چهارشنبه ۰۵ تیرساعت ۰۶:۲۴Jun 2019 26

میگنا (migna.ir)

  ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دومین دوره پسادکتری آموزشی، پژوهشی پزشکی روان تنی (سایکوسوماتیک) در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.
  ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ترس از مرگ، یکی از رایج ترین نوع ترس در انسان هاست. ترس معقول از مرگ، یک راهکار مناسب است که باعث حفظ امنیت جانی ما می شود و ما را از خطرات دور می کند ...
  ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
امروزه دیگر منوی رستوران ها فقط یک لیست تصافی از اسامی و قیمت غذاها نیست. بلکه یک لیست استراتژیک است که توسط مهندسان منو یا مشاوران غذایی آن را طراحی می کنند تا اطمینان یابند که به راحتی خوانده می ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۰:۱۲   + ۳۷ سایت دیگر  
دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که اکثر زنان گمان می کنند بعد از 50 سالگی چروک ها با سرعت بیشتری روی صورتشان نقش می بندد و افتادگی پوست شتاب می گیرد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۹:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره استقرار اورژانس اجتماعی و ارائه خدمات فوریت های اجتماعی در مدارس گفت: این طرح شبیه به همان اورژانس اجتماعی است ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۱:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید در نگاه دیگران همیشه خوب به نظر برسید؟ آیا برای خوب بودن در مقابل چشمان دیگران از خودتان هم می گذرید؟ اگرچه همه ما باید برای بهبود شخصیت خود تلاش ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور آموزشی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: دکتری روانشناسی با ظرفیت پذیرش دو دانشجو به لیست رشته های تحصیلی دانشگاه خلیج فارس بوشهر اضافه شده است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۸:۱۲    
میگنا : آیا تا به حال خودتان را در حال سرزنش کردن خود یا تلاش برای حل ذهنی اشتباهات گذشته یافته اید؟ انتقادات اغلب تاثیر بیشتری نسبت به تعریف ها دارند و اخبار بد اغلب جلب توجه بیشتری نسبت به اخبار ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۷:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
بررسی های موسسه کاسپراسکای نشان می دهد نزدیک به یک چهارم کاربران شبکه های اجتماعی با هدف حفظ حریم شخصی خود قصد دارند شبکه های اجتماعی را ترک کنند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۶:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
مطالعات جدید محققان دانشگاه هاروارد نشان می دهد آنزیم ها و میکروب های روده روی داروهای شیمیایی که وارد بدن می شوند اثر گذاشته و ترکیب برخی از آنها را قبل از رسیدن به مغز تغییر می دهند و به همین دلیل ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۶:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه کمبریج و سالفورد طی تحقیق جدیدی که در این زمینه انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که هیچ شاهدی دال بر این که کار کردن در ساعات طولانی تر باعث بهتر شدن سلامت جسمانی و روانی می شود ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: سرزندگی یکی از سازه های روانشناسی مثبت نگر است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۵:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: افکار ما بذر آن چیزی است که می خواهیم بشویم یا می خواهیم انجام دهیم؛ از این رو تمام تغییرات از فکر شروع می شود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
برقراری ارتباط با دیگران و تعامل اجتماعی نیازی بنیادی، قدرتمند و همگانی در میان انسان هاست. انسان ها از تعامل لذت می برند و ثابت شده که ارتباطات میان فردی سودمند به ایجاد تغییرات مثبت در حالت ها و ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۲:۱۳   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس سمپوزیوم و جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار با اشاره به اینکه تنها 50 درصد مردم سواد سلامت مناسب و کافی دارند، گفت: با استفاده از خود مراقبتی می توان سواد سلامت مردم را افزایش داد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات طرح الحاق یک تبصره به ماده 66 قانون خدمات کشوری خبر داد که شرایط ادامه تحصیل فرهنگیان در یک یا دو مقطع بالاتر را امکانپذیر می کند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۱:۴۵    
نخستین کنگره ملی چالش های حقوقی و قضائی بیماران روانپزشکی، از پنجم تیر 98 به مدت سه روز در سالن اجتماعات شهید احمدی روشن دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست خبری نخستین کنگره ملی چالش های حقوقی و قضایی بیماران روان پزشکی، روز یکشنبه، دوم تیرماه با حضور اصحاب رسانه در دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی، برگزار شد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۲۰:۳۰   + ۴۲ سایت دیگر  
