یکشنبه ۰۳ شهریورساعت ۰۲:۴۰Aug 2019 25

خبرگزاری کتاب ایران - ایبنا (ibna.ir)

  ۱۰ ساعت پیش    
انتشارات انگلیسی فنتوم نسخه ای ویژه و منحصر به فرد از رمان نیمه تمام جین آستن نویسنده مشهور قرن نوزدهم این کشور منتشر خواهد کرد.
  ۱۰ ساعت پیش    
مغز هرچند فضای بسیار کمی را در بدن انسان اِشغال می کند، اما آنقدر عجیب هست که چیزهای زیادی را درباره آن ندانیم. کتاب حقایقی درباره مغز ، دانستنی های شگفت انگیزی از این عضو پیچیده را بیان می کند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۵:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
نشست تجربه های دینی ادبیات کودک در غرب، بهره ها و مخاطره ها به همت به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۴:۴۴    
علی نیک رفتار اظهار کرد: به نظرم برگزاری نمایشگاه عکس کار بیهوده ای آمد و باید کاری کنیم تا عکس هایی که برای مسابقه و جشن ارسال می شود ماندگار شوند ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۴:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نشست همگرایی دولت و پدیدآوردندگان آثار فرهنگی و هنری گام نخست با حضور پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد شریعتمداری، وزیر تعاون ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
نقد و بررسی کتاب ایران مدرن و نظام آموزشی آن تألیف عیسی خان صدیق دوشنبه چهارم شهریور در سرای کتاب برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۵۴    
سومین دفتر فصلنامه تخصصی زبان و ادبیات فارسی بهین نامه به دبیری تحریریه فرح نیازکار و کوروش کمالی سروستانی در 6 بخش به معرفی محمد بهمن بیگی و نقد و بررسی آثار وی پرداخته است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۵۴    
میثم نیلی، در نشست خبری نخستین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو، این جایزه را آغازی برای دوره ای جدید از جنگ روایت ها عنوان کرد و گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار کتاب یک روایت معتبر درباره انفجار دفتر نخست وزیری همزمان با فرارسیدن هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۱۵    
در سال های اخیر برای ورود صنعت نشر ایران به بازارهای جهانی، هزینه های قابل توجهی شده است اما به نظر می رسد پیش از این اقدامات باید به آموزش جهانی شدن در صنعت نشر توجه می شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب نفیس حافظ از مجموعه آثار فرح اصولی به شیوه دست ساز از مجموعه آرتیست بوک توسط مازیار مصور رحمانی منتشر می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
کتاب جامع العلوم فخرالدین رازی به ترجمه سیدعلی ال داوود شنبه دوم شهریورماه در برنامه کیمیای کلمات رادیو فرهنگ نقد و بررسی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
کافه کتاب کربن با متراژ 400 متر و با بیش از 20 هزار عنوان کتاب با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در تهران افتتاح شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
نشست پایان یک رویا؛ ایران در آستانه جنگ جهانی دوم در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۳۵    
عبدالله کوثری با بیان اینکه محمد مصدق میتواند یکی از تراژیکترین شخصیت های تاریخ باشد، از اینکه نویسندگان ایرانی رمانی در خور توجه درباره او خلق نکرده اند ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رمان شایو نوشته اوسامو دازای با ترجمه مرتضی صانع نقد می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کتابخانه ، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ایران، به منظور فراهم آوری و ایجاد زمینه های لازم در بسط و گسترش علم و فرهنگ در جامعه تفاهم نامه ای را با بنیاد دایره المعارف اسلامی به ریاست غلامعلی ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر شورای سیاست گذاری نوزدهمین جشنواره ملی چاپ ایران گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا بر سیاست کلان چند سال اخیر، نسبت خود با حوزه چاپ ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۲:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
