پنجشنبه ۰۳ خردادساعت ۲۳:۰۱May 2024 23
جستجوی پیشرفته

آنچه باید در مورد پوشش مردم دبی و ممنوعیت ها بدانید

پوشش مردم دبی چیست؟ آیا در این شهر مردم و گردشگران باید موارد خاصی را در مورد پوشش رعایت کنند؟ باید بگوییم که حجاب در این شهر اجباری نبوده و جز شهرهای آزاد امارات در این زمینه به‌شمار می‌رود.

با این وجود پوشش برای بومیان اهمیت زیادی داشته و گردشگران نیز باید در مکان‌های عمومی با توجه قوانین این کشور، حجاب خود را رعایت کنند. البته تصور نکنید که این قوانین پوشش در مورد زنان است!! مردان نیز باید پوش خود را رعایت کنند. درواقع، در صورت عدم رعایت پوشش از سوی خانم‌ها و آقایان جریمه آن‌ها توسط پلیس صورت می‌گیرد.

شما عزیزان باید قبل رزرو هتل‌های مختلف مانند هتل حیات ریجنسی دبی، اطلاعات کافی در مورد وضعیت پوشش در دبی نیز به دست آورید. در ادامه این مقاله به بررسی نوع پوشش در شهر دبی می‌پردازیم.

 

پوشش مردم دبی و قوانین حجاب

دبی یکی از شهرهای بزرگ امارات است که مسلمانان زیادی در آن زندگی می‌کنند. مردم دبی به‌شدت به آداب و رسوم و دین خود پایبند بوده و به همین دلیل پس از ورود به این شهر نمی‌توانید زنان و مردان را با پوشش غیر متعارف مشاهده کنید. مهمترین قوانین دبی در زمینه رعایت حجاب برای خانم‌ها و آقایان عبارت‌انداز:

•پوشش زنان در دبی: پوشش زنان در دبی به این صورت است که نباید لباس‌های تنگ، بدن‌نما و یا کوتاه در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی مانند پاساژها، مراکز خرید و... بپوشند.

•پوشش مردان در دبی: اگر آقا هستید، باید بدانید که در شهر دبی اجازه پوشیدن انواع شلوارک‌های کوتاه و لباس‌هایی با یقه باز را در امکان عمومی نخواهید داشت.

•پوشیدن لباس رسمی در مکان‌های مهم: اگر قصد رفتن به ساختمان‌های رسمی و دولتی دارید، باید حتماً از لباس‌های رسمی استفاده کنید و اصلاً بدون لباس‌های رسمی در این گونه مکان‌ها ظاهر نشوید.

•عدم پوشیدن لباس‌های باز: لباس‌های باز مانند لباس شنا را تنها در مناطق ساحلی و مکان‌هایی که قوانین اجازه داده می‌توانید بپوشید.

•رعایت حجاب در مکان‌های مذهبی: مکان‌های مذهبی دبی برای مردم این شهر اهمیت بسیار زیادی دارد؛ به همین دلیل، باید حتماً خانم‌ها و آقایان در این مکان‌ها حجاب خود را رعایت کنند. درواقع، باید خانم‌ها موهای خود را پوشانده و لباس‌هایی بلند و ابایا بپوشند. علاوه‌براین، مردان نیز موظف هستند که لباس‌های مخصوصی به نام کاندورا را برتن کنند.

•لباس مناسب ورزش: اگر می‌خواهید در مکان‌های عمومی مانند پارک ورزش کنید، باید بدانید که پوشیدن شلوارک و یا شلوار زیر زانو در این مکان‌ها ممنوع است. در نقطه مقابل می‌توانید این لباس‌های ورزشی را در باشگاه با خیال راحت و بدون ترس از مجازات بپوشید.

 

پوشش مناسب برای دبی

در دبی بیشتر روی حجاب گردشگران خانم ایرانی سختگیری می‌شود. با توجه به این موضوع خانم‌ها باید لباس‌هایی را بپوشند که افراد مختلف و نگهبانان به آن‌ها تذکر ندهند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که حتماً لباس‌هایی مانند روسری بزرگ، شال بلند، کتی برای پوشاندن شانه، شلوار بلند و گشاد، بلوز و پیراهن گشاد را همراه خود داشته باشید تا در مواقع، ضرورت این لباس‌ها را بپوشید. در دبی بیشتر زنان، لباس‌هایی مانند چادر و پوشیه به تن کرده و در مکان‌های مذهبی استفاده از لباس‌های کوتاه، تنگ، چاکدار ممنوع است و موها نیز باید پوشانده شوند.

