چهارشنبه ۱۹ مردادساعت ۲۱:۵۳Aug 2022 10
جستجوی پیشرفته

ایبنا (ibena.ir)

  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه رشد 8 درصدی اقتصاد فراتر از توان کشور نیست، گفت: برنامه توسعه هفتم باید مشکل شکاف عملکرد با اهداف را حل کند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۳۰ سایت دیگر  
بدهی دولت به بانک مرکزی که در دولت گذشته 947 درصد (بیش از 10 برابر رشد) و در دوره مدیریت عبدالناصر همتی بر بانک مرکزی 328 درصد افزایش یافته بود، از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان اردیبهشت امسال ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۴۶ سایت دیگر  
معاون بانکی و اعتباری و عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی از مسدود کردن حساب بانک هایی که اقساط آن ها سررسید شده است خبر داد و گفت: وام گیرندگان در قراردادی که امضا کرده اند ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۲۰ سایت دیگر  
با ثبات دلار و افزایش ادامه دار نرخ بهره فدرال رزرو، قیمت طلای جهانی کاهش یافت.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۲۵ سایت دیگر  
تورم ماهانه در اردیبهشت و خرداد امسال متأثر از افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی در نتیجه اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها و حذف ارز ترجیحی افزایشی شد ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
با برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده انجمن ملی لیزینگ ایران در روز گذشته یکشنبه دوم مرداد ماه سال جاری در محل اتاق بازرگانی ایران، اعضای جدید هیئت مدیره این انجمن مشخص شدند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۱:۱۹   + ۳۰ سایت دیگر  
مرحله سوم پرداخت سود جاماندگان سهام عدالت تا پایان شب گذشته(یکشنبه) به حساب سهامداران واریز شد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۱:۱۶   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تشریح سه نکته اساسی در تدوین برنامه هفتم توسعه تاکید کرد: اگر سیاستی تدوین کنیم که به آن پایبند نباشیم نمی توان به تحقق رشد 8 درصدی امیدوار بود.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۰:۵۶   + ۴۰ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی گفت: ضرورت اصلاحات اساسی نظام بانکی در تدوین برنامه هفتم توسعه گفت: برای اصلاح روابط متقابل دولت، بانک مرکزی، بانک ها و مشتریان نیازمند همکاری بخش های مختلف در قوای سه گانه هستیم.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۰:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: تولید کنندگانی که در سال 1401 اشتغال ایجاد کنند؛ از تسهیلات بانکی با نرخ سود ترجیحی بهره مند می شوند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به دلایل عدم تحقق برنامه های پنجم و ششم توسعه، تاکید کرد که تحقق برنامه هفتم توسعه بدون اصلاح نظام بانکی و مالیاتی ممکن نیست.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۷   + ۳۵ سایت دیگر  
بانک ملی ایران با حضور در نخستین نمایشگاه رویداد هم افزایی برای مدیریت ایران 1401 طی 3 روز به معرفی آخرین اقدامات، دستاوردها و توانمندی های خود در حوزه های مختلف خواهد پرداخت.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۹:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گفت: در بازار خودرو و مسکن دیده می شود که قیمت ها به یکباره تغییر پیدا می کند که در نتیجه هماهنگی بین افرادی که صاحب سود می شوند، روی می دهد ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۲۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
امروز هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با 150 هزار تومان کاهش به رقم 14 میلیون و 100 هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز 14 میلیون و 920 هزار تومان تعیین شده است.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۲۱:۱۸   + ۳۰ سایت دیگر  
در معاملات امروز بازار توافقی، مجموعا بیش از 96 میلیون دلار توسط فعالان بازار عرضه شد
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۲۱:۱۸   + ۵۹ سایت دیگر  
فهرست تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط 6 بانک به همراه فهرست تسهیلات و تعهدات کلان و تسهیلات غیرجاری بانک صنعت و معدن منتشر شد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۲۱:۱۸   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه سیاست دولت توسعه قرض الحسنه است، گفت: در قالب تبصره 18 تسهیلات تکلیفی با نرخ 9 و 10 درصد برای ایجاد اشتغال پرداخت می شود.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۶:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
معاون اجرایی رئیس جمهور، رویداد هم افزایی مدیریت ایران 1401 را عاملی برای ایجاد بستر تعامل همگانی و الگوی کار روان و آسان دانست و گفت ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۵:۳۹   + ۳۹ سایت دیگر  
دستورالعمل نحوه ثبت الکترونیکی قراردادهای تسهیلات بانکی طبق قانون پس از تدوین در بانک مرکزی، در جلسه هفته جاری شورای پول و اعتبار مطرح می شود و پس از تصویب شورا به منظور اجرا به بانک ها و مؤسسات ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۵:۲۶   + ۱۹ سایت دیگر  
بررسی عملکرد تیر ماه سال 1401 نشان می دهد بازدهی سرمایه گذاری در صندوق های سهامی ثروت آفرین تمدن و صندوق آرمان آتیه درخشان مس یک درصد بالاترازعملکرد شاخص بورس تهران بوده است .
