دوشنبه ۲۷ دیساعت ۲۰:۱۶Jan 2022 17
جستجوی پیشرفته

خبرهای علمی و پزشکی

جدیدترینمهم
نتایج مطالعات بالینی و میزان اثربخشی واکسن ایرانی - استرالیایی اسپایکوژن در مقابله با کووید-19 اعلام شد.
برترین ها / الف   ۸ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
برترین ها: صفحه اینستاگرامی کات بک ( cutback_mag ) که جذاب ترین و متفاوت ترین اخبار ورزشی را برای مخاطبان ارائه می کند، تصویری از هنرنمایی جالب آرایشگر پرتغالی با استفاده از چره مهدی طارمی را منتشر کرد. برای آگاهی از متنوع ترین اخبار ورزشی در کات بک لینک زیر را بخوانید: ...
رکنا   ۶ ساعت پیش    
رکنا:احسان علیخانی دوباره سوژه طرفدارانش شد خیلی ها نوشته اند این دختر خانم لاکچری دیگر طرفدارش نیست چرا که نوع ایستادن احسان علیخانی با او متفاوت است یعنی احسان با او سلفی انداخته است نه دختر جوان با او ! نوع پوشش علیخانی هم نشان می دهد او در لباس رسمی همیشگی اش نیست !
لحظه آخر      
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وسایل حمل و نقل، سفر کردن به یک تفریح و حتی یک شغل بدل گشته و اهمیت بسیاری یافته است از این رو فعالان در این عرصه نیز بر آن شدند تا در این زمینه بیش از پیش تلاش کرده
دو سال از شروع پاندمی کرونا گذشته و طی این مدت اغلب مردم واکسینه شده اند. حال بعد از تزریق دوز سوم لازم است مواردی را رعایت کنیم.
قبلاً بر واکسن های MRNA تاکید می شد اما در اروپا و آمریکا که پایه واکسیناسیون با این پلتفرم بودند هم موج های بیماری شکل گرفت و این نشان می دهد تعصب بر یک واکسن خاص مؤثر نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
بر اساس نظر متخصصان؛ نوبت یادآور واکسن، سیستم ایمنی افراد را مجدد احیا و بین 50 تا 80 درصد از ابتلای آنان به اُمیکرون جلوگیری می کند.
برترین ها   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عاداتی که به عنوان عادات بد تلقی می شوند، مانند جویدن ناخن، اعتراض محترمانه و جویدن آدامس، در واقع علائمی هستند که نشان می دهند شما از بقیه باهوش تر هستید. البته، منظور ما تنها هوش ذهنی و فکری نیست، زیرا هوش اجتماعی و عاطفی نیز در افراد بسیار مهم هستند ...
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد دریافت 2 دوز واکسن و عفونت قبلی با کووید به طور قابل توجهی موارد ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می دهد و تا 90 درصد به مدت یک سال محافظت ایجاد می کند.
خوب می دانید که بدن زنان با بدن مردان متفاوت است، جدای این تفاوت ها در جسم خانم ها چیزهایی می گذرد که خود آنها از این تحولات و نیازها بی اطلاع هستند.
عصر ایران   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نوجوانی دوره آشفتگی است، در این دوران والدین زمانی می توانند بیشترین نفوذ را در فرزندان خود داشته باشند که آنان را درک کنند و مشتاق کمک به آنان باشند.
مسئول علمی پروژه واکسن اسپایکوژن گفت: این واکسن برای افرادی که در دز های اول و دوم واکسن هایی نظیر سینوفارم و برکت را دریافت کرده اند مناسب تر است. به گزارش میزان، ساغر براتی در پاسخ به این سوال که دز سوم واکسن اسپایکوژن برای چه افرادی بهترین انتخاب است ...
دانا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس جدیدترین ویرایش تقویم آزمون های سال 1401 چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تخصصی 22 اردیبهشت 1401 برگزار می شود.
رکنا   ۳ ساعت پیش    
رکنا:کتابخانه اداره آموزش با همکاری روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین کارکنان و خانواده های ایشان، اقدام به برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب نموده است.
فرارو   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- بوی بد دهان معضلی است که بی شک بسیاری از ما را درگیر خود کرده و گاه باعث شرمساری ما شده است. ممکن است این معضل را با وجود مسواک زدن مرتب دندان ها هم تجربه کنید و گاه نیز بدون اینکه چیزی خورده باشید، با آن مواجه خوهید شد ...
خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: با توجه به احتمال گسترش سویه اُمیکرون، در مدارس در صورت بروز علایم عمومی سرماخوردگی، حتی در صورت منفی بودن تست کرونای دانش آموز از حضور آن ها در مدرسه تا رفع کامل علایم بیماری ممانعت به عمل آید.
باشگاه خبرنگاران   ۹ ساعت پیش    
مسئول واحد تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت:افراد هنگام تزریق واکسن کرونا نباید ناشتا باشند.
