شنبه ۰۴ بهمنساعت ۱۵:۵۶Jan 2021 23
جستجوی پیشرفته

اقتصاد پرس (eghtesadpress.ir)

  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۱:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه کاهش فساد و قاچاق سوخت از مزایای تک نرخی بودن است، اظهار کرد: با دو نرخی بودن زمینه برای فساد و قاچاق آماده می شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۱:۴۹   + ۵۹ سایت دیگر  
طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی با اعلام اینکه رقم ذخایر اوراق دلاری 7.5 میلیارد دلار است، گفت: به هر حال به جای (کی بود ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۳۸ سایت دیگر  
طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به برقراری رابطه بانک های اروپایی با ایران تأکید و اعلام کرده که هر بانکی در این زمینه تردید دارد می تواند با واشنگتن تماس گیرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون پیشین اسکاپ و مدیرعامل شرکت نومیزما ایتالیا (از شرکت های برجسته مشاور اقتصادی در بولونیای ایتالیا) با اشاره به کاهش سرمایه گذاری بین المللی در سال های اخیر گفت ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۹:۳۵   + ۲۶ سایت دیگر  
قیمت نفت برنت دریای شمال به قیمت 45.11 دلار مورد خرید و فروش قرار گرفت.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
لیست قیمت انواع محصولات پلیمری داخلی در تاریخ 05 اردیبهشت در بازارها و طی معاملات روز جاری بدین شرح تعیین و اعلام گردید:
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: رونق تولید نیازمند سیاست هایی است که در آن تأمین مالی و افزایش سرمایه برای بهبود فضای کسب و کار در نظر گرفته شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۴۲ سایت دیگر  
در شرایطی که وزیر صنعت خواستار آزادسازی قیمت گذاری خودرو شده است، کارشناسان نسبت به هرگونه برنامه ای برای آزادسازی قیمت ها و تبعات منفی آن برای مصرف کنندگان، هشدار می دهند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یک اقتصاددان می گوید دولت در برنامه های اقتصادی میان مدت خود بهتر است علاوه بر رشد شتابان و پایدار اقتصادی به اشتغالزایی رشد هم توجه کند ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۷۲ سایت دیگر  
یک کارشناس نرم افزار گفت: نرم افزاری به نام اندورید دامپر که چند وقتی است وارد بازار شده، رمز گذاری بر Wi-Fi را مورد تهدید قرار داده است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد ایالت اتریش سفلی گفت: تجار و بازرگانان نقاط مختلف اتریش خواهان توسعه روابط بازرگانی با ایران هستند چرا که این کشور ظرفیت های صنعتی و معدنی قابل توجهی دارد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش نقدینگی در بخش تولید و نبود کنترل و نظارت رکود در بازار را ایجاد کرده است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۸:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
براساس گزارش بانک مرکزی، در یکسال اخیر قیمت حبوبات31.7 درصد، برنج 16.5 درصد، سبزی 35.2 درصد، قند و شکر 17.9 درصد و چای 14.8 درصد افزایش یافته است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
با وجود اقدامات مثبت و دستاوردهای قابل توجه در صنعت پتروشیمی کشور هنوز نقاط ضعفی وجود دارد که باید برای رفع آنها، تدابیری اندیشیده شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
در اولین روز از هفته کارگر ، علی ربیعی ، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از تمبر یادبود شهدای کارگر در بهشت زهرا رونمایی کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۵:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
در اقدامی قابل تامل، در پیوست مربوط به حوزه امور زیربنایی و راهبردها برنامه ششم توسعه، قرارداد IPC به عنوان راهبرد و اقدام توسعه ای در حوزه نفت و انرژی معرفی شده است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۵:۵۲   + ۴۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در نامه ای به رئیس مجلس از وی خواست برنامه ششم توسعه در مجلس دهم به تصویب نرسد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۴:۳۸   + ۷۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه 1395 را 11.2 درصد اعلام کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
