دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۵:۱۱May 2021 17
جستجوی پیشرفته

ایبنا (ibena.ir)

ایبنا 30 اسفند 1395 ایبنا 29 اسفند 1396 ایبنا 1 فروردین 1397 ایبنا 29 اسفند 1398 ایبنا 30 اسفند 1399 ایبنا 31 فروردین 1400 ایبنا 1 اردیبهشت 1400 ایبنا 2 اردیبهشت 1400 ایبنا 3 اردیبهشت 1400 ایبنا 4 اردیبهشت 1400 ایبنا 5 اردیبهشت 1400 ایبنا 6 اردیبهشت 1400 ایبنا 7 اردیبهشت 1400 ایبنا 8 اردیبهشت 1400 ایبنا 9 اردیبهشت 1400 ایبنا 10 اردیبهشت 1400 ایبنا 11 اردیبهشت 1400 ایبنا 12 اردیبهشت 1400 ایبنا 13 اردیبهشت 1400 ایبنا 14 اردیبهشت 1400 ایبنا 15 اردیبهشت 1400 ایبنا 16 اردیبهشت 1400 ایبنا 17 اردیبهشت 1400 ایبنا 18 اردیبهشت 1400 ایبنا 19 اردیبهشت 1400 ایبنا 20 اردیبهشت 1400 ایبنا 21 اردیبهشت 1400 ایبنا 22 اردیبهشت 1400 ایبنا 23 اردیبهشت 1400 ایبنا 24 اردیبهشت 1400 ایبنا 25 اردیبهشت 1400 ایبنا 26 اردیبهشت 1400 
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام بانک مرکزی ایتالیا، بدهی بسیار زیاد ایتالیا در حال افزایش است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۵:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
قیمت بیت کوین با وجود ریسک های روزافزون در مسیر رسیدن به 100 هزار دلار پیش می رود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۵:۱۶   + ۱۱۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی امروز معادل ریالی ناشی از فروش 50 میلیون دلار از منابع ارزی حساب صندوق توسعه ملی را به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۴:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش 789 واحدی معادل 0.07 درصد به یک میلیون و 188 هزار و 524 واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد 113 واحدی به 17 هزار و 667 واحد رسید.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۱۲۶ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت: دولت تأکید دارد که توسعه اقتصادی مناطق آزاد باید با تشویق و ایجاد امنیت اقتصادی برای بخش خصوصی، انجام شود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: به دلیل افزایش قیمت ارز، امروز یکشنبه 26 اردیبهشت 1400 شاهد رشد قیمت ها در بازار طلا و سکه هستیم.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس با اشاره به اینکه کاهش نرخ ارز به تدریج بر کاهش قیمت کالاها تاثیرگذار خواهد بود، گفت: افزایش نرخ ارز متناسب با شرایط اقتصاد کشور نیست.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
جرم پولشویی در دنیای امروزی به ابزاری مبدل شده که با استفاده از پول غیرقانونی از طریق مشاغل مشروع و بعضاً غیرقابل باور به واسطه پیشرفت تکنولوژی، شیوع زیادی پیدا کرده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با کلیات طرح مسئولیت، اهداف، ساختار و وظایف بانک مرکزی جمهوری اسلامی موافقت کردند و این طرح برای بررسی به صورت دو شوری به کمیسیون اقتصادی مجلس ارسال شد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: باتوجه به پتانسیل مناطق آزاد در عرصه منابع مالی تاسیس بانک تخصصی مناطق آزاد از رییس جمهور پیگیری می شود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
با وجود رشد 10 میلیارد دلاری اوراق قرضه چین در ماه آوریل، تمایل سرمایه گذاران جهانی به این اوراق در حال رشد است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۹:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس ارشد اقتصاد کلان و بانکداری اظهار کرد: توصیه قابل پیشنهاد به بانک مرکزی این است که رمز ارزهای تحت کنترل ایجاد شود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
سامانه نیما دیروز مورخ 25 اردیبهشت ماه شاهد عرضه حدود 322 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک اقتصاددان و استاد دانشگاه با اشاره به ایجاد تقاضای کاذب در اثر رشد نقدینگی، گفت: حفظ ارزش پول ملی باید با سیاست های ارزی درست، سیاست های مالی درست و حتی سیاست های بورسی درست همراه باشد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۶   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس اداره کل بررسی های اقتصادی و توسعه محصول بانک مسکن گفت: قیمت اوراق تسهیلات مسکن از ابتدای سال تاکنون تغییر چندانی نداشته است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۶   + ۵۸ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان گفت: بر اساس قانون بودجه 1400، یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی تسهیلات ساخت مسکن را دریافت می کنند و بانک ها با ابلاغ بانک مرکزی مکلف به پرداخت هستند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۵:۴۶   + ۳۲ سایت دیگر  
