دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۹:۰۵May 2021 17
جستجوی پیشرفته

خبری آموزشی گیاهان دارویی (medplant.ir)

  ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۲۲:۱۰    
کدوی تخم کاغذی گیاهی علفی و یک ساله است. این گیاه در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر جهان می روید و منشأ آن اروپا و مناطق گرمسیر آمریکا گزارش شده است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۲۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در آخرین جلسه خود با تاسیس مرکز تحقیقات طب سنتی و آبدرمانی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل موافقت کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۲۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مقالات دهمین همایش ملی گیاهان دارویی و کشاورزی پایدار در تاریخ 7 تیر 1399 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۲۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های فناور فعال در حوزه گیاهان دارویی کرِمی را برای رفع ترک های پوستی و جای زخم ارائه کردند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
الموت، قطب تولید انواع گیاهان دارویی در قزوین است و 25 هکتار از مزارع این بخش به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عملیات اجرایی کارخانه فرآوری گیاهان دارویی الیگودرز روز جمعه در مراسمی با حضور مسئولین شهرستان آغاز شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۲۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: توسعه گیاهان دارویی یکی از طرح های جهاد کشاورزی استان است و عامل اصلی ایجاد مزیت گیاهان دارویی میزان اسانس آنها است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۲۱:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، راهنمای کاربردی بهبود تاب آوری جسمی -روانی از منظر طب ایرانی را که با همکاری انجمن علمی طب سنتی ایران و بنیاد ملی طب ایرانی تهیه شده است ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۲۱:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
یکی از آرزو های بخش کشاورزی، حضور زنجیره و صنایع تبدیلی کشاورزی در کنار عرصه های تولید است که در این واحد تولیدی تحقق پیدا کرده و هنوز هم بخش های دیگری در حال توسعه است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۲۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
سلامتکده طب سنتی با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در شیراز آغاز به کار کرد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۹:۳۰    
پنیرک از گیاهان دارویی ارزشمندی است که از گل ها و برگ های آن در بسیاری از فارماکوپه های معتبر به عنوان دارو یاد شده و خواص درمانی آن مورد بررسی قرار گرفته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: خشک کردن گیاهان دارویی گیلان از روش سنتی به روش صنعتی شتاب بیشتری گرفته است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۸:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
سرکه گل محمدی توسط محققان مجتمع تحقیقات جهاددانشگاهی خراسان جنوبی تولید شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۷:۳۰    
دمای خشک کردن مهمترین عامل جهت حفظ اسانس در کرک های ترشحی است که به افزایش دما بسیار حساسند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل از آغاز برداشت گیاه دارویی کاسنی از سطح مزرعه های این شهرستان خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
یک دکتر داروساز، از جمله کاربردهای دانه کتان را کاهش کلسترول خون دانست و گفت: کتان به خاطر اسیدهای چرب مفید در کاهش کلسترول خون و بهبود بیماری های قلبی موثر است.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون تعالی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، با اشاره به نتایج امیدبخش داروهای طب سنتی “کمک کننده” به درمان کرونا در کشور ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۶:۳۰    
در زراعت و باغبانی، یکی از هدف های مهم اصلاح نباتات، به دست آوردن محصولاتی است که از کارایی بالای مواد و عناصر غذایی (سرشاری ویتامین ها، مزه مناسب، رنگ مطلوب، پروتئین کافی و ...) برخوردار باشند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی گفت: طی یکی دو سال آینده رقم جدیدی از گونه آویشن معرفی خواهد شد.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر اراده کنیم می توانیم بگوییم که کشاورز در کجا چه چیزی باید بکارد تا ضرر نکند و حداکثر عملکرد را داشته باشد. برای سیاست گذاری در این زمینه نیازمند کمک دولت و مجلس هستیم ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: گل گاوزبان گیلان جای خوبی را در بازارهای خارجی پیداکرده است و کشورهای حاشیه خلیج فارس و ویتنام از مشتری های مهم این محصول استان هستند.
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۲۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد از ممنوعیت برداشت گیاهان دارویی از مراتع و عرصه ملی این شهرستان خبر داد و اعلام کرد ...
  ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۱:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری خبر می دهد: در حال حاضر صدور مجوز تولید داروها و فرآورده های گیاهی از سوی سازمان غذا و دارو به بیش از 20درصد کل مجوز تولید ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۸:۳۰    
رشد بازار جهانی گیاهان دارویی و معطر نه تنها سبب برداشت بی رویه و انقراض گونه های گیاهی در طبیعت شده است، بلکه سبب کاهش کیفیت و کمیت محصولات خام نیز گردیده ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
همانطور که می دانید شکر برای سلامت روح و روان شما مضر است اما روش های دیگری برای راضی نگه داشتن افرادی که عاشق شیرینی هستند نیز وجود دارد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۰۹:۰۰    
امروز دهمین سالگرد درگذشت مرحوم دکتر رضا امیدبیگی است و یاد ایشان را با خواندن فاتحه و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) گرامی میداریم.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۲۲:۰۰    
مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: نقشه راه گیاهان دارویی در حوزه عشایری استان به زودی طراحی می شود و تسهیلات با کارمزد چهار ساله و بازپرداخت پنج ساله در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند گفت: گشنیز گیاه خوراکی و دارویی در نهاوند که چند برابر نفت ارز آوری برای کشور دارد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهود تولیدات زراعی جهاد کشاورزی البرز گفت: 488 تن گیاه دارویی از اراضی زیر کشت البرز برداشت شد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: 380 هکتار سطح زیر کشت زعفران به صورت دیم و آبی در استان وجود دارد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۱۷:۳۰    
گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز (مرز بین اروپا و آسیا)، با مساحت 69700 کیلومتر مربع و جمعیت آن در حدود 4 میلیون نفر می باشد ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۲:۰۰    
آرشیو بین المللی عطر در شهر ورسای فرانسه، مکانی برای نگهداری عطرهای قدیمی و اصلی تولید شده توسط عطرسازان معروف دنیاست. مکانی برای آشنایی با تاریخچه و شنیدن درباره عطرهای اصیل در دوره معاصر.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۲:۰۰    
فلات وسیع ایران، در عین حال که یک واحد خاص جغرافیایی بر روی کره زمین شمرده می شود، ولی از اقلیم ها و محیط های گوناگونی در قسمت های مختلف برخوردار است ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۱:۳۰    
شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی کلیپ مربوط به “آشنایی با کسب و کار عطاری با حضور آقای محمدهادی عطارنژاد” که در تاریخ 21 خرداد 1399 از برنامه انارستان (شبکه افق) پخش شده است را بحضور شما مخاطبین گرامی ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
فناوران یکی از شرکت های دانش محور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان با ایده ای خلاقانه با تولید نوشیدنی چای تخمیری و پروبیوتی کامبوچا توانستند یک میلیارد تومان سرمایه جذب کنند.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی با اشاره به فعالیت نهادهای ترویجی مانند باشگاه دانش آموزی گیاهان دارویی و طب ایرانی گفت ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز رشد گیاهان دارویی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد اقدام به راه اندازی کارگاه فناورانه تولید قارچ گانودرما کرد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۰    
گل مکزیکی گیاهی است علفی، چندساله. منشأ این گیاه جنوب آمریکا گزارش شده و در تمام نواحی مکزیک می روید ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از کشاورزی قراردادی به عنوان نسخه نجات بخش کشاورزان یاد کرد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۶:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی به اهمیت و ضرورت تکمیل زنجیره تولید و عرضه گیاهان دارویی در کشور تاکید کرد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۵:۳۰    
درخت اقاقیا با نام های اقاقیای دروغی و شجره الجراد و نام علمی Robinia pseudacacia L. از قسمت گل، پوست و برگ مورد استفاده قرار می گیرد. ]]
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۵:۳۰    
تغییر و اصلاح الگو های کشت، شهرستان آران و بیدگل را به قطب تولید پسته، زعفران، گل محمدی و گیاهان دارویی در کشور تبدیل می کند.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۰۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: مردم تمایل بیشتری به مصرف دمنوش پیدا کرده اند و سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز در تولید و فرآوری گیاهان دارویی برای تولید دمنوش ها بسیار استقبال ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو گروه پژوهشی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی از نبود سرمایه گذار برای تولید شکلات عناب در استان خبرداد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۲۳:۰۰    
آب بشقابی یا براهمی (گوتاکولا) یکی از گیاهان دارویی ارزشمند است که در ایران هنوز ناشناخته مانده است. برای آشنایی بیشتر با این محصول، این مطلب را مطالعه نمایید.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
آنغوزه گیاهی است چندساله و علفی، بومی استپ های ایران و قسمت هایی از افغانستان است. دارای ساقه ای قوی که در نواحی بایر، زمین های ماسه ای خشک و حاوی ترکیبات آهکی می روید.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی گلستان با اشاره به آغاز برداشت سیاه دانه در گلستان از اواسط هفته آینده، گفت: پیش بینی می شود امسال حدود 150 تن سیاه دانه در استان برداشت شود.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی مرتبط با زالو در اصفهان گفت: مهارت آموزی، شناسایی و سامان دهی افراد با رویکرد تقاضا محوری، منتج به اشتغال در صنعت زالو می شود.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۰   + ۳۰ سایت دیگر  
تمامی دانشجویان دوره دکتری عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) صرف نظر از سال ورود به تحصیل ملزم به گذراندن درس طب سنتی شدند.
  ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۰:۳۰    
کشاورزی نقش های متفاوتی در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه دارد. کشاورزی در کشورهای پیشرفته معمولاً در حفظ و نگهداری رسوم و سنت های جامعه نقش دارد ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۳:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: در سال جهش تولید 1920 تن انواع گیاهان دارویی فرآوری، بسته بندی و به بازار مصرف عرضه می شود.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون فنی جهاد کشاورزی مشهد گفت: امسال در مشهد 90 درصد افزایش سطح زیر کشت و 175 درصد افزایش میزان تولید را با توجه به بارندگی های امسال نسبت به سال گذشته داریم.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۱:۳۰   + ۳۸ سایت دیگر  
طبیعت گیاه پونه گرم و خشک است، برای قطع سکسکه مفید است، برای رفع آشفتگی و ناراحتی های معده مورد استفاده قرار می گیرد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مقالات چاپ شده در فصلنامه گیاهان دارویی از سال 1398، کد DOI دریافت می کنند. یک کد به شکل اعداد/الفبایی برای هر اثر منتشرشده استانداردی (انواع مقاله، کتاب، کتابچه، مجلات، تصاویر، نرم افزارها و.. ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شفت گفت: از نظر کیفیت گلاب گیلده از روستاهای توابع این شهرستان، همتراز گلاب کاشان است و امسال 5000 لیتر گلاب استحصال شده است.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۲:۰۰    
استان خراسان رضوی جزو معدود استان هایی است که تاکنون هشت شرکت تعاونی گیاهان دارویی در آن تشکیل شده و اولین استان کشور است که اتحادیه تشکل های گیاهان دارویی را تشکیل داده و قطب فرآوری گیاهان دارویی ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۱:۳۰    
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه استان خراسان رضوی نخستین استان کشور در فرآوری گل محمدی است، گفت: در تمام کشور سنتی ترین و شایع ترین محصول نهایی از گل محمدی ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۰    
اسانس ها ترکیبات شیمیایی پیچیده ای هستند که اغلب دارای یک یا چند جزء اصلی در ترکیبشان هستند که عامل اصلی طعم و بوی آنها می باشد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۸:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
گروهی از محققان با ایجاد کلکسیونی از “زبرا فیش”های مدل، اقدام به بررسی اثرات عصاره گیاهان دارویی کردند که در زمینه بیماری دیابت به نتایج امیدبخشی دست یافتند.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کشت گیاهان دارویی فرصتی مناسب برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی است که اگر به طور علمی و کارشناسی مدنظر مسئولان مرتبط قرار بگیرد می تواند رتبه بیکاری را در چهارمحال و بختیاری به طور چشمگیری کاهش دهد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
محققان پژوهشکده متابولیت های ثانویه پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با جمع آوری و بررسی جمعیت های مختلف گیاه شیرین بیان از 21 استان کشور موفق به شناسایی جمعیت های برتر با متابولیت های دارویی و عملکرد ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه از آغاز فعالیت های تحقیقاتی این دانشگاه در حوزه کشت گیاهان دارویی خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دهمین همایش ملی گیاهان دارویی وکشاورزی پایدار، در تاریخ 22 خرداد 1399 توسط مرکزهمایش ها وکنفرانس های فرازاندیشان بوعلی سینا در شهر همدان برگزار می شود.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
طرح فرمولاسیون و تولید آفت کش های گیاهی به منظور کنترل آفات گلخانه ای سبزی و صیفی در پژوهشکده گیاهان دارویی اجرا شد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: انتظار می رفت که سال گذشته 310 تن زعفران صادر شود ولی با شیوع ویروس کرونا در اسفندماه این میزان صادرات به 280 تن رسید.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
پنجمین دوره جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و فرآورده های طبیعی به دلیل همه گیری ویروس کووید 19 برگزار نخواهد شد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
سقز را که می شناسید؟ همان صمغ آدامسی زرد رنگی که باید از طعم آن خوشتان بیاید تا حضور پررنگی در داخل دهان داشته باشد. ]]
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گیاهان زیادی وجود دارند که می توان از خاصیت چربی سوزی آن ها برای تسریع لاغری استفاده نمود که از آن جمله می توان خردل، میخک، زردچوبه، زنجبیل، دارچین و ... را نام برد. ]]
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
بسمه تعالی مروری بر وضعیت تحقیق و پژوهش در زمینه گیاهان دارویی در سطح جهان . محمّدتقی عبادی، جلال عباسیان ...