دنیای اقتصاد   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا : پیام طبرسی گفت: دز یادآور واکسن اسپایکوژن بسیار خوب عمل کرده و این واکسن می تواند به عنوان دز سوم همه واکسن ها به خصوص واکسن های ویروس کشته شده استفاده شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
محقق اصلی نوبت یادآور واکسن اسپایکوژن گفت: با 3 مطالعه در ایران در فازهای دوم، سوم و یادآور واکسن بروی بالغ بر 17 هزار 576 داوطلب دریافتیم که خوشبختانه این واکسن از بی خطرترین واکسن ها بوده و عارضه خاصی نداشته است.
مسئول علمی پروژه واکسن اسپایکوژن گفت: این واکسن ایمنی زایی 87درصدی داشته و هر دو مسیر سیستم ایمنی را فعال کرد. سرم افراد واکسینه شده در مواجهه با سویه های مختلف کرونا از جمله الفا، بتا، گاما و لاندا قرار گرفت و توانایی خنثی سازی مطلوبی نشان داد.
افزایش تیتر اینترفرون در بدن بیمار نشان می دهد که دچار کووید طولانی مدت شده است.
تازه نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
س به عنوان وضعیت فشار روانی یا عاطفی ناشی از شرایط نامساعد، تعریف می شود. علائم فشار عصبی بالا و استرس، با توجه به موقعیت فرد و همچنین شرایط او، از فردی با فرد دیگر متفاوت است. در برهه ای از زمان، اکثر مردم با احساس استرس روبرو می شوند.
مسئول آزمایشگاه مرکز باروری و ناباروری اصفهان گفت: 200 هزار جنین منجمد در مرکز باروری اصفهان نگهداری می شود. نصر اصفهانی گفت: بیش از دویست هزار جنین منجمد شده از زوج های مراجعه کننده در بانک نگهداری جنین مرکز ناباروری و باروری اصفهان که متعلق به بیش از پنجاه هزار زوج نابارور می باشد ...
ایسنا   ۶ ساعت پیش    
دیسک گردن یکی از علل شایع درد گردن و بالاتنه محسوب می شود. درد می تواند به شکل درد تیرکشنده یا مبهم در ناحیه گردن یا بین دو کتف احساس شود و به بازو، دست و انگشتان منتقل شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
دانستن نحوه نشستن در اتومبیل می تواند از کمردرد و دردهای ناحیه ستون فقراتتان جلوگیری کرده و این اطمینان را به شما بدهد که می توانید یک مسافرت خوب را در پیش داشته باشید.
شفا آنلاین   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
الکترونیکی شدن دفترچه ها می تواند در مصرف کاغذ نیز صرفه جویی کند چون بعضا دفترچه ها دارای برگه اضافی هستند اما تاریخ اعتبار آنها تمام شده و باید تعویض شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
رئیس اداره مطالعات بالینی سازمان غذا و دارو گفت: تزریق یک نوبت یا یک دُز واکسن نمی تواند سطح ایمنی لازم را برای مقابله با کرونا در بدن ایجاد کند.
جمعی از دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی شیراز امروز مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.
فرارو: علیرضا شریفی یزدی، روانشناس اجتماعی گفت: در همه جای دنیا آدم های مجرد بیشتر از آدم های متاهل خودکشی می کنند یا شهرنشین ها بیشتر از ساکنین روستا و کلانشهر ها بیشتر از مناطق کوچک شهری خودکشی دارند. این در حالی است که در کشور ما آمار خودکشی در بین متاهل ها و مناطق روستایی بالا است ...
نتایج مطالعات انجام شده نشان می دهند که عطسه فرد مبتلا به سویه اومیکرون می توان موجب ابتلای 100 نفر شود.
خبرگزاری تابناک   ۱ ساعت پیش    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. زوج عاشق بینی خود را به هم دوختند گیاهانی که دشمن جوش صورت هستند اپیزودهای دردسرساز و جنجالی سیمپسون ها که در کشورهای مختلف ممنوع شدند مادرانه های بانوی فوتبالیست این افراد به هیچ وجه آویشن مصرف نکنند ...
 
 
 
 

جدیدترین خبرهای علمی و پزشکی

خبرگزاری صدا و سیما   ۶ دقیقه پیش    
مدیر جهادکشاورزی اردکان: 60 هکتار از مزارع خرانق اردکان به کشت زردک اختصاص دارد.
آی تی رسان   ۱۹ دقیقه پیش    
امروزه ماسک های صورت به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی بشر تبدیل شده اند و این موضوع چندان جای تعجب ندارد. با این حال در آینده این ماسک ها علاوه بر حفاظت از شما و اطرافیانتان احتمالا دارای فواید بیش تری خواهند بود. ...
میگنا   ۲۲ دقیقه پیش    
عفت حیدری خسته اما همچنان مشغول هنگامی که سخن از سلامتی و میزان آرامش شما به میان می آید، یکی از سیستم های بدن در جایگاه برجسته تری نسبت به سایرین قرار می گیرد و آن سیستم عصبی است.این سیستم متشکل از بخش هایی شامل مغز،نخاع و اعصابی است که مغز شما را به هر یک از ارگان های بدن متصل می سازند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۳۲ دقیقه پیش    
پژوهش ها نشان داده است که شکلات تلخ دارای مقادیر قابل توجهی از آنتی اکسیدان ها است که این موضوع شکلات را به عنوان عضوی مهم و حیاتی برای برنامه های غذایی انسان تبدیل کرده است.
