با حضور افسانه شعبان نژاد و فرهاد حسن زاده در قالب برنامه دوپنجره به صورت مجازی برگزار می شود.
پی تی کو... پی تی کو... و دو داستان دیگر به نویسندگی فرهاد حسن زاده برای ششمین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مجموعه کتاب داستانی قصه های جورواجور با آثاری از محسن مومنی شریف، ابراهیم حسن بیگی، داوود امیریان و فرهاد حسن زاده منتشر شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۰:۰۷    
زیبا صدایم کن ، همان رمان معروف فرهاد حسن زاده ، نویسنده ی نام آشنای ادبیات کودک و نوجوان و همکار هفته نامه ی دوچرخه، قرار است به فیلم سینمایی تبدیل شود. ...
مجموعه کتاب قصه های کوتی کوتی نوشته فرهاد حسن زاده از سوی انتشارات Mevsimler کشور ترکیه به زبان ترکی استانبولی منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
فرهاد حسن زاده با اشاره به ضرورت مطالعه و کتابخوانی کودکان در ایام قرنطینه و شیوع کرونا گفت: همان طور که کادر درمان کشور در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا بوده اند، کتابداران نیز خط شکن هستند.
دیو دیگ به سر یا این جوری بود که اون جوری شد نام کتابی به قلم فرهاد حسن زاده نویسنده نام آشنای کتاب های کودک و نوجوان است که برای هفتمین بار بازنشر و روانه بازار کتاب شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
داستان دوستت دارم اثر فرهاد حسن زاده برای کودکان کشور جمهوری آذربایجان منتشر شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۰:۰۴    
نیلوفر نیک بنیاد: آهنگی برای چهارشنبه ها، داستان سینما و آدم هاست. آدم هایی که خواسته و ناخواسته بازیگر شده اند تا داستانی شوند برای روایت، شعری برای خواندن، ترانه ای برای شنیدن، یا حتی آهنگی برای... آهنگی برای چهارشنبه ها! ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
انتشارات کیوان سوریه ترجمه عربی سرمانخوری کوتی کوتی ، نوشته فرهاد حسن زاده را منتشر می کند. این اثر یکی از کتاب های پرمخاطب انتشارات کانون پرورش فکری است.
فرهاد حسن زاده، نویسنده و شاعر کودک و نوجوان و منتخب جایزه هانس کریستین اندرسن، در یک یادداشت با اشاره به انتشار مجله مس آباد، توجه شرکت مس به مسئولیت اجتماعی را ستود و نوشت این که یک سازمان در راستای مسئولیت اجتماعی خود برای بچه ها هزینه می کند جای آفرین دارد.
کوتی کوتی هزارپای جذاب و محبوب قصه های فرهاد حسن زاده بار دیگر در بین کتاب های کانون پرورش فکری، ظاهر شد تا بچه های خردسال ایرانی از خواندن داستان شیرین کاری هایش لذت ببرند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۰:۰۵    
فرهاد حسن زاده معتقد است فعالیت در نشریه دوچرخه همان کاری بوده که به آن عشق می ورزیده و درست ترین موقعیتی بوده که در زندگی تجربه کرده است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۹:۲۶    
نامه بهاره زاده محمودآبادی در چهارمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی شایسته تقدیر شد.
کتاب موش سر به هوا قصه ی سفر هفت موش است که کودکان علاوه بر خواندن قصه و تماشای تصاویر، می توانند با فکر کردن به سوال هایی که کتاب مطرح می کند، پاسخ بدهند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۴:۲۳    
فرهاد حسن زاده نویسنده مطرح حوزه کودک و نوجوان، علت موفقیت رمان هستی را جدی گرفتن نوجوانان در این اثر دانست.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۰:۲۲    
فرهاد حسن زاده از نظارتی می گوید که مانع نوشتن مسائل کودکان و نوجوانان می شود و ادبیات را بی خاصیت می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۰۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
فرهاد حسن زاده از نظارتی می گوید که مانع نوشتن مسائل کودکان و نوجوانان می شود و ادبیات را بی خاصیت می کند. او همچنین می گوید بچه ها دوست دارند رمان های عاشقانه بخوانند.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۳:۳۱    
فرهاد حسن زاده معتقد است عشق و دوست داشتن از نیازهای طبیعی سن نوجوانی و غیرقابل انکار است و باید با آن کنار آمد و در رمان ها و داستان های نوجوان به آن پرداخت تا بچه ها در ورطه رمان های زرد و بازاری که به آن ها شناختی نمی دهد، نیافتند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
برنامه کتاب باز امشب میزبان فرهاد حسن زاده نویسنده ادبیات کودک و نوجوان می شود که 2 اثر از او کاندیدای جایزه جهانی هانس کریستین اندرسون شده است.
