چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۰۰:۲۳Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1397 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1399 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 خرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 تیر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 مرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 شهریور 1400 خبرگزاری کتاب ایران 1 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 2 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 3 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 4 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 5 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 6 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 7 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 8 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 9 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 10 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 11 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 12 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 13 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 14 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 15 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 16 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 17 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 18 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 19 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 20 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 21 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 22 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 23 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 24 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 25 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 26 مهر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 27 مهر 1400 
  ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برترین های دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان عصر سه شنبه 27 مهرماه 1400 با حضور سیدمحمد حسینی؛ معاون امور مجلس رئیس جمهور، یاسر احمدوند؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ...
  ۱ ساعت پیش    
مراسم نخستین سالگرد جمیله سادات کراماتی شاعر انقلابی شب گذشته با حضور جمعی از شاعران و علاقمندان در حوزه هنری خراسان رضوی برگزار شد.
  ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در بازار کتاب و کتاب های الکترونیک وجود دستگاه های الکترونیک کتاب خوان یک ضرورت انکارناپذیر این روزهای علاقمندان به کتاب شده است.
  ۴ ساعت پیش    
در نشست ترجمه و نشر در عصر فناوری با اشاره به افزایش سرعت ترجمه، با استفاده از ماشین هایی که این خدمات را ارائه می دهند به برخی از مشکلات این حوزه مانند لزوم رعایت مالکیت معنوی ...
  ۴ ساعت پیش    
نکته جالب این کتاب مالک و دارنده آن است که خودش نیز نامش هری پاتر است.
  ۵ ساعت پیش   + ۱۸ سایت دیگر  
برترین های دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان 27 مهر معرفی شدند.
  ۶ ساعت پیش    
سیدمحمد حسینی در آئین اختتامیه دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان با اشاره به جایگاه و اهمیت کتاب گفت: هرچند در شرایط اقتصادی نامطلوبی قرار داریم اما نمی توانیم به فرهنگ بی اعتنا باشیم.
  ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به سوءاستفاده شرکت تولیدکننده اقلام بهداشتی از نام و چهره شفیعی کدکنی استاد مطرح زبان و ادبیات فارسی واکنش نشان داد.
  ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
رودابه کمالی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در 50سالگی بر اثر بیماری سرطان درگذشت.
  ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
پنجمین قسمت برنامه چراغ مطالعه به کتاب نخل و نارنج نوشته وحید یامین پور می پردازد.
  ۹ ساعت پیش    
کتاب هر شب بیداری اثر نگار موقرمقدم با حضور کارشناسان در سرای اهل قلم خانه کتاب معرفی و بررسی خواهد شد.
  ۹ ساعت پیش    
مصلح گفت: در ایران دوگانه سازی و تقابل بسیاری از بخش های مسنجم ما را گرفته و آفت شده است. طرح هر چه که بر این تقابل بیافزاید باید با احتیاط صورت گیرد.
  ۹ ساعت پیش    
رمان بردگان سیاه نوشته کایل آنستوت با ترجمه محمد قاضی روایتگر حد اعلای زشتی برده داری در ایالات متحده آمریکاست که تنها با خشونت همراه نبوده بلکه با لطف و مهربانی ظاهری نیز جلوه گر می شده است.
  ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشکده تاریخ اسلام با همکاری مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب نشست جایگاه منشآت خان احمد گیلانی در مطالعات صفویه پژوهی را برگزار می کند.
  ۱۰ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
در آیین افتتاحیه سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی کتاب موسوعه آیت الله تسخیری با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.
  ۱۰ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مسابقه کتابخوانی روشنا (آموزه های مهدویت) به همت بنیاد فرهنگی صبح ظهور با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد هدایت برگزار خواهد شد.
  ۱۰ ساعت پیش    
شماره نخست سال پنجم ویژه بهار و تابستان 1400 دوفصلنامه روان شناسی فرهنگی از سوی سازمان سمت منتشر شد.
  ۱۰ ساعت پیش    
اسماعیل یغمایی می گوید: باستان شناسی همه هستی من است و گرانینگاه زندگی من باستان شناسی است. اسکلت و سفال هایی که در کاوش ها پیدا می کنم، رازهای بسیاری در آن ها نهفته است ...