آفتاب نیوز   ۳۶ دقیقه پیش    
با استفاده از اسباب بازی های خانگی و سرگرم کردن کودک در محیط خانه می توان تا حد زیادی از ورود به محیط های شلوغ و ابتلاء به بیماری جلوگیری کرد. همچنین با استفاده از راهکارهای ارائه شده و رعایت پروتکل های بهداشتی می توانید دوران کرونا را به راحتی همراه با کودک خود سپری کنید.
هشدار نیوز   ۴۲ دقیقه پیش    
فال روزانه 98/11/28 چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است دوست عزیزی که امروز به دنیا آمده اید، تولدتان مبارک. انسان با استعدادی هستید و توانایی های خاصی دارید، اما تاکنون فرصتی برای عرض اندام پیدا نکرده اید ...
سینا   ۴۵ دقیقه پیش    
شاید تبدیل ورزش به انرژی برای شارژ دستگاه های دیجیتال در آینده ای نه چندان دور امکان پذیر باشد. مهندسان نانو یک ریزشبکه پوشیدنی ایجاد کرده اند که انرژی را از عرق و حرکت جمع آوری و ذخیره می کند تا انرژی الکترونیکی دستگاه های کوچک را تامین کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۵۵ دقیقه پیش    
قرن ها است که زمین های کشاورزی در کشور ما شخم، دیسک و بقایای محصول، آتش زده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۵۵ دقیقه پیش    
بر اساس آمار های وزارت بهداشت شیوع چاقی در همه استان های کشور رو به افزایش است.
55آنلاین   ۵۷ دقیقه پیش    
خیلی از مواد مصرفی روزانه و حتی خوراکی ها به ظاهر سالم سرطان زا هستند.
شفا آنلاین   ۵۷ دقیقه پیش    
بر اساس گزارش محققان، بالغ بر دو سوم زنان در دوران پیش از یائسگی مشکلات شناختی را گزارش می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱ ساعت پیش    
اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی و پزشکی نشده اید، در این بسته برترین اخبار پزشکی از نگاه کاربران را دنبال کنید.
رکنا   ۱ ساعت پیش    
تمام تست های روانشناسی با هدف اینکه شما بتوانید بیشتر خودتان را بشناسید طراحی شده اند پس زمان را از دست ندهید و با این چند سوال ساده پاسخ دهید.
پارسینه   ۱ ساعت پیش    
آیا تا به حال سعی کرده اید که دکوراسیون اتاق نوزاد خود را بر اساس راحتی او و اصول دکوراسیونی اتاق نوزاد چیدمان کنید؟ شاید در ذهن بسیاری از والدین این موضوع وجود داشته باشد که چیدمان و دکوراسیون اتاق نوزاد بسیار هزینه بردار است و نمی توان زمان زیادی را برای آن صرف کرد ...
خبرگزاری تابناک   ۱ ساعت پیش    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. زوج عاشق بینی خود را به هم دوختند گیاهانی که دشمن جوش صورت هستند اپیزودهای دردسرساز و جنجالی سیمپسون ها که در کشورهای مختلف ممنوع شدند مادرانه های بانوی فوتبالیست این افراد به هیچ وجه آویشن مصرف نکنند ...
دانا   ۱ ساعت پیش    
از آن جایی که کرم مرطوب کننده از جمله محصولاتی است که مطالب بسیاری درباره آن نوشته شده و بیشتر افراد با آن آشنا هستند، می خواهیم به بررسی فواید کمتر گفته شده آن بپردازیم و آن ها را بشناسیم.
همشهری   ۱ ساعت پیش    
زنان باردار ماننند هر کس دیگر باید کمربند ایمنی ببندند، اما باید احتیاطات بیشتری را رعایت کنند تا هم خودشان و هم جنین شان را ایمن نگهدارند.
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
روانشناس و استاد ممتاز دانشگاه تهران با بیان اینکه ازدواج نیازی فطری و ضرورتی اجتماعی و فرزندآوری لازمه حیات پویا و نشاط اجتماعی است، گفت: اینکه گفته می شود زنان بالای 35 سال بچه دار نشوند واماندگی فرهنگی است. در ازدواج و فرزندآوری سن زیستی و روانی مهم تر از سن شناسنامه ای است.
مهرنما فارس   ۱ ساعت پیش    
کاهش مصرف قند و شکر نخستین مرحله برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل است.
فرتاک نیوز   ۱ ساعت پیش    
این درحالیست که به گفته کارشناسان پزشکی در انگلیس، بار ویروسی می تواند در روز پنجم به بالاترین حد خود برسد و بنابراین آنها معتقدند که کاهش دوره قرنطینه در شرایط فعلی منطقی نیست. ...
