دوشنبه ۳۰ دیساعت ۰۶:۱۴Jan 2020 20

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1393 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1394 خبرگزاری کتاب ایران 30 اسفند 1395 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1396 خبرگزاری کتاب ایران 29 اسفند 1397 خبرگزاری کتاب ایران 31 فروردین 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 اردیبهشت 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 خرداد 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 تیر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 1 مرداد 1398 خبرگزاری کتاب ایران 31 شهریور 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 مهر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 آبان 1398 خبرگزاری کتاب ایران 30 آذر 1398 خبرگزاری کتاب ایران 1 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 2 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 3 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 4 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 5 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 6 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 7 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 8 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 9 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 10 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 11 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 12 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 13 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 14 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 15 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 16 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 17 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 18 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 19 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 20 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 21 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 22 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 23 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 24 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 25 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 26 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 27 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 28 دی 1398 خبرگزاری کتاب ایران 29 دی 1398 
  ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کتاب کلیله و دمنه در خورجین نوشته بهمن پگاه راد بر اساس زندگی نامه داستانی ابوالمعالی نصرالله منشی رونمایی شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
نخستین دفتر استانداردسازی در بین وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی و نهادهای عمومی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گشایش یافت.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
اعضای شورای اسلامی شهر تهران به طرح الزام شهردری تهران به نصب تابلوهای راهنمای ناشران و کتابفروشی ها در مناطق 22 گانه شهر تهران با قید یک فوریت موافقت کردند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
علی فریدونی، در آئین اختتامیه پنجمین دوره جایزه فیروزه هدف از برگزاری این رویداد را گفتمان سازی تولید و مصرف کالاهای فرهنگی عنوان کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
هفدهمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره شمس تبریزی در روز چهارشنبه دوم بهمن با عنوان معنا و خدا به تحلیل و بررسی مفهوم المعنی هو الله برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
نسخه الکترونیکی کتاب های انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فروشگاه اینترنتی طاقچه عرضه شده است و عرضه آن در فروشگاه فیدیبو نیز به زودی آغاز می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۸    
علیرضا آقائی راد، نویسنده، محقق و روزنامه نگار در یادداشتی به رمان دریاس و جسدها ، اثر بختیار علی پرداخته است که در ادامه می خوانید.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت پرویز کردوانی؛ پدر علم بیابان شناسی ایران، دوم بهمن ماه در تالار اجتماعات شهید مطهری (ره) انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
