یکشنبه ۲۸ دیساعت ۰۳:۴۲Jan 2021 17
جستجوی پیشرفته

ایران هسته ای (irannuc.ir)

  ۱۳۹۵/۰۶/۱۴ - ۱۶:۳۷    
مشاور سابق امنیت ملی نخست وزیر رژیم صهیونیستی اسراییل را یک کشور تک بمبی خواند.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ - ۱۷:۰۹   + ۳۹ سایت دیگر  
حدود دو سال پیش گفتیم ملت به عنوان یک تجربه به مذاکرات هسته ای نگاه خواهد کرد تا ببیند آمریکایی ها در عمل چه کار خواهند کرد و حالا مشخص شده که آنها برخلاف وعده های خود ...
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۳:۴۱   + ۷۰ سایت دیگر  
این توافق به تقویت رئیس جمهور روحانی کمک کرد. از نظر ما روحانی از بسیاری از عناصر داخل حکومت ایران میانه روتر است. او به جلب حمایت بیشتر نیاز دارد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۳:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
امریکا با جدیت در حال مخابره این پیام است که مقصر عدم تعلیق کامل تحریم ها، فعالیت هایی است که سپاه علیه تروریسم در منطقه انجام می دهد.
  ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۱:۴۱    
سایت در دور جدید فعالیت خود از موضوع هسته ای فراتر رفته و مطالب راهبردی را در حوزه های منطقه ای، موشکی، تسلیحات متعارف، سایبری و اطلاعاتی منتشر خواهد کرد.
  ۱۳۹۵/۰۴/۰۸ - ۱۷:۱۷   + ۳۵ سایت دیگر  
سوال اصلی این است: آیا تفاهم با FATF یک گام در جهت رسیدن به برجام منطقه ای است ؟
  ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
محمد جواد ظریف حسین امیرعبداللهیان را سمت معاونت عربی- افریقایی وزارت خارجه برکنار کرد.
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۸ - ۲۳:۱۲    
معاون مشاور امنیت ملی امریکا می گوید انتخاب حسن روحانی به عوان رییس جمهور نقش اصلی در راهبرد امریکا درباره ایران داشته است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ - ۱۱:۱۴    
این سخنرانی به خوبی نشان دهنده اختلاف های داخلی امریکا در تفسیر پدیده هایی از این دست است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دولت امریکا لورا هالگیت (Laura Holgate) را به عنوان نماینده جدید این کشور در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین منصوب می کند.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ - ۲۰:۱۲    
باراک اوباما مجددا تاکید کرد در جریان مذاکرات هسته ای بدون شلیک حتی یک گلوله ایران را شکست داده است.
  ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ - ۲۱:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
دو مقام سابق دولت امریکا توصیه کرده اند امریکا اطلاعاتی را که از ایران جمع می کند رسما با کشورهای منطقه به اشتراک بگذارد.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۲۰:۲۱    
استیفن مول، عقیده دارد این مشکلات داخلی ایران است که باعث شده برجام گشایش اقتصادی ایجاد نکند، نه کارشکنی امریکا.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۹:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
این دولت است که باید تصمیم بگیرد برای موفق نشان دادن پروژه برجام تا کجا می خواهد جدول امریکا را پر کند.
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۱    
قائم مقام وزیر خزانه داری امریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی می گوید تحریم های باقی مانده ایران که بسیار هم قدرتمند هستند تنها در صورتی تعلیق خواهند شد که ایران در حوزه های موشکی ...
  ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
این اتفاق پس از آن رخ می دهد که مقام های ایرانی تقریبا پذیرفته اند برجام نه می تواند و نه باید یک رویه قانونی و دائمی برای انجام چنین تبادلاتی ایجاد کند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ - ۱۵:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
وندی شرمن معاون سیاسی وزیر خارجه امریکا طی یک سخنرانی در موسسه بیکر پشت پرده های جالبی از نحوه حصول توافق هسته ای را بیان کرده است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۲۱:۰۲    
سعودی ها نشان دادند که آماده دیپلماسی با ایران برای رسیدگی به درگیری های سوریه و یمن هستند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۲۱:۰۲    
آمریکا روز جمعه تاکید کرد در پی پایبندی تهران به توافق هسته ای خود با قدرت های جهان، بانک های خارجی برای تجارت با ایران باید احساس آزادی بکنند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ - ۱۸:۰۲    
دولت اوباما برای رفع برخی تحریم های باقی مانده هسته ای، از جمله تحریم مبادلات دلاری، مایل به مذاکره درباره برنامه موشکی ایران است.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه امریکا می گوید در برجام اجازه مراودات بانک های غیر امریکایی با ایران و براورده کردن دسترسی ایران به اموال خود ایران داده شده و حالا خود آنها باید تصمیم گیری کنند.
  ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ - ۱۸:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
امریکا به شدت مایل است الگوی برجام در مورد منطقه تکرار شود و این امر را بدون کنار گذاشته شدن سردار سلیمانی از این پرونده نشدنی می داند.
  ۱۳۹۵/۰۱/۲۳ - ۱۳:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
ادعاهایی که حین مذاکره درباره برجام برای توجیه امتیازدهی های فراوان از سوی دولت انجام شده بود یکی یکی یا انکار شده یا پس گرفته می شود.
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۱۸:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
گرچه امکان استفاده از سایر ارزها بدون ارتباط با دلار وجود دارد اما مسئله اصلی این است که بانکهای اروپایی بزرگ که کار تسویه یورو را انجام میدهند حاضر به همکاری با بانکهای ایرانی نیستند.
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۱۴:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مسئله اصلی نمایش قابلیت های موشکی ایران نیست بلکه مسئله اصلی این است که هرگونه اشتباه محاسباتی در ذهن امریکا در این باره که ایران تحت تاثیر برجام، یا در تلاش برای حفظ آن، محافظه کار شده ...
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۱۴:۲۷    
با اینکه هم رئیس جمهور و هم رهبر معظم انقلاب این را می دانندکه زمان همکاری با غرب درباره مسائل اقتصادی فرا رسیده است، رویکردهایشان با یکدیگر تا حد زیادی متفاوت است.
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۱۴:۲۷    
حملات اخیر پاریس و بروکسل نشان دهنده آن است که کشورهای اروپایی باید میان حفظ آزادی های فردی و تصمیم برای حذف ریشه های تروریسم اسلام بنیادگرایی در اروپا دست به انتخاب بزنند.
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۱۴:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
بلژیک به عنوان کانون جهاد گرایی در اروپا بیشترین جنگاور ( تکفیری) را به سوریه و عراق فرستاده است.
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۳ - ۱۸:۳۲    
وزیر خزانه داری امریکا در اظهارنظری نادر فاش کرد صندوق بین المللی پول یکی از ابزارهای دولت این کشور برای تحریم کشورهایی مانند ایران است.
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۳ - ۱۸:۳۲   + ۲۷ سایت دیگر  
حامد علوی، ایران هسته ای- رییس جمهوری امریکا برای نخستین بار گفت دولت این کشور طرح ایجاد پیمانی را در سر دارد که تولید مواد شکافت پذیر را به طور کامل ممنوع کند. ...
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
منابع غربی می گویند دو مقام اطلاعاتی امریکایی همزمان به دو کشور مهم سفر و درباره برخی برنامه های اضطراری مذاکره کرده اند.
  ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک تایمز می گوید رییس اسبق موساد معتقد بوده اختلاف های سیاسی در ایران بسیار شدید است.
  ۱۳۹۵/۰۱/۰۸ - ۰۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
منابع مطلع به ایران هسته ای گفتند برخی اعضای لابی نایاک در حال فشار بر مقام های وزارت خارجه برای برکناری حسین امیرعبداللهیان از سمت معاونت این وزارتخانه هستند.
  ۱۳۹۵/۰۱/۰۷ - ۰۳:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری امریکا با صدرو بیانیه ای تحریم های جدیدی را علیه ایران به بهانه برنامه موشکی و منطقه ای، اعمال کرد.
  ۱۳۹۵/۰۱/۰۵ - ۱۷:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری رویترز در گزارش مهمی از دبی و لندن، شیوه های دقیق کارشکنی امریکا در مسیر رفع واقعی تحریم ها علیه ایران را افشا کرد.