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۵:۲۶   + ۲۸ سایت دیگر  
مشاهدات میدانی حاکی از آن است که فروشندگان دلار در میدان فردوسی تهران، مقابل صرافی های مجاز صف بسته و مشغول فروش ارز هستند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۴:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
بیش از 86 میلیون دلار در بازار توافقی با قیمت 30 هزار و 250 تومان عرضه شد، درحالیکه تنها برای حدود 45 هزار دلار مشتری وجود داشت
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
محموله های نفت خام از کشورهای خاورمیانه به اتحادیه اروپا از ماه ژانویه تا کنون 90 درصد افزایش یافته، در حالی که این اتحادیه، نفت روسیه را به دلیل تحریم ها رد می کند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجرایی رپیس جمهوری گفت: حلقه مفقوده مدیریتی در برخی موارد مقوله هم افزایی است که امیدوارم رویداد هم افزایی مدیریت ایران به حل بخشی مشکلات در عمران و آبادانی و مسائل مدیریتی دیگر منجر شود.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
قیمت دلار در تیرماه امسال پس از ماه ها افزایش در مدار نزولی قرار گرفت و شاخص بازدهی آن منفی 0.31 درصد را ثبت کرد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
فعالیت های تجاری ایالات متحده در ماه جولای برای اولین بار در 2 سال گذشته کاهش یافت.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۳:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
کاهش تورم ماهانه کل از 12.2 درصد در خرداد به 4.6 درصد در تیرماه و تورم ماهانه اقلام خوراکی از 25.4 در خرداد به 5.7 درصد در تیر ماه، گویای پایان شوک تورمی ناشی از حذف ارز 4200 تومانی بود.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۶   + ۳۱ سایت دیگر  
دبیر کل کانون صرافان کشور گفت: بازار ارز شرایط آرامی را تجربه می کند و پیش بینی می شود در ادامه این روند با توجه به سیاست های ارزی بانک مرکزی و امکان عرضه اسکناس به شبکه صرافی ها، تداوم داشته باشد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
واشنگتن بهره برداری از ذخایر خود را متوقف کرده و بر افزایش تولید تمرکز خواهد کرد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۹   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) از تفاهم نامه مشترک امضا شده میان ایران و روسیه به عنوان مصداق معامله برد- برد یاد کرد و گفت: این تفاهم نامه فصل جدیدی از روابط را میان دو کشور باز خواهد کرد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۸   + ۳۸ سایت دیگر  
هدایت نقدینگی نه تنها به معنای پول پاشی در اقتصاد و ریختن بنزین بر آتش تورم نیست، بلکه به مفهوم استفاده بهینه از منابع بانکی با رعایت اولویت های اقتصادی کشور و در چارچوب یک استراتژی توسعه صنعتی است.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۶   + ۴۳ سایت دیگر  
رفع نیازهای ضروری مشتریان حقیقی و اعضای تعاونی تا سقف 500 میلیون ریال و کمک به اشتغال زایی تا سقف 1 میلیارد ریال از رویکردهای اصلی طرح کوثر است.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۸   + ۵۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی در نامه ای به وزارتخانه های علوم و بهداشت از تامین ارز روبل در بازار متشکل معاملات ارزی به نرخ توافقی برای دانشجویان شاغل به تحصیل در روسیه و کشورهای مشترک المنافع (CIS) خبر داد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
بانک توسعه چین، وام حمایتی حفاظت از محیط زیست و رفع آلودگی در نیمه اول سال 2022 به میزان 126.2 میلیارد یوان (حدود 18.69 میلیارد دلار آمریکا) افزایش داد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۰:۲۹   + ۸۰ سایت دیگر  
دفتر رهبر معظم انقلاب در پاسخ استفتا در مورد حکم شرعی معاملات فردایی ارز و طلا اعلام کرد که پیش بینی نوسانات قیمت ارز، سکه، طلا و مانند آنها مشروع نیست.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
صاحبان خانه های گران قیمت که تاکنون مالیاتشان را پرداخت نکرده اند فقط یک ماه برای پرداخت مهلت دارند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۹:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
نماینده سابق مجلس گفت: بازارهای متشکل در شرایط فعلی توانایی سهل تر کردن روابط تجاری ایران با دیگر کشورها و صرفه جویی زمانی انجام این کار را دارد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۸:۴۸   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه اصلاح تخصیص ارز 4200 تومانی از اتفاقات مهمی بود که در این دولت رقم خورد، گفت: یکی از دستاوردهای حذف و اصلاح ارز ترجیحی ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۸:۴۱   + ۶۰ سایت دیگر  
مجمع عمومی عادی سال مالی منتهی به 1400.12.29 بانک شهر طی مراسمی با حضور حداکثری سهامداران حقیقی و حقوقی؛ مجوز بانک مرکزی و رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۸:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مجلس با تاکید بر اینکه منبع اصلی درآمد پایدار دولت باید مالیات باشد، گفت: سامانه مودیان به دلیل دسترسی به اطلاعات مودیان بستری برای اخذ هوشمند ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه در سلسه مطالبی با محوریت درس گونه هایی از اقتصاد مالی برای فصل مجامع به تشریح مفاهیم علمی و کاربردی اقتصاد مالی و بازار پول و سرمایه پرداخته که در این گزارش موضوع تبیین قیمت یک سهم ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۸:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