انتشارات شهید کاظمی، پویش مطالعاتی روایت های بارانی را با محوریت کتاب مگر چشم تو دریاست برگزار می کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کارگاه مولوی شناسی با حضور حجت الاسلام حمید وحیدی هرهفته پنجشنبه ها در فرهنگسرای سرو برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر شهر کتاب فدک از پایان کار و واگذاری این کتابفروشی بعد از 20 سال فعالیت به دلیل مشکلات و هزینه های بالای اداره این مجموعه خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس از خرید تجهیزات چوبی مورد نیاز کتابخانه های عمومی فارس با اعتباری بیش از 2 میلیارد و 320 میلیون ریال در یک ماه گذشته خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
نشست دوره بندی تاریخ ایران در جهان باستان: رویکردها و مساله ها با یادی از زنده یاد احسان اشراقی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سی و دومین کنفرانس بین المللی هگل و آزادی ژوئن 2020 در ورشو، لهستان برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شماره سیزدهم فصلنامه علمی- تخصصی مطالعات ادبی متون اسلامی به همت اداره نشریات شعبه خراسان رضوی منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سی و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از نهایی شدن آیین نامه اجرایی بخش نشران داخلی و استقرار کمیته اجرایی در مصلا تا هفته آینده خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۸    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز می گوید: مردم اوز با جان و دل برای ترویج کتاب و کتابخوانی تلاش می کنند؛ هرچند فعالیت های ترویج کتابخوانی را صرفا برای کسب عنوان پایتختی کتاب انجام نمی دهد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
اپلیکیشن طاقچه با همکاری اپلیکیشن ستاره یک ، در پویشی به نام کنارهم هستیم فروش روز دوشنبه 30( دی ماه) را به مناطق سیل زده اهدا می کنند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۵۸    
فلورانس مالخام نویسنده آشوری ساکن ارومیه، گفت: به عنوان یک نویسنده مسیحی ساکن ایران، مشکلی در گرفتن مجوز برای چاپ کتاب هایم نداشته ام.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت اقتصاد فرهنگی گفت: برای شکل گیری و توسعه بازارهای محلی، ملی و منطقه ای ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۸    
کتاب از آسمان ها چه خبر ، با نگاهی علمی به موضوع آفرینش و پرسش اساسی آن که آغاز جهان تدریجی بوده یا ناگهانی و یکباره، به برخی از عجایب شگفت انگیز خلقت آسمان ها و نظم حاکم بر همه ذرات آن می پردازد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
کتاب از سِیر تا غروب که شامل قطعاتی به آهنگ سازی مسعود شعاری در حیطه سه تارنوازی معاصر است، توسط انتشارات هنر موسیقی منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مهناز رضایی (لاچین) ، شاعر، نویسنده و منتقد ادبی و مولف مجموعه داستان پرواز سوییس و سراینده کتاب شعر زنی بی چتر ، در یاداشتی برای خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از رمان بُزقاب اثر مصطفی بیان گفت.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۳    
الهه ابراهیمی، شاعر و مولف ساکن شاهرود، گفت: در شهرستان شاهرود بجز انتشارات مربوط به کتب دانشگاهی، انتشاراتی های دیگری که در حوزه چاپ کتب ادبی و غیردرسی فعالیت کنند، وجود ندارند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
فصلنامه نقد علوم انسانی در جدیدترین شماره خود به مساله بین رشته ای بودن علوم انسانی توجه ویژه ای داشته است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
همانطور که کتاب ها می توانند زندگی ما را تغییر دهند ما هم می توانیم برای کتاب های مان سرگذشت متفاوتی رقم بزنیم.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حمیدرضا شعیری گفت: داریوش شایگان، علی رغم تسلط روی زبان فرانسه در انتقال فضای عرفانی اشعار سهراب سپهری به زبان مقصد، از پس این رسالت سنگین برنیامده و نقدهای مختلفی بر ترجمه او وارد است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۸    
با مطالبه گری و اصرار بر درخواست های منطقی و معقول، در حوزه نشر، مخالفت که نباید کرد هیچ، باید هرجا بشود و امکان داشته باشد از شخص، مقام یا نهاد مسئول درخواست متناسب کرد و پایش ایستاد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۸    
ششمین جلد کتاب هدهد سفید از سوی نهاد کتابخانه های عمومی برای نوجوانان منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۳    
صنعت کتاب در فرانسه علی رغم شرایط پرتنش و تظاهرات گسترده در این کشور شاهد افزایش فروش کتاب بوده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
قدرت الله پیشنماززاده می گوید: اشراقی جزو آخرین بازمانده های مصححان نسخه های خطی بود که تنها تاریخ نمی دانست بلکه با همه علوم آشنایی داشت.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۳    