اقتصاد آنلاین   ۱ ساعت پیش    
اوایل این ماه، امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه، هزاران تیتر خبر را با اعلام اینکه می خواهد افرادی را که انتخاب کرده اند علیه کووید - 19 واکسینه نشوند، اذیت کند ایجاد کرد ...
انتخاب   ۱ ساعت پیش    
محمد کاسبی دوباره به دلیل نارسایی شدید قلبی راهی بیمارستان شده است اما این بار به تعبیرِ دخترش یلدا کاسبی اوضاع وخیم و خطرناک تری دارد. هنرمندی که مدتی پیش به دلیل تبعاتِ ابتلا به کرونا و دردِ قفسه سینه، مشکل ریه و قلب در بیمارستان لواسانی تهران بستری شده بود.
سینا   ۱ ساعت پیش    
متخصصان تغذیه و کارشناسان رژیم غذایی در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند که بهترین برنامه غذایی واحد وجود ندارد و همه چیز شخصی است چراکه نتیجه یک برنامه غذایی سالم به این بستگی دارد که چه کسی آن را استفاده می کند. ...
خبر آنلاین   ۱ ساعت پیش    
فیلترهای آب ناخالصی های ناخواسته آب مانند رسوبات، طعم و بو، سختی و باکتری ها را در دستگاه تصفیه آب از بین می برند تا آب باکیفیت بهتری تولید شود.
ایمنا   ۱ ساعت پیش    
زیتون جذاب ترین مواد غذایی، کالری زیتون پرورده، شناخت مواد مغذی زیتون سیاه و زیتون سبز، خواص زیتون در طب سنتی، فواید درمانی زیتون، نکات مهم در مورد خوردن زیتون و عوارض جانبی و مضرات زیتون را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
وانا   ۱ ساعت پیش    
به گزارش وانانیوز، بی اختیاری مدفوع به ناتوانی در کنترل حرکات روده گفته میشود که باعث نشت غیر ارادی مدفوع از راست روده می شود. نام دیگر این بیماری بی اختیاری روده است، شدت بی اختیاری مدفوع از نشت گهگاهی مدفوع در حین دفع گاز تا از دست دادن کامل کنترل روده متغیر است. ...
ایسنا   ۱ ساعت پیش    
سونامی در تونگا، احتمال بازگشت برلوسکونی به ریاست جمهوری ایتالیا و زمان کنار رفتن بوریس جانوسن از نخست وزیری انگلیس، سوژه های روزنامه های امروز جهان بوده اند.
وانا   ۲ ساعت پیش    
به گزارش وانانیوز، خیلی از افراد روی پوست صورت خود و یا در نواحی مختلف بدنشان، جوش دارند. شایع ترین جای جوش می تواند روی صورت شما، (در نواحی مختلف صورت) گردن، زیر بغل و یا حتی شانه باشد. برای از بین بردن جای جوش درمان های مختلفی وجود دارد که ما در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم . ...
آفتاب نیوز   ۲ ساعت پیش    
بسته بندی اولیه می تواند امنیت وسایل و لوازم شما را تامین نماید. در ابتدا باید لوازم مورد نیاز برای اسباب کشی را تهیه نمایید. به عنوان مثال: کارتن های 3 و 5 لایه مخصوص اثاث کشی، چسب پهن، سلفون، نایلون های حباب دار، روزنامه باطله، پارچه و ....
اقتصاد نیوز   ۲ ساعت پیش    
دکتر هاریش چافل با اشاره به علائم کرونا اومیکرون در میان کودکان گفت: از آنجایی که کودکان هنوز واکسینه نشده اند، رعایت رفتارهای مناسب برای محافظت در برابر ابتلا به کرونا بسیار مهم است.
پارسینه   ۲ ساعت پیش    
کارشناسان روابط مشکلات مشابهی میان زوج ها می بینند. اکثر این مشکلات مربوط به نحوه برقراری ارتباط است که اگر به آن ها رسیدگی نشود، به مرورزمان مشکلات جدی برای زوج ها ایجاد می کند. در این جا به چند مورد رایج می پردازیم: 1. کینه بر سر نارضایتی های کوچک ...
زندگی آنلاین   ۲ ساعت پیش    
لیموترش درختچه ای است همیشه سبز به ارتفاع تا 6 متر، دارای ساقه ای راست و شاخه هایی خاردار. برگ های آن متناوب، به رنگ سبز یا سبز مایل به زرد و براق و میوه های کوچک، تخم مرغی و به رنگ سبز، سبز مایل به زرد یا زرد هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
محققان مدل ریاضی طراحی کرده اند که دلیل متفاوت بودن درمان در افراد مبتلا به کرونا را نشان می دهد.
تابا خبر   ۲ ساعت پیش    
به گزارش تابا ؛ امراله مردانی بیان کرد: پاستوکوک پلاس واکسن بسیار موثری است و توصیه این است که افراد برای تزریق دُز سوم از همان نوع واکسن تزریق شده در 2 دُز پیش، و پس از آن نزدیک ترین واکسن از نظر ساختاری به توصیه بهداشت پاستوکوک پلاس است و تاثیرپذیری خوبی بر روی سویه اُمیکرون دارد. ...
