جمعه ۰۳ بهمنساعت ۰۲:۵۰Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

پایگاه اطلاع رسانی صنعت چاپ (ipina.ir)

  ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تصمیم وزارت آموزش و پرورش برای فروش مستقیم کتاب های درسی مقاطع تحصیلی ششم به بالا در مدارس، حاشیه ها و چالش های زیادی به همراه داشت که از نامه نگاری رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان به رئیس جمهور تا ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اینکه مشاغل به سمت دروازه ای نو سوق یافته و رفتار جامعه در قبال کسب و کارها تغییر کرده است، باید انتظار داشته باشیم که در سال های آتی مشاغل پربازده و پرسود، سمت و سوی دیگری به خود بگیرند ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
در حالی که آمار وزارت ارشاد خبر از افزایش واردات کاغذ مطبوعات به کشور می دهد در اتفاقی عجیب واردات کاغذ چاپ و تحریر به روایت این آمار با کاهش روبرو شده است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
جیمز پترسون نویسنده مشهور انگلیسی با همکاری اتحادیه کتابفروشان بریتانیا جایزه ای برای تقدیر از کتاب فروشان جوان تاسیس کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران خواستار برخورد با وزارت آموزش و پرورش برای حذف فروش کتاب های درسی از شبکه کتابفروشی های کشور شد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 50 هزار کتاب رایگان که در آمفی تئاتر رومی امان، پایتخت اردن به معرض نمایش درآمده بود، به صورت رایگان بین شهروندان اردنی توزیع شد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات پیدایش معتقد است تخفیف های بی قاعده و غیر اصولی برخی از کتابفروشی های اینترنتی مخل منطق فروش و کسب و کار است و این موضوع به کتابفروشی های فیزیکی آسیب می رساند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
با وجود اقدامات متعدداتحادیه ناشران و کتابفروشان برای مبارزه با قاچاقچیان کتاب خبرهایی از صدور حکم تبرئه برای برخی از متهمان این پرونده منتشر شده است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
مطابق با نظر کارشناسان حاضر در میزگرد بررسی ضرورت ها و آینده کتاب گویا ، کتاب گویا توانسته است بدون اتکا به حمایت های دولتی، روی پای خود بایستد و آینده موجهی را برای فعالان این حوزه ترسیم کند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات بشری معتقد است انجمن های تخصصی نشر می توانند در شناسایی ناشران کتابساز و برخورد با آن ها بازوی تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
انتخابات اتحادیه چاپخانه داران تهران برگزار شد و بابک عابدین، احمد ابوالحسنی، میریونس جعفری، سیدحسن نجفی و سیدعطا الله حسینی،احمدرضا اعتمادمظاهری و سعید حاجیلو به هیات مدیره اتحادیه راه یافتند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صنفی ناشران و کتاب فروشان، درباره معافیت های مالیاتی این صنف گفت: کار فرهنگی، چیزی نیست که سود آنی داشته باشد و در میان سرمایه گذاری های بلند مدت اجتماعی جای می گیرد و کل درآمد دولت از ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
هرچند نشر مکتوب همچنان خواهان بسیاری دارد، اما اقبال به سمت کتاب های نشر دیجیتال به ویژه کتاب های صوتی حکایت از پوست اندازی نشر به سمت کاربرد ایده های نو و تغییر سلیقه کتابخوانی مردم دارد ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۲۸ سایت دیگر  
تخصیص کاغذ با ارز دولتی از پنج شنبه(13 تیرماه) آغاز شده است و در رزوهای آینده حواله های کاغذ به ناشران تحویل خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
فهرستی که خانه کتاب منتشر می کند فقط نشان دهنده تولید ناشران است و در ایران مرجعی که فروش ناشران را نشان دهد، نداریم
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
همزمان با توزیع کاغذ تحریر با نرخ دولتی جزئیاتی از شیوه و میزان و قیمت فروش این محصول منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۵:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
حسن پورمی گوید اقتصاد نشر و کتابفروشی خیلی خسته تر از این است که دنبال بهانه برای مالیات گرفتن از آن باشیم ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است کاغذهای وارداتی باید به کتب درسی اختصاص داده شود و برای دیگر نیازها از کاغذ داخلی استفاده شود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
خبر ساده است: " ناشران و کتابفروشان، از پرداخت مالیات معاف هستند "؛ اما این جمله با وجود سادگی، برای برخی شعبه های اخذ مالیات، معنایی ندارد....