دومین کنفرانس درباره فلسفه فیزیک در روزهای 4 تا 6 دسامبر 2019 در دانشگاه کاتولیک پونتیفیکال شیلی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
کنفرانس احیای خرد: توسعه مفهوم عقل در طول تاریخ در روزهای 15 و 16 نوامبر 2019 در تورنتو-کانادا برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۱:۳۰    
جمال الدین اکرمی نویسنده و مترجم حوزه کودک و نوجوان با اشاره به دشوار شدن وضعیت معیشت در این حرفه با بالا گرفتن مشکلات اقتصادی، می گوید: اگر به گذشته برگردم، شغل نویسندگی را انتخاب نخواهم کرد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
کنفرانس کیهان شناسی و هیئت نگاری در تمدن اسلامی سوم شهریور ماه در پژوهشکده تاریخ علم دانشگاه تهران برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای 16 و 17 مرداد امسال مهمان مردم استان گلستان بود که از جمله رهاوردهای سفر وی ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۵۵    
رمان ما بد جایی ایستاده بودیم نوشته رضا فکری با حضور محمد قاسم زاده و فرشته احمدی رونمایی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه داستان های برگزیده برای کودکان به کوشش مهدی حکیمی و اهتمام محمود حکیمی منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی به دلیل تماس های علاقمندان به ویژه ناشران، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی برای ثبت و ارسال آثار ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۳۵    
مدیر نشر راز بارش، عرضه کتاب کودک را یکی از اصلی ترین معیار های کتاب فروشی تخصصی کودک می داند و معتقد است:با صرف بودجه اندک برای طراحی جذاب و مرتبط، استفاده از نیروی متخصص ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۲۵    
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آمادگی دارد تا از استارتاپ های حوزه کتاب حمایت ویژه به عمل آورد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صدور 17 هزار گواهی ثبت اثر در سامانه ثبت آثار ادبی و هنری و ثبت دو هزار و 875 اثر مکتوب در این سامانه از سال 1396 خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
شب محمد میرشکرایی از سوی نشریه بخارا با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی شنبه دوم شهریور ماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
کنفرانس 130 سال با لودویگ ویتگنشتاین: 1889-2019 در روزهای 16 و 17 اکتبر 2019 در دانشگاه صوفیه، بلغارستان برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۰۰    
تاریخچه ای از فرمانروایان خراسان (از آغاز قاجار تا پایان پهلوی؛ 1165 تا 1357 خورشیدی) نوشته محمود فاضلی بیرجندی منتشر می شود ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۰:۰۰    
افشین رضاپور، از انتشار ویراست دوم کتاب 100 سال بسکتبال با اضافات، از سوی نشر آونگ خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۴۵    
به گفته جعفری اقدم در نمایشگاه کتاب پکن مذاکراتی با مسئولان کپی رایت انتشارات مک میلان و اشپینگر در خصوص همکاری مشترک و انتشارات کتاب های علمی، آکادمیک و دانشگاهی انجام شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۴۵    
امید رضایی نویسنده رمان نور زمستانی در معرفی اثر خود می گوید: نور زمستانی حدود هفتاد و شش راوی دارد که هرکدام از زاویه خود ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۳۵    
گاهی دنیا با تمامی فراخی و بزرگی اش برای برخی بسیار کوچک است و روح بلند آنها را در خود جای نمی دهد و آنها کام نایافته، از دنیا می روند از جمله زنده یاد محمد زهرایی .
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۳۰    
کتاب رهایی از چاقی به طور ریشه ای و با تاکید بر رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد و اعتماد به توانایی های ذهن، راه هایی برای رسیدن به سلامت و شادابی و سلامتی پیش روی شما قرار می دهد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
فتوا پیرامون تروریسم نوشته شیخ الاسلام محمدطاهر القادری از علمای اهل تسنن پاکستان با ترجمه سید عبدالحسین رئیس السادات از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اهمیت کتاب تجربه از منظر ابن سینا و فیلسوفان معاصر علم در نشان دادن امکان فلسفه علم از منظر حکمت اسلامی، و به طور خاص فلسفه مشایی است ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۰    
کتاب سیمای مرگ در اساطیر با جامعیتی که در ارائه اساطیر مرتبط با مرگ در فرهنگ های مختلف دارد می تواند نگرشی بینافرهنگی نسبت به این مقوله به مخاطب خود بدهد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۰    
سید مسعود حسینی و محمدمهدی اردبیلی هم اکنون مشغول ترجمه پدیدارشناسی روح هگل هستند. حسینی به ایبنا گفت که ترجمه های پیشین این کتاب به هیچ عنوان مخاطبان فارسی را با نظام فکری هگل حتی آشنا هم نمی کنند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۰۵    
فراتر از عجیب که به تازگی منتشر شده، به این سوال پاسخ می دهد که چرا همه چیزهایی که بشر درباره فیزیک کوانتوم می داند اشتباه است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت روز پزشک و روز همدان در حالی در جوار آرامگاه ابوعلی سینا برگزار شد که رئیس بنیاد بوعلی با ابراز نگرانی از اقدامات برخی کشورهای همسایه جهت تملک نام شیخ الرئیس ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۹:۰۰    
مجموعه قصه های مزرعه با ترجمه حسین فتاحی با زبانی ساده کودکان را با اتفاق هایی که ممکن است در یک مزرعه روی دهد، شیوه زندگی کشاورزان ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بهرام پروین گنابادی می گوید: کلمه پروین که نام خانوادگی ماست، در واقع تخلص شعری پدربزرگم است، که زنده یاد ادیب نیشابوری برای ایشان انتخاب کرده بود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سفارش ها از سوی بخش خصوصی به شدت کاهش پیدا کرده است و اگر هم چاپخانه ها کمی فعالیت دارند و نفسی می کشند، به واسطه برخی سفارش های چاپی از سوی نهادهای دولتی است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۸:۴۰    
نشست نقد و بررسی نظم جهانی و منطقه گرایی جدید در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۸:۴۰    
عبدالحسین فرزاد می گوید: معتقدم که رشته های دیگری مثل فیزیک، شیمی و... فناوری هستند، علم نیستند، علوم انسانی مثل فلسفه، ادبیات، جامعه شناسی و روان شناسی علم هستند ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۸:۳۵    
کتاب خاطرات مارک راندولف موسس و مالک شبکه تولید فیلم و سریال نتفلیکس قرار است ماه آینده به طور همزمان در آمریکا و انگلیس منتشر شود.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۸:۲۵    
مجتبی طالقانی معتقد است: احکامی که برای قاچاقچیان کتاب صادر می شود باید مانع ورود دوباره آن ها به صنعت نشر و بازار این حوزه شود ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بنیاد بوعلی سینا با بیان اینکه بودجه این بنیاد کفاف گذران روزمره آن را هم نمی دهد، گفت: با این بودجه ها 20 سال دیگر هم نمی توان حتی نیمی از آثار ابن سینا را تصحیح علمی- انتقادی و چاپ کرد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۷:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری جشن ملی روز مروست از کتاب هایی با محوریت موضوعی این شهر رونمایی شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۷:۰۰    
آزرمیدخت فرهیخته والا ، مولف کتاب تاریخ اندیشه ایرانی در نشست نقد و بررسی این اثر، گفت: من در این کتاب دوره های تاریخی را با تحولات فرهنگی دنبال کرده ام.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۲:۲۰    
به من گفتند تنها بیا از سوی انتشارات کتابستان معرفت قم به چاپ سوم رسید.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۲:۲۰    
کتاب مدیریت دولتی نوین و مدیریت سازمان های اداری ایران تالیف دکتر رضا نجف بیگی با رویکردی آسیب شناسانه به این حوزه نگارش یافته است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۲:۱۵    
کتابخانه های مساجد می توانند راهکاری مناسب برای جذب جوانان و نوجوانان به مساجد باشند اما بی توجهی متولیان این نقش را کمرنگ کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رمان مستوری که از سوی انتشارات کتاب جمکران قم به چاپ رسیده است، نامزد نهایی جایزه ادبی شهید اندرزگو شناخته شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمسار گفت: نخستین جشنواره شعر آئینی استان سمنان مهرماه سال جاری به میزبانی شهرستان گرمسار برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مطالعات و تحقیقات رسانه ها در همایش سالیانه اعضای انجمن خبرنگاران استان سمنان گفت: وظیفه نشریات محلی به مراتب سنگین تر و مهمتر از نشریات ملی و سراسری است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب ویکو و هردر: دو بررسی در تاریخ اندیشه ها از درس گفتارهایی گرفته شده که به ترتیب در سال های 1958-1957 در انستیتوی ایتالیایی مستقر در لندن و در سال 1964 در دانشگاه جان هاپکینز ایراد شدند.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۰۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
کتاب تاملی بر مطالبات بازنشستگان گزارش تصویری از مطالبه بازنشستگان عرضه می کند که برآمده از پژوهش های هدفمند بوده و از مواجهه های پراکنده و موردی به دور است.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۰۸:۰۵    
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است: مطالعه قرآن و حتی عالم شدن نسبت به مفاهیم قرآن کریم الزامی برای قرآنی شدن ندارد ...
