چهارشنبه ۰۶ مردادساعت ۲۳:۵۸Jul 2021 28
جستجوی پیشرفته

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1397 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1399 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 خرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 31 تیر 1400 خبرگزاری کتاب ایران 1 مرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 2 مرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 3 مرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 4 مرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 5 مرداد 1400 خبرگزاری کتاب ایران 6 مرداد 1400 
  ۵ ساعت پیش    
مجموعهٔ داستانی هری پاتر به 65 زبان زنده دنیا ترجمه و به طور تقریبی در 500 میلیون نسخه منتشر شده و یکی از پرفروش ترین کتاب های تاریخ محسوب می شود.
  ۵ ساعت پیش    
دولت یونان مالیات بر ارزش افزوده فروش کتاب های الکترونیک و صوتی را کاهش داده و آن رابه 6درصد رسانده است.
  ۸ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
نسخه الکترونیکی کتاب شیعه شناسی به قلم سیدابوالحسن مخزن موسوی در 340 صفحه به همت نشر صاد منتشر شد.
  ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سومین مدرسه تابستانیِ مطالعات علم با عنوان فیزیکالیسم و منتقدانش به همت گروه مطالعات علم مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در شهریورماه برگزار می شود.
  ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مسابقه خودنویس 3 با هدف کشف استعداد نویسندگی نوقلم های ایرانی و اتباع خارجی تا 15 مردادماه 1400 تمدید شد.
  ۹ ساعت پیش    
کتاب سوت آخر ، روایتی از زندگی شهید محمد مجازی از فرماندهان گردان حمزه سیدالشهدا(ع) است که به قلم احسان احمدی به نگارش درآمده که مطالعه آن در سالروز عملیات مرصاد و شهادت شهید مجازی خالی از لطف نیست.
  ۹ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
در آستانه عید غدیر خم، کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.
  ۱۰ ساعت پیش    
نفرات برتر تولیدکننده محتوا در شبکه مجازی کتابخوانان آذربایجان غربی طی مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تقدیر شدند.
  ۱۰ ساعت پیش    
عضو هیات مدیره انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران معتقد است: در کتابخانه ای با تفکر پلتفرمی، کتابداران روی چاه نفت (منابع اطلاعاتی) قرار دارند و می توانند از این چاه ...
  ۱۰ ساعت پیش    
جشنواره کتاب های زخمی با 50 درصد تخفیف برای کتاب های آسیب دیده در کتابفروشی نشر چشمه کریمخان از ششم تا هشتم مرداد برگزار می شود.
  ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نفرات برتر نخستین جشنواره ایده های برتر کتابداران استان یزد معرفی شدند.
  ۱۰ ساعت پیش    
محمود محمدی اقدم خیّر میاندوآبی 150 جلد کتاب نفیس به کتابخانه عمومی خوارزمی دهستان سرچنار این شهرستان اهدا کرد.
  ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
افشین علا به مناسبت عید غدیر قصیده ای در صفحه اش منتشر کرد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان ضمن ارائه توضیحاتی درباره فرایند تولید و توزیع هنرکارت، از صدور بیش از 57 هزار هنرکارت خبرداد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
تنها نسخه خطی کشف المهمّ فی طریق خبر غدیر خم در ایران، با موضوع حدیث غدیر خم در سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی معرفی و رونمایی شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۳۷    
نشست هفتگی شهرکتاب به نقد و بررسی کتاب آزادی مؤمن مسیحی اختصاص دارد که با حضور محمدرضا عدلی، ارسطو میرانی و محمد صبائی به صورت مجازی برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در دولت دوازدهم سه پروژه کتابخانه ای در شهرستان های بروجرد و الیگودرز مورد بهره برداری قرار گرفته و به فضای کتابخانه ای استان اضافه شده است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۵۲    
کتاب های آگاهی بخش در حوزه فرزندپروری و استفاده از مدیریت فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان در جامعه نشر محدود است؛ در حالی که خانواده ها برای ارتقاء سواد رسانه ای به مطالعه چنین آثاری نیاز دارند.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۳۷    
در راستانی برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم، از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم، جشنواره ملی شهادت قلم برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