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۰۹:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
سایت پابلیشرزویکلی به نقل از اتحادیه ناشران کتاب های صوتی گزارشی درباره آمار فروش کتاب های صوتی منتشر کرده بود که نشان می داد سال گذشته نیمی از مردم آمریکا به کتاب صوتی گوش کرده اند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
علی قلی حُسنی اعظمی امروز (شنبه) در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: 167 واحد کارتن سازی بزرگ در سطح کشور فعالند و علاوه بر آنها حدود چهار هزار واحد تبدیلی در این زمینه فعالیت دارند که مواد مورد ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی خدمات فرهنگی کرمان، این کتاب با هدف آموزش کار و کسب کتابفروشی به بازار نشر ارائه شده تا نیاز مخاطبان این حوزه را تامین کند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ابوالقاسم شهلایی؛ مدیر مسئول انتشارات نقش و نگار در یادداشتی درباره توزیع کاغذ با ارز دولتی از دیرباز تا امروز نگاهی داشته است. متن این یادداشت به شرح زیر است:
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
غلامرضا شجاع، مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان ، با اشاره به توزیع زینک با ارز دولتی گفت: این روزها تعاونی لیتوگرافان محل رفت و آمد چاپخانه داران و لیتوگرافان تهران و استان ها و ارگان های دولتی و نظامی ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری جلسه ای با مسئولان بانک مرکزی برای تامین ارز واردات مواد اولیه مورد نیاز صنعت نوشت افزار و تجهیزات مهندسی خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ - ۰۹:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون وزیر صنعت با بیان اینکه واردات کاغذ چاپ و تحریر از پرداخت 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و تعرفه معاف است، گفت: اما تولیدکننده برای واردات مواداولیه این نوع کاغذ، چنین معافیتی ندارد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
چهارمین نمایشگاه تخصصی کتاب علوم پزشکی-دارویی و دانشگاهی در مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
محمود آموزگار گفت: حق حوزه مالیاتی است که میزان عرضه انواع کالا در کتاب فروشی را در نظر گرفته و انواع آن را از هم تفکیک، عرضه کتاب را معاف و براساس ضرایب برای سایر اقلام مالیات تعیین شود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
آمارهای جدید نشان می دهد که سنگاپوری ها در سال 2018 علاقه بیشتری به مطالعه نسبت به سال های گذشته از خود نشان داده اند و مطالعه در میان مردم سنگاپور به محبوبیت قابل توجهی رسیده است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
علی اصغر کاراندیش، با اشاره به امضا تفاهم نامه بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان امور مالیاتی کشور، از امکان بررسی و رسیدگی به شکایات ناشران و کتابفروشان خبر داد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
چند روز پیش اتحادیه ناشران و کتابفروش ها در نامه ای از معاون اول رئیس جمهوری جهت جلوگیری از برداشت هایی که معافیت صریح مالیات ناشران و کتابفروشان را مخدوش می کند، درخواست مساعدت کرد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات اقبال معتقد است وضعیت کتاب در ایران، وضعیت خوشی نیست و مشکلات مختلف این حوزه باعث شده عرضه و تقاضا در حوزه کتاب متناسب با یکدیگر نباشند؛ وضعیتی که آینده این صنعت را دچار مخاطره می کند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر چاپخانه نور حکمت گفت: از نظر عنوان و آمار کارکرد ماشین آلات نسبت به سال گذشته بیش از 80 درصد کاهش داشته ایم، در تیراژ نیز ما در بخش چاپ افست شاهد بیکاری اپراتورها و کارگران این بخش هستیم.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ناشران و کتابفروشان (کسانی که منحصرا به کار کتابفروشی اشتغال دارند) و دفاتر توزیع و پخش کتاب مشمول مالیات نیستند