2 وبینار آموزشی با موضوع بازاریابی دیجیتال برای ناشران و آموزش بازاریابی و فروش برای کتاب فروشان اول و نهم بهمن از سوی کمیسیون آموزش اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۲۸    
قره داغی گفت: تعداد کتاب هایی که در عرصه بین الملل موفق به ترجمه و انتشار آن ها شده ایم، از سال گذشته بیشتر است؛ به همین خاطر امسال هم بنا بر این است که حتما در بخش بین الملل حضور داشته باشیم.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۸    
کتاب اینترنت و سواد مجازی کوشش می کند که شکل جدید سواد امروز را که برگرفته از جامعه اطلاعاتی است، بررسی و تحلیل کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۸:۵۳    
به گفته سید علی آل داوود انتشار فرهنگ آثار ایرانی اسلامی در پنجمین جلد آن کاملا متوقف شده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۸:۴۳    
مدیرمسئول انجمن ناشران کتاب علوم پزشکی تاکید کرد؛ جداسازی سالن ناشران علوم پزشکی با هدف رعایت حقوق دانشجویان و استادان این حوزه و دسترسی آسان تر آن ها به کتاب های پزشکی از مطالبات و خواسته های ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
با هماهنگی کارشناسان گروه مبادله کمیته ملی المپیک تعداد 7هزار و 31 منبع را به کتابخانه ملی ایران اهدا کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
منصوری لاریجانی گفت: علامه شهیدی با تاکید بر جمله ای از نهج البلاغه که می گوید " الحکمتُ قالت المومن" جوهر حیات انسان را در حکمت می دانست.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۰    
مجلس یادبود امیرکاووس بالازاده پژوهشگر و نویسنده فقید کشورمان برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۵۰    
میزگرد بررسی نشانه های تصویری رمان من ببر نیستم پیچیده بر بالای خود تاکم نوشته محمدرضا صفدری با حضور نویسندگان و تصویرگران بوشهری در حاشیه نمایشگاه کرنش به حافظ برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا شهبازی، نویسنده و منتقد ادبی، رمان لولی خنده فروش اثر علی اکبر کرمانی نژاد را با توجه به بازنمایی کنش شخصیت ها، روابط اجتماعی ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
شب شعر مقاومت غزه با حضور شاعرانی از کشورمان و کشورهای اسلامی به همراه اجرای سرود قاسم هنوز زنده است توسط غلامرضا صنعتگر 29دی ماه در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۰    
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از مشارکت 60 روستای این استان در ششمین جشنواره روستاها و عشایر و دوستدار کتاب خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۱۵    
معاون سیمای شبکه دنا مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: حدود 20 درصد از برنامه های شبکه دنا در یک شبانه روز به مقوله فرهنگسازی در جهت ترویج کتاب و کتابخوانی اختصاص دارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جلسه نقد و بررسی کتاب یحیای زاینده رود با حضور نویسنده کیهان خانجانی و منتقدان علی مسعودی نیا، مهسا محب علی و فرشید فرهمندنیا در خانه کتاب پیدایش برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس کتابخانه عمومی 15خرداد شهرستان خوی، اعلام کرد: خسرو شنایی از نویسندگان و روزنامه نگاران اهل شهرستان خوی 30 جلد کتاب خود را به این کتابخانه عمومی اهدا کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
استاندار فارس گفت: 25 یادمان شهدا در استان فارس بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و دستگاه های اجرایی باید ضمن همکاری در این بخش، زمینه تهیه و چاپ کتاب در حوزه دفاع مقدس را فراهم کنند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از فروش 23 میلیارد و 800 میلیون ریالی نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان خبر داد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۵    
سومین همایش فقه هنر 2 و 3 بهمن ماه سال جاری با حضور اندیشمندان و صاحبنظران برجسته حوزوی و دانشگاهی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
کتاب پرواز از پنجره جنوبی به زندگی شهید علیرضا حاجی بابایی و عملیات های موثر دوران دفاع مقدس اشاره دارد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۰    
مهدی وفاخواه، مولف کتاب کنترل سیلاب که جزو راه یافتگان به دومین مرحله سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال است ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
کتاب تاریخ مردم شناسی و فرهنگ مردم ایران در روزگار پهلوی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور مولف اثر نقد وبررسی می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۵    
حسن پاکزادیان مولف و پژوهشگر در حوزه ایل سنگسری که 20 عنوان کتاب مرتبط با این ایل منتشر کرده است، گفت: تاریخ پوشاک بخشی از تاریخ تمدن و فرهنگ انسانی است و برای آگاهی از وضعیت پوشش در ایران ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