نکات مهم برای حضور خانم‌ها در دبی

مهمترین نکات در هنگام حضور در دبی عبارت‌انداز:

•اگر متاهل هستید، حتماً هنگام حضور در دبی حلقه خود را به دست کنید؛ زیرا ممکن است افرادی به اشتباه و با این فکر که شما مجرد هستید؛ قصد برقراری ارتباط با شما را داشته باشند.

•اگر سوار ماشینی شدید که راننده آن خانم است؛ در صندلی جلو ننشسته و در صندلی پشت بنشینید.

•در صورتی که به تنهایی به رستوران می‌روید؛ حتماً به قسمت خانوادگی مراجعه کرده و در آن قسمت به صرف غذای خود بپردازید.

•در صورت نیازداشتن به کمک حتماً از خانم‌ها کمک بگیرید.

•در شهر دبی در بعضی از وسایل نقلیه عمومی قسمت خانم و آقا جدا است؛ به همین دلیل، هنگام استفاده از این وسایل، در قسمت خانم‌ها حضور یابید.

•دبی یک کشور امن است و با توجه به این موضوع، خانم‌ها می‌توانند در ساعت مختلف شبانه‌روز از خانه یا هتل خارج شده و به پیاده‌روی بروند.

رزرو هتل حیات ریجنسی دبی در فلای تودی

هتل حیات ریجنسی در دبی یکی از هتل‌های معروف و لوکس در این شهر است. این هتل با موقعیت مرکزی و امکانات برجسته‌اش، به مسافران تجربه‌ای لاکچری و نگاهی به زندگی شهری دبی ارائه می‌دهد. اتاق‌های شیک و مجهز، رستوران‌های با منوی بین‌المللی، استخرهای زیبا، و خدمات ویژه برای مهمانان، از ویژگی‌های برجسته این هتل محسوب می‌شوند. همچنین، هتل حیات ریجنسی از دسترسی آسان به اماکن دیدنی و مراکز خرید معروف در دبی برخوردار است. به علاوه، خدمات برجسته و استانداردهای لوکس این هتل، تجربه اقامتی خاطره‌انگیز و لذت‌بخش را برای مهمانان فراهم می‌کند. برای رزرو هتل های دبی با وب‌سایت فلای تودی، مراحل زیر را دنبال کنید:

‌ورود به وب‌سایت رسمی فلای تودی و انتخاب بخش رزرواسیون یا هتل‌ها.

•وارد کردن مقاصد سفر و تاریخ‌های مورد نظر شما برای اقامت.

•انتخاب تعداد اتاق‌ها و نوع اتاق‌های مدنظر شما.

امشاهده لیست هتل‌های موجود در منطقهٔ فلای تودی با توجه به تاریخ‌های وارد شده.

‌انتخاب هتل مورد نظر و مشاهده اطلاعات بیشتر دربارهٔ هتل، اتاق‌ها، امکانات و قیمت‌ها.

•انتخاب اتاق مورد نظر و وارد کردن اطلاعات مسافران.

•انتخاب گزینهٔ پرداخت و واریز مبلغ مورد نیاز برای تکمیل رزرو.

•دریافت ایمیل یا پیام تایید رزرو همراه با اطلاعات مربوط به اقامت شما در هتل انتخابی.

با انجام این مراحل، رزرو هتل با وب‌سایت فلای تودی به راحتی و به سرعت انجام می‌شود و شما می‌توانید از اقامتی راحت و لذت‌بخش در منطقهٔ فلای تودی در دبی بهره‌مند شوید.

سخن آخر

پوشش مردم دبی چگونه است؟ باید بگوییم که پوشش در دبی اجباری نبوده و اما با این وجود رعایت یک سری قوانین در مورد پوشش برای خانم‌ها و آقایان ضرورت دارد. درواقع، اگر این قوانین را خانم‌ها و آقایان رعایت نکنند، ممکن است مجبور به تحمل مجازات و یا جریمه شوند. شهر دبی در زمینه رعایت حجاب زن و مرد نمی‌شناسد و باید همه افراد لباس‌هایی در حد عرف بپوشند.

درواقع، این لباس‌ها باید به گونه‌ای بوده که سرشانه‌ها را پوشانده و همچنین، افراد نباید شلوارهای بسیار کوتاه و یا شلوارک بپوشند. برای رفتن به مکان‌های دولتی و رسمی نیز باید حتماً لباس رسمی پوشیده شود. اگر می‌خواهید لباس شنا و یا لباس‌هایی آزادتر بپوشید می‌توانید به ساحل و یا کلاب‌ها بروید. امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات لازم درباره پوشش در شهر دبی را به دست آورید و مطابق با قوانین این شهر لباس بپوشید.