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۰۹:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه علیرغم ارز مناسبی که به واردات کاغذ تخصیص داده شده، اما همچنان بازار متلاطم است، گفت: وزارتخانه های ارشاد و صمت با هم هماهنگ نیستند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۰۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
کتابخانه ملی قطر از زمان افتتاح به نمادی فرهنگی در منطقه تبدیل شده که در پی شکست تحریم های منطقه ای بر این کشور است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برخی از مدارس غیرانتفاعی و منتشر کنندگان کتب کمک درسی و کنکور با دید تجاری به حوزه آموزش نگاه می کنند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ثبت نام کتابفروشی ها در طرح تابستانه کتاب 98 از فردا دوشنبه ،10 تیرماه، در سراسر کشور آغاز می شود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات آوند دانش با انتقاد از ایجاد بازار موازی در صنعت نشر در کتابسازی گفت: رشد و گسترش پدیده کتابسازی در سال های اخیر به دنبال گرانی مواد اولیه نه تنها بازار نشر را خراب کرده است بلکه به ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
اجرای طرح اعطای تسهیلات به اهالی قلم از فردا توسط بانک صادرات آغاز می شود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات پیری گفت: چاپ قرآن نفیس در تیراژ پایین اقتصادی نیست و در میان ناشران تعداد اندکی هستند که قرآن نفیس چاپ می کنند و اگر چند ناشر در این زمینه به صورت گروهی عمل کنند ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
درخواست اتحادیه ناشران و کتابفروشان از معاون اول رئیس جمهور برای جلوگیری از برداشت هایی که معافیت صریح مالیات ناشران و کتابفروشان را مخدوش می کند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یک نویسنده کتاب گفت: جای تبلیغات در حوزه کتاب همیشه خالی بوده است و برای آدامس، چیپس و ... تبلیغات زیادی می شود، اما برای کتاب هرگز ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
نگاهی به آمارهای نشر در خرداد سال جاری نشان می دهد که ناهمگونی ترازوی نشر یا کاهش عناوین و شمارگان از یک سو و افزایش قیمت ها از سوی دیگر همچنان ادامه داد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
فروش کتاب در بریتانیا برای اولین بار در پنج سال گذشته علی رغم موفقیت پرفروش هایی نظیر اتوبیوگرافی میشل اوباما، شدن ، در سال 2018 با کاهش روبه رو شد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۹:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
گرانی کاغذ و اُفت شمارگان کتاب و مطبوعات، مسئولان مربوطه در استان کرمانشاه را به فکر احیاء شرکت کاغذ غرب و بیدار کردن آن از رکود چندین ساله انداخته است ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران خواستار قائل شدن نقش سیاستگذاری و اجرایی برای صنف نشر در زمینه واردات کاغذ شد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 56درصد از مخاطبان کتاب های صوتی می گویند در برنامه روزانه خود ساعات بیشتری برای گوش کردن به کتاب های صوتی اختصاص داده اند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۹:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
در حالی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان هفته گذشته خبر از اصلاح وضعیت موجود در بازار کاغذ در هفته جاری خبر داد، بازار کاغذ روز نخست از این هفته را با افزایش دوباره قیمت کاغذ آغاز کرد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۹:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
به عقیده کارشناسان، صنعت راهی جز حرفه ای شدن ندارد؛ هرچند در این مسیر موانع و کاستی های فراوانی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به بی ثباتی در اقتصاد و ضعف شبکه های فروش اشاره کرد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