آیین رونمایی از کتاب فعالیت های انسان دوستانه سلبریتی ها در پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۰۰    
کتاب داستان های کلاسیک برای کودکان با بازنویسی کاترین ایوز و اما فوچی از سوی انتشارات سایه گستر منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۰۰    
رزا جمالی به تازگی دست به ترجمه یک مجموعه شعر انگلیسی و نگارش یک نمایشنامه زده که وارد بازار نشر شده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۰    
پوستر سومین دوره جایزه ارغوان به طراحی مجید عباسی، گرافیست پیشکسوت و با عکسی از اشکان صادقی رونمایی شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۰    
مترجم کتاب تکثیر و پرورش آبزیان دریایی و لب شور ، گفت: با توجه به کمبود آب های شیرین و مشکل کم آبی و خشکسالی که در بسیاری از مناطق کشور با آن مواجه هستیم ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
آیین افتتاح اولین نمایشگاه کتاب های ترجمه شده سوره مهر به زبان های خارجی با حضور جمعی از مدیران فرهنگی، نویسندگان و مترجمان روز دوشنبه در حوزه هنری برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی عبیدالله رستمی را به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان منصوب کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات خجسته معتقد است؛ باید شرایطی پیش بینی شود که هر ناشر باید کتاب خود را در غرفه اش عرضه کند تا آثار کتاب سازی و قاچاق راهی به نمایشگاه پیدا نکنند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
نشست تخصصی زوال دوران کودکی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نشست مبانی پیشگیری از اعتیاد در ادبیات کودک و نوجوان، مبتنی بر استانداردهای بین المللی و با تکیه بر فرهنگ بومی در موسسه خانه کتاب برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۲۰    
پژند سلیمانی نویسنده و شاعر یادداشتی درباره رمان سرخ سفید اثر مهدی یزدانی خرم نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
شهریار وقفی پور درسگفتار لاکان و دریدا: نوشتار٬ زبان و حیوان را در مؤسسه پرسش آغاز می کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
چهار عنوان از کتاب های تالیفی و جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز 29 دی رونمایی می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سومین جلسه آموزش استفاده از سامانه فروش کتاب ویژه ناشران در موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ژیلا بنی یعقوب می گوید: تصویری که برخی دوستداران احمدشاه مسعود دارند، یک تصویر قدسی است و کتاب فرمانده مسعود از آنجا که انتقاداتی را به مسعود وارد آورده، برای این افراد چندان خوشایند نبوده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازه زمانی اسناد خریداری شده به سال های 13461304 باز می گردد، بیان کرد: بالغ بر هزار برگ سند در میان این 4مجموعه تاریخ پارلمان به چشم می خورد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۲۰    
مدیر کمیته ناشران داخلی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با تاکید بر صیانت از حقوق ناشران شرکت کننده در نمایشگاه عنوان کرد ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
کتاب خانواده آقای چرخشی نوشته طاهره ایبد از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ چهاردهم رسید.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
همسر زنده یاد نادر ابراهیمی گفت: 3سال پیش در گفت وگویی اعلام کردم که اگر کتابخانه نادر تاسیس نشود، تمامی کتاب هایش را آتش می زنم و بعد از این اتفاق من با حجم بسیاری از درخواست ها مواجه شدم.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حسین کربلایی طاهر معتقد است: در زمان ما از عمد مرز سینمای سیاسی و اعتراضی را از بین برده اند که ما فیلم پروپاگاندا را به عنوان فیلم سیاسی قبول کنیم، گرچه بسیاری از منتقدان آن را پذیرفتند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۵    
حمید موذنی جامعه پژوه، روزنامه نگار و نویسنده بوشهری معتقد است که کتاب نبایستی یار مهربان باشد؛ بلکه باید نهیب گر ما باشد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۵۰    
محمد قصاع مترجم مجموعه نبردهای دریایی می گوید: در ایران توجه زیادی به تالیف و ترجمه آثار علمی تخیلی برای کودکان نمی شود درحالی که این آثار سبب رشد و توسعه تخیل و خلاقیت در بچه ها می شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مسجدجامعی در آئین افتتاح کتابخانه و موزه نادر ابراهیمی گفت: ایران مورد نظر نادر ابراهیمی و موجود در آثار او با ایران اخوان ثالث فرق می کند؛ ایرانی که می گوید ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در نخستین نشست بنیاد حامیان نسخ خطی، گفت: نسخ خطی نشان خواهد داد که هر اندیشه از چه سرچشمه ای ریشه گرفته و توانسته است به عنوان یک ایده مطرح شود.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