  ۱۰ ساعت پیش    
جایزه کتاب آلمان از سال 2005 سالانه در ماه اکتبر به بهترین رمان آلمانی زبان توسط اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمانی اعطا می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ابوالفضل ورمزیار، شاهنامه پژوه و نمایشنامه نویس در نشست عناصر هویت ملی در شاهنامه تاکید کرد که عدم استفاده فردوسی از نام شاهنامه در حدود 60 هزار بیت این اثر و وجه بالای یزدان پرستی و ایران دوستی ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
کتاب زیر سایه نخل ؛ روایت هایی کوتاه از شهدای روستای ایزی به قلم محمدحسین ایزی از سوی انتشارات راه یار روانه بازار نشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۰۳    
مریم سالور، هنرمند 67 ساله ایرانی در عرصه های سفال، مجسمه، نقاشی و چیدمان است که بزرگانی چون داریوش شایگان و کریم امامی درباره هنر او نوشته اند. وی به تازگی گزیده ای از آثارش را کتاب کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۰۳    
مارگارت اتوود نویسنده مشهور کانادایی سال 2022 با کتاب جدیدش با عنوان سوالات آتشین به قفسه های کتابفروشی بازمی گردد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۸    
نمایشگاه کتاب فرانکفورت از چهارشنبه بیستم اکتبر کار خود را آغاز خواهد کرد و این در حالی است که نسخه مجازی آن از روزهای قبل آغاز شده است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
آیین رونمایی از کتاب فناوری هسته ای در منطقه غرب آسیا در فروشگاه کتابشهر بهارستان برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گزارش پیش رو، نماهایی است از رونمایی کتاب خاطرات جانباز و آزاده سرافراز جعفر عباس نژاد در حسینیه ثارالله ارومیه. عکاس: فاطمه صمدزاده/ آذربایجان غربی
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۳    
پایگاه اطلاع رسانی و ارائه خدمات اینترنتی اتحادیه چاپخانه داران تهران عصر روز گذشته به نشانی echaptehran.com به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
علیرضا مختارپور، با اشاره به روند رو به رشد برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به لحاظ کمی و کیفی طی سال های اخیر، بر لزوم صیانت از نعمت و برکت این جشنواره تاکید کرد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۸    
شانزدهمین همایش انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان با موضوع مقایسه چاپ و نشر کتاب های تألیفی و ترجمه در حوزه کودک و نوجوان چهارشنبه 28 مهر به صورت مجازی برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۸    
ضرورت الحاق بخشی از اختیارات صنعت چاپ به وزارت صمت و حمایت از به جریان افتادن این موضوع از جمله موضوعاتی بود که چاپخانه داران روز گذشته در دیدار با معاون پارلمانی رئیس جمهوری مطرح کردند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۳    
در نمایشگاه کتاب فرانکفورت این انتشارات بین المللی به صورت فعال حضور فیزیکی دارد؛ ولی در فرصت مجازی نمایشگاه نیز حضور فعالی داشته و برنامه های بسیاری انجام می دهد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۸    
کتاب سازمان سیاسی بهاییت ، ضمن تشریح ساختار سازمانی بهائیت، با استفاده از اسناد لانه جاسوسی به بیان تاکتیک حقوق بشر که از آغاز انقلاب اسلامی برای مبارزه با جمهوری اسلامی مورد بهره برداری قرار گرفته ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه شعر عوارض جانبی ، اثر اسماعیل باستانی از سوی انتشارات کتاب نیستان راهی بازار نشر شده است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۳    
کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سمنان موفق به کسب رتبه نخست در هزینه کرد منابع خارجی در بین 226 کتابخانه دانشگاهی تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات، و فناوری شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۸    
کروکی و نقشه ای از آدام اولئاریوس، سفرنامه نویس آلمانی، رحمان شاه محمد اردبیلی را بر آن می دارد تا با یاری و همراهی علی مکارمی نیا مجموعه ای سه جلدی را با عنوان از ارته ویل تا اردبیل تألیف و تدوین ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
کتاب صلح دائم که پر فروش ترین کتاب کانت بوده از رده آثار مهم او و حتی شاید بتوان گفت از فهرست کتاب های فلسفه خارج شده است. کانت در این کتاب خیالبافی نکرده بود ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
آیین اختتامیه دومین دوره طرح ملی فصل سخن (سلسله نشست های نقد و بررسی کتب علوم انسانی) چهارشنبه 28 مهرماه ساعت 10 تا 12 برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