وضعیت صنعت نشر قزاقستان مناسب نیست و گزارش ها نشان دهنده آن است که نسل جدید قزاقستان مطالعه را کاری دمده می داند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه نیویورک چندی پیش گردهمایی با حضور ناشران و منتقدان ادبی برگزار کرد که هدف از آن بررسی ظهور اینترنت و تاثیر مثبت یا منفی آن بر فرهنگ نشر و چاپ کتاب بود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
علی اکبر تورانیان، مدیر انتشارات شهرآب و فعال عرصه کتاب در این باره می گوید: متاسفانه با توجه به بحران ارزی که اواخر سال 96 ایجاد شد، کاغذ را با بحران مواجه کرد ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
داود محمدی درباره تاثیر گرانی کاغذ بر اوضاع کتاب های مرجع در حوزه دانشگاهی،گفت: اگر تولید کتاب از تیراژ مناسبی برخوردار نباشد، بطور حتم برای ناشران تولید کتاب ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سسیلیا لوی، هنرمند سوئدی با استفاده از کتاب های کهنه و فرسوده، آثار هنری خلاقانه و جذابی ساخته که قرار است در یک نمایشگاه انفرادی در شهر ونیز ایتالیا به نمایش درآیند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ناشران، نویسندگان و اهالی کتاب بار ها خطر افزایش قیمت کاغذ را گوشزد کردند، اما هیچگاه راهکار مناسبی برای وضعیت بحرانی کاغذ ارائه نشد ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر انتشارات گلی گفت: برخی قرآن ها با کاغذ های عطری ارائه می شود که من با این کار مخالفم، عطری کردن کاغذ، غیر از سرطان زا بودن، ویژگی دیگری ندارد ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس یافته ها و شواهد مشاهده شده در طول یک دهه گذشته و موفقیت آمازون در کتابفروشی و دیگر بخش های محتوایی به نظر می رسد گوگل درصدد پیمودن همان راهی است که آمازون رفته است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۹:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
انتشار جداول مالی نمایشگاه کتاب نه تنها مسرت بخش و مایه خوشحالی نیست بلکه به نظر می رسد لازم است نظام کلان فرهنگی کشور از چنین آمارهایی کمی هم شرمنده باشد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
از سال 2017 تا کنون فروش کتاب های مستند در بازار داخلی روسیه بیش از 18درصد رشد داشته است که درآمد حاصل از آن مبلغی معادل 31 میلیون دلار بوده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۹:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
بر اساس فهرست کتاب های منتشر شده در فروردین ماه 98، 2 هزار و 624 عنوان کتاب جدید در کشور منتشر شد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
در حالی که ناشران کشور اعلام می کنند مجاری توزیع کننده کاغذ به آنها گفته اند فعلا کاغذ برای تولید کتاب وجود ندارد، خبری مبنی بر تخصیص ارز دولتی برای واردات کاغذ سیگار منتشر شده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
نویسنده کتاب پدران و مادران من گفت: صنعت نشر و چاپ و همچنین عرصه ادبیات روزگار خوبی را سپری نمی کند اما با این وجود اعتقاد دارم که ما نباید ناامید شویم و این روزها وظیفه نویسندگان سخت تر و جدی تر از ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی از آغاز پرداخت مابه تفاوت ارزی ناشران خارجی نمایشگاه کتاب از هفته گذشته خبر داد و گفت: از 447 هزار یورو تاکنون 40 هزار یورو پرداخت شده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کارگروه مشترک اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران برای ساماندهی دستفروشان کتاب تشکیل می شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
براساس آمار های سازمان دارالقرآن الکریم، چاپ قرآن در سال جاری در مقایسه با سال گذشته کاهش چشمگیری داشته که گرانی بی رویه کاغذ در آن نقش کلیدی داشته است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر نشر حوض نقره با اشاره به هزینه های بالای اداره یک کتاب فروشی، گفت: کتابفروشان آنلاین با هزینه های پایین، تخفیف بالایی می دهند که موجب می شود یک بازار نابرابر به وجود بیاید.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