عربستان سعودی از فردا دوشنبه برنامه تحول اقتصادی جدید خود به منظور پایان وابستگی اقتصادی سعودی به نفت را آغاز می کند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور گفت: کمبود واکسن و نبود مدیریت شرایط را برای شیوع بیماری تب برفکی و افزایش تلفات در بخش دام فراهم کرده است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۴:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
ایران و آفریقای جنوبی تفاهم نامه مشترکی در زمینه GTL (تبدیل گاز طبیعی به فرآورده های نفتی) با حضور روسای جمهور دو کشور در تهران امضا کردند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۳:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس سازمان ملی استاندارد انجام آزمایش روی ژلاتین هایی که گفته می شود با منشأ خوکی وارد کشور شده را به عهده وزارت بهداشت دانست و در عین حال از پیگیری تطابق تولیدات کشاورزی کشور هند در بحث چای و برنج ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۳:۲۴   + ۱۲۰ سایت دیگر  
وزیر نفت با حمایت از تک نرخی بودن قیمت بنزین گفت: اگر مجلس دو نرخی بودن قیمت بنزین را تصویب کند و قانون شود دولت مکلف به اجرای آن خواهد بود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۳:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
آمارهای تجاری سال گذشته از کاهش 26 درصدی صادرات به کشورهای حوزه CIS خبر می دهد و در این بین نکته قابل تامل، کاهش 39 درصدی صادرات به روسیه است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
هرچند امضای تفاهم نامه ای میان سازمان راهداری و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در روزهای پایانی سال گذشته این امید را به وجود آورد که سرانجام وضعیت ناوگان فرسوده جاد ه ای بهبود نسبی را تجربه کند ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۹   + ۴۳ سایت دیگر  
معاون سازمان مدیریت با بیان اینکه هم اکنون برخی یارانه را حق خود می دانند و قطع آن مقاومت ایجاد می کند، گفت: حذف یارانه سه دهک پردرآمد قابلیت اجرا ندارد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۳:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
یک کارشناس سیاسی با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور در تناقضی آشکار می گوید که آمریکا به تعهدات بین المللی خود پایبند نیست اما پای برجام را امضا می کند گفت ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۲:۲۴   + ۱۷ سایت دیگر  
آمارها نشان می دهد در سال 1394 نسبت به سال 1393، ارزش تجارت چمدانی کشور در حدود هشت میلیون دلار کاهش یافته است ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۳۲ سایت دیگر  
بررسی بازار خانه های زیر 100 میلیون تومان پایتخت نشان می دهد اغلب این واحدها در جنوب شهر قرار دارند، شخصی هستند و قدمت آنها 10 سال به بالا است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت، براساس برنامه ریزی های انجام شده درصددیم حجم ترانزیت کالا در شبکه ریلی را در سال 1395 به 3 میلیون تن افزایش دهیم که رشد 109 درصدی نسبت به سال گذشته ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۶۰ سایت دیگر  
براساس طرحی که وزیر صنعت به دولت ارائه داده، قرار است منابع مالی به طرح های نیمه تمام صنعتی دارای پیشرفت بالای 60 درصد اختصاص یابد و تخصیص آن بدون توجه به بدهی بانکی بنگاه یا چک برگشتی باشد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: بحث اشتغال و لشگر بیکاران مهم ترین مشکل فعلی اقتصادی ایران است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۴۸ سایت دیگر  
گوگل و مایکروسافت توافق کردند تمامی منازعات حقوقی خود را کنار بگذارند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۱۱۶ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور با بیان این که افزایش سرمایه بانک ها نیاز عاجل و ضروری است گفت: از هر محلی برای افزایش سرمایه بانک ها باید استفاده کنیم.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۹۰ سایت دیگر  
بهای رسمی دلار، پوند و یورو ثابت ماند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۱:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: سرمایه گذاران خارجی تمایلی به مشارکت با بخش دولتی ندارند و بخش خصوصی را ترجیح می دهند .