احمد اکبرپور داور نخستین جشنواره داستانی حافظ درباره اهمیت برگزاری این رویداد ادبی، گفت: هرکس دوست دارد یک زورآزمایی با حافظ بزرگ داشته باشد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۷    
کتاب تاریخچه ادبیات فانتزی با هدف بررسی انواع فانتزی و سیرِ تاریخی آن، مقالاتی را در این زمینه گردآوری کرده تا علاقه مندانِ این حوزه از دیدگاهِ تاریخی و ادبی، متوجه آنچه بر این نوع ادبی گذشته شوند.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۷    
مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت: اگر از تولید کاغذ چاپ و تحریر داخلی حمایت، مطالبات پرداخت و کاغذ کتاب های درسی از این کارخانه تامین شود کارخانه چوب و کاغذ مازندران زنده خواهد شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۷    
نویسنده کتاب صدای شکستن استخوان معتقد است که یکی از موضوعات مورد نیاز جامعه کنونی ما، بیان خاطرات دفاع مقدس به عنوان سوژه های ناب از طریق ادبیات و هنر و هنرمندان متعهد است که متأسفانه این کار خیلی کم ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۱۷    
وارنا بلغارستان و آنتالیا ترکیه، هر دو از مقاصد بی نظیر گردشگری هستند که خیلی ها که قصد سفر دارند نمی دانند کدامیک را انتخاب کنند.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۵۷    
حسین علاءالدین دبیر کنگره ملی شعر و داستان امر به معروف و نهی از منکر در یادداشتی برای ایبنا درباره رمان دره گوز ن ها اثر یک امام جمعه ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
محمد طاهری خسروشاهی در دومین نشست از همایش تجلی واقعه غدیر خم در شعر و ادبیات ایران در حاشیه نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۳۷    
به دنیا آمدیم تا زندگی کنیم و معنا داشته باشیم. ما به دنیا آمدیم تا از خود بپرسیم آیا خوب هستیم یا به یکدیگر کمک می کنیم.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
کتابخانه شخصی زنده یاد آیدین روشن طی مراسمی توسط خانواده وی به مقبره الشعرای تبریز اهدا شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به اعتقاد فرانکل، اساس معنادرمانی، جستجوی معنا در زندگی در سخت ترین شرایط است. زندگی هرقدر هم که سخت و طاقت فرسا باشد؛ اما باز می توان معنایی در آن یافت آن یافت که زندگی را باارزش کند ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۲    
زارع گفت: متاسفانه بسیاری از آسیب های اجتماعی و روانی جامعه ما ناشی از عدم کنترل هیجان ها و استدلال های نامناسب است. بیش از هفتاد درصد قتل ها به دلیل عوامل هیجانی رخ می دهد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کتاب پرتوی از اندیشه آیت الله طالقانی نوشته مریم صفری از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۲    
با داشتن سابقه طولانی دریافت رشوه برای تعیین محل برگزاری بایزی ها، بحث درباره این که کمیته ملی المپیک و دیگر رهبران این حوزه تلاش دارند احترام به اصول اخلاقی و بنیادین جهانی را نشان دهند ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۴۲    
مهدی تدینی می گوید: کتاب هایی مانند مصائب آشپزی برای دیکتاتورها زاویه دید روزمره به ما می دهند که زیستن در نظام دیکتاتوری چگونه است؟ آشپزها به ما کمک می کنند تا زاویه دید مغفول در مسایل نظری را به ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
فصلنامه تخصصی نگین ایران در هفدهمین شماره خود از جنبه های مختلف عملیات مرصاد را مورد بررسی قرار داد. کتاب سازمان مجاهدین خلق: پیدایی تا فرجام (1344 تا 1384) در این شماره معرفی شده است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
کتاب حاضر به دلیل دسترسی پژوهشگر به منابع میدانی طی سالیان متمادی و شناخت موسیقی بومی و مقامی جنوب و شرق خراسان ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۲۲    
اختتامیه نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر عصر روز پنجم مرداد با حضور مقامات استانی و کشوری و شاعرانی از اقصی نقاط کشور و کشورهای همسایه در مسجد کبود تبریز برگزار شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۰۲    
دکتر داریوش فرهود به طور هم زمان در دو رشته پزشکی و ژنتیک تحصیل کرد و پس از بازگشت به ایران نسبت به معرفی و راه اندازی علم ژنتیک اهتمام ورزید.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۰۲    