یک ناشر گفت: مافیای صنعت چاپ و نشر همچنان به کار خود ادامه می دهد و هیچ نهادی پاسخگوی این شرایط نیست.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مسئولان این فروشگاه بزرگ کتاب می گویند به زودی 10 فروشگاه کتاب موقت در شهرهای مختلف بریتانیا افتتاح خواهند کرد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نویسنده کتاب ستاره های کوکب گفت: ناشران به دلیل مشکلات مالی و نبود اطمینان از فروش، از نویسندگان جوان پول دریافت می کنند تا کتابشان را چاپ کنند ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرداخلی کتاب فروشی اینترنتی کتاب فردا معتقد است صنعت نشر راهی جز مدرن شدن ندارد و رقابت های میان کتاب فروشی های آنلاین و کتاب فروشی های سنتی یک امر طبیعی است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
نویسنده کتاب "شهرزاد دختر شرقی" گفت: ناشران گاهاً همه حقیقت را نمی گویند، به عنوان مثال کار ترجمه برای ناشر نسبت به آثار تالیفی و داخلی سود هنفگتی به همراه دارد، این سودها کاملاً باد آورده است ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۶:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
آمارهای نشر در اردیبهشت ماه نشان از افزایش 88درصدی قیمت کتاب دارد، افزایشی که تاکنون بی سابقه بوده است، درعین حال ناشران 18درصد انتشار کتاب را کاهش داده اند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
چاپ و نشر غیرمجاز و قاچاق کتاب آنقدر دل ناشران را به درد آورده که دیگر گرانی کاغذ و بی میلی مردم به کتابخوانی و ده ها مشکل ریز و درشت را از یاد برده و اکنون خواسته ای جز ریشه کن شدن این پدیده شوم ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۵:۰۰   + ۳۴ سایت دیگر  
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران، از ترخیص 78 درصد کاغذهای وارداتی اظهار شده خبر داد و گفت: مبنای محاسبه حقوق ورودی تمامی کالاهای وارداتی که ارز آنها تامین شده، نرخ 4200 تومان است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
صنعت کاغذسازی باوجود تمام پیچ وخم هایی که پشت سرگذاشته هنوزسرپاست.درشرایطی که مدیریت صنایعی همچون کاغذسازی دشوارشده و خبرهای خوبی از واحدهای تولید کاغذ شنیده نمی شود ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
علی اکبر بهبهانی درباره علت نوسانات بازار کاغذ اظهار کرد: نوساناتی بازار کاغذ بیشتر در جهت بالا رفتن قیمت ها بوده و کاهشی در این بخش نداشتیم.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
گفته می شود یکی از کارخانه های کاغذی که ارز قابل توجهی دریافت کرده تا مواد اولیه و خمیر کاغذ وارد کند، کارخانه کاغذ مازندران است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
محمد خدادی (معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد) اظهار داشت: به علت سرمایه گذاری مطبوعات ایران بر یارانه های نفتی و جذب آگهی از بنگاه های مختلف، سرمایه گذاری روی مخاطب و فروش روزنامه، به فراموشی سپرده شده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
برای نویسندگان نوظهور در بریتانیا و ایالات متحده، مسیر انتشار یک کتاب اغلب با جست وجو برای یک نماینده ادبی آغاز می شود. مطلب پیش رو صحبتی است با افراد درون صنعت نشر درباره این سفر.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
در مواجهه با بحران، واحدهای ضعیف تر پیش از همه آسیب می بینند و از گردونه حذف می شوند اما آیا این یک فرایند طبیعی است که موجب پالایش صنعت نشر، حذف ناشران وابسته و ماندگاری حرفه ای ها می شود؟
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
محمدحسین آخوندیان در خصوص علت نوسانات قیمت کاغذ در بازار اظهار کرد: رئیس فقید اتحادیه کاغذ پس از سال ها دوندگی توانست سیستم کاغذ را زیر نظر اتحادیه بیاورد تا وارد کردن کاغذ شخصی باشد اما امروز باز ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به گرانی کاغذ و افزایش قیمت کتاب، دانشجویان بیشتر وقتشان را برای مطالعه در حوزه های غیر درسی صرف می کنند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نظرسنجی و تحقیقات یک موسسه بازاریابی به نام ایپسوس معلوم کرده است که نیم بیشتری از محصولات چاپی مربوط به کتاب هاست.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