تیتر برتر   ۲ ساعت پیش    
در این مقاله ما صفر و صد جراحی چانه را برای شما شرح می دهیم، تا پایان همراه تیتربرتر باشید.
سینا   ۲ ساعت پیش    
محققان در پژوهشی جدید دریافتند که سلامت روان در افرادی که به طور مکرر در شرایط ناشی از حوادث طبیعی و شرایط اضطراری هستند نسبت به افراد دیگر کمتر است. ...
وقت صبح   ۲ ساعت پیش    
بهاره رهنما با انتشار عکسی پر آرایش از خود راز داشتن پوست و صورت زیبا را در خوردن یک عدد سیب ناشتا دانست. به گزارش وقت صبح ، بهاره رهنما بازیگر مطرح و بسیار جنجالی در اینستاگرامش یک توصیه زیبایی پزشکی برای کاربرانش درباره راز جوان ماندن پوست به اشتراک گذاشت. ...
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
شاید متوجه شده باشید در ماه های سرد سال موهایتان طراوت کمتری دارند. نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم می تواند به برطرف شدن مشکل موی شما کمک کند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ناسا تصویری از 2 اختروش خیره کننده در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.
ورزش 3   ۲ ساعت پیش    
همچنان که قانون نیوتن در فیزیک بیان می کند، هر نیرویی دارای عکس العملی مساوی با آن و در خلاف جهت می باشد. در واقع وقتی که شما به جایی یا چیزی ضربه می زنید، نیرویی به همان اندازه نیز بر بدن شما وارد می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
مرد سنگی یک اختلال ژنتیکی نادر است که در آن مفاصل، ماهیچه ها و رباط های بدن به تدریج با استخوان ها جایگزین می شوند.
اقتصاد نیوز   ۲ ساعت پیش    
خلاف شایعات متداول، هنوز هیچ شواهد محکمی درباره سرطان زا بودن این مواد به دست نیامده است. ساخارین باعث بروز مواردی از سرطان در موش ها شده است؛ اما بدن انسان به طور متفاوتی به این ماده واکنش نشان می دهد و این موضوع تاکنون در انسان ها مورد تایید قرار نگرفته است.
پارسینه   ۲ ساعت پیش    
یک رابطه معمولی نوعی از رابطه است که قانون خاص یا تعهد طولانی مدت در آن وجود ندارد اما این بدین معنی نیست که هر جوری می خواهیم رفتار کنیم. این نوع رابطه نیز مراقبت های خاصی می خواهد که اگر بی توجه باشیم، از هم خواهید پاشید ...
مهرصبا   ۲ ساعت پیش    
باشگاه خبرنگاران جوان – کربن یکی از پرکاربردترین عناصر شیمیایی است که با نماد C نشان داده شده و دارای عدد اتمی 6 است. کلمه کربن از یک واژه لاتین به نام کربو به معنی زغال سنگ گرفته شده است. از دوران باستان تا سال 1699 میلادی، تنها 13 عنصر توسط بشر شناسایی شده بود که کربن هم یکی از آن ها بود ...
میگنا   ۲ ساعت پیش    
علل احتمالی سوء تغذیه در سالمندان میتواند افسردگی یا احساس بیهودگی و یا مصرف داروهای متعدد که بر روی اشتها، دریافت یا جذب مواد غذایی، جذب یا ترشح مواد مغذی اثر می گذارند باشد در آمد پایین ، فقرو انزوای اجتماعی، از دست دادن عزیزان ، تنهایی بیماری هایی که اشتها را کاهش می دهند نیز از سایر عوامل است
بازتاب   ۲ ساعت پیش    
استفاده از شیرآلات حمام با کیفیت و زیبا، علاوه بر ایجاد فضای خاص مورد نظر شما، می تواند کیفیت زندگی را نیز بالا ببرد! استحمامی لذتبخش بعد از یک روز سخت، بدون قطع و وصل شدن آب و پس از تنظیم بی دردسر دما و فشار آب، تنش روزمره را به سرعت از افراد دور خواهد کرد ...
وقت صبح   ۳ ساعت پیش    
یک زوج نیوزیلندی موفق به برداشت بزرگترین سیب زمینی جهان با وزن 7.8 کیلوگرم شدند. به گزارش وقت صبح ؛ سیب زمینی به بزرگی 7 کیلوگرم توسط یک زوج نیوزیلندی برداشت شد که می توان آن را جزو عجیب ترین سیب زمینی ها دانست. ...
مشهد فوری   ۳ ساعت پیش    
طب سنتی برای درمان سرفه های خشک 6 توصیه مهم را عنوان کرده است. طب سنتی برای درمان سرفه های خشک 6 توصیه مهم را عنوان کرده است.
رکنا   ۳ ساعت پیش    
رکنا:کتابخانه اداره آموزش با همکاری روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین کارکنان و خانواده های ایشان، اقدام به برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب نموده است.