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
منتول موجود در نعناع به تسکین عضلات تنفسی کمک می کند که این امر مشکلات نفس کشیدن را از بین می برد. ]]
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
گیاه تاج خروس عضو خانواده گیاهان گل دار تاج خروسیان است که شامل چغندر، اسفناج و کینوا می شود. وجه مشخصه این خانواده سرعت بالای رشد و طبیعت رقابتی آن ها است. ]]
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
زوفا یک گیاه دارویی است که دارای خواص درمانی بی شماری می باشد از جمله اینکه ضدعفونی کننده، ضد چروک، ضد اسپاسم، ضد التهاب و ... است. ]]
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
آویشن بیشتر در خوراکهایی که پاستا دارند مصرف میشود، این گیاه عطر دار پر از مواد مغذی است که برای پوست، مو و همه بدن مفید می باشد
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
گزنه یکی از مفیدترین گیاهانی است که در همه جا کشت می شود. این گیاه که بومی اروپا، آسیا، آفریقای شمالی و آمریکایشمالی است از خواص زیادی برخوردار است به ویژه اگر به صورت دم کرده مصرف شود.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
داروی گیاهی آلتیب (بصورت پودر در بسته های 40 گرمی) در درمان اضطراب، بی خوابی و سردردهای با منشاء عصبی بکار می رود.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
قرص آنتوم جهت کاهش چربی خون (کلسترول و تری گلیسریدها)، پیشگیری و درمان آرتریو اسکلروز و کولیک های صفراوی بکار می رود.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
آنتی میگرن به دلیل داشتن مواد موثره سنبل الطیب و بادرنجبویه دارای اثرات مضعف سیستم اعصاب مرکزی می باشد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
چوب میخک دارای خواص ضدعفونی کنندگی و بی حسی برای تسکین دندان درد، ضد باکتری و ضد قارچ است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
  ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۰    
از فواید دارویی این گیاه می توان به جلوگیری از شکل گیری لخته های خون، پلاک های سرخرگی و ابتلا به سرطان خوش خیم پروستات اشاره کرد. ]]
  ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار گرگان از پرداخت 600 میلیون تومان برای توسعه صنایع تبدیلی گیاهان دارویی این شهرستان خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۷:۱۸    
پامچال با نام علمی (Primula veris L) گیاهی است که ریشه، برگ ها و گل های آن خاصیّت دارویی دارند.
  ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۶:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از کشت انبوه سیاه دانه برای اولین بار در کشور خبرداد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۹:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش نشان می دهد عصاره های آبی و الکلی ترکیب چهار گیاه برگ مورد، برگ حنا، پوست گردو و پوست انار بر روی برخی از باکتری ها دارای اثر ضدباکتریایی است.
  ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از اعطای مجوز اولین موزه خصوصی گیاهان دارویی در زنجان خبر داد.
  ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه علمی کاربردی لرستان استارت آپ گیاهان دارویی و بلوط را به صورت سراسری در استان برگزار می کند.
  ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: 40 هزار نشاء گیاه دارویی استویا از طریق کشت بافت در مرکز کشت بافت جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان غربی در سال جاری تولید شد.
  ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
زرین گیاه یا بادرنجبویه دنایی از گیاهان دارویی با ارزش و انحصاری کشور ما ایران است که متاسفانه در سال های اخیر، به دلایل مختلفی از جمله خشکسالی و بهره برداری بیش از اندازه توسط دام و انسان ...
  ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران گفت: 4 هکتار از اراضی تحقیقاتی این واحدهای دانشگاهی زیر کشت گیاهان دارویی رفته است.
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
کاشت گیاه دارویی چای ترش در شهرستان خوسف آغاز شد.
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز برداشت گل محمدی، سطح زیرکشت این گیاه، فروش گل محمدی و گلاب و خسارت های کرونا ...
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۶:۲۸   + ۴۷ سایت دیگر  
با شیوع بیماری کرونا در جهان، بازار شایعات درمورد راه های درمان آن داغ شد؛ موضوعی که طب سنتی نیز از گزند آن دور نبود و با مطرح شدن ادعاهایی مانند استفاده از روغن گل بنفشه، بخور جوش شیرین ...
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۳:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه بابونه برای سلامت قلب مفید است، گفت: مصرف بابونه می تواند از سردردهای ناشی از روزه داری جلوگیری کند.
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده سپاه لرستان گفت: در قرارگاه پیشرفت دنبال این هستیم طبیب دوا در روستاهای استان راه اندازی کنیم.
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۹:۵۸    
بیش از یک هزار سال پیش، از مریم گلی به عنوان گیاهی دارویی استفاده می شده است. مردم در گذشته از این گیاه به عنوان ماده ای مدر، عامل انعقاد خون و نیز داروی ضد تعرق استفاده می کرده اند.
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از اجرای طرح توسعه زنجیره ارزشی گیاهان دارویی در 12 هکتار از اراضی حوضه آبریز دریاچه ارومیه خبرداد.
  ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۲:۵۸    
آزمایشگاه ERINI از آزمایشگاه های مرجع آنالیز اسانس و عطر فرانسه مستقر در شهر گرس است. پس از ملاقات و گفتگو با مدیران از فرآیندهای کاری این مرکز بازدید شد.
مشاهده نتایج بیشتر...