برای نخستین بار الک پوپوف با کتاب ماموریت لندن با ترجمه ای از فرید قدمی به ادبیات ایران معرفی شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۸:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران در بیستمین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب نیجریه که برای نخستین بار به صورت ترکیبی (فیزیکی و مجازی) برگزار می شود، حضور دارد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
همزمان با یک صد وپانزدهمین سالگرد انقلاب مشروطه ایران موزه حقوق ایران، با حضور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ومعاون حقوقی رئیس جمهور افتتاح می شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تو در قاهره خواهی مُرد اثری است داستانی از حمیدرضا صدر که هفت سال پیش انتشار یافت؛ در زمره کتب پرمخاطب آن ایام قرار گرفت و البته در جایزه جلال آل احمد نیز سزاوار تقدیر دانسته شد ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۲۴    
هنوز بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند کتاب باید از مکان اصلی خودشان یعنی کتابفروشی ها و خرده فروشی های کتاب تهیه شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۹   + ۲۱ سایت دیگر  
مشاور عالی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از تمدید مهلت ارسال آثار به دومین دوره جایزه سرو خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: چهاردهمین جشنواره ملی شعر در کوچه آفتاب یادمان زنده یاد قیصرامین پور 10 آبان در شهرستان گتوند برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
مجموعه شعر آیینی ای مهربانتر از گل سروده قاسم بدره، مجموعه رباعی اندوه من از خودم کهنسال تر است از سیداکبر سلیمانی و گزیده داستان های کوتاه نویسندگان کهگیلویه و بویراحمد با عنوان آستین بالا بزن در ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۱۴    
صیدمحمد درخشنده محقق و ایلام پژوه می گوید: دیار همیشه زیبای ایلام عروس زاگرس ، جایی نیست که از آن دل بکَنیم ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مصوبات جلسه 636 هیات انتخاب و خرید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
کتاب تبسم وصل ، برگرفته از زندگینامه شهید امیر حاج امینی، با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح رونمایی شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۳۹    
کازوئو ایشی گورو نویسنده ژاپنی الاصل ساکن بریتانیا و داگلاس استوارت به همراه برناردینو ایواریستو در میان نویسندگانی هستند که اسامی آنها برای نمایشگاه کتاب ادینبورگ اعلام شده است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۳۴    
در شیراز جشن گرفته اند و نوامیس مردم را بی چادر و چاقچور نمایش داده اند. یک مشت مدرسه ای را... من نمی توانم همین طور ساکت بمانم. می دانم که فایده ای ندارد ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۱۹    
هادی حسینی نژاد، روزنامه نگار و شاعر در سوگ مجتبی گلستانی یادداشتی نوشته و آن را در اختیار ایبنا قرار داده است؛ یادداشتی که در آن از سال های دوستی و رفاقتش با مجتبی گلستانی گفته است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
گزیده ای تازه از اشعار علیرضا بهنام با عنوان غیاب مظنون به فرار هویت زنانه ام منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
حاج علی اکبری گفت: اگر امت اسلامی بتوانند در مقابل دشمنان مقاومت فکری کند در سایر عرصه های مقاومت نیز سربلند خواهد شد. این مقاومت فکری نیز در قالب ذکر در نماز جمعه قرار داده شده است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۴    
ثریا صفری، دبیر انجمن ادبی نقد حال در کرمانشاه و مدیر موسسه فرهنگی نشر در یادداشتی برای ایبنا نوشت: فضای مجازی ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سومین نشست شعر حماسه واژه ها چهارشنبه 6 مرداد در مرکز آفرینش های هنری آستان قدس رضوی برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
دبیر کنگره جهانی شعر اهل بیت (ع) از برگزاری آیین پایانی این کنگره هم زمان با عید سعید غدیر خم و در محل مسجد وکیل شیراز خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مجموعه شعر مبتلا گزیده ای از سروده های سعید بابائی است که از سوی انتشارات انجمن قلم ایرانیان امروز روانه بازار نشر شده است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
آیین اختتامیه نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر با حضور محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
محسن پرویز گفت: ما تاریخ انقلاب را کم نوشتیم یا ننوشتیم و نتیجه این شد که بعضی ها بیایند و وقایعی را که درست است، به عنوان حکومت پهلوی جا بزنند و کسانی که آن روزها را ندیدند، این حرف ها را باور کنند ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