  ۱۳۹۵/۰۱/۰۲ - ۱۹:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
به سبب اعتیاد دولت به همکاری و معامله با امریکا"-به تعبیر آنتونی بلینکتن معاون جان کری- امریکا نگهداشتن ایران پشت درب تعلیق عملی تحریم ها را ابزاری برای وادار کردن دولت روحانی به تعامل بیشتر می داند.
  ۱۳۹۵/۰۱/۰۲ - ۱۹:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کردند امریکا به تعهدات خود طبق برجام عمل نکرده است.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ - ۰۳:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
پروژه ایجاد تغییر محاسباتی در ایران قرار است هر چه بیشتر به ابزارهای داخلی و اجتماعی شده که عمدتا در حوزه افکار عمومی عمل می کند.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
نشریه آتلانتیک گزارشی مفصل با موضوع دکترین اوباما منتشر کرد که شامل گزیده هایی از گفتگوهای جفری گلدبرگ نویسنده گزارش با باراک اوباما رئیس جمهور و دیگر مقامات آمریکایی است و در آن دشوار ترین تصمیم ...
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ - ۲۳:۰۱    
برخی منابع دیپلماتیک در تهران می گویند احتمال اقدام جدی شورای امنیت در این باره به دلیل مخالفت قطعی روسیه و چین بسیار ضعیف است اما ممکن است شورای امنیت با تحریک امریکا یک بیانیه علیه ایران صادر کند.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۱ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سرفرماندهی مرکزی امریکا (سنت کام) می گوید دولت روحانی یک دولت میانه رو است اما تندروهایی در ایران هستند که می خواهند روند میانه روانه آن را مختل کنند.
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تیم وزارت خارجه ایران مجاز به مذاکره با طرف امریکایی درباره موضوعات غیر هسته ای نیست با این حال آنگونه که آنتونی بلینگن معاون کری گفته این تیم به همکاری با امریکا عادت پیدا کرده است.
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۲۲:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
اطلاعات منتشر شده از سوی منابع ایرانی و غربی نشان می دهد با وجود اجرایی شدن برجام و کاهش ظاهری تحریم ها، مشکلات مربوط به افزایش فروش نفت ایران بر جای خود باقی است.
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ - ۲۱:۱۰    
به نظر نمی رسد امریکا فراتر از آنچه در متن برجام برای خلع ید ایران از برنامه هسته ای درج شده، آماده انجام معامله ای در حوزه مواد و تجهیزات هسته ای با ایران باشد.
  ۱۳۹۴/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رای صحیح در انتخابات 7 اسفند صیانت از آینده انقلاب اسلامی و تصحیح برخی از خطرناک ترین اشتباهات محاسباتی است که اکنون مبنای طرح ریزی راهبردی امریکا قرار دارد.
  ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ - ۱۷:۱۸    
آنتونی بلینکن تیم مذاکره کننده هسته ای ایران را یک جریان میانه رو خوانده که به شدت علاقمند به تعمیق روابط و همکاری ها با امریکاست.
  ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ - ۱۶:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
سفر سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه به ایران، از سوی رسانه های غربی به عنوان سفری غیرمنتظره و مهم ارزیابی شد.
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
برجام بیچاره مقصر نیست، رفاه هم ایجاد کرده اما نه برای مردم بلکه برای آن اقلیتی که از روز اول که کل این بازی آغاز شد، نگاهی جز پهن کردن یک بساط گسترده کشور فروشی نداشتند.
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۳ - ۱۲:۲۶    
ژان مارک اِرو به جای لوران فابیوس به عنوان وزیر خارجه جدید فرانسه تعیین شده است.
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۱ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اطلاعات ملی امریکا در نشست استماع سنا گفت ایران مشکل فنی عبورناپذیری برای ساخت سلاح هسته ای ندارد و بنابراین آنچه مهم است این است که کسی در ایران بر سر کار باشد که تصمیم سیاسی برای این اقدام ...
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ - ۱۴:۳۷   + ۳۲ سایت دیگر  
کارکرد اصلی شبکه همکار غرب در داخل ایران این است –و همواره همین بوده است-که فشار خارجی را به زبان سیاست و رسانه ترجمه کرده و تلاش می کند فضایی بوجود بیاورد که گویی بدون تن دادن به سازش و پذیرفتن ...