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۰:۲۴   + ۳۳ سایت دیگر  
در حال حاضر با توجه به نگاه سیاسی که به حوزه مسکن وجود دارد نمیتوان انتظار این را داشت که شاهد کاهش قیمت مسکن در سال جدید باشیم.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت:گاهی اوقات سازمان خصوصی سازی به ارزان فروشی متهم شده که این امر یکی از شگردهای کهنه مقاومت کنندگان در برابر خصوصی سازی است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۰:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
کارت بازرگانی اگر به درستی و بدون سوء استفاده های احتمالی به کار گرفته شود ، شناسنامه و هویت افراد فعال در بخش بازرگانی محسوب می شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۹:۲۴   + ۳۵ سایت دیگر  
شرکت پالایش و پخش نفتی درحالی به جای پالایشگاه، سیاست انبارسازی را در دستور کار قرار داده که با افزایش ذخایر استراتژیک به نظر می رسد ایران خود را برای تحریم جدید بنزینی آماده می کند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۹:۲۴   + ۳۷ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور خطاب به مسئولان پولی کشور گفت: طرح اصلاح نظام بانکی باید هرچه سریع تر نهایی شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با اشاره به تلاش 8 ساله بخش خصوصی برای تأسیس مرکز تولید میگوی عاری از بیماری گفت: به علت عدم همکاری سازمان شیلات هنوز موفق به تأسیس این مرکز نشده ایم.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
یک دانشجوی دکتری ژنتیک مولکولی در مقاله خود با عنوان محصولات تراریخته غذایی، فرصت تولید یا تهدید سلامتی آورده است" اصرار به ایجاد تغییرات ژنتیکی در گیاهان و ورود آنها به سبد غذایی مردم بدون انجام ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس دیوان عالی آمریکا تصمیم این نهاد برای موافقت با برداشت از حساب ایران را بدعتی جدید و گامی به سمت تضعیف قوه قضائیه آمریکا در برابر قوه مقننه توصیف کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۸:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
یک مقام مسئول در وزارت اقتصاد با اشاره به عزم دولت برای تسویه بدهی خود از طریق انتشار اوراق بهادار در سال جاری گفت: امسال همه بدهی دولت به پیمانکاران خصوصی تسویه می شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۸:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مؤسسه واکسن و سرم سازی رازی، گفت: سالانه بیش از 3.3 میلیارد دوز واکسن انسانی، دامی و طیور در مؤسسه تولید می شود که آمادگی واگذاری دانش فنی به بخش خصوصی وجود دارد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۷:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
متقاضیان مسکن مهر در واکنش های به وعده های قابل تامل خواستار استیضاح وزیر راه و شهرسازی شدند، آنها قفل شدن مسکن مهر ، از هم پاشیدن خانواده ها و طلاق، از دست دادن امید به زندگی و.. ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۷:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
در طول نخستین ماه سال پیک شبانه بر پیک روزانه پیشی گرفته و بررسی پرمصرف ترین لحظات برقی این ماه نشان می دهد که پیک های لحظه ای مصرف برق در فروردین بیشتر ناشی از استفاده از وسایل برقی در ساعات ابتدایی ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۷:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه میزان پرداخت تسهیلات در سال94 حدود 45 درصد افزایش یافته است گفت:جلب مشارکت های مردمی ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۷:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون رگولاتوری با بیان اینکه اجرای ترابردپذیری شماره های تلفن هیچ مشکل فنی ندارد، گفت: با توجه به اینکه سوئیچ های شبکه ثابت قابلیت ارتباط مستقیم با مرکز استعلام رگولاتوری در روش ترابردپذیری را ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۰۷:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد از امضای 3 توافقنامه با آفریقای جنوبی خبر داد و گفت: یکی از بانک های ایرانی به دنبال این است که یک بانک مشترک در آفریقای جنوبی تأسیس کند و موافقتنامه مربوطه امضا شده است .
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر نفت با بیان اینکه در حال انجام مذاکره برای از سرگیری صادرات نفت به آفریقای جنوبی هستیم، گفت: هم اکنون بحث اصلی بر سر قیمت است و ایران هم اعلام کرده است قیمتی را می پذیرد که قیمت رقابتی بازار ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو انجمن قطعه سازان با اشاره به میزان صادرات قطعه سازان خودرو در سال 94 گفت:برخی قطعه سازان داخلی به 40 کمپانی بزرگ دنیا، صادرات انجام می دهند که نشان دهنده کیفیت بالای قطعات تولیدی ایران است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بیمه ایران از آزاد شدن 505 زندانی بیمه توسعه که به دلیل تصادف زندانی شده بودند خبر داد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت جهانی نفت در هفته گذشته 4.5 درصد افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات به 45 دلار و 11 سنت رسید.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره ی بنیاد برکت با اشاره به نام گذاری سال جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل گفت: بنیاد برکت با سرلوحه قرار دادن مردمی کردن اقتصاد ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۳۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو در دیدار با وزیر انرژی سوئد، از تحول جدی در شبکه برق ایران خبر داد و گفت: اولویت ما در صنعت برق اجرای طرح های مشترک همراه با انتقال تکنولوژی است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۶:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