امیر دژاکام، بازیگر و استاد دانشگاه در آیین تشییع و خاکسپاری، امیر کاووس بالا زاده به تلاش های علمی این پژوهشگر حوزه تاریخ با وجود بیماری اش اشاره کرد و با بیان اینکه مردان کلمه نمی میرند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۰:۰۰    
ابراهیم اکبری دیزگاه نویسنده با بیان اینکه رمان دینی متنی نیست که صرفا ما را سرگرم کند یا اطلاعات بدهد یا تاریخ را بازنویسی کند و یا آموزه های دینی را نمایش دهد ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۲:۲۰    
نوجوانان کم حوصله می توانند در تعطیلات آخر هفته، رمان شجاع مثل تو نوشته جیسون رینولدز، را بخوانند و راز پدربزرگی را که خودش را در یک اتاق پر از پرنده حبس کرده، کشف کنند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب هوش معنوی ، رابطه بین معنویت و هوش، دو مفهوم یاری رسان در شرایط بغرنج زندگی انسان را بررسی و اشاره می کند که این دو تا چه حد می توانند زندگی را هموار و از بروز بیماری ها و اختلالات روانی جلوگیری ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مولف کتاب تاریخ اسلام و جغرافیای اماکن تاریخی در دو بخش به تشریح و توصیف تاریخ و جغرافیای اماکن عصر رسول خدا(ص) پرداخته است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۰۸:۳۰    
قاسم مومنی می گوید: لاپورت نشان می دهد از دوره مدرن به بعد سامان دهی فضولات جامعه منجر به یک مرزبندی پررنگی بین خودی و غیر شد و به آدم ها گفته شد همان قدر که حق داری هرکاری دلت خواست در خانه ات بکنی ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۲۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل موسسه خانه کتاب در پی درگذشت امیر کاووس بالا زاده، روزنامه نگار و پژوهشگر کتاب پیام تسلیتی را منتشر کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار توجه بیشتر شورای فرهنگ عمومی به بحث فرهنگ کتابخوانی و باورهای مذهبی و فرهنگی، و در عین خال ورود نکردن به بحث کنسرت ها و تئاترها شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر به اصفهان با خسرو احتشامی شاعر اصفهانی دیدار و گفت وگو کرد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۶:۰۰    
مهدی حمیدی پارسا مدیر مدرسه دراماتورژی قرآن کریم قم، کار دراماتورژ را بازتولید متن مبدا یا اقتباس نزدیک دانست و گفت: دراماتورژ میراث گذشته را به جریان زنده و جاری جامعه بدل می کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان یزد، اعلام کرد: تاکنون 8 هزار و 738 نفر از فعلان قرآنی کشور بیمه شده اند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۵:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
سیدهاشم میرلوحی، نویسنده کتاب های شورای نگهبان در آمریکا و داعشی های کراواتی در نشست رونمایی از این آثار در قم ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور حضور در آیین پایانی کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی(علیه السلام) وارد اصفهان شد.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین امام علی (ع) به مناسبت چهاردهمین قرن شهادت ایشان در اصفهان برگزار و امروز پنجشنبه 26 دیماه با نوید چاپ 18 کتاب درباره شخصیت پیشوای شیعیان جهان به کار خود ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
آرش امامی می گوید: وقتی وضعیت ویکی پدیای فارسی را با ویکی پدیای زبان های کم جمعیت مقایسه می کنیم وضعیت اسفباری داریم به طور مثال وضعیت ویکی پدیای هلند با آن میزان جمعیت به مراتب بسیار بهتر از ماست.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سردار آسمانی کتابی است که برگرفته از وب سایت ها و خبرگزاری ها درباره خاطرات و زندگی شهید سردار قاسم سلیمانی به چاپ رسیده است.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
غیاثیان می گوید: در قرن نوزدهم مستشرقان اروپایی ارزش جدید جامع التواریخ را به عنوان تاریخ مفصّل جهان کشف کردند ...
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۰۱    
کتاب برق و گرما ، با ارزیابی همه جانبه سیستم های ترکیبی تولید گرما و توان، مکانیسم و کاربردها و همچنین مزایای این سیستم را در مقایسه با نیروگاه های مرکزی معمول بیان می کند.
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب توضیح جهان هستی به نوادگانم پزسش و پاسخ های نویسنده با یکی از نوادگانش درباره جهان هستی است. نویسنده به عنوان فردی که مهارت زیادی در ساده سازی مسائل پیچیده دارد معروف شده است.
مشاهده نتایج بیشتر...