پارسینه   ۳ ساعت پیش    
راهکارهایی که باعث می شوند افراد متضاد بتوانند از تفاوت های یکدیگر لذت ببرند را شرح خواهیم داد. برای این که بتوانیم این مبحث را به طور کامل برایتان شرح دهیم، به داستان یک زندگی خیالی می پردازیم که در آن علی و لیلی زن و شوهر ولی افراد متضادی هستند ...
اول فارس   ۳ ساعت پیش    
اشتباهات رایج درست کردن جوجه کباب جوجه کباب یکی از انواع کباب های خوشمزه و بسیار محبوب است که طعم و عطر بسیار خوبی دارد. این غذای سالم و خوشمزه که اغلب در خانواده های ایرانی با مشارکت خانم ها و آقایان پخته می شود، یکی از رایج ترین غذاها در مهمانی ها، پیک نیک ها، مراسم رسمی است ...
ایسنا   ۳ ساعت پیش    
محققان دانشگاه نیوکاسل انگلستان در مطالعه اخیرشان یک مکانیسم ژنتیکی را که می تواند باعث ناباروری مردان شود، شناسایی کرده اند.
خبر آنلاین   ۴ ساعت پیش    
سرپرست مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی و ورزش سازمان منطقه آزاد قشم از استقرار اتوبوس سیار و ارائه مشاوره تخصصی تغذیه در دوران کووید 19 و واکسیناسیون به شهروندان به مناسبت دوازدهمین بسیج ملی تغذیه خبر داد.
ایمنا   ۳ ساعت پیش    
اختلالات شخصیتی انواع مختلفی دارند و بر اساس علائم و ویژگی هایی که دارند به اشکال متفاوتی طبقه بندی می شوند.
بازتاب   ۳ ساعت پیش    
فواید روغن آفتابگردان برای سلامتی دانه های آفتابگردان از سر گل گیاه آفتابگردان برداشت می شوند. در حالی که خود دانه در یک پوسته راه راه سیاه و سفید قرار گرفته است، دانه های آفتابگردان سفید هستند و بافت لطیفی دارند ...
اول فارس   ۳ ساعت پیش    
میخک ها یکی از معروف ترین ادویه های موجود در دنیا هستند و خاصیت شفابخشی دارند. همانطور که می دانید و در بخش های قبلی سلامت نمناک گفته شد این گیاه در آشپزی حکم یک ادویه خوش عطر را دارد که در ترکیب با دارچین، فلفل، زردچوبه و دیگر ادویه ها پودری به نام ادویه کاری به وجود می آورد ...
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
یک فوق تخصص غدد در ارتباط با راه های پیشگیری و درمان بیماری پوکی استخوان، نکاتی را ارائه کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
وزارت بهداشت ترکیه از شهروندانش خواست برای پیشگیری از مرگ و میر ناشی از موج اومیکرون، نوبت سوم واکسن کرونا را فوری تزریق کنند.
اقتصاد آنلاین   ۳ ساعت پیش    
پارگی دیسک کمر زمانی اتفاق می افتد که فشار زیادی به دیواره دیسک وارد شود و این عمل معمولا با بالارفتن سن و یا ضربه رخ می دهد.
میزان   ۳ ساعت پیش    
ساغر براتی در گفت وگو با میزان در پاسخ به این سوال که دز سوم واکسن اسپایکوژن برای چه افرادی بهترین انتخاب است، گفت: این واکسن می تواند به عنوان دز سوم هر نوع واکسنی مورد استفاده قرار گیرد ...
زیبامون   ۳ ساعت پیش    
در ادامه این بخش از زیبامون بهترین عطر با بوی شکلات هم برای خانم ها و هم برای آقایان را معرفی کرده ایم.
اقتصاد آنلاین   ۳ ساعت پیش    
ماساژ که این روز ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است تاثیر زیادی بر سلامت ما دارد اما باید توجه داشت که از انجام برخی کار ها بعد از ماساژ پرهیز کرد .
فرتاک نیوز   ۳ ساعت پیش    
خون از قلب توسط شریان آئورت خارج شده و سپس از طریق شریان های کوچکتر به بافت های مختلف می رسد. در بافت ها، کوچکترین بخش شبکه عروقی (مویرگ ها) وظیفه اکسیژن رسانی به سلول ها را برعهده دارند ...
میزان   ۳ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان - پزشکان می گویند که یک فرد ناقل سویه جهش یافته اومیکرون ویروس کرونا می تواند با یک بار عطسه کردن، این ویروس را به حدود 100 نفر منتقل کند. ...
اول فارس   ۳ ساعت پیش    
امروز مصرف برنج در میان خانواده ها بسیار زیاد است و این ماده غذایی پر مصرف خواص مناسبی برای سلامت بدن انسان دارد، اما خوردن برنج به طور مرتب می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. ...
مرصاد   ۳ ساعت پیش    
مرصاد نیوز: رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه علاوه بر ویروس کرونا توانایی فعالیت ویروس هایی چون آنفلوانزا هم در فصل زمستان افزایش می یابد پس باید بر اساس شرایط روز تصمیم گیری کنیم.