منابع ترکیه ای از تصمیم ایران و ترکیه برای اصلاح موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دو کشور خبر دادند و گفتند قرار است 30 قلم کالای جدید به این موافقتنامه افزوده شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۵:۳۳   + ۶۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر نظارت بر بهداشت آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب(آبفا) کشور گفت: شرکت آبفای کشور از مواد مورد توصیه سازمان جهانی بهداشت برای ضدعفونی آب استفاده می کند و شاخص اندازه گیری آلودگی میکروبی آب های ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات گفت: در سال زراعی جاری بیش از 2 میلیون هکتار تحت برنامع عملیاتی مبارزه با آفت کلیدی مزارع قرار گرفته است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه بار فروشان گفت:با توجه به فروش 2 هزار و 200 تومانی پرتقال و 2 هزارو 700 تومانی سیب باید گفت که حدود 80 میلیارد تومان محصول از بین رفته است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۳   + ۳۳ سایت دیگر  
دیدار اخیر وزرای امور خارجه ایران و آمریکا حاوی پیام امیدوار کننده ای برای شبکه بانکی بود. اعلام رسمی "جان کری" مبنی بر اینکه لغو تحریم ها جای هراسی برای معامله بانک ها با ایران نمی گذارد ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۳   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت، تشکیل شرکت های تخصصی صادراتی بزرگ را مطرح کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۳   + ۱۸ سایت دیگر  
همزمان با سفر رئیس جمهور آفریقای جنوبی به تهران، دور جدید مذاکرات فروش نفت خام بین ایران و آفریقای جنوبی امروز توسط وزرای نفت و انرژی دو کشور آغاز شد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۵۰ سایت دیگر  
یک مقام مسئول در بیمه مرکزی جزئیات قطع سهمیه سوخت خودروهای سنگین بدون بیمه شخص ثالث از خرداد ماه را اعلام کرد و گفت: کارت های سوخت این خودروها شارژ نمی شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۴۵ سایت دیگر  
انواع سکه نوسانات زیادی در ماه گذشته پیدا کرد و رکورد های جدیدی را در بازار آزاد ثبت کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی معتقد است: اگرچه رگولاتوری در بخش پتروشیمی هنوز تعریف نشده است اما لازم است از آن برای جلوگیری از انحصار، نظارت بر تولید و برنامه ریزی کلان این صنعت استفاده کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۳۲ سایت دیگر  
در پی توافقات هسته ای ایران با کشورهای 1+5 آمریکا پس از 15 سال به جمع مشتریان زعفران ایرانی پیوست و تاجران ایرانی موفق شدند در ماه های اخیر 41 کیلوگرم زعفران ایرانی به این کشور صادر کنند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۴۲ سایت دیگر  
طرح مبارزه و جمع آوری میوه های قاچاق که در هفته های پایانی سال گذشته تشدید شده بود، به گفته رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۲:۴۸   + ۲۱ سایت دیگر  
بررسی ها از بازار مواد پروتئینی نشان می هد که قیمت انواع گوشت قرمز با شیبی ملایم در جهت کاهش نسبت به روزها و هفته های اخیر حرکت کرده و قیمت گوشت مرغ نیز ثبات تقریبی دارد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44، سهم تولید در بودجه 95 را ناکافی توصیف کرد و گفت که تنها در صورت حذف یارانه دهک های بالا تحولی در بخش تولید اتفاق می افتد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۲:۴۸   + ۴۶ سایت دیگر  
نرخ تورم میانگین کالاهای وارداتی در یک سال منتهی به پاییز 94 با افزایش قابل ملاحظه ای از 40.8 درصد سال 93 به 75.6 درصد رسیده است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۲:۳۳   + ۸۷ سایت دیگر  
مدیر اداره بررسی های حقوقی بانک مرکزی با بیان اینکه رای دادگاه آمریکایی علیه دارایی های ایران ربطی به برجام ندارد گفت: ایالات متحده آمریکا با این تصمیم ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس اتاق تعاون ایران با اعلام اینکه به زودی مذاکراتی را با تجار عمانی انجام خواهیم داد، گفت: مقدمات تشکیل بانک قرض الحسنه تعاون فراهم شد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی با انتشار 3 هزار میلیارد ریال اوراق رهنی توسط بانک مسکن، به پشتوانه تسهیلات رهنی مسکن موافقت کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بانکی بر لزوم بازنگری در نرخ سود بانکی تاکید کرد و گفت: دولت باید به تناسب کاهش تورم تا دو درصد بیش از آن ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به تصرف حدود 36 هزار واحد مسکن مهر توسط مردم این طرح گفت: بنا نداریم از طریق طرح دعاوی علیه متصرفان در مراجع قضایی این مسئله را حل کنیم.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به اینکه دولت شرایط سختی را از نظر مالی در سال 94 پشت سر گذاشت، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش توانست حدود 110 درصد بودجه خود، پول از دولت دریافت کند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
