شنبه ۲۷ شهریورساعت ۰۲:۳۴Sep 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دولت ترامپ»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
وزیرخارجه فرانسه به قرارداد جدید میان آمریکا، انگلیس و استرالیا واکنش داد و دولت بایدن را نیز مانند دولت ترامپ ریاکار دانست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ماه های پایانی دولت ترامپ دو بار، دور از چشم رئیسش با همتای چینی خود تماس گرفت تا به او اطمینان دهد که دونالد جی.ترامپ، رئیس جمهور وقت، قصد ندارد برای ماندن در قدرت به چین حمله کند و ایالات متحده در حال فروپاشی نیست.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۹:۵۸    
از همان نخستین روزهای تشکیل دولت بایدن بلکه پیش از آن هم قابل پیش بینی بود که نامزد دموکراتهای آمریکا برغم فضا سازی جریان سیاسی رسانه ای خاص در داخل کشور به سادگی چنته خود را از میراث تحریمی دولت ترامپ خالی نخواهد ساخت و تا بدعهدی برای آمریکایی ها هزینه جدی نداشته باشد ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
خبرمهم: یک نویسنده آمریکایی مدعی شد در روزهای پایانی دولت ترامپ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایالات متحده مانع از جنگ علیه چین و ایران شده است.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۸:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
به نقل از پایگاه اینترنتی مریتایم اگزکیوتیو ، مقامات ایران می گویند تحریم های آمریکا مانع از ارتقاء ناوگان دریایی این کشور شده است و تهران را مجبور کرده است که برای ساخت کشتی ها و تعمیر و نگهداری آن ها به ظرفیت داخلی خود وابسته باشد. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه انگلیسی زبان داون امروز سه شنبه در سرمقاله خود با عنوان توافق ایران و آژانس ، بی اعتمادی را یکی از عوامل اصلی مسموم کننده برای روابط ایران و غرب دانست و نوشت: خروج یکجانبه دولت ترامپ از توافق هسته ای باعث ایجاد شکاف گسترده میان طرفین شد ...
برترین ها / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۳:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شفقنا: دکتر ابوالفضل فاتح، در یادداشتی درباره ی مواضع رسانه های ایرانی در قبال اتفاقات اخیر افغانستان نوشت: بسمه تعالی همکاران محترم رسانه ای با سلام و تقدیم ادب و احترام ...
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۸:۰۶   + ۳۸ سایت دیگر  
به گزارش بانکداری الکترونیک به نقل از بلومبرگ، پس از چندین هفته تنش زایی، جو بایدن- رییس جمهور آمریکا- در گفتگوی تلفنی با شی جین پینگ- همتای چینی- بر ضرورت تداوم گفتگوها بین دو طرف تاکید کرد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۰:۴۷    
سخنگوی پیشین پنتاگون فاش کرد که دولت ترامپ بعد از اقدام تلافی جویانه هشتم ژانویه 2020 در عین الاسد، به پنتاگون فشار آورده که گزارش صدمات مغزی نظامیان امریکایی را به تأخیر انداخته یا آن را کم اهمیت جلو دهد ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
در چند سال اخیر موضوع توان موشکی ایران به بهانه ای برای غرب علیه تهران تبدیل شده است و حتی دولت ترامپ از این توانایی ایران به عنوان یکی از بهانه های خود برای خروج از توافق برجام در سال 2018 استفاده کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
دولت بایدن از هجده عضو هیأت های مشاوره آکادمی های نظامی ایالات متحده از جمله یازده مقام منصوب شخص ترامپ خواسته استعفا دهند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۴:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
دولت کنونی آمریکا به مقامات دولت سابق گفت یا از سمت های خود در هیئت های نظارتی آکادمی ارتش استعفا کنند و یا اخراج خواهند شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۲۸    
شفقنا- دولت بایدن از چند مقام باقیمانده از دولت ترامپ خواست یا خودشان استعفا بدهند یا به زودی اخراج خواهند شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از سی ان ان ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
یک سخنگوی پیشین وزارت دفاع آمریکا در دولت ترامپ گفت:پس از حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد، کاخ سفید در راستای موفق جلوه ندادن این حمله به پنتاگون فشارمی آورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی سابق پنتاگون فاش کرده است که دولت ترامپ از پنتاگون خواسته بود گزارش های مربوط به خسارات و آسیب های مغزی ناشی از حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق را سانسور و این خسارات را کمتر از واقعیت وانمود کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
به گفته یک سخنگوی پنتاگون در دولت ترامپ، کاخ سفید تحت از پنتاگون خواسته بود گزارش های صدمات مغزی ناشی از حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق را کوچک جلوه بدهد.