سید عباس صالحی گفت: در مسیر سیر و سلوک وجودی، بدیلی برای قرآن نیست و هر خیری با کلید قرآن آغاز می شود. اگر در زندگی جمعی و فردی به دنبال خیرات هستی با کلید قرآن گنجینه اش متصل است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۳۱    
حامد جنتی یکی از مولفان کتاب تفکر استراتژیک می گوید: متفکران استراتژیک خود را با عباراتی مانند امتحان شده و درست است محدود نمی کنند؛ بلکه به ایده هایی با بیشترین تاثیر و بازده، اهمیت بیشتری می دهند.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بیست و دومین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره ی بوعلی سینا به درنگی در زمانه ی ابن سینا اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نامزدهای اولیه جایزه بوکر سال 2021 اعلام شدند و سیزده نویسنده برای به دست آوردن جایزه 50 هزار پوندی با هم رقابت می کنند ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۱    
گروه پژوهشی باستان کاوی تیسافرن برای دریافت مقاله در زمینه ایران شناسی، تاریخ ایران باستان و باستان شناسی فراخوان مقاله داده است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
آیین گرامیداشت علامه محمد قزوینی امروز در برنامه فرزانگان فرهنگ از رادیو فرهنگ برگزار می شود. دکتر احمد مهدوی دامغانی از دانشگاه هاروارد با این برنامه گفت وگوی اختصاصی خواهد داشت.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۱۱    
به گفته رئیس هیات مدیره تعاونی ناشران خوزستان، تشکیل اتحادیه کشوری اثری بر وضعیت صنف نشر ندارد، زیرا معتقد است آن ها که خواهان تشکیل اتحادیه کشوری اند، نگاه سیاسی به حوزه نشر دارد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۶    
فمینیست درمانی مختص زنان نیست؛ بلکه برای یاری رساندن به همه کسانی-اعم از زن و مرد- است که با قالب های از پیش تعیین شده زنانگی و مردانگی در تعارض هستند و نمی توانند خود و نقش های تحمیل شده به خود را ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۱    
غبیشی می گوید: دشوار است که زندگی را با روندی که در پیش دارد تاب بیاورم... تخیلم را آزاد می گذارم و اجازه می دهم گاهی تغییر مسیر بدهد و این برای خودم خیلی لذت بخش است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۴۱    
سید جمال الدین زهرایی گفت: اسارت، سرنوشت تلخی است که ناگزیر در پرونده بعضی از مردان جنگ نوشته می شود، اما آن ها که رنج اسارت و زخم تیر و ترکش را همزمان تحمل می کنند، بی تردید از جنس دیگری هستند ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام با اشاره به فعالیت بیش از 30 ناشر در استان، از آمادگی این اداره کل در برگزاری پنجمین دوره جایزه کتاب سال استان در نیمه دوم امسال خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۳۱    
کتاب مارکسیسم کلان شهری؛ داستانی مارکسیستی درباره شهر در پی آن است که اندیشیدن به شهر از نظرگاه یک مارکسیست و اندیشیدن به مارکسیسم از نظرگاه یک شهرورز را تبیین کند.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۳۱    
بابک افروز، نرخ تعرفه فرهنگی شرکت ملی پست، موضوع بندج ماده 92 برنامه ششم توسعه را 20 درصد اعلام کرد که همان تخفیف توافق شده با موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۲۱    
مراسم تجلیل و تکریم از خادمان قرآنی سال 1400 با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، عصر دوشنبه، چهارم مردادماه 1400 با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی زاده ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۲۱    
افشاری می گوید: نگاه نئولیبرالیسم به اقتصاد و سیاست و انسان موجب نابرابری حاد و گسترده و گسترش فقر، از یک سو و از سوی دیگر موجب از بین رفتن محیط زیست که تنها منبع زیستی انسان است شده ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۱۱    
هدف این کتاب ارائه دورنمایی کلان از چالش های مختلف و فعالیت پژوهشی معاصر در مورد اطلاعات میراث فرهنگی با تمرکز خاص بر محتوای میراث فرهنگی ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
نوشتن از این زندگی پر از رنج و تلاش نیز چیزی جز تنهایی نیست؛ ولی از این تنهایی لذت می برم و حتی بعضی اوقات از انسان هایی که از تنهایی و افسردگی رنج می برند، تعجب می کنم.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