اقتصاد آنلاین   ۳ ساعت پیش    
با سرماخوردگی بدن سیستم ایمنی اش ضعیف می شود و خوردن هر چیزی می تواند بر آن تاثیر بگذارد. چه بسا بسیاری از مواد مغذی وجود دارند که در این دوره مضر محسوب می شوند.
پایگاه خبری گسترش   ۳ ساعت پیش    
در طب نوین برای قوت بخشیدن به قلب از طریق نصب باطری و روش های جراحی استفاده می کنند.
رکنا   ۳ ساعت پیش    
رکنا : این کیک ساده بدون نیاز به فر پخته می شود.
شیعه نیوز   ۳ ساعت پیش    
ناخن ها در رابطه با سلامت کل بدن چیزهای زیادی را نشان می دهند، و تغییر رنگ آنها ، معمولا می تواند به این معنی باشد که ناخن تحت تاثیر قارچ یا باکتری قرار گرفته است علاوه بر این به دلیل استفاده از لاک ناخن و یا ابتلا به واکنش آلرژیک ایجاد می شود گاهی اوقات ناخن های زرد ممکن است علائمی از بیماری جدی ...
اقتصاد آنلاین   ۳ ساعت پیش    
در فصل زمستان برای حفظ سلامت خود باید تغذیه ای مناسب داشته باشید و از خوردن این مواد غذایی مضر در این فصل خودداری کنید.
فرارو   ۳ ساعت پیش    
فرارو- زمین حدود 4.5 میلیارد سال پیش شکل گرفت و از آن زمان تاکنون، هسته مذاب درون آن در حال سرد شدن است. اگرچه این مسئله جدیدی نیست، ولی اخیراً دانشمندان متوجه شدند که سرعت این فرآیند خنک شدن ...
قدس آنلاین   ۴ ساعت پیش    
مسئول کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بیماران سرپایی در مراکز خدمات جامع سلامت منتخب کرونا در خراسان رضوی افزایش محسوس یافته است.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
به گفته ی دانشمندان، یک مولکول آران ای(RNA) به نام CARMN که به وفور در سلول های ماهیچه صاف سالم یافت شده است باعث استحکام و انعطاف پذیری رگ های خونی می شود و به طور قابل توجهی در بیماری های عروقی مانند تصلب شرایین که علت اصلی حمله و سکته قلبی است، کاهش می یابد.
انتخاب   ۴ ساعت پیش    
اگر زندگی طولانی و سالم یک هدف است، مراحلی وجود دارد که می توانید برای برگرداندن ساعت به عقب بردارید. دکتر کارا فیتزجرالد، که پژوهش های متعددی در مورد متیلاسیون DNA، تنظیم بیان ژن، تفاوت بین پیری بیولوژیکی و زمانی را مطالعه کرده است.
مشهد فوری   ۴ ساعت پیش    
ماسک ها بخش مهمی از جلوگیری در برابر انتقال بالای امیکرون را تشکیل می دهند، بسیاری از متخصصان هشدار داده اند که متغیر دلتا شیوع کمتری داشته و امیکرون به خاطر شیوع بالا نیازمند ماسک های قوی تر است و باید از ماسک درستی برای جلوگیری از آن استفاده کنید. ...
ایبنا   ۴ ساعت پیش    
کتابخانه و موزه ملی ملک، کارگاه خوانش و بازخوانی تخصصی نسخه های خطی کتاب ارزشمند ذخیره خوارزمشاهی را با حضور شماری از دانشجویان رشته های پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۴ ساعت پیش    
مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سوءتغذیه ناشی از کمبود ریزمغذی ها در میان کودکان و نوجوانان آسیب زا بوده و تغییر شیوه های زندگی و افزایش استفاده از غذاهای آماده و تنقلات غیرسالم موجب کاهش ریزمغذی ها در بدن این گروه های سنی می شود.
پارسینه   ۴ ساعت پیش    
چهاردهم فوریه، روز شکلات و رُز و کارت های آذین شده با قلب باز هم رسیده است. اگر این جمله باعث شده است زیر لب غُرغُر کنید، بدانید که تنها نیستید. تقریبا نیمی از آمریکایی ها عقیده دارند در مورد روز ولنتاین اغراق شده است و مناسبت مهمی نیست. اما 43 درصد افراد نیز هستند که این روز را رومانتیک می دانند ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۴ ساعت پیش    
بسیار خوب با توجه به ویژگی های فوق شما می توانید معلم ریاضی خوبی باشید. اما استعداد و شخصیت کافی نیست. ممکن است شما به معلمی علاقه نداشته باشید و ترجیح و رغبت تان به مشاغل دیگری نظیر حسابداری باشد.
سینا   ۴ ساعت پیش    
تیمی از پژوهشگران شرکت های سامسونگ، دایملز و استور دات، موفق شدند که سلول های باتری لیتیوم یونی با شارژ سریع (XFC) را به صورت انبوه تولید کنند. این سلول های مبتنی بر آندهای غالب سیلیکون، زمان شارژ را تا 50 درصد بدون افزایش هزینه کاهش می دهند. ...