مشاور عالی سازمان سنجش گفت:کارت شرکت در آزمون تمامی گروه های آزمایشی به همراه برگه راهنمای آزمون سراسری از 9 تیرماه تا 12 تیرماه 98 برای مشاهده و پرینت کارت بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
متاسفانه طی سال های اخیر شاهد افزایش مصرف قلیان در میان افراد جامعه هستیم که این خود می تواند نشان از از بین رفتن قبح برخی از مسائل در جامعه داشته باشد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۱:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در دو پژوهش جدید خود، از سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی برای تشخیص نشانه های اختلالات روان پریشی استفاده کردند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۰:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: برای داشتن یک زندگی شاد، روابط اجتماعی را افزایش دهید، تنها بودن منجر به افزایش افسردگی و استرس می شود.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۸:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید در پاسخ به این سوال که چند ساعت کارِ با دستمزد برای برخورداری از سلامت روان لازم است؟ پیشنهاد داده که هفته های کاری کوتاه تر و آخرهفته های طولانی تر می تواند از این نظر مفید باشد.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۸:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سلبریتی آمریکایی با 152 میلیون دنبال کننده به تازگی اعلام کرده که اینستاگرام را به دلیل این که به سلامتی روانش آسیب می رساند از تلفن همراه خود حذف کرده است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۷:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن ام اس ایران گفت: منع مطلقی برای ازدواج بیماران مبتلا به ام اس وجود ندارد و این افراد با مشورت پزشک می توانند ازدواج کنند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۳:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تا سال گذشته همه دانش آموزان پایه هفتم، هشتم و بخشی از دانش آموزان پایه نهم مورد سنجش قرار گرفتند ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مگه من دیوانه ام برم روانشناس؟ ، - بد نیست پیش یه مشاور بری! + دیوانه خودتی! ؛ ... این دیالوگ ها را شاید گاه در واکنش دوستان و آشنایان تان به توصیه مراجعه وی به یک مشاور یا روانشناس شنیده باشید ...
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
خوشبختانه در سال های اخیر اقبال مردم به مداخله های غیردارویی سلامت روان، اختصاصا روان درمانی فردی و زوج درمانی بیشتر شده و پیوسته در حال افزایش است.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۰۷:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
بیماری دریچه قلب زمانی شکل می گیرد که یک یا تعداد بیشتری از دریچه های قلب عملکرد درست خود را ارائه نمی کنند.
  ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۰۰:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
پژوهشگران در تحقیقات جدید خود دریافتند که داشتن سبک زندگی ناسالم و استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی علاوه بر تاثیر بد بر سلامت جسم موجب کاهش ضریب هوشی نیز می شود .
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۹:۰۴    
،بسیاری از ما شنیده ایم که امام حسن(ع) را کریم اهل بیت می نامند و از دلیل این نام گذاری نیز اطلاع داریم؛ این که ایشان چند بار در طول زندگی، تمام دارایی خودشان را به نیازمندان بخشیده اند ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حتما تا امروز بارها کلمه خنگ را شنیده اید. واژه ای مقابل هوش که همیشه از ابتدایی ترین خواست های ما برای ادامه حیات بوده است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۴:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
یک روان شناسی ضمن تشریح وظایف و عملکرد متخصصان مختلف حیطه روانی گفت: در حال حاضر متخصصان زیادی همچون مشاور، روان شناس ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور گفت: مشاوره های مورد تایید سازمان نظام روانشناسی باید گسترش پیدا کنند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مطالعات اخیر نشان می دهد، بیماری های قلبی فرآیند کاهش شناختی مرتبط با سن را تسریع می کند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
داوطلبان کنکور سراسری در فاصله تنها دو هفته مانده به آزمون باید بیش از هر نکته و مهارتی با نحوه تست زنی در کنکور آشنا باشند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: جامعه ای که به دنبال نشاط اجتماعی است باید خانواده ای بانشاط را در خود پرورش دهد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۲۲:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور با اشاره به وجود 20 مدرسه اوتیسم در کشور گفت:آموزش و پرورش امروز به دنبال عادی سازی و یکپارچگی دانش آموزان است و هر استان حداقل به یک مدرسه اوتیسم نیاز دارد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۲۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرگروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: ابتلاء به افسردگی عامل بسیاری از ناهنجاری های جامعه از جمله اعتیاد و طلاق است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