رشت 20   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 ؛احسان رضایی، هفته گذشته اختتامیه جایزه هانس کریستین آندرسن 2020 با تاخیری که به خاطر کرونا اتفاق افتاده به شکل مجازی برگزار شد. اهمیت این جایزه هم از این بابت است که معتبرترین جایزه جهانی ادبیات کودک است و به نوبل کوچک شهرت دارد و توسط دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) اهدا ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۶    
همه امیدوار بودیم که سی و دومین جایزه ی جهانی هانس کریستین اندرسن به نویسنده ی خوب کشورمان فرهاد حسن زاده برسد؛ اما متأسفانه این اتفاق امسال هم نیفتاد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۷    
فرهاد حسن زاده درحالی از آرزویش برای محو شدن سایه ویروس کرونا از جهان و در رنج نبودن کودکان می گوید که معتقد است حال ادبیات کودک در سال گذشته خوب نبود.
بازنشر کتاب های قدیمی و خاطره انگیز " عمو نوروز " ، " موش سر به هوا " و " آسمان و پرنده ها "دررسانه های اوگاندا بازتاب خبری داشت. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی کشورمان دراوگاندا، کتاب عمو نوروز اثر فریده فرجام و زنده یاد محمود مشرف تهرانی(م ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۰۲:۴۲    
حسین شاکری، روزنامه نگار و منتقد تئاتر و سینما در اینستاگرام نوشت: خبری که در هیاهوی کرونا گم شد: فرهاد حسن زاده در میان 6 نامزد نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن 2020. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کتاب صوتی نمکی و مار عینکی نوشته فرهاد حسن زاده منتشر شد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب های موش سر به هوا نوشته فرهاد حسن زاده و آسمان و پرنده ها نوشته فریده فرجام در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
از دو کتاب جدید کانون به قلم فریده فرجام و فرهاد حسن زاده در آیینی رونمایی و در همین آیین به مناسبت انتخاب حسن زاده به عنوان یکی از نامزدهای اصلی دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن، از این نویسنده نام آشنا تجلیل شد ...
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۸:۵۲    
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم زمان با آیین نکوداشت فرهاد حسن زاده نامزد نهایی دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن 2020، از دو کتاب جدید خود رونمایی می کند. ...
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم زمان با آیین نکوداشت فرهاد حسن زاده نامزد نهایی دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن 2020، از دو کتاب جدید خود رونمایی می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
پنجمین خیریه اسفندگان کتاب به نفع انجمن حمایت از حقوق کودکان با حضور 40 نویسنده و ناشران آثار آنان برگزار خواهد شد. علی اصغر شیرزادی و فرهاد حسن زاده از نویسندگان حاضر در این طرح هستند.
رمان هستی به نویسندگی فرهاد حسن زاده، از کتاب های انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ هفتم رسید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۰:۵۷    
همزمان با فرا رسیدن ایام الله دهه ی فجر اعضای ادبی مرکز مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان رمان "زیبا صدایم کن" اثر فرهاد حسن زاده را با حضور نویسنده و منتقد زنجانی نقد کردند.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۰۸:۱۴    
روزنامه اعتماد: مدتی است که نامزدهای جایزه هانس کریستین اندرسن 2020اعلام شده اند و نام فرهاد حسن زاده باز هم در جمع 6 نامزد نهایی جایزه است. نویسنده پرکار ادبیات ایران نشان داد که انتخاب او در دوره گذشته از سر اتفاق نبوده است ...
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۸:۴۴    
فرهاد حسن زاده برای دومین بار به فهرست نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن، مشهور به نوبل ادبیات کودک راه پیدا کرده است. ایران آرت: بعضی چیزها هرقدر هم تکرار شوند، برایمان عادی نمی شوند ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۰    
پس از ماه ها بررسی و مشورت، در نهایت شورای کتاب کودک فرشید شفیعی را در بخش تصویرگری و فرهاد حسن زاده را در بخش نویسندگی (برای بار دوم) به عنوان نامزدهای ایرانی جایزه جهانی هانس کریستین اندرسن به دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان IBBY معرفی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرهاد حسن زاده نویسنده نام آشنای کودک و نوجوان به عنوان یکی از شش نویسنده برتر به فهرست نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن راه یافت؛ شاید این خبر را بتوان یکی از مهمترین و پرافتخارترین رویدادهای فرهنگی هفته گذشته برشمرد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۰۰:۱۳    
قرار گرفتن نام فرهاد حسن زاده در بین نامزدهای نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن و ابلاغ آئین نامه و ضوابط حضور ناشران داخلی و خارجی نمایشگاه کتاب تهران از مهم ترین اخبار هفته اول بهمن ماه سال 1398 بودند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۰:۱۵   + ۲۵ سایت دیگر  
مهر : جایزه هانس کریستین اندرسن، فرهاد حسن زاده را به عنوان یکی از نامزدهای نهایی سال 2020 خود معرفی کرد. دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) که مسوول برگزاری جایزه ادبی هانس کریستین اندرسن است ...
فرهنگ امروز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سحر ترهنده، داور دو دوره جایزه جهانی هانس کریستین اندرسن، گفت: عشق و دوستی، صلح و توجه به فرهنگ بومی از معیارهای آثار فرهاد حسن زاده است که با کیفیت بالای ادبی و هنری گره خورده و خوشحالیم که داوران بین المللی جایزه نوبل ادبیات کودک بر نظر داوران شورای کتاب کودک صحه گذاشتند.