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۹:۳۰    
در پیش گرفته شدن استراتژی باج دهی برای حفظ برجام نشان می دهد، ظاهرا برجام نه فقط بهبود اقتصادی ایجاد نمی کند بلکه خرج های جدید و هنگفتی هم روی دست ملت خواهد گذاشت.
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۹:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
یکی از دلالان جدید روابط ایران و امریکا گفته است در فاصله نهایی شدن انتخابات ریاست جمهوری امریکا تا واگذاری پست ریاست جمهوری به نفر بعدی ...
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
با وجود اینکه زمان چندانی تا موعد انتخابات مجلس و خبرگان باقی نمانده، به نظر می رسد بازی اصلی در این انتخابات هنوز آغاز نشده است. گمان من این است که مسئله اصلی در این انتخابات نتیجه آن نیست.
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ - ۲۱:۳۲    
ایران هسته ای- مجلس نمایندگان آمریکا فردا درباره یک قانون ضد ایرانی جدید رای گیری می کند. این مجلس روز دوشنبه 12 بهمن 1394 (اول فوریه 2016) درباره قانون موسوم به قانون شفافیت مالی تروریستی ایران ...
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
با فرا رسیدن روز اجرای برجام، و آغاز تلاش ها برای برقراری مراودات تجاری با طرف های خارجی، مشکلات درونی برجام یک به یک خود را نشان می دهد.
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۰ - ۲۰:۳۶    
کارشناسان در تهران می گویند رصد دقیق تحولات انتخاباتی در امریکا آنها را به این جمع بندی رسانده است که ادعاهای هیچ یک از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور درباره کنار گذاشتن برجام را نباید جدی ...
  ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
گزارش های موجود حکایت از آن دارد که مبلغ 1/7 میلیارد دلار تعیین شده در ماجرای مبادله اتباع ایرانی و امریکایی، به طور کامل وارد ایران شده است.
  ۱۳۹۴/۱۱/۰۳ - ۰۲:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
مشاور ارشد دولت روحانی تلویحا گفت ایران پس از توافق هسته ای پولی برای فعالیت های منطقه ای به سپاه نخواهد داد.
  ۱۳۹۴/۱۱/۰۲ - ۲۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه امریکا از روز پنج شنبه اول بهمن 1394 (21 ژانویه 2016) اجرای قانون جدید روادید این کشور را که مسافرت به ایران را بسیار دشوار می کند آغاز کرد.
  ۱۳۹۴/۱۱/۰۲ - ۱۷:۲۱    
تاکید کری بر تاثیر تحریم ها نشان دهنده این است که رفتار دولت روحانی در ایران، محاسبات راهبردی امریکا درباره موثر بودن تحریم بر الگوی رفتار امنیت ملی ایران را تقویت کرده است.
  ۱۳۹۴/۱۱/۰۲ - ۱۴:۲۱    
کارشناسان امنیتی در تهران می گویند مسئله ربوده شدن 3 امریکایی در عراق نمی تواند سوژه جدید مذاکرات دیپلماتیک و امنیتی میان ایران و امریکا باشد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ - ۱۵:۲۶   + ۳۶ سایت دیگر  
در تبلیغات توجه شود که در برابر آنچه در این معامله به دست آمده، هزینه های سنگینی پرداخت شده است. نوشته ها و گفته هائی که سعی می کنند این حقیقت را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند با ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۳   + ۳۶ سایت دیگر  
دولت امریکا آشکارا برای مدیریت دوران پسا برجام یک برنامه دوحزبی تدوین کرده است. اطلاعات بسیار مبسوطی اکنون در اختیار ماست که ثابت می کند امریکایی ها ابتدابرنامه خود برای بعد از برجام را نهایی کرده ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۵   + ۲۱۳ سایت دیگر  
محمد جواد ظریف و فدریکا موگرینی به نمایندگی از ایران و 1+5 بیانیه مشترکی صادر و رسیدن به روز اجرای برجام را اعلام کردند.
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۷ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
پس از فرا رسیدن روز اجرای برجام، آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد یوکیا آمانو یکشنبه شب (27 دی/ 17 ژانویه) به تهران سفر خواهد کرد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۱۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
برخی شنیده ها حکایت از آن دارد که درباره جزئیات تحولاتی که بلافاصله پس از اعلام اجرای برجام رخ خواهد داد، میان طرفین اختلاف های ایجاد شده است.