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۰۱:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
حبیب الصایغ، شاعر و نویسنده شناخته شده اماراتی و دبیر کل اتحادیه نویسندگان عرب در سن 64 سالگی از دنیا رفت.
  ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۰۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
در ادامه سلسله نشست های تخصصی گروه بین المللی هندیران به همت علیرضا قزوه، وابسته فرهنگی ایران در هند و استادان و شاعران حاضر در این گروه ...
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
کتاب دا به عنوان یکی از پرمخاطب ترین کتاب های انتشار یافته بعد از انقلاب، به چاپ صد و پنجاه و هشتم رسید.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
خالق کتاب ساجی در نشست رونمایی از این اثر گفت: مخاطب بسیاری از کتاب های زنانه دفاع مقدس آقایان هستند و در بسیاری موارد بازخوردها و نظرات خود را با من در میان می گذارند.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نشست نمایشنامه خوانی کتاب خرس های پاندا اثر ماتئی ویسنی یک با ترجمه تینوش نظم جو به سرپرستی نفیسه رازی امروز پنج شنبه در تالار اندیشه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۰:۱۳    
کمتر از 1.5 سال پس از تخریب تندیس شاعر معاصر، محمدحسین بهجت متخلص به شهریار در پارس آباد مغان (25 فروردین 97)، تندیسی جدید از سراینده همای رحمت در همان محل قبلی در این شهر رونمایی شد.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
فلسفه ادیان در قرون وسطی نوشته مارکوس اندرس در آلمان منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۰:۰۳    
داریوش هفت برادران، نویسنده و مدیر انتشارات فرای علم، معتقد است برای اصلاح سیستم موجود باید ساختارها را بشکنیم و می گوید: برای تربیت فرزندانی موفق، به جای اصلاح سیستم تربیت کودکان ...
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۹:۴۴    
تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل گفت وگو با 45 وزیر، معاون وزیر و مدیرحوزه ارتباطات در قالب 22 مجلد منتشر می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مژده دقیقی می گوید: برنامه ریزی در نشر ما چندان جایی ندارد و معرفی آثار داستانی از فرهنگ های دیگر اغلب تحت تأثیر عواملی مثل پسند و انتخاب مترجم یا ناشر، شهرت اثر و نویسنده، پرفروش بودن ...
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما در تشریح مهم ترین مسائل حوزه فرهنگ از جمله کتاب ...
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۸:۰۰    
دبیر اجرایی بنیاد غدیر تهران با بیان اینکه جامعه ما بر اهمیت مسأله امامت و ولایت آن گونه که باید واقف نیست ...