نشست رونمایی و امضای کتاب ذهن سوژه پرداز امروز (سه شنبه، 27 مهر) با حضور نویسنده و اهالی فرهنگ و رسانه برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۳    
ساجی روایت مردمی است که در اوج جنگ زندگی را از کف نمی دهند؛ طعم چای و کیک زنجبیلی را رها نمی کنند، قلمه زدن گل از خاطرشان نمی رود. ساجی روایت زنی است که در دل جنگ، تمنای زندگی او را قوی می کند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۸    
فاطمه شهدوست، روزنامه نگار در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده به رمان نبودن ، اثر مهدی زارع پرداخته است؛ اثری که از سوی انتشارات سوره مهر راهی بازار نشر شده است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
چهل و پنجمین شماره دوفصلنامه علمی پژوهش و نگارش کتب دانشگاهی از سوی سازمان سمت به صورت الکترونیکی منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه شعر چِل پسینی سروده محبوبه انفرادی شاعر اهل شهرستان لار توسط انتشارات نویسندگان پارس در شیراز منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۸    
کتاب کتابفروشی های مشهد از عصر قاجار تا صبح انقلاب به قلم خلیل حسینی عطار در 218 صفحه قطع رقعی توسط انتشارات محقق منتشر و روانه کتابفروشی ها شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۸    
کرونا صرفا یک پدیده در حوزه پزشکی نبود و در مسائل انسان ها در حوزه های مختلف کنش گری عجیبی داشت. بنابراین ضرورت دارد که این پدیده را مکرونا صرفا یک پدیده در حوزه پزشکی نبود و در مسائل انسان ها در ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آیین تجلیل از دانش آموزان نویسنده و تصویرگر مجتمع آموزشی امام جوا د(ع) یزد با عنوان قلم های کوچک، قدم های بزرگ برگزار شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
جلسه هماهنگی با نمایندگان ایران در هفتاد و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت با حضور یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی، علیرضا اسماعیلی ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی؛ موسی نجفی را به عنوان سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب کرد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۸    
مرکز تحقیقات میان رشته ای زبان و ادبیات در دانشگاه علامه طباطبایی طی روزهای آینده، دوره ای بین المللی را با محوریت روابط میان فرهنگی ایران و گرجستان برگزار می کند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۳    
در نشست سه جانبه رایزنی فرهنگی و نمایندگی بنیاد سعدی در صربستان با مسئولان دانشگاه بلگراد و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز دسترسی دانشگاه بلگراد به پایگاه استنادی علوم برقرار شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۳    
مدیر گروه کتاب رادیو فرهنگ می گوید: معرفی کتاب بخش خصوصی نیز تا آنجایی که امکان داشته باشد، رایگان است اما همان طور که گفتم، وقتی تبلیغ با ارائه راه های خرید کتاب همراه شد ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۳    
نماینده بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در برگزاری کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی ، معرفی ابعاد حماسه اربعین حسینی، تبلیغ سیره آن حضرت ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران نشست ترجمه و نشر در عصر فناوری را برگزار می کند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
جمعی از شاعران و ادیبان کشورهای ایران، افغانستان و پاکستان همزمان با هفته وحدت در نشستی مجازی با عنوان ضیافت همزبانی به میزبانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گرد هم می آیند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۳    
نشست ادبی عناصر هویت ملی در شاهنامه در خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
یورش جنگ اولین جلد از رمان سه گانه مست جنگ نوشته مسعود آذرباد توسط انتشارات کتابستان معرفت در قم منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۳    
غلامرضا خاکی از کتاب های در دست انتشار خرقه صحبت و شمس در کسوف درباره شمس تبریزی، خبر داد و گفت: مقالات شمس با تمام آشفتگی و نابسامانی و ماهیتی که دارد مجموعه ای از قطعات منسجم و گسسته است که آن را ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۳۳    
کتاب نقش هوش هیجانی و تفکر استراتژیک در سازمان ها تالیف حسین اسدی از سوی نشر کینون منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