فراخوان دومین سوگواره ملی فرهنگی هنری ابا عبدالله الحسین (ع) و هفتمین یادواره سراسری بوی سیب حرم منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نشست بازخوانی تجربه مشروطه در ایران به مناسبت یک صدوپانزدهمین سالگرد مشروطه برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان از افتتاح 6 کتابخانه در ایام کنگره 3535 شهید مزین به نام شهدا در سطح استان خبر داد و گفت: این کتابخانه ها عمدتا در مناطق محروم به بهره برداری می رسند.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۳    
رمانی تاریخی النبیذه نوشته انعام کجه جی که ازسوی محمد حزبائی زاده مترجم خوزستانی، به فارسی ترجمه و با عنوان بازمانده در ایران منتشر شده است، به چاپ دوم رسید.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کتاب معنای سوم کلمات که به آثار مجید رفعتی می پردازد، طی روزهای گذشته از سوی انتشارات متن برتر راهی بازار نشر شده است.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کتابفروشی اقمشه در خیابان سبزه میدان، دومین کتابفروشی قدیمی قزوین است. این مغازه 70 سال قدمت دارد و 45 سال است که توسط کاظم اقمشه اداره می شود ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۸   + ۲۳ سایت دیگر  
مطالبات کتابفروشی های عضو طرح بهارانه کتاب 1400 از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران تسویه و پرداخت شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۸    
کتاب عشق شناسنامه دارد به قلم سعید امامی به زیور طبع آراسته شد و در معرض دید کرمانشاهیان قرار گرفت.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
با حضور رییس حوزه هنری ایلام و جمعی از نویسندگان و منتقدان، از کتاب هادی نوشته محمدرضا هوری در حوزه هنری ایلام رونمایی شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
هر روزی از سال را باید با یک داستان گذراند؛ داستانش را خودمان بسازیم یا بنویسیم یا حتی بخوانیم، فرقی نمی کند. هر روزی برای خودش یک داستان دارد؛ یک حرف برای ماندگارشدن...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: تا امروز 16 کتابفروشی استان در طرح تابستانه کتاب 1400 ثبت نام کرده اند.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
متن خطبه غدیر به همراه ترجمه و مقدمه ای کوتاه به قلم سیدمهدی شجاعی با عنوان تنها راه رستگاری در یکصد وهشت صفحه به چاپ نهم رسید.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۰۸    
هادی اثر محمدرضا هوری، رمانی دینی است درباره یکی از ائمه هدی. با هوری درباره این رمان -که نخستین داستان بلند او نیز هست- گفت وگو کرده ایم.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
چاپ چهاردهم غدیر در مدائن بلندترین داستان غدیر به روایت حذیفه یمانی برای یک جوان ایرانی در مدائن از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
کتاب پرسه در هوای عشق به قلم جین آستین و ترجمه مینا وکیلی نژاد روانه بازار کتاب شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۸    
کتاب سۆزوو دڵی سروده عثمان رحیمی شاعر کُرد، به زبان اورامی ازسوی انتشارات ئارۆ در پاوه منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
فریبرز خسروی، از انتشار اصطلاح نامه عمومی ادارات با استفاده از فناوری های وب معنایی در کتابخانه ملی خبر داد و از ضرورت های ایجاد واژگان استاندارد برای ذخیره و بازیابی اطلاعات گفت.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
کتاب رموز اشراقی شاهنامه: شرح ابیات و حل رموز داستان سیاوخش تالیف بابک عالیخانی از سوی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منتشر شد.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۲۸    
اتحادیه کتابخانه داران و واردکنندگان و توزیع کنندگان کتاب تونس با صدور بیانیه از دولت خواست، در تصمیم خود مبنی بر تعطیلی کتابخانه ها به دلیل شیوع کرونا تجدید نظر کند.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
یازدهمین همایش "بحران و برون رفت؛ چالش های امروز کتاب کودک و نوجوان" با موضوع راهکارهای مواجهه والدین با فرزندان در چالش های فضای مجازی سه شنبه پنجم مرداد به صورت مجازی برگزار می شود.
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۱:۲۳    
اکهارت تُله یکی از محبوب ترین نویسندگان کتاب های معنوی و از آموزگاران معنوی زمانه ما، بر این باور است که با شناختن هویت های دروغین (نفس) خود می توانیم گامی به سوی رهایی از رنج و محنت برداریم و از ...
  ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۲۸    
در دست نوشته های به دست آمده از نویسنده ارباب حلقه ها معلوم شده است که او زمان زیادی برای اختراع زبان های جدید شخصیت های عجیب و غریب داستانش صرف کرده است.
مشاهده نتایج بیشتر...