شارل میشل رییس شورای اروپا پس از درخواست رسمی برای گفت وگوی تلفنی با رییس جمهور کشورمان، ظهر امروز چهارشنبه با سید ابراهیم رییسی گفت وگو کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل آمریکا گفت: اکنون سیاست دولت بایدن ادامه همان سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ است.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ماه گذشته گو پینگ، رئیس فعلی هواوی، اعلام کرد که به دلیل تحریم هواوی از سوی آمریکا تهیه ی چیپ بزرگ ترین مشکل این شرکت بوده است. هما طور که مطلع هستید، هواوی در میانه ی جنگ تجاری دولت ترامپ با چین، با تحریم هایی از سوی آمریکا مواجه شد که هنوز و حتی در دولت بایدن هم پابرجا هستند.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۸:۳۲    
خانواده قربانیان حملات یازده سپتامبر از بایدن می خواهند تا اسناد محرمانه تحقیقات اف بی آی درباره نقش سعودی ها در این حملات تروریستی را که دولت ترامپ جلوی انتشار آنها را گرفت، منتشر کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس مطالعات آمریکا به خبرآنلاین گفت: لحن دولت بایدن به مراتب از لحن دولت ترامپ مودبانه تر و بهتر است. دیپلماتیک تر عمل می کنند. اما چیزی عوض نشده و فشار حداکثری دولت ترامپ در دوران بایدن هم پابرجاست.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
امیرعلی ابوالفتح در گفت وگو با میزان، با اشاره به دلایل و اهداف آمریکایی ها در خروج از آمریکا، گفت: خروج آمریکا از افغانستان تصمیمی بود که دولت قبلی آمریکا، در زمان ریاست جمهوری ترامپ گرفت. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۲۲:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
بلومبرگ: ایران توانسته از فشار حداکثری آمریکا عبور کند محافل رسانه ای می گویند: در حالی که دولت بایدن برخلاف وعده هایش به سیاست تحریم حداکثری ادامه می دهد، ایران توانسته فشار حداکثری آمریکا را پشت سر بگذارد و با قاطعیت در برابر آمریکا ظاهر شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی سابق ریاست جمهوری دونالد ترامپ اظهار کرد، مردم آمریکا باید از رهبران ارشد نظامی این کشور "پرسشهایی سخت" در خصوص روند خروج از افغانستان بپرسند.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
علی رغم آنکه دولت ابراهیم رئیسی سکان قدرت را در ایران به دست گرفته، اما همچنان از آغاز مذاکرات احیای برجام در وین خبری نیست. در میانه تعلیق مذاکرات وین، خبر های رسیده از تشکیل تیم مخفیانه ای در واشنگتن شامل تندرو های ضدبرجام از جمله مقام های دولت ترامپ برای ارائه مشورت به دولت جو بایدن حکایت دارد.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گرو ، حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: آمریکا 20 سال در افغانستان جنایت کرد و با وجود صرف هزینه های میلیون دلاری ولی بدون نتیجه افغانستان را با خفت ترک کردند. ...
ارزش دلار برای سومین روز متوالی کاهش پیدا کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۸:۳۷   + ۲۲ سایت دیگر  
در ادامه تنش های بین چین و آمریکا، پکن دستور تعطیلی دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی آمریکا در منطقه چنگدو را صادر کرده است. با وجود همه اختلافات بین دو طرف، دو اقتصاد برتر جهان دارای بیشترین حجم روابط تجاری دوجانبه در جهان هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
توافق دوحه که در دولت ترامپ با طالبان مذاکره و امضا شد، نقشی مهم در پایان جنگ و اشغالگری 20 ساله آمریکا در افغانستان ایفا کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۰:۱۰    
تهران- ایرنا- پایگاه خبری اکسیوس با اشاره به نشست روز گذشته رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ با جمهوری خواهان مجلس نمایندگان نوشت: وی در این نشست نسبت به بهره برداری چین و روسیه از افغانستان در پی خروج آمریکا هشدار داد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: جو بایدن٬ رئیس جمهور آمریکا٬ در نخستین سخنرانی خود پس از خروج آخرین نیروهای آمریکایی از کابل گفت که تصمیم به خروج از افغانستان، بهترین گزینه موجود برای ایالات متحده بود. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۶:۵۵    
رئیس جمهوری آمریکا یک روز پس از تکمیل روند خروج این کشور از افغانستان، بار دیگر از عملکرد خود در قبال این کشور قاطعانه دفاع کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این یک تصمیم حاکمیتی است که نفت و سوخت خود را به چه کشورها و مشتریانی بفروشیم، تصریح کرد: نه آمریکا و نه هیچ کشور دیگری در جایگاه فراقانونی نیستند که بخواهند جلوی تجارت مشروع را بگیرند. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب صبح امروز در دیدار رئیس جمهور و هیئت دولت سیزدهم گفتند: آمریکایی ها مدتها مذاکره را زیر پا گذاشتند و عمل نکردند. دولت کنونی آمریکا هم هیچ فرقی با دولت قبلی ندارد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۳:۴۵   + ۴۳ سایت دیگر  
