جمعه ۰۴ فروردینساعت ۱۴:۳۵Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

سؤالاتی که قبل از قرارداد با شرکت سئو باید از آنها بپرسید!

 

 

قرارداد با شرکت سئو ممکن است فرایندی دشوار باشد. امروزه شرکت‌های تازه‌کاری به میان آمده‌اند که به‌سختی با الگوریتم‌های گوگل آشنا هستند. به همین دلیل انتخاب یک شرکت سئو معتبر و مجرب، نیاز به اطلاعات دقیقی دارد. در ادامه سؤالاتی را ذکر کرده‌ایم که می‌توانند به شما در انتخاب یک شرکت یا متخصص سئو باتجربه کمک کنند.

 

سؤالاتی که از شرکت سئو باید بپرسیم

امروزه سئو و پیروی از قوانین آن می‌تواند تأثیر چشمگیری در افزایش بازده نهایی شما داشته باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که برای دستیابی به رنکینگ بالا گوگل حتماً از متخصصین سئو کمک بگیرید. اما استخدام یک سئوکار مجرب و صادق، امری دشوار خواهد بود. سئوکارهای تازه‌کار با استفاده از روش‌های زودبازده، می‌توانند ضررهای سنگینی را به شما وارد کنند. 

 

درحالی‌که متخصصین حرفه‌ای، مسیری را در پیش می‌گیرند که در آینده سوددهی بالایی داشته باشند. به همین دلیل توصیه می‌شود که قبل انعقاد قرارداد با شرکت سئو یا شخص متخصص، سؤالاتی را از آن‌ها بپرسید. این سؤالات می‌توانند به شما در تشخیص مسیر شرکت سئو و روش کار آن، کمک کنند.

 

درخواست نمونه کار از شرکت سئو و بررسی سوابق مشتریان قبلی

از ابتدایی‌ترین سؤالاتی که باید در هنگام قرارداد با شرکت سئو بپرسید، اطلاعاتی در مورد پروژه‌های قبلی آن‌ها خواهید بود. در واقع از شرکت‌ها و متخصصین داوطلب بخواهید تا برخی از نمونه کارهایشان را در اختیار شما قرار دهند. با دردست‌داشتن این پروژه‌ها می‌توانید سوابق شرکت را بررسی کنید. همچنین حتماً با ۲ الی ۳ نفر از مشتریان قبلی این شرکت‌ها به‌صورت مستقیم صحبت کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا صداقت شرکت سئو را بسنجید و از رضایت مشتریان آن مطمئن شوید.

 

 

از چه استراتژی‌هایی برای بهبود رنکینگ گوگل استفاده می‌کنید

دستیابی به رنکینگ اول گوگل فرایندی زمان‌بر و نسبتاً دشوار است. به همین دلیل نمی‌توان تنها با چند کلیک ساده به آن دست پیدا کرد. شرکت‌های سئو برای افزایش رتبه وب‌سایت شما در گوگل، باید از یک استراتژی انحصاری و یک برنامه‌ریزی هدفمند پیروی کنند. به همین دلیل قبل از قرارداد با بهترین شرکت سئو هم، حتماً از استراتژی‌های آن‌ها مطلع شوید. اطلاع در مورد ابزارهای مورداستفاده این شرکت‌ها نیز ضروری خواهد بود. یک شرکت سئو باتجربه، باید بتواند برنامه‌ای را برای دستیابی به بهترین نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه دهد.

 

آیا در قرارداد با شرکت سئو از رنکینگ تضمینی استفاده می‌شود یا خیر

تضمین‌کردن رتبه گوگل توسط شرکت سئو، می‌تواند راهکاری در جهت راستی‌آزمایی و صداقت آن‌ها باشد. باید بدانید که سئو تضمینی، ایده فریبکارانه‌ای است که دسترسی به آن امکان‌پذیر نخواهد بود. در واقع هیچ شرکت یا شخصی نمی‌تواند رتبه گوگل وب‌سایت شما را تضمین کند. دلیل این امر، این است که رنکینگ وب‌سایت شما توسط گوگل انجام می‌گیرد. یک شرکت سئو تنها می‌تواند با بهبود معیارهای گوگل، وب‌سایت شما را به رنکینگ‌های بالاتر هدایت کند.

 

شرکت سئو لینک‌سازی وب‌سایت شما را چگونه انجام می دهد

یکی از معیارهای بهبود سئو وب‌سایت را می‌توان فرایند لینک‌سازی دانