شنبه ۱۱ تیرساعت ۱۲:۰۳Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (isti.ir)

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 26 اسفند 1394 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 21 اسفند 1397 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 1 فروردین 1398 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 13 خرداد 1399 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 6 فروردین 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 31 اردیبهشت 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 31 خرداد 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 1 تیر 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 4 تیر 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 5 تیر 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 6 تیر 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 7 تیر 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 8 تیر 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 9 تیر 1401 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 11 تیر 1401 
  ۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایده بذر پوشش دار باکیفیت و توان بالا که بتواند مصرف سموم و کود را به حداقل برساند و در عین حال ماندگاری سم و کود را بالا ببرد با استفاده از فناوری و دانش بومی در حوزه فناوری نانو شکل گرفت.
  ۳۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، احکام مالیاتی قانون جهش تولید دانش بنیان را ابلاغ کرد.
  ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نشست خبری گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی کشور (نوپیا) با حمایت مرکز نوآوری اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
  ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در حوزه صنعت فرودگاهی و هوانوردی شناسایی می شوند تا زیست بوم فناوری و نوآوری در این صنعت استقرار می یابد.
  ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تولید محتوای صوتی یکی از حوزه هایی است که تلفیق آن با فیلم، پویانمایی یا بازی باعث ایجاد جذابیت بیشتر می شود که وجود خلاقیت در آن بسیار نیاز است.
  ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
در دومین مسابقه ملی طراحی طلا و جواهر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهترین نوآوری ها در حوزه طراحی های دستی و نرم افزاری طلا و جواهر انتخاب می شود.
  ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
شورورزی، پایلوت تصفیه زیستی و پالایشگاه زیستی؛ از جمله راهکارهای زیست فناورانه ای هستند که کارآمدی آنها در محافظت از محیط زیست و کاهش آسیب های محیطی به طبیعت اثبات شده است.
  ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری بر نقش آفرینی خانه های خلاق و نوآوری و شرکت های خلاق در حفظ و ماندگاری نیروی انسانی متخصص تاکید کرد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۲۲:۴۱    
شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان عصر امروز پنجشنبه برای نخستین بار به ریاست رئیس جمهور تشکیل جلسه داد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۲۲:۲۹   + ۳۶ سایت دیگر  
دکتر رئیسی: وظیفه و سیاست قطعی و اجتناب ناپذیر دولت پشتیبانی از فعالیت های دانش بنیان است
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۵:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
ژل پلیمری هوشمند ماده ای است که در صنایع استخراج نفت مورد استفاده قرار می گیرد تا آب به همراه نفت استخراج نشود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
با هدف حمایت از ایده های نوآورانه در حوزه شناختی، برترین شرکت کنندگان هشتمین دوره مسابقات ملی دانش آموزی دانش مغز معرفی شدند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۳۷    
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دستاوردهای دانش بنیان و خلاق ایران ساخت در حوزه های حمل و نقل هوشمند، دارو و درمان، صنایع خلاق، فناوری پلیمر و هوشمندسازی بازدید کرد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رویدادی خلاق با هدف گردهم آوردن فعالان خلاق حوزه تجهیزات ورزشی برگزار می شود تا ضمن ارائه آخرین دستاوردها، محصولات خلاق ایران ساخت این حوزه به بازار برسد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نوآوری و خلاقیت نقش بزرگی در فضاهای کسب و کار، هنر و فرهنگ ایفا می کند و توسعه این امر با فعالیت شرکت های خلاق سرعت بیش تری یافته است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
در کانون پتنت طی یک سال گذشته تعداد بانوان مخترع و اساتید دانشگاه ها در میان مخترعین با رشد بالایی همراه بوده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات زمینه را برای حمایت مالی و زیرساختی از شرکت های دانش بنیان و خلاق حوزه ارتباطات فراهم کرده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
اسباب بازی یکی از حوزه هایی است که نیاز به ایده های جدید و خلاقیت دارد که تاکنون شرکت های خلاق زیادی به این حوزه ورود کرده و تولیدات متنوعی داشته است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس یک هیات تجاری و فناور برای توسعه همکاری ها و تبادلات فناورانه و علمی میان ایران و ازبکستان به این کشور سفر می کند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از روش های رایج گرمایش در آپارتمان های مسکونی، اداری، تجاری و فروشگاه ها، استفاده از انواع رادیاتور است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
انطباق محصولات تولیدی در کشور با فرهنگ، آداب و رسوم و آیین اسلامی از جمله دغدغه هایی است که با تلاش شرکتی دانش بنیان به آن پاسخ داده شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
اتصال دانش به صنعت با جذب ایده ها و طرح های برتر در زمینه ساخت بومی کشتی و قایق بی سرنشین محقق می شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
ارتقای کیفی محصولات پلیمری با ارائه خدمات آزمایشگاهی تخصصی محقق شد تا سطح زندگی جامعه نیز بهبود پیدا کند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۵:۱۰   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دستاوردهای دانش بنیان و خلاق ایران ساخت در حوزه های حمل و نقل هوشمند، دارو و درمان، صنایع خلاق، فناوری پلیمر و هوشمندسازی بازدید کرد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۴:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
جابه جایی های درون و برون شهری به قسمت جدانشدنی فعالیت های روزمره و بخشی از زندگی مردم بدل شده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
محمود نادری*
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
بزرگ ترین رویداد نقشه برداری مغز کشور به صورت مجازی و حضوری در سه روز برگزار می شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
توسعه زیست بوم هوش مصنوعی و هوشمند سازی در دستورکار ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفت.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
توانمندی شرکت های دانش بنیان و خلاق در سایه قانون؛ مهم ترین هدفی است که قانون جهش تولید دانش بنیان دنبال می کند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۲:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
آشنایی با بازار کنیا و فرآیندهای ثبت و رجیستری موضوع وبیناری آنلاین است که به همت خانه نوآوری و فناوری ایران ساخت در کنیا؛ هشتم تیرماه سال جاری برگزار می شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
گراف، سامانه ای است که به کمک آن می توان امور اداری را در مجموعه های بزرگ و کوچک به صورت برخط ارزیابی و کنترل کرد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۵:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
نخستین رویداد ارائه نیازهای ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری برگزار شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۵:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
تفاهم نامه های همکاری میان ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت توسعه زیر ساخت فناوری های نوین ارزش و آمپر امضا شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
سیستم پایش شعله برای تشخیص و اعلان حضور شعله در تجهیزاتی مانند توربین ها که استمرار و تداوم وجود شعله بسیار حیاتی است، ایران ساخت شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
کشاورزی از جمله صنایعی است که برای توسعه یافتگی به استفاده از فناوری هایی دارد که کارآمدی اقدامات و کیفیت محصولات تولیدی را افزایش می دهند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
با حضور پرویز کرمی رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری، خانه خلاق و نوآوری آمپر و خانه خلاق و نوآوری نوین ارزش افتتاح شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۳:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
یکی از اهدافی که در صنعت پهپادی دنبال می شود توسعه ماژول و قطعات کاربردی در این پرنده های بدون سرنشین با هدف تولید ثروت و اشتغال در بازار داخل و خارج از کشور است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
توسعه فناوری گیاهان دارویی، با حمایت از پژوهش تحقیق بر روی گیاهان دارویی و درمانی زمینه را برای تولید و تجاری سازی محصولات سلامت بخش و بومی فراهم کرده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در ساختمان ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۰:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
عایق های حرارتی و ضد حریق با دانش نانوفناوری با وزن و ضخامتی پایین تولید شد تا یکی از مهم ترین نیازهای صنایع را رفع کند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۹:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
افزایش سهم ایران از بازار جهانی زیست فناوری هدفی است که با حمایت های دولتی و با تلاش شرکت های دانش بنیان و خلاق محقق می شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از طرح کلان ملی فناوری انتقال توان بییسیم خودرو برقی در حال حرکت رونمایی و بازدید کرد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۳۶    
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جمع تولیدکنندگان و فعالان شرکت های دانش بنیان، گفت: با تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان زمینه تحول را در کشور، دانشگاه ها و سایر عرصه های کشور شاهد خواهیم بود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رویداد ارائه نیازهای ستاد مبارزه با مواد مخدر نوآوری برگزار می شود تا شرکت های خلاق در قالب خانه های خلاق و نوآوری به این نیازهای فناورانه و نوآورانه پاسخ دهند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در جمع تولیدکنندگان و فعالان شرکت های دانش بنیان، گفت: با تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان زمینه تحول را در کشور، دانشگاه ها و سایر عرصه های کشور شاهد خواهیم بود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
یک شرکت خلاق توانسته در حوزه پویانمایی و فناوری اطلاعات فعالیت کند و خروجی هایی نیز داشته باشد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۵   + ۴۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، بخشنامه حمایت از شرکت های دانش بنیان و کالای ایران ساخت را ابلاغ کرد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه ها به عنوان مراکز اصلی تولید دانش و پژوهش در کشور؛ یکی از مهم ترین مخاطبان خدمات آزمایشگاهی و کاربران تجهیزات آزمایشگاهی هستند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
فناوری های دیجیتال و هوشمند به ارائه خدمات گردشگری سلامت به بیماران خارجی کمک کرد تا از این راه زمینه خلق ارزش افزوده فراهم شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
ستاد علوم و فناوری های شناختی و سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی با رویکرد ترویج دانش شناختی در راستای ارتقای، ارتقای یادگیری و پرورش، همکاری می کنند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی برای توسعه شرکت های دانش بنیان و خلاق یکی از الزاماتی است که در قانون جهش تولید دانش بنیان به آن تاکید شده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
روش چاپ زیستی سه بعدی می تواند در آینده جایگزین سایر روش های درمانی فعلی در زمینه پیوند بافت و اعضا شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
در مجامع بین المللی، سلامت را با 7 شاخص تعریف می کنند، عواملی که اگر نباشند؛ مفهوم سلامتی ابتر می ماند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از محصول پروبیوتیک بایوبوست که برای بهبود عملکرد روده ای- ریوی و تقویت سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد، رونمایی شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تولید دستگاهی ایران ساخت به ضدعفونی کردن تجهیزات بیمارستانی بدون ایجاد مواد سمی و بوی نامطلوب کمک کرد و این کار در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
یکی از مواد قانون جهش تولید دانش بنیان؛ توسعه صادرات این محصولات و ایجاد شبکه های شرکت های دانش بنیان و خلاق در بخش های مختلف اقتصادی با اولویت تولید اقلام راهبردی است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
زیست فناوری یکی از نزدیک ترین عرصه های فناورانه ای است که ارتباط مستقیمی با تامین و ارتقای امنیت غذایی دارد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
خانه خلاق و نوآوری اروند، در حوزه صنایع خلاق بستری مناسبی را در استان خوزستان راه اندازی کرده و به دنبال اشتغال زایی و توسعه کسب وکارها در این استان است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
با حمایت از شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در حوزه علوم و فناوری های شناختی زمینه توسعه محصولات و خدمات این حوزه فراهم شده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
زمینه های ارتقای کیفیت در زنجیره ی گندم، آرد و نان توسط یکی از کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فراهم شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
محصولاتی برای خودکارسازی فرآیندهای مرتبط با سازمان ها و شرکت های متوسط و بزرگ طراحی شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
فناوری هوش مصنوعی در حوزه های مختلفی چون سلامت، کسب وکار، آموزش و پرورش، اقتصاد، قانون و قضا، تولید و تفسیر داده ها، حمل ونقل و غیره کاربرد دارد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
پایانه نظارت و کنترل از راه دور با برخورداری از ساختار بسیار انعطاف پذیر راه حل ایده آلی برای اجرای سیستم های نظارت و کنترل از راه دور در مراکز صنعتی مختلف است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
آموزش به مدارس و سازمان ها در رده های مختلف برای رهبری، کار تیمی، خلاقیت، نوآوری و بهره وری ارائه می شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
آیین رونمایی از خانه خلاق و نوآوری رسانه آنا با حضور رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق و مدیر عامل خبرگزاری آنا برگزار شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با حضور در شتاب دهنده لاکتوویژن، از بخش های مختلف و توانمندی این مجموعه دیدن کرد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
خانه خلاق و نوآوری تم توانسته زمینه تجاری سازی محتوای مناسب کودکان و نوجوانان را فراهم کند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۵:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت خلاق؛ فروش اینترنتی صنایع دستی همه استان ها را با هدف توسعه این صنعت فراهم کرده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه قضا همواره از تولید و اشتغال حمایت های ویژه ای داشته است به طوری که تا کنون دستورالعمل ها و بخشنامه های متعددی در راستای حمایت از تولید به بخش های مختلف قضایی ابلاغ شده است اما در دوره تحول و ...
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۴۷    
فناوری های هوشمند به در حوزه گردشگری و معماری را با استفاده از فناوری های نوین ارائه کند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
از سال 93 تاکنون بیش از 12 میلیون خدمت آزمایشگاهی به متقاضیان ارائه شده است. سالی بیش از 2 میلیون خدمت ثبت می شود.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
محصولاتی برای ارائه دوره های آموزشی به صورت آنلاین و برنامه ریزی منابع سازمانی ساخته شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
در قانون جهش تولید دانش بنیان بر تامین برق صنایع و تولید برق پاک از انرژی های تجدیدپذیر تاکید شده است تا با این کار صنایع دانش بنیان مرتبط با این نوع از انرژی ها توسعه یابند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
فن آموز بستری است که زمینه فعالیت در حوزه طراحی، ساخت و تولید وسایل آموزشی برای مدارس را فراهم کرده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
آیین رونمایی از خانه خلاق و نوآوری رسانه آنا با حضور رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق و مدیر عامل خبرگزاری آنا برگزار شد.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
استفاده از ظرفیت همه نهادها و بازیگرانی که به حوزه زارعت وباغبانی متصل هستند می تواند به ارتقای این صنعت و تامین امنیت غذایی در کشور کمک کند.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
126 استاندارد بین المللی در دنیا برای سنجش محصولات تولیدی نانوفناوری منتشر شده که 10 مورد از آنها با مسئولیت ایران در ایزو تدوین شده است.
  ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
در حال حاضر زیست بوم فناوری و نوآوری کشور میزبان 6 هزار و 871 محصول دانش بنیان و خلاق است که با تولید محصولات مختلف در عرصه های فناورانه توانسته اند بازار داخلی را رونق دهند.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت خلاق توانسته طراحی و اجرای آثار هنری در سه حوزه هنر کاربردی، محیط سازی و هنر شهری را انجام بدهد.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
تولید ابزارهای ساختنی برای کودکان، نوجوانان و بزرگ سالان زمینه را برای ارتقای مهارت های فکری و ارتقای هوش فراهم کرد. فعالیت می کند.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۴:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
نمونه ایران ساخت کیت استخراج ویروسی از قابلیت استخراج اسید نوکلئیک نمونه های سرم، پلاسما و بزاق را دارد.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
خانه خلاق و نوآوری اشراق توانسته زمینه را برای رشد و توسعه ایده های برتر در حوزه فرهنگی با رویکرد حوزوی را فراهم کند.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۲:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
با هدف توسعه فناوری های حوزه داده کاوری، 13 پروژه فناورانه در حوزه محاسباتی رویکرد شناختی با رویکرد توسعه شرکت های دانش بنیان در حال اجرا است.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۲:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
پس از سال ها مغفول ماندن طب سنتی و گیاهان دارویی؛ دوباره این صنعت قدیمی در کشور با تلاش شرکت های دانش بنیان و خلاق احیا شد.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۲:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نوآوران، صاحبان ایده و فعالان حوزه دارویی برای توسعه بازار داخلی این صنعت دعوت شدند تا مجالی برای کاهش واردات محصولات این حوزه فراهم شود.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
ظرفیت بالای صنعت اسباب بازی با توانایی خلق ارزش افزوده و اشتغال زایی بالا، راه را برای توسعه اقتصاد خلاق و توسعه مبتنی بر فناوری های نرم فراهم کرده است.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
در قالب ششمین سلسله رویدادهای نونمایی، با هدف ترویج و معرفی به جامعه مصرف، فرصتی برای معرفی تازه ترین دستاوردهایی که برای در حوزه حمل و نقل فناورانه و هوشمند تولید شده اند، معرفی می شود.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
نمک زدایی از آب مصرفی برای شرب یا صنایع مختلف یکی از فرآیندهای هزینه بر و با مصرف انرژی بالا است.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
فناوری یکی از پایه های اصلی توسعه کشورها است و نفوذ آن به صنایع مختلف، زمینه توسعه یافتگی آنها را فراهم کرده است.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
یک شرکت خلاق در حوزه بازی های فکری رومیزی و موبایلی تاکنون محصولاتی متنوعی را به بازار ارائه کرده است.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
پژوهش ها و فناوری های شناختی به درمان بسیاری از اختلال ها کمک کرده است و شرکت های دانش بنیان و خلاق در مسیر تولید محصولات کمک فکری گام برداشته اند.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
خانه خلاق و نوآوری همارا توانسته تولیدات صوتی و تصویری را با ایده های خلاق همراه و بستر لازم برای فعالیت تخصصی در این حوزه را ایجاد کند.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
پرویز کرمی*
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئوف میلان نورانی
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
عملکرد فناوران و شرکت های دانش بنیان در حوزه ثبت اختراع خارجی در سال گذشته بر اساس آمار منتشر شده مورد بررسی قرار گرفت.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کارگزاران فناوری به عنوان یکی از حلقه های زنجیره زیست بوم فناوری و نوآوری؛ طی چند سال اخیر نقشی تاثیرگذار در توسعه علمی و فناورانه کشور داشته اند.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
شرکت های دانش بنیان و خلاق، صنایع، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و نخبگان و علاقمندان به حوزه فناوری های پیشرفته خودرویی شناسایی و جذب می شوند.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
در نشست مشترک معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رئیس دیوان محاسبات، تفاهم نامه ایجاد خانه خلاق و نوآوری با هدف ورود نوآوری شرکت های خلاق به عرصه حکمرانی امضا شد.
  ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
در نشست مشترک معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رئیس دیوان محاسبات، تفاهم نامه ایجاد خانه خلاق و نوآوری با هدف ورود نوآوری شرکت های خلاق به عرصه حکمرانی امضا شد.
مشاهده نتایج بیشتر...