در جهان کنونی شهرها نقش بی بدیلی در تفکر و نشاط شهروندان ایفا می کنند و توجه و نیز اهمیت به جلوه های بصری و شهری از اهمیت بالایی در قرون اخیر برخوردار است ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که کمبود خواب منجر به بروز مشکلات روانشناختی در دانشجویان می شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح ملی بسیج کنترل فشار خون بالا، گفت: در مرحله بعد به دیابت و بهداشت روان می پردازیم تا آمار افسردگی کاهش یابد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۹:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس نتایج تحقیقات اخیر انجام شده در کشور آمریکا، بیش از 6 هزار نفر از جوانان این کشور در سال 2017 خودکشی کرده و آمارها از افزایش شدید خودکشی جوانان حکایت دارد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۸:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
با حکم وزیر بهداشت، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت منصوب شد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۰۸:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
امروزه حتی یک کودک پنج ساله نیز می داند گوگل چیست و شبکه های اجتماعی به چه معنا می باشند. با این حال، خطرات و خطاکاران بسیاری که هم مردم و هم وبسایتها را شامل می شوند در کمین کودکان نشسته اند ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۶:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
محققان به تازگی دریافتند که میکروبیوم روده به عنوان عاملی بر رفتار کودکان تاثیر می گذارد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۴:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
محققان دانشگاه گلاسکو برای نخستین بار با نفوذ به مغز انسان موفق به دستیابی به کدهایی شدند که تصور انسان از چهره خود و دیگران را شکل می دهد و بر همین اساس به بازسازی چهره افراد پرداختند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۴:۲۸    
مطابق ماده 1044 قانون مدنی در صورت غیبت یا عدم دسترسی به ولی قهری، دختر می تواند با اذن دادگاه نسبت به ثبت ازدواج خود در دفترخانه ازدواج اقدام کند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رییس دانشگاه امیرکبیر بیان اینکه حضور اساتید در کنفرانس ها کاهش یافته است، گفت: باوجودی که مشکلات ارزی اثر خودش را در این حوزه نشان داده اما در حوزه پسا دکتری رشد خوبی داشتیم و این موضوع یکی از ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۳۱ سایت دیگر  
دکترای علوم تغذیه و استادیار انستیتو تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که مصرف موز، سیر، سبزیجات و حبوبات در کاهش فشار خون موثرند، برضرورت پرهیز از مصرف سوسیس ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۹:۵۸    
دروغ گویی که بر شخصیت و درون شما تأثیرات بدی می گذارد، روابط کاری و شخصی تان نیز در بلندمدت به شدت تحت تأثیر دروغ قرار خواهد گرفت. البته صداقت و راست گویی هم آیین خود را دارد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۸:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مطالعات محققان نشان می دهد که پاسخ افراد مبتلا به اوتیسم به رایحه های مختلف، با افراد عادی متفاوت است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۷:۲۸    
قائم مقام وزیر و رئیس مرکز هیأت های امناء و هیأت های ممیزی وزرت علوم طی نامه ای به سازمان نظام روانشناسی اعلام کرد ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۶:۵۸    
مطالعات پژوهشگران نشان می دهد که مجموعه ای از جنبه های روان شناختی و رفتار آیینی جمعی باعث می شود تا انسان از انجام اعمال مذهبی گروهی و بودن در محیط مذهبی لذت برده و خواهان تجربه دوباره آن باشد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۶:۴۳   + ۲۱ سایت دیگر  
کنکور؛ آزمون مهم علمی است که با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی می توان نتیجه خوبی در آن کسب کرد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
حضور نیروهای غیرمتخصص به عنوان مشاور در مدارس تبعات مختلفی را دارد و نخستین قربانیان این گونه تصمیم ها دانش آموزان و در درجه بعدی خانواده های آنها هستند ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۴:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از آغاز ثبت نام بدون کنکور کارشناسی در این دانشگاه خبر داد و گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۰:۵۸    
چه کسی گفته روانشناس می تواند مشکل ما را حل کند؟ مگر او از زندگی ما خبر دارد، یا عادت و رفتارهایمان را می شناسد؟ مگر می داند از چه خانواده ای هستیم و چه چیزهایی برایمان مهم است؟ همان عمه خانم از همه ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت مطرح کرد: استعمال دخانیات در بین نوجوانان بیشتر به دلیل خودنمایی و ابراز وجود و گاهی کمبود عاطفی انجام می شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۷:۱۳    