کمالی آشتیانی گفت:وزارت ارشاد باید حامی صنعت نشر کشور باشد تا ناشران در مقابل تهاجم فرهنگی فعالیت بیشتری داشته باشند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
امارات متحده عربی قصد دارد تا از طریق کمک های مالی از صنعت چاپ و نشر کشورهای افریقایی حمایت کند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تمام این سال ها متولیان دولتی ما شیوه اشتباهی را در زمینه حمایت از کالاهای فرهنگی پیش گرفتند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ - ۱۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بر خلاف کتاب های صوتی آمار فروش کتاب های الکترونیک در ماه های ابتدایی سال جدید افت شدیدی نشان داده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان می گوید: بارها از سوی کتابفروشی های استانی نسبت به برپایی نمایشگاه هایی در استان ها اعتراضاتی مطرح شده و پیشنهاد ما این است اگر لازم است نمایشگاه استانی برگزار شود از ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۷   + ۳۶ سایت دیگر  
معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاعیه ای را به منظور تأمین کاغذ نشر کتاب در سال 1398 منتشر کرد
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سیاست فروشگاه های فیزیکی خود را گسترش دهد و ظاهراً این کار را با احداث کیوسک های کوچک کتابفروشی در سطح شهرهای بزرگ آمریکا شروع کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
بازار کاغذ هنوز آرامش خود را پیدا نکرده است. کسبه ای که سرمایه خردتری داشتند تقریبا عطای کاغذ فروشی را به لقایش بخشیده اند و روزنامه ها برای تامین نیاز خود به خرید و فروش حواله های دلالی روی آورده ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شاخص کل بورس تهران خرداد گرمی را شروع کرد و بازدهی عالی 4.4 درصدی را تنها طی یک هفته به ثبت رسانده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۴   + ۲۳ سایت دیگر  
ابوالفضل روغنی گلپایگانی اظهار کرد: مشکلات بازار کاغذ با توجه به تولید داخل حل خواهد شد؛ در غیر این صورت منابع ارزی کشور به ایجاد شغل در کشورهای خارجی و واردات کاغذ بی کیفیت ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده مجموعه "در بی تکیه گاهی" گفت: آمار دقیقی را نمی توان به صورت منسجم از سرانه مطالعه کتاب در کشور ارائه داد اما آنچه مسجل است اینکه کتاب و کتابخوانی در کشور وضعیت خوبی را پشت سر نمی گذارد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
گزارش های اخیر از بازار کتاب آلمان از کاهش فروش کتاب الکترونیک در آلمان در نیمه اول سال جاری خبر می دهد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کتابفروشی معراج در شهرستان دزفول گفت: این روزها با افزایش قیمت کاغذ و اُفت ارزش پول، ناشران کتاب هایشان را فقط به صورت نقدی تحویل کتابفروشی ها می دهند و این ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۲۲:۰۲   + ۴۶ سایت دیگر  
وزیر صمت با اشاره به اینکه در سال 98 کماکان به کاغذ ارز 4200 تومانی داده خواهد شد، افزود: کاغذ صنعتی مشمول ارز 4200 تومانی نمی شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۲۲:۰۲   + ۲۵ سایت دیگر  
شیوه نامه اجرایی کارگروه کاغذ و زینک باهدف نظارت برنحوه تخصیص ارز برای واردات کاغذ و زینک، توزیع و مصرف کاغذ حوزه کتاب باتوجه به شرایط اقتصادی کشور از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد تدوین شد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۲۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
طبق اعلام مسئولان آمازون کاربران این سرویس تنها با پرداخت حدود 10 دلار در ماه می توانند با سرویس جدید این شرکت به حدود یک میلیون کتاب دسترسی داشته باشند.
مشاهده نتایج بیشتر...