دهمین چاپ از کتاب مردان و رجزهایشان اثر سیدمهدی شجاعی از سوی انتشارات کتاب نیستان وارد بازار نشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۸    
استیون پول، در این مطلب می کوشد ژانر کتاب های تفکر هوشمند را، با رجوع به نظریات ماکس هورکهایمر، و با توجه به آثار اخیر این حوزه بررسی و نقد کند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
کتاب دیوارها سخن می گویند اثر امرالله فرهادی، سه شنبه 27 مهرماه در موزه هنرهای معاصر تهران رونمایی می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رساله نماز و روزه مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدّظلّه العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده که چاپ دوم آن در دسترس مقلدین معظم له قرار گرفت.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
انتشارات سروش کتاب المهدی المنتظر عند الشیعة الاثنی عشریة به قلم پژوهش گر و تاریخ نویس عراقی جواد علی و با ترجمه محمد حسن تقیه با نام انتظار از دیدگاه شیعه را به بازار نشر ارایه داد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رسول جعفریان گفت: تجربه ایدئولوژیک کردن علم، تجربه ای شکست خورده است که دنیای اسلام هم در دور ه هایی گرفتار آن شده و همین امر خودش یکی از دلایل عقب ماندگی علمی است ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
کتاب مباحث استراتژیک جنگ تا پایان سال 1361 از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس رونمایی و راهی بازار نشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۳    
کتاب جان تازه گرفتن برای مقابله با دردهای مزمن، افزایش جراحت ها و تصادمات مختلفی که برای سالمندان به وجود می آید، انواع مهارت های مهم روان شناختی برای سازگاری را ارائه می دهد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۱:۱۳    
گزارش پیش رو روایتی تصویری از کافه کتاب گود واقع در خیابان موسوی تهران است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
برخی از لباس ها و وسایل شخصی گابریل گارسیا مارکز نشانه هایی از زندگی شخصی نویسنده صد سال تنهایی را در خود دارند که هفته آینده در مکزیک چوب حراج می خورند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۹:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
هیئت داوران جایزه تی اس الیوت نامزدهای نهایی خود را در سال جاری معرفی کرد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
کتاب سینمای ناصر تقوایی نوشته سعید عقیقی و رضا غیاث از سوی نشر گیلگمش روانه بازار کتاب می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
داریوش مودبیان در نشستی مجازی در جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی خندستان با عنوان نمایشنامه کمدی، ترجمه و تجربه ، با اشاره به مفاهیم ترجمه و بالاخص آثار کمدی در عصر جدید، بیان کرد: اثر درخشان کمدی ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۳۳    
مجله شیرازه کتاب؛ ماهنامه اختصاصی کتاب و کتابخوانی در شماره های 56 و 57 خود با انتشار عکسی از وزرای قدیم و جدید ارشاد از ضرورت تحول و بازسازی انقلابی در ارشاد سخن می گوید.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۸    
یراقچی با اشاره به مشخص نبودن وضعیت ارائه کاغذ دولتی، نبود ثبات در قیمت چسب، مقوا، سلفون و دیگر مواد مورد نیاز برای چاپ کتاب ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۸    
کتاب بارلی بادکنک فروش و ژنرال های کوتوله ، اثر سید نوید سیدعلی اکبر با تصویرگری نرجس محمدی در فهرست جشنواره کلاغ های سفید مونیخ قرار گرفته است، به همین مناسبت نگاهی به این کتاب داشته ایم.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۳    
شماره 159 نشریه اطلاعات حکمت و معرفت با عنوان هرمنوتیک به دبیری علیرضا سمنانی منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
نشست خبری تحلیلی با حضور خبرنگاران و اندیشمیدان جهان اسلام پیرامون کنگره جهانی محمد (ص)، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر برگزار شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به همت کانون اندیشه جوان در گفتگوی زنده مجازی به موضوعات مبانی حکمرانی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و نسبت عدالت و ساختار حکمرانی از نشست های حکمرانی اسلامی پرداخته می شود.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: با توکل به خدا، کتابخانه مرکزی امام خامنه ای سنندج تا پایان هفته وحدت با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می شود و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۸    