در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی بیت کوین 3 درصد دیگر هم ریخت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۵:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش 5 هزار و 523 واحدی معادل 1.89 درصد به یک میلیون و 189 هزار و 524 واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد 60 واحدی به 17 هزار و 553 واحد رسید.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
همه شاخص های مهم بورسی جهانی به طور قابل توجهی صعود کردند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز به دلیل بالا رفتن تقاضا برای خرید سکه و طلا و همچنین افزایش نرخ ارز، شاهد بالا رفتن قیمت طلا و سکه در بازار هستیم.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۶   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرعامل تسلا کماکان سومین فرد ثروتمند در جهان است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۶   + ۳۳ سایت دیگر  
نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد با افزایش فشارهای تورمی و تجدید ابهامات اقتصادی، تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای خوش بینی بالایی به افزایش قیمت طلا در معاملات هفته جاری پیدا کرده اند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۳۶   + ۵۰ سایت دیگر  
قیمت اوراق مسکن نسبت به اوایل ماه جاری کمی افزایشی بوده و بر این اساس زوج های تهرانی باید برای دریافت وام 240 میلیون تومانی، حدود 27 میلیون تومان پرداخت کنند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
نفت تحت تاثیر تعطیلی شبکه خط لوله سوخت شرکت کلونیال پایپ لاین و کمبود بنزین متعاقب آن در آمریکا و بحران کووید 19 در هند، هفته پرنوسانی را سپری کرد با این حال موفق شد سومین رشد هفتگی متوالی را رقم بزند
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۷۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 15 ارز افزایش و 24 ارز کاهش یافت. نرخ 7 ارز نیز ثابت ماند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۶:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال مرگ و میر بیشتر ناشی از COVID-19 در هند و راه اندازی مجدد خط لوله ایالات متحده، قیمت نفت باز کاهش یافت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۳:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: هرچقدر استقلال بانک مرکزی خدشه دار شود به این مفهوم است که هدفگذاری های این نهاد پولی محقق نخواهد شد که در این صورت شاهد رشد نقدینگی، رشد پایه پولی و در نهایت تورم خواهیم بود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی با توجه به نوسانات قیمت ارز و خبرهای سیاسی و اقتصادی در جهان طی هفته جاری افزایش یافت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۱:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
با ثبات دلار آمریکا و در پی آن کاهش سود اوراق قرضه، قیمت طلا کاهش یافت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۱:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس امور اقتصادی با تاکید بر لزوم جلوگیری از بروز شوک های جدید اقتصادی، گفت: افت نرخ ارز در کوتاه مدت بر کاهش نرخ تورم و افزایش ارزش ریال موثر بوده و راهکار اساسی اصلاح ساختار است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۰:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
استقلال بانک مرکزی کمک می کند، سیاست های پولی در عین حال که به کنترل تورم می انجامد با رانت جویی هایی که در استفاده از منابع ارزی و چیزی که از آن با عنوان تضییع اموال عمومی یاد می شود، مقابله جدی کند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۷   + ۶۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ضابطه مندکردن مبادلات رمز ارزها با منشاء خارجی از اولویت های ماست.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تحولات بازار ارز در هفته ای که گذشت نشان می دهد که نرخ دلار آمریکا با افزایش نسبی در طول هفته به کانال بیست و دو هزار تومانی رسیده بود، ولی در نهایت با کاهش نرخ همراه شد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۹:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
ساتنا مخفف سامانه تسویه ناخالص آتی و پایا نیز به معنای سامانه اتاق پایاپای الکترونیکی یا ACH است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
شاخص کل بورس در پایان معاملات هفته ای که گذشت (چهارشنبه، 22اردیبهشت) با 11 هزار واحد افزایش به عدد یک میلیون و 183 هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته قبل از آن حدود یک درصد رشد داشت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۹:۱۷   + ۹۱ سایت دیگر  
با پیگیری های صورت گرفته، قوه قضائیه لوکزامبورگ نیز مانند ایتالیا و فرانسه، مانع انتقال دارایی های بانک مرکزی ایران به آمریکا شدند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