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۸:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مطالعه آثاری از جنس پایان دموکراسی ، ابعاد مختلف و بسیار پیچیده زندگی بشر را در دنیایی که با شتاب در حال تغییر است برای خواننده روشن می سازد.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب کیمیای رحمانی ، اثر فیض شریفی که به بررسی ارتباط سینمای مسعود کمیایی با دنیای شاعرانه نصرت رحمانی می پردازد به تازگی از سوی نشر سیب سرخ راهی بازار شده است.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۶:۳۲    
مجموعه شعر اسب من و رمان به هوای دزدیدن اسب ها در برنامه رویای کاغذی معرفی و خوانش می شوند.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
نشست خود توانمندسازی کودکان با آموزش مهارت های سواد اطلاعاتی در قالب هفتاد و هفتمین نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
شیدا رنجبر، مترجم داستان های کودک و نوجوان، پنجشنبه31 مردادماه، مهمان برنامه جهان ترجمه می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۵:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
جدیدترین اثر وحید خضاب با موضوع رژیم صهیونیستی به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۵:۴۲    
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دشمن از سال ها پیش برای از بین بردن و کمرنگ ساختن هویت های بومی در ایران تلاش می کند.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فراخوان حضور در اولین نمایشگاه بین المللی کتاب صلح و دفاع مقدس اعلام شد.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
به مناسبت اول شهریورماه روز بزرگداشت ابن سینا 10 رساله مهم و کاربردی شیخ الرئیس بوعلی سینا به همت انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تجدید چاپ می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امشب میهمان برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران است.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۳۳    
در مراسمی با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین اسماعیلی سکان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین را به دست گرفت.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
آئین ادای احترام به شیخ الرئیس، ابوعلی سینا، شامگاه آخرین روز مردادماه در آرامگاه این حکیم عالیقدر برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
آیین رونمایی و نقد و بررسی رمان بیداری نوشته محمداسماعیل حاجی علیان فردا پنجشنبه با حضور حسن میرعابدینی و سیاوش گلشیری در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۳:۵۸    
مدیر انتشارات حافظ معتقد است عامل اصلی قاچاق کتاب که به فرهنگ و کتاب این کشور خیانت کرده و از این موضوع بهره برده است باید به صورت شفاف به جامعه معرفی شود تا دیگر افراد سودجو از این موضوع عبرت بگیرند.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۳:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
محسن مهاجرنیا پژوهشگر مسائل سیاسی گفت: شعارهای جهانی انقلاب اسلامی هرگز بی مصرف و بی فایده نخواهند شد. زیرا فطرت بشر در همه عصرها با آن سرشته است.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۳:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
کتاب های راه یافته به مرحله پایانی داوری جایزه ادبی الوند معرفی شدند.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۵۹    
یوسف علیخانی، نویسنده گفت: یک واقعیت اساسی در ادبیات داستانی ما این است که، دشمن ما نویسندگان ایرانی، خود ما نویسندگان ایرانی هستیم ...
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۳۴    
دومین نشست از سلسله نشست های مساله فرهنگ در سرای اهل قلم برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
جلد دوم کتاب سَلُونِی قَبْلَ أَن ْتَفْقِدُونِی، تحریر نهج البلاغه به قلم آیت الله جوادی آملی، به زیور طبع آراسته شد.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
کتاب ایران بین ناسیونالیسم اسلامی و سکولاریسم در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب نقد و بررسی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۴    
محمد رضا اربابی، از برگزاری پنجمین دوره جشن ملی مترجمان با همکاری موسسه خانه کتاب هم زمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۱:۱۹    
یک شاعر و ترانه سرای ساکن دامغان که تاکنون حدود 7500 بیت ترانه سروده و حاصل سروده ها و نوشته هایش کتاب هایی مانند راه بهشت ، حسرت ، کوچه های خاطر و حرف دل بوده ...
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۰:۵۴    
آزاده رمضانی، مدرس و مترجم در یادداشتی به کتاب روزها و رؤیاها ، اثر پیام یزدانجو پرداخته و آن را در اختیار ایبنا قرار داده است.
  ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یک عضوهیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: هنوز نتوانسته ایم در حوزه مردم شناسی به جایگاه مطلوب و مناسب برسیم و یکی از توصیه های من در این زمینه، وسیع کردن کارهای میدانی و پژوهش های میدانی است.
مشاهده نتایج بیشتر...