وزیر انرژی سوئد با سفر به تهران، محورهای مشترک همکاریهای دو کشور در بخش آب و برق را با وزیر نیروی ایران طرح و بررسی خواهد کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ایران در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری جمهوری آذربایجان در ارتباط با افزایش همکاری در حوزه ارتباطات، ماهواره ای، پست و پست بانک به گفت و گو پرداخت.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
شرکت هندی ریلاینس اعلام کرد به دنبال خرید نفت بیشتری از ایران است و پس از رفع مشکلات بانکی قرارداد بلند مدت با ایران در این زمینه منعقد می کند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با ظریف گفت: ما هیچ اعتراضی به بانک های خارجی برای همکاری با شرکت ها و بانک های ایرانی که در فهرست تحریم های آمریکا نیستند نداریم و آنها نباید فرض کنند که آنچه زمانی ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه اموری آمریکا با بیان این که بانک های آمریکا و اروپاجای امنی برای نگهداری ذخایر ارزی نیست گفت ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
با یک نگاه اجمالی به 88 پروژه منتخب در می یابیم که این پروژه ها در اصل وظایف معمولی دولت بوده که این بار تحت عنوان حرکت به سمت اجرای اقتصاد مقاومتی به عنوان پروژه های منتخب و اولویت دار برنامه های ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کاربا اعلام "یکی از برنامه های ما برای سال جاری افزایش نقش کاریابی ها در اشتغال از 23درصد به 30درصد است" گفت ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس برنامه ریزی کمی و کیفی منابع آب گفت: حفظ پوشش گیاهی و آبخیزداری به عنوان یک کار مکمل با ظرفیت محدود در کنار سدسازی می تواند مطرح باشد ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه بیماری تب برفکی در کشور تقریبا به حالت کنترل درآمده است، گفت: قرار است اجرای فاز دوم واکسیناسیون علیه این بیماری از 20 اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شود.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیرجهاد کشاورزی در واکنش به افزایش تعرفه واردات ماهیان وارداتی در سال جاری گفت: دربخش آبزیان تراز تجاری کشور مثبت 180 میلیون دلار است و این تصمیم تاثیر زیادی بر روی قیمت مصرف کننده ندارد و ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۹:۱۸   + ۶۳ سایت دیگر  
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در پایان دیدار شب گذشته خود با محمد جواد ظریف تاکید کرد که با برداشته شدن تحریم ها، بانک ها و موسسات مالی دیگر نباید از معامله با ایران بترسند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۹:۰۳   + ۳۹ سایت دیگر  
حدود دو ماه گذشته سه مسئول ارشد مرتبط به امور یارانه ها، آمار و اطلاعات گاها متفاوتی در رابطه با حذف، اعتراض و برگشت یارانه بگیران اعلام کرده اند؛ از ثبت شکایت 900 هزار تا 1 ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۹:۰۳   + ۷۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی با انتشار مبلغ 3 هزار میلیارد ریال اوراق رهنی به پشتوانه تسهیلات رهنی مسکن از سوی بانک مسکن موافقت کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۹:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
5 هزار تن پرتقال شب عید به دلیل نبود مهارت کافی در ذخیره سازی فاسد شد و دراین قضیه مسئولین مربوطه هرکدام دیگری را مقصر می دانند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۹:۰۳   + ۱۶ سایت دیگر  
سال گذشته با وجود افزایش تولید، صادرات زعفران با کاهش حدود 28 درصدی از نظر ارزشی و وزنی مواجه بود که به گفته کارشناسان و صادر کنندگان، این محصول به علت سودجویی دلالان با چنین مشکلی مواجه شده است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی رونق در تولید را به دنبال خواهد داشت.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار گفت: صنعت خودرو پتانسیل اول شدن در منطقه را دارد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۷:۳۴   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیرکل حقوقی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بیشترین تخلفات واحدهای صنفی در طرح نظارتی نوروز امسال را به ترتیب گران فروشی، کم فروشی ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۷:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی معتقدند: رکود اقتصاد جهانی و نبود بازارهای مفروضات مناسب و کاهش بازدهی سرمایه در جهان، سرمایه گذاران خارجی را به بازارهای بالقوه سوق می دهد و ایران یکی از این بازارهاست.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۷:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران تمرکز بر اپلیکیشن نویسی و صادرات آنها، توجه به شرکت های نوپا و بازی های رایانه ای را از محورهای ششمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ - ۰۷:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رفع مشکلات حوزه بانکی در گرو قانون عملیات بانکی بدون ربا است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ - ۱۶:۰۲   + ۴۱ سایت دیگر  
روز گذشته نوبخت سخنگوی دولت اعلام کرد که دولت نمی تواند یارانه 45500 تومانی کارمند تهرانی با حقوق 3میلیون تومانی را قطع کند و این کار دور از انصاف است ...
مشاهده نتایج بیشتر...