فروش یکجای بیت کوین، 365 میلیارد دلار از بازار ارز رمزنگاری شده را از بین برد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۵:۲۲   + ۲۳ سایت دیگر  
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با تمرکز بر سیاست های توسعه صادرات و مدیریت واردات، تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی طی دو سال اخیر مثبت شد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۷   + ۴۵ سایت دیگر  
طی مراسمی همزمان با عید سعید فطر 94 پروژه زیربنایی و سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
بحران کرونا در هندوستان به عنوان سومین واردکننده بزرگ نفت باعث شد تا قیمت نفت از بالاترین سطح طی هشت هفته گذشته خود عقب نشینی کند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۷   + ۲۵ سایت دیگر  
نرخ تورم آمریکا برای اولین بار در 13 سال اخیر از چهار درصد عبور کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۹:۱۷   + ۵۹ سایت دیگر  
معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح جزئیات بسته حمایتی دولت از بازار سرمایه، گفت: طبق مصوبه هیات دولت باید 4 هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۷   + ۳۴ سایت دیگر  
سامانه نیما امروز مورخ 22 اردیبهشت ماه شاهد عرضه حدود 381 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بوده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
سطح تولید نفت ایران در ماه مارس در حدود 2.3 میلیون بشکه در روز بود که بالاترین سطح از ماه می 2019 است، افزایشی که نشان می دهد چگونه صادرات نفت ایران با وجود تحریم های آمریکا بهبود یافته است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
با امیدهای بهبود شرایط در پساکرونا، قیمت مس به بالاترین رکورد رسیده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۲   + ۵۲ سایت دیگر  
رییس شورای هماهنگی بانک ها درباره برخی تخریب ها علیه نظام بانکی در مدت اخیر، گفت: با تاکتیک ناراضی تراشی و تخریب، خدمات بیش از 200 هزار نفر پرسنل شبکه بانکی را زیر سوال نبریم.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۷   + ۲۰ سایت دیگر  
شاخص کل بورس در جریان معاملات امروز با رشد 4450 واحدی به رقم یک میلیون و 183 هزار و 977 واحد رسید.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران از 300 هزار تومان به 450 هزار تومان در هیات دولت خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۲۷   + ۵۱ سایت دیگر  
رییس کل سازمان مالیاتی، تبصره 6 ماده 42 قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده 17 قانون مالیات های مستقیم را ابلاغ کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: قیمت سکه و طلا در مقایسه با روز گذشته افزایش داشت؛ قیمت ارز نیز اندکی افزایش یافت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس امور اقتصادی با تاکید بر اینکه تقویت ارزش ریال باید از مسیر کنترل تورم بگذرد، افزود: بسیاری بر این تصورند که نرخ ارز سبب ایجاد تورم می شود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مقوله بانکداری اسلامی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود، به طور فزاینده به عنوان جایگزینی مناسب و معتبر برای بانکداری متعارف توسط جمعیت مسلمان و غیرمسلمان آفریقای جنوبی پذیرفته شده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بازار آسیا و اقیانوسیه با وجود نگرانی های تورمی، افت داشت و در وال استریت هم داوجونز بدترین روز خود را از فوریه گذراند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تعیین ضریب حقوق کارمندان و افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1400 اصلاح و ابلاغ شد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۰:۴۷   + ۴۰ سایت دیگر  
رییس کل گمرک از تجارت 3.4 میلیارد دلاری ایران با اوراسیا در سال 99 خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۵۷   + ۴۶ سایت دیگر  
بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 24 ارز افزایش و 11 ارز کاهش یافت. نرخ 11 ارز نیز ثابت ماند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیرشورای هماهنگی بانک های دولتی می گوید: سیاست بانک ها حمایت از تولید و نهایت همکاری با واحدهای تولیدی است؛ ضمن اینکه بانک ها واحدهای تولیدی فعالی که به ناچار تملک کرده اند را هرگز تعطیل نکرده اند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۱۷   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون مدیرعامل در امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: مدت فعالیت صندوق پس انداز یکم 5 ساله بود و ثبت نام جدیدی در این صندوق صورت نمی گیرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