شاخص تولید در کارگاه های بزرگ صنعتی در سال 1400 به رقم 116 رسیده که بالاترین رقم در طول دهه 90 محسوب می شود.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۵:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
در اولین روز هفته، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به رقم 14 میلیون و 300 هزار تومان و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز 14 میلیون و 980 هزار تومان تعیین شده است.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۵:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: سامانه مودیان مالیاتی از نیازهای اساسی نظام اقتصادی کشور است که از فرار دانه درشت های مالیاتی جلوگیری می کند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۵:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
کلیه سامانه های بانک توسعه تعاون به طور موقت اختلال خواهد داشت.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۵:۱۱   + ۳۳ سایت دیگر  
بانک توسعه تعاون تا پایان تیرماه سال جاری به 27 هزار و 418 طرح روستایی و عشایری تسهیلات پرداخت کرده است.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۵:۰۱   + ۵۸ سایت دیگر  
نرخ تورم سالانه تیرماه 1401 برای خانوارهای کشور به 40.5 درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، 1.1 واحد درصد افزایش نشان می دهد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
به نظر می رسد اگر بازارهای جهانی دچار مشکل خاصی نشود، بازار سرمایه در این ماه روند مثبتی داشته باشد که این پیش بینی به این دلیل است که در فصل مجامع عملیات خارج از بازار سرمایه را شاهد هستیم و اکثر ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
روسیه و اوکراین قرارداد صادرات غلات با حمایت سازمان ملل را در ترکیه امضا کردند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۲:۱۸   + ۴۸ سایت دیگر  
رئیس دایره برنامه ریزی و آمار اعتباری بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک در سال 1400 نزدیک به 29 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های کوچک و متوسط اعطا کرده که نسبت به سال پیش از آن 71 درصد رشد ...
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۲:۱۱   + ۲۴ سایت دیگر  
جلال صفری به عنوان رئیس جدید اداره امور شعب استان کرمانشاه بانک ملی معرفی شد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک مسکن گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون دو هزار و 290 میلیارد تومان تسهیلات نوسازی به 9 هزار و 27 واحد در بانک مسکن تخصیص یافته است.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۰:۵۶   + ۴۴ سایت دیگر  
از ابتدای امسال تاکنون در مجموع 22.745 میلیارد تومان از طریق انتشار اوراق نقدی توسط دولت فروخته شده که از این میان حدود 32 درصد از طریق بازار پول و 68 درصد از طریق بازار سرمایه تامین مالی شده است.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
بانک توسعه تعاون همزمان با روز بهزیستی وتامین اجتماعی در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی کمک هایی را به مددجوی تحت پوشش سارمان بهزیستی اهدا کرد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۱   + ۴۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی خبر منتشر شده از قول خودش را درباره اصلاح مصوبه حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را تکذیب کرد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۹:۴۸   + ۴۸ سایت دیگر  
میزان بدهی های خارجی ایران در پایان خرداد ماه 1401 به 7 میلیارد و 246 میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال 1400 بالغ بر 16.5 درصد کاهش داشته است.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۹:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تعداد بیشتری از آمریکایی ها نسبت به هشت ماه گذشته برای دریافت مزایای بیکاری درخواست داده اند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
مشاور رئیس سازمان بورس گفت: ایجاد کارگروه سهام عدالت به نفع سهام داران سهام عدالت است تا بتوانند به صورت واقعی مالکیت و مدیریت سهام خود را در اختیار داشته باشند.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۹:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
بررسی شرایط تسهیلات دهی بانک سامان نشان از این دارد که این بانک شش نوع وام را با شرایط متفاوت نسبت به سایر بانک ها در اختیار متقاضیان قرار می دهد.
  ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۰۸:۴۱   + ۴۸ سایت دیگر  
براساس اعلام سازمان امور مالیاتی، اشخاص حقوقی و صاحبان درآمد املاک اجاری تا پایان امروز برای ارائه اظهارنامه فرصت دارند.
مشاهده نتایج بیشتر...