فارغ از سازمان نظام روان شناسی، آنچه وضعیت روان شناسی را تحت تأثیر قرار می دهد، وضعیت آموزش است. مسئله آموزش در ایران، مسئله گفتمانی است؛ یعنی به طور کلی علوم انسانی در ایران و به طور خاص روان شناسی ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۷:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
یک درمانگر اعتیاد با بیان اینکه میان سوء مصرف موادمخدر و افسردگی هم ابتلایی بالایی است، گفت: اعتیاد و افسردگی از شایع ترین بیماری ها در جامعه هستند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۲۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
یک دکترای روان شناسی گفت: اختلال یادگیری خاص، نقص در مهارت های تحصیلی عمومی محسوب می شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۷:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
محققان پژوهشگاه رویان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دانشگاه گیلان پژوهشی را انجام دادند که نشان می دهد اضطراب ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۷:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
محققان تحقیقات جدیدی را انجام داده اند که موجب تغییر تصور ما از رفتار بیماران روانی می شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که زنان در به خاطر سپردن جزئیات خاطرات رویدادی به ویژه در مورد چهره افراد، از مردان بهتر عمل می کنند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۵۳ سایت دیگر  
یکی از عوارض اصلی دخانیات، ایجاد بیماری های ریوی و از کار افتادگی است. یکی از مهم ترین پیامدهای مصرف دخانیات ابتلا به انواع سرطان ها بویژه سرطان های لب، دهان، گونه، لثه و... است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
اما واقعاً چه دوره ها و مراجعه هایی به روانشناسان و روانپزشکان می تواند به آدم ها کمک کند تا حال بهتری داشته باشند؟ چقدر میزان افسردگی و اضطراب در جامعه ما افزایش یافته و مردم را به روان شناسی بیشتر ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۸:۱۳    
هرچند روان شناسی و مشاوره، حرفه ای سودمند است،در عین حال، در صورتی که خدمات روان شناختی به درستی ارایه نشود ممکن است به جای سودمندی، آسیب هایی را موجب شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۲:۴۲   + ۴۲ سایت دیگر  
معاون تحقیقات وزیر بهداشت کبد چرب را شایعترین بیماری کبدی در ایران اعلام کرد و نسبت به افزایش شیوع آن به دلیل روند نگران کننده بی تحرکی و چاقی در کشور هشدار داد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی به سوالاتی که کاربران درباره افسردگی مطرح کرده اند، پاسخ داد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۷:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: با توجه به تاثیرات مخرب رفتار های پرخاشگرانه در خانواده و به خصوص رابطه زوجین قبل از این که جر و بحثی را باهمسرتان شروع کنید ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۶:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می توان با نگاهی عمیق تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو مرکز روانشناسی ورزشی آکادمی ملی المپیک با انتقاد از اینکه علت شناسی بروز خشم در ورزشگاه ها را انجام نداده ایم، گفت: دلیل بروز خشم در ورزشگاه ها صرفاً مربوط به ورزش نیست.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۴:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات اعصاب کودکان درباره طرح تحقیقاتی که در این مرکز در زمینه میگرن کودکان انجام شده، گفت: بر خلاف تصور شایع ترین علت سردرد در کودکان میگرن است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
عضو انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: لبخند زدن و خندیدن برای سلامت جسم مفید است و تأثیر فراوانی نیز در سلامت روان دارد همان گونه که تحقیقات نشان داده است، حداقل 15 دقیقه خندیدن در روز ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن صرع ایران، از دارو به عنوان درمان اصلی بیماران مبتلا به صرع نام برد و گفت: با توجه به سیاست وزارت بهداشت، سعی شده مواد اولیه داروهای خارجی وارد شده و در داخل تولید شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۸:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال 98 در روز های 30 و 31 خرداد برگزار می شود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۷:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
اغلب والدین در واکنش به تماشای محتوای غیراخلاقی در موبایل فرزندشان یا دچار یاس و و خودسرزنشی نسبت به نوع رابطه با فرزندشان می شوند یا نمی توانند خونسردی شان را حفظ کنند و عکس العملی نشان می دهند که ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
سازمان سنجش نحوه اطلاع از زمان دریافت کارت کنکور سراسری 98 را اعلام کرد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
زمانی که شارلوت کوردی، قاتل ژان پل مارا، یکی از چهره های سرشناس انقلاب فرانسه در سال 1793 گردن زده شد مردی از میان حضار سر قطع شده او را برداشت و از سر خشم به گونه های او کشیده زد ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۷:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