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۱۸:۳۷    
امروز 4 زندانی امریکایی بازداشت شده در ایران در ازای بسته ای از داده های متقابل با طرف امریکایی مبادله شدند.
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ - ۱۲:۳۷    
کارشناسان می گویند از امروز دورانی از راستی آزمایی سخت گیرانه برجام در ایران آغاز خواهد شد و به مدت حداقل یک سال، این مسئله روزانه پایش خواهد شد که آیا تحریم ها عملا تعلیق شده است یا نه؟
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ - ۱۵:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
استراتژی دولت روحانی در طول مذاکرات هسته ای بزرگنمایی شدید ثمرات اقتصادی توافق هسته ای بود، اما پس از توافق این رویکرد کاملا معکوس شده و دولت سعی می کند انتظارات جامعه از توافق را کاهش دهد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۲۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
پیگیری های ایران هسته ای نشان می دهد ده ها بازرس آژانس بین المللی انرژی اتمی (عمدتا غربی) ظرف یک هفته گذشته وارد ایران شده اند تا جزئیات اجرای تعهدات کلیدی هسته ای ایران طبق برجام را راستی آزمایی ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۱۴:۴۳   + ۲۵ سایت دیگر  
نحوه برخورد سپاه با تفنگداران امریکایی متجاوز به آب های ایران حاوی این پیام شفاف برای امریکاست که هرگونه توهمی درباره برجام زدگی راهبردهای دفاعی و امنیتی ایران صرفا یک اشتباه محاسباتی است و اگر ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
برخی منابع می گویند تفنگداران امریکایی دستگیر شده در 3 مایلی جزیره فارسی، ماموریت حفاظت از سواحل عربستان سعودی را بر عهده داشته اند.
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به روز آغاز اجرای برجام، منابع آگاه به ایران هسته ای گفتند واپسین تعهد باقی مانده ایران خارج کرد مازاد تولید آب سنگین از کشور است که این کار فعلا از طریق انبار کردن آن در عمان انجام ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
امریکا اکنون در حال آموختن این نکته است که در یک دهه آینده و در حالی که توافقی به نام برجام روی میز و در حال اجراست، چگونه باید با ایران رفتار کند ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ - ۲۰:۴۶    
خارج سازی و از بین بردن قلب راکتور اراک یکی از اصلی ترین تعهدات ایران در برجام است که همه کارشناسان فنی اتفاق نظر دارند بازگشت پذیر نیست.
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ - ۰۸:۳۷    
شنیده های ایران هسته ای حکایت از آن دارد که روز شنبه 26 دی 1394 (16 ژانویه 2016) روز اجرای برجام خواهد بود.
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ - ۱۶:۲۹    
برخی منابع دیپلماتیک می گویند روز اجرای برجام هفته آینده فرا خواهد رسید. این تخمین ناشی از این حقیقت است که ایران تمامی تعهدات فنی خود در چارچوب برجام را به پایان رسانده است.
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۸ - ۱۲:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رژیم های پیشین عدم اشاعه قادر به مقابله با این چالش جدید نیست. تنها راه این است که امریکا در استراتژی خود برای تولید ناامنی در سطح جهانی به گونه ای تجدید نظر کند که تقاضایی برای این نوع سلاح شکل ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۷ - ۱۳:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
شنیده ها حکایت از آن دارد که یک مقام عالی رتبه دولتی از اینکه نتوانسته توافق هسته ای را در سال 2014 نهایی کند، بسیار گله مند است.
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام مجلس نمایندگان امریکا خواستار انتصاب یک ناظر ویژه اجرای برجام از سوی کنگره شده است.
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
برخی خبرهای پراکنده حکایت از آن دارد که دولت امریکا ممکن است اعمال تحریم های موشکی علیه ایران را حداکثر تا انتخابات آینده به تعویق انداخته باشد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ - ۱۵:۴۵    
به رغم ادعای بسته شدن کامل پرونده هسته ای ایران در آژانس، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی می گوید کار ما در ایران تازه آغاز شده است!