اختتامیه اولین کنگره شعر خانواده و سبک زندگی با عنوان زیر یک سقف شب گذشته در محل باغ کتاب تهران برگزار شد که طی آن دو بانوی شاعر نیشابوری برگزیده شدند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سفیر ایران در ترکیه در مراسم اهدای نشان درجه یک علمی حافظ شناسی به پروفسورحجابی کرلانکیچ گفت: اگر غزل، قله شعر فارسی باشد، غزل های حافظ در قله قرار می گیرد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
انتشارات علمی و فرهنگی در روزهای اخیر نامه های ولفگانگ آمادئوس موتزارت را منتشر کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۳    
عبدالحمید مولوی باستان شناس، خراسان شناس عضو یونسکو و از بنیانگذاران و اعضای اصلی انجمن آثار ملی و رئیس انجمن آثار ملی خراسان بود که 43 سال پیش در چنین روزی دار فانی را وداع گفت.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۲۳    
رمضان رضایی مطرح کرد: در این کتاب، منابع مورد بررسی با کتاب البدیع عبدالله بن معتز شروع می شود و با سایر منابع از قبیل نقد الشعر و نقد النثر قدامه بن جعفر، الصناعتین ابوهلال عسکری ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۳    
مهدی آرمانی شاعر و منتقد ادبی در یادداشتی برای ایبنا مجموعه شعر کردی عاشورایی زیتون و مرجان سروده فرهاد شاهمرادیان شاعر ایلامی را مورد بررسی قرار داده است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
کتاب تدبیر ماندگار؛ مصاحبه تاریخ شفاهی با حسین خطیبی با موضوع مصاحبه تاریخ شفاهی با حسین خطیبی توسط پیمانه صالحی مصاحبه ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
مهدی کاموس در چهارمین نشست اندیشکده ادبیات پایداری گفت: آنچه در ادبیات اهمیت دارد حس، معنا و محتوایی است که منتقل می کند ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مطالعات بین المللی پکن در مسابقه شعرخوانی به رقابت پرداختند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۸    
دیوان تفتیش عقاید اسپانیا سه و نیم قرن تاریخ این کشور را در تاریکی و وحشتی فرو برد که مسیحی و غیرمسیحی، مسلمان و یهودی را آواره ناکجاها کرد؛ جاهایی که نمی دانستند چه سرنوشتی در انتظارشان است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۸    
جایزه کتارا برندگان هفتمین دوره خود را در بخش رمان های عربی منتشرشده، انتشارنیافته و جوانان معرفی کرد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
کتاب شنیدن شهر دعوت و تمرینی است برای شهروندان، شهرسازان، ساکنان و متخصصان تا نسبت خود با شهر را، به کمک مفهوم روایت، از نو تعریف کنند.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کتاب سنجش در مشاوره شغلی که می تواند زمینه خوبی برای بحث در حوزه سنجش در مشاوه شغلی تلقی شود از سوی سازمان سمت منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۸    
پروفسور نادر انتصار رئیس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آلاباما امریکا معتقد است مطالعه ای آکادمیک در خصوص سیاست خارجی دولت ترامپ در خصوص ایران صورت نگرفته است.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۳    
حمید امیرچقماقی گفت: هنوز رویکرد اثباتی و دفاعی در فلسفه دین به چشم می خورد و این طور نیست که همه فلاسفه دین به دنبال نقد و انکار باورهای دینی باشند ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
هشتمین جلسه از سلسله وبینارهای فراملی روایت هایی از ایده ها و الگوهای مدیریت کتابخانه های عمومی با حضور حج ت الاسلام و المسلمین حیدر السهلانی ...
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
کتاب باران تشنه خاطرات آزاده جانباز، احمد شیدا از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۳۸    
با انتخاب یعقوبعلی نظری به عنوان استاندار خراسان رضوی ازسوی هیئت دولت، وی رسما ریاست انجمن کتابخانه های عمومی استان را هم بر عهده گرفت.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
چاپ دوازدهم کتاب در مکتب مصطفی ؛ الگوی تربیت نیروی انسانی در تشکل های مردمی، تألیف جمال یزدانی، به همت انتشارات راه یار منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مریم سلیمی نمین در نشست هویت ملی، هویت اسلامی؛ تناقض یا تکامل در بستر هویت ایرانی با تأکید بر مقاومت بین الملل اسلامی ، گفت: آموزه های عقلانی، فلسفی و رشد معرفت دینی در طول 1400 سال ...
مشاهده نتایج بیشتر...