نخستین دبستان و پیش دبستانی کارآفرین، با همت معلم خیّر مدرسه ساز در اصفهان تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
یک روان شناس گفت: انسان در طول زندگی خود با نوعی احساس تاییدطلبی مواجه می شود، یعنی هر کاری انجام می دهد تا دیگران او را تایید کنند. هرچه شهرت برای تأییدطلبی باشد، بیمارگونه خواهد بود.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۷:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان کشور انگلستان به تازگی نسبت به احتمال ابتلای کودکان زیر 5 سال به بیماری های سلامت روان به دلیل استفاده از اینترنت اظهار نگرانی کرده اند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۵:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
یک روانشناس گفت: ازدواج یک تصمیم بسیار مهم در زندگی افراد است و وجود ترس و نگرانی در رابطه با این تصمیم بسیار طبیعی است.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۵:۱۳   + ۱۷ سایت دیگر  
محققان دانشگاه یورک انگلستان دریافتند احساسات زنان باردار در مورد تغییرات بدنی شان می تواند به پیش بینی وضعیت مادر و سلامت روانی اش بعد از زایمان کمک کند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اداره کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد براساس نتایج مطالعات انجام شده، میزان سلامت عمومی، شادمانی و امید به آینده افرادی که به طور مستمر خون اهدا می کنند به میزان قابل توجهی بالاتر از افرادی است ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
میگنا : طبق جدیدترین آماری که از نرخ اعتیاد دانش آموزان توسط دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام شد ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
وجود افراد گوشه گیر، پرخاشگر، منقلب یا ترسو از مشخصات یک بیماری به نام "اضطراب اجتماعی" در جامعه کنونی ایران است که تشدید آن همه را تحت تاثیر قرار داده است و بر ابعاد اجتماعی، فرهنگی ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۸:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
یک وکیل دادگستری در رابطه با علت وقوع نزاع ها و دعاوی منجر به تشکیل پرونده های کثیر قضائی، گفت: مهمترین بحث تأثیر گذار در رواج خشونت به ریختن تابوی خشونت باز می گردد و علت عصبانیت انسان ها خارج از ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۸:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی همزمان با انتخاب سرپرست جدید وزارت آموزش و پرورش بر ضرورت گسترش نگاه اجتماعی در این وزارت خانه تاکید کرد و گفت ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۸:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
چون از یکدیگر در امان نیستیم، نمی توانیم گروه، تشکیلات، حزب، بنگاه، سیستم و نظام اجتماعی درست کنیم.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۷:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
متخصص مغز و اعصاب (نورولوژیست) و فلوشیپ فوق تخصصی ام.اس، گفت: زنان 20 تا 40 ساله بیشتر مبتلا به بیماری ام.اس می شوند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۶:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
چندی است آمارها نگران کننده اند، در گوشه وکنار از غم و ناامیدی سخن بسیار رفته و تحلیل بسیار شده است، اما با همه اینها جامعه در حال زیستن است ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۰:۴۵   + ۲۷ سایت دیگر  
آیا مصرف کاکائو سودمند است یا می تواند مضرات مختلفی داشته باشد؟
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
یک روان شناس نوجوانان در این سن و سال به خودشان خیلی فکر می کنند. درون نگری آنها افزایش پیدا می کند؛ یعنی به این فکر می افتند که چرا شکلشان اینگونه است؟ چرا خانواده اش این است؟ چرا به دنیا آمده اند؟ ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مسعودی فرید: نیروهای اورژانس اجتماعی سال گذشته توانستند مانع از خودکشی نزدیک به 3 هزار نفر شوند.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۲۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت در حکمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران را منصوب کرد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۰:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
اعتیاد به رایانه و اینترنت را می توان به عنوان یک اصطلاح کلی "اعتیاد مجازی" در نظر گرفت که نوعی اختلال است که افراد رابطه مجازی مثلا رابطه با صفحه رایانه و یا گوشی را جذاب تر از واقعیت زندگی روزمره ...
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۳    
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفتگو کرد.
  ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۵:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
حسین کلانتری متولد سال 1342 است که دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه تهران و عضو انجمن روانشناسی ایران می باشد .
مشاهده نتایج بیشتر...