زومیت   ۴ ساعت پیش    
پژوهشگران اولین نمونه ی شناخته شده از حیوان دورگه ی مهندسی شده توسط انسان را در سوریه پیدا کرده اند.
اقتصاد آنلاین   ۴ ساعت پیش    
پیوره لثه باعث پوسیدگی و از بین رفتن لثه ها و استخوان های اطراف دندان می شود که در صورت درمان نکردن منجر به از بین رفتن دندان ها می شود.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش    
محققان با استفاده از الیاف کولار موفق به تقویت باتری های لیتیوم سولفور شدند، به گونه ای که ظرفیت ذخیره سازی باتری های مذکور در مقایسه با باتری های مشابه لیتیومی 5 برابر شد.
عصر ایران   ۴ ساعت پیش    
بیشتر هندوهای مالزی نوادگان کارگرانی هستند که از سوی حاکمان دوره استعماری بریتانیا از مناطق "تامیل" به مالزی آورده شدند.
شفا آنلاین   ۴ ساعت پیش    
جولان دکترهای قلابی در شبکه های مجازی به خصوص در اینستاگرام وارد ابعاد جدیدی شده و کلاه برداران از هیچ راهکاری برای به اصطلاح تیغ زدن بیماران خود امتناع نمی کنند
اقتصاد آنلاین   ۴ ساعت پیش    
در زندگی روزانه خود اگر برخی عادات اشتباه و خوردن مواد غذایی نامناسب را ترک کنید می توانید از پیری پوست خود جلوگیری و پوستی زیبا داشته باشید.
خبرگزاری برنا   ۴ ساعت پیش    
انار شیرین برای سیستم ایمنی مفید است و مصرف آن موجب پاکسازی کبد و التیام درد مفاصل می شود.
خبر آنلاین   ۴ ساعت پیش    
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همه گروه های سنی مبتلا به اومیکرون می شوند اما بسیاری از افراد با عادی انگاری بر این باور هستند که این سویه خطری ایجاد نمی کند، در حالی که آمار مرگ ومیر از این سویه در استان های تبریز، شهرکرد و یزد گزارش شده است.
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش    
جمعی از دانشجویان دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی در اعتراض به وضعیت دریافتی خود و مشکلات معیشتی مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.
طلا   ۴ ساعت پیش    
زمان ها و دوره هایی در رژیم لاغری و در هنگام کاهش وزن وجود دارد که علاوه بر تمام تلاش های فرد، وزن او ثابت باقی می ماند و هیچ نتیجه ای از رژیم لاغری دیده نمی شود به این حالت استپ وزنی می گویند.
اقتصاد آنلاین   ۴ ساعت پیش    
امروز مصرف برنج در میان خانواده ها بسیار زیاد است و این ماده غذایی پر مصرف خواص مناسبی برای سلامت بدن انسان دارد، اما خوردن برنج به طور مرتب می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
ایلان ماسک پیش بینی کرد که اسپیس ایکس ظرف 10 سال آینده انسان را روی مریخ فرود خواهد آورد.
باشگاه خبرنگاران   ۴ ساعت پیش    
چهارصد و ششمین ماموریت فضایی چین صبح امروز و با پرتاب taiyuan به فضا با موفقیت انجام شد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/فارس تعدادی از دانشجویان دکتری تخصصی علوم پزشکی شیراز امروز مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
محقق اصلی نوبت یادآور واکسن اسپایکوژن گفت: با 3 مطالعه در ایران در فازهای دوم، سوم و یادآور واکسن بروی بالغ بر 17 هزار 576 داوطلب دریافتیم که خوشبختانه این واکسن از بی خطرترین واکسن ها بوده و عارضه خاصی نداشته است.
شبکه خبر   ۴ ساعت پیش    
محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن اسپایکوژن گفت: افراد می توانند با دریافت نوبت یادآور اسپایکوژن میزان آنتی بادی های خنثی کننده خود را تا 25 برابر افزایش دهند.
اخبار رسمی   ۴ ساعت پیش    
دوشنبه 00/10/27 ، (اخبار رسمی) : کلینیک های زیبایی باید دارای تجهیزات بروز باشند تا بتوانند خدمات زیبایی را برای مراجعه کنندگان بدون هیچگونه عوارض جانبی ارائه دهند.
همشهری   ۴ ساعت پیش    
فضای داخلی بسیار داغ زمین به آرامی در حال خنک شدن است، اما سرعت دقیق آن مشخص نیست.
جماران   ۴ ساعت پیش    
جی پلاس ، فلفل سیاه میوه های تیره رنگی از گیاه فلفل است که بعد از پودر شدن برای مصارف خوراکی استفاده می شود. فلفل سیاه نیز مانند زردچوبه از گیاهان بومی هند است. فلفل سیاه به جز اینکه یک ادویه ارزشمند است یک دارو گیاهی هم محسوب می شود ...