همزمان با هفته دولت، رئیس جمهور و اعضای دولت سیزدهم، صبح امروز با حضور در حسینه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۱:۳۵    
نماینده آمریکا در امور ایران با اشاره به اقدامات دولت ترامپ در ترور سردار شهید سلیمانی، گفت: ترور سلیمانی سبب کاهش یافتن امنیت آمریکا شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
بولتون، پامپئو را بابت مذاکراتش با طالبان به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت: او نمی تواند تاریخ را درباره نقش دولت ترامپ در خروج از افغانستان عضو کند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
هواوی بزرگ ترین شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی در جهان است و محدودیت های تجاری دولت ترامپ در زمینه فروش تراشه و دیگر محصولات فناورانه به آن مشکلاتی را برای ساخت گوشی و تجهیزات شبکه ای توسط هواوی به وجود آورده است.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۰۶:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
دولت ترامپ و بایدن بیش از یک سال هشدار هایی را از طرف ارتش و دیپلمات ها، کنگره و گروه مطالعاتی اش، بازرس کل خود و سازمان ملل متحد در مورد سقوط دولت افغانستان دریافت می کردند. این هشدار ها همچنین به معنای تجدید حیات القاعده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۵:۳۱    
نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار است با رئیس جمهور امریکا دیدار کند؛ دیداری که نتانیاهو نخست وزیر مخلوع این رژیم به دلیل همدستی با دولت ترامپ و جمهوریخواهان هرگز موفق با بایدن نشد و تماس تلفنی آنها هم با تاخیر صورت گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
کریس میلر، آخرین وزیر دفاع موقت دولت ترامپ در مصاحبه ای مدعی شد که هرگز یک تاریخ قطعی برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان وجود نداشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۲۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- اچ آر مکمستر یکی از مشاوران سابق امنیت ملی آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ضمن انتقاد از امضای قرارداد میان آمریکا و طالبان در دولت ترامپ اعلام کرد واشنگتن در واقع قرارداد تسلیم را با گروه طالبان امضا کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۲۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سیاست های دولت ترامپ در ممنوعیت صادرات واکسن به سایر کشورها در دولت بایدن نیز ادامه یافت و ایالات متحده حتی از فروش واکسن پیش خریدشده به متحدانش خودداری کرد.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۹:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم ، مراقب حرف زدنت باش؛ بدون کیفر باقی نمی مانید خطیب زاده در نشست خبری امروز خود گفت: آنچه که مفسر فعلی فاکس نیوز و وزیرخارجه بدنام و افراطی پیشین آمریکا گفته جای تاسف عمیق دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۲۰:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
سیاست های دولت ترامپ در ممنوعیت صادرات واکسن به سایر کشورها در دولت بایدن نیز ادامه یافت و ایالات متحده حتی از فروش واکسن پیش خریدشده به متحدانش خودداری کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۰۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گفته علی ماجدی، دیپلمات سابق، تمامی پروژه های سرمایه گذاری آلمان در ایران با روی کار آمدن ترامپ و اعمال تحریم های جدید متوقف شد هرچند شاید برخی از کم کاری ها را هم می توان ناشی از تعلل طرف ایرانی در تسریع روند مذاکرات دانست ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
مایک پمپئو وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ که در دوره مسوولیتش با مقامات طالبان دیدار کرده بود، سیاست جو بایدن را در قبال افغانستان شکست خورده دانست.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۹:۲۶   + ۳۱ سایت دیگر  
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین تحلیل خود در ژوییه مدعی شد که ایران در سال 2020 کمتر از دو میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که پایین ترین میزان در 40 سال اخیر بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۲۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سفیر سابق انگلیس در افغانستان با ابراز تاسف سیاست دولت های غربی در قبال افغانستان، توافق دولت ترامپ با طالبان در دوحه را شروع سقوط در افغانستان دانست.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۲:۱۶    
برخلاف موضع گیری سخت دولت ترامپ علیه ایران، تلاش جو بایدن برای مذاکره و دستیابی به توافقی ضعیف با تهران، منطق راهبردی توافق عادی سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی و توافق ابراهیم را تضعیف می کند.