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ - ۰۱:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حامد علوی، ایران هسته ای- رییس جمهور روز پنج شنبه (10 دی) در نامه ای به سردار حسین دهقان، وزیر دفاع، از وی خواست بی توجه به تحریم های احتمالی امریکا سرعت رشد برنامه موشکی را افزایش دهد. ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۱ - ۱۴:۴۵    
ظاهرا تحلیل امریکایی ها این است که دولت روحانی به دلیل نیازهای انتخاباتی بدون توجه به این قوانین، هر نوع اقدام خصمانه ای را از سوی امریکا را لاپوشانی خواهد کرد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۱۴:۴۶    
جنبه مهم تر ماجرا ظاهرا به تلاش برای ایجاد دردسر برای دولت اوباما از این حیث باز می گردد که دولت وی از نمایندگان کنگره جاسوسی کرده است.
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
این احتمال به طور جدی وجود دارد که اعمال هرگونه تحریم جدید از سوی امریکا علیه برنامه موشکی ایران روند اجرای برجام را متوقف کند.
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۰ - ۰۸:۴۶    
در حالی که امریکایی ها تا پیش از این می گفتند حداکثر چیزی که می توانند بپذیرند این است که اسد طی دوره 18 ماهه انتقال سیاسی در قدرت بماند اکنون برخی منابع می گویند دولت امریکا پذیرفته است که وی می ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ - ۲۱:۴۶    
اقدام آژانس امنیت ملی آمریکا در هدف قرار دادن مقامات اسرائیلی همچنین سبب انتشار محتوای مکالمات خصوصی آنها با قانون گذاران آمریکایی شده است.
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ - ۲۰:۴۶   + ۲۹ سایت دیگر  
پیش از این منابع غربی گفته بودند علت این سرعت بی سابقه این است که دولت روحانی می خواهد از عواید تعلیق تحریم ها پیش از انتخابات بهره مند شود.
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ - ۲۰:۲۷    
وب سایت پولیتیکو در مقاله ای تاکید کرد دولت اوباما تحریم ها علیه ایران را زمانی تعلیق خواهد کرد که برای دولت حسن روحانی بیشترین نفع انتخاباتی را داشته باشد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۱۵:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصاد مقاومتی برای اصلی ترین مشکل ایران در مقطع فعلی یعنی تولید شغل قطعا راه حلی بسیار بهتر است.
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۱۴:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تحلیلگران در تهران عقیده دارند این دیدارها زمانی آغاز شده که امریکایی ها دریافته اند اولا سرنگونی اسد به آن سادگی که تصور می کردند ممکن نیست و ثانیا خطر از کنترل خارج شدن داعش جدی تر از چیزی است که ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۱۳:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
معاون وزیر انرژی امریکا اطلاعات حیرت انگیزی را درباره ابعاد همکاری بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی با دولت بویژه وزارت انرژی امریکا فاش کرد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ - ۱۱:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یک پژوهشگر برجسته امریکایی اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می دهد ارتش امریکا سال هاست عقیده دارد کسی بهتر از اسد برای حکومت بر سوریه وجود ندارد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ - ۱۲:۳۲   + ۲۲ سایت دیگر  
جان کربی سخنگوی وزارت خارجه امریکا در اظهاراتی تحقیر آمیز گفت از آنجا که برای امریکا امنیت شهروندانش مهم است، قانون جدید ویزا اجرا خواهد شد.
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۵:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
وب سایت روزنامه نگاری پژوهشی پولیتیکو اعلام کرد اگر هم امریکا بخواهد در قانون جدید محدودیت ورود بدون روادید به امریکا استثنائاتی در نظر بگیرد ...
  ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
چاک هاگل وزیر دفاع سابق امریکا در مصاحبه ای نادر با فارین پالیسی از علل کناره گرفتن خود از پست ریاست پنتاگون پرده برداشته است.
  ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۵۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه امریکا با ارسال نامه یا به محمد جواد ظریف تحریم جدید اعمال شده علیه اتباع ایرانی را توجیه کرد.
  ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
علت کوتاه آمدن ناگهانی دولت ایران این است که لابی های انجام شده در تهران و نیویورک آنها را نگران کرده پافشاری بر موضع نقض برجام ممکن است زمان اجرای این توافق را عقب بیندازد.
مشاهده نتایج بیشتر...