حواله ارزی (payment order) یکی از انواع خدمات ارزی است که با آن می توان به راحتی با هر فردی در هر کجای دنیا مبادله ارزی انجام داد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
بحران کرونای هند می تواند به اقتصاد جهانی آسیب جدی برساند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۰۷   + ۱۲۹ سایت دیگر  
معاون اقتصادی رئیس جمهور ، تصمیمات جلسه دویست و بیست و یکم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ 7 اردیبهشت 1400 که به تأیید رئیس جمهور رسیده است، را ابلاغ کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۰۷   + ۳۰ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول اعلام کرد: جایگاه دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی در حال افول است و بانک های مرکزی جهان در حال کاستن از میزان ذخایر دلاری خود هستند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت بیت کوین در معاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی بیش از 5 درصد سقوط کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش 21 هزار و 934 واحدی معادل 1.89 درصد به یک میلیون و 179 هزار و 617 واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد 153 واحدی به 17 هزار و 427 واحد رسید.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
یوان چین در برابر دلار آمریکا به بالاترین سطح از 2018 رسیده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تغییرات قیمت انواع سکه و دلار در بازار را طی امروز سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 اعلام کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۱۷   + ۸۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی در تکمیل چارچوب نوین سیاست گذاری پولی، ساختار مدیریت کل اعتبارات را متناسب با نیازهای ناظر بر این تحولات به مدیریت کل عملیات پولی و اعتباری تغییر داد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۷   + ۱۰۵ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران با اعلام اینکه نرخ بیکاری جمعیت 15 ساله و بیشتر در سال گذشته 9.6 درصد بوده است، از کاهش بیش از یک میلیون شاغل در این سال نسبت به سال قبل از آن خبر داد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید بر اینکه افق مثبت سیاسی کشور توانایی کاهنده کردن نرخ تورم را دارد، معتقد است اثر افت نرخ ارز بر تورم در بلندمدت خواهد بود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
با اعلام شروع دوباره برنامه خط لوله اصلی سوخت ایالات متحده، قیمت نفت بالاتر رفت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۸۳ سایت دیگر  
به دنبال انتشار خبر گزارش دادستان تهران در نشست شورایعالی قضائی، در خصوص پرونده مداخله ارزی، دولت بیانیه ای را در این خصوص صادر کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران معتقد است بدون بازنگری اساسی در کل سیاستگذاری اقتصاد کلان کشور، متوسط رشد نقدینگی در دهه آینده در سطوح بالاتری قرار خواهد گرفت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: کاهش ارزش دلار همیشه یک نقطه قوت برای پول ملی و به معنای واقعی تقویت آن نیست و تولید و تمرکز بر توانایی های واقعی ملی؛ از زمینه هایی است که تقویت واقعی ریال را ایجاد می کند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۷   + ۱۶ سایت دیگر  
تحولات مذاکرات بین المللی برای احیای برجام در هفته های اخیر به عنوان مثالی مطرح می شود که به خوبی ریسک بالا برای سرمایه گذاری ارزی را نمایان کرد و عملا شاخص ارزی با ریزش قابل توجهی مواجه شد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
در شبکه سوئیفت به کمک کدهای سوئیفت دستورهای پرداختی را به حساب های موسسه های مالی ارسال می کنند تا دیگر نیاز به انتقال خود وجوه نباشد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
بانک مرکزی با تزریق 21.1 هزار میلیارد ریال نقدینگی در قالب توافق بازخرید با سررسید 14 روزه با حداقل نرخ 19.9 درصد به بانک های متقاضی موافقت کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رشد تجاری دبی در نتیجه دسترسی به واکسن ها به قبل از کرونا بازگشت.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
اتریوم، رقیب بیت کوین با گذر از رکورد قیمت 4000 دلار، ارزش بازار را به سمت نیم تریلیون دلار افزایش داد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: با افزایش تقاضا برای خرید سکه و طلا و رشد نرخ انس جهانی و ارز، امروز دوشنبه شاهد بازگشت قیمت ها به مدار صعودی هستیم.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
با وجود داده های کمتر از حد انتظار مشاغل ایالات متحده، قیمت طلا ثابت ماند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است رونق تولید و کنترل نقدینگی در کنار مهار نوسانات بازار ارز می تواند منجر به تقویت قدرت پول ملی شود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: احتمال موفقیت مذاکرات سیاسی، بازگشت ارزهای بلوکه شده و جو روانی بازار؛ تاثیرات مثبتی بر کاهش نرخ ارز در مدت اخیر داشته است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به لزوم تقویت استقلال بانک مرکزی در سیاست گذاری های پولی، گفت: وجود محدودیت در کالاها به عنوان یک عامل، باعث بروز تورم می شود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۴   + ۱۸ سایت دیگر  
یک کارشناس پولی و بانکی گفت: شناسایی استخراج کنندگان رمز ارزها و کنترل و نظارت بر خرید و فروش و جابه جایی رمز ارزها از مجاری قانونی می تواند چالش ها و تهدیدات رمز ارزها را به فرصت تبدیل کند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۴   + ۳۶ سایت دیگر  
یکصد و بیست و سومین" مرحله یارانه نقدی مربوط به اردیبهشت ماه سال جاری روز دوشنبه مورخ 1400/02/20 راس ساعت 24/00 پرداخت خواهد شد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
معاملات بازارهای سهام در آسیا و اقیانوسیه در روز دوشنبه در پی گزارش منفی مشاغل آوریل ایالات متحده و در حالی که معاملات آتی نفت افزایش داشت، به طور گسترده ای بالاتر بودند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تورم نقطه به نقطه که تغییرات شاخص تورم را نسبت به مدت مشابه سال قبل مقایسه می کند، یک استاندارد جهانی است که توسط بسیاری از کشورها محاسبه و اعلام می شود.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۳:۲۴   + ۲۹ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به دو ناترازی مهم که ریشه اصلی تورم در کشور است، گفت: بزودی هدفگذاری تورمی را تعدیل و برنامه جدید را اعلام خواهیم کرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۹:۴۴   + ۹۰ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی ایران تأکید کرد: ایران در جریان مذاکرات هسته ای خواستار رفع تضمین شده و قطعی تحریم ها علیه صنعت بانکداری خود شده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: بانک های دولتی هیچ افزایش قیمتی برای هزینه پیامکی نداشته اند و این هزینه حداکثر 15 هزار تومان برای یکسال است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
شبکه جهانی مبارزه با بحران های غذایی گزارش کرده که حداقل 155 میلیون نفر در جهان با بحران غذایی روبرو هستند که 20 میلیون نفر در سال گذشته به این جمعیت اضافه شده اند.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش 15 هزار و 590 واحدی معادل 1.34 درصد به یک میلیون و 151 هزار و 872 واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت 138 واحدی به 17 هزار و 227 واحد رسید.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۴   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر اعتبارات بانک مرکزی گفت: بر اساس قانون وثایق مورد نیاز برای وام ازدواج 70 میلیونی مشخص است، با این حال اگر حساب یارانه کفاف قسط یک میلیونی وام را بدهد، بانک می تواند آن را به عنوان وثیقه بپذیرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
آیین نامه اجرایی سازوکارهای هزینه کرد منابع امور پژوهشی شرکت ها، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت ابلاغ شد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۴   + ۱۸۴ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت: همانطور که دولت اعلام کرده، تهیه، تامین و ساخت واکسن اصلی ترین اولویت کاری سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت بهداشت و درمان بوده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۴   + ۴۸ سایت دیگر  
مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت سال 98 هنوز مشخص نیست.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر هیات مدیره طلا و جواهر گفت: امروز به دلیل کاهش نرخ ارز و نبود تقاضا برای خرید، شاهد افت قیمت طلا و سکه هستیم.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۱:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
براساس پیش بینی مرکز پژوهش های مجلس، بودجه دولت در سال 1400 در حدود 175 هزار میلیارد تومان کسری دارد. تامین مالی کسری بودجه دولت باید از طرقی مانند کاهش در هزینه ها و افزایش مالیات ها صورت گیرد.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با اقدامات صورت گرفته تا حدود زیادی از مشکلات و دردسرهای سوء استفاده از کارتخوان ها کاسته شده است.
  ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم تولیدکننده بخش های خدمات در چهار فصل منتهی به زمستان 99 (تورم سالانه) به 37,8 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (35.3) 2.5 واحد درصد افزایش نشان می دهد.
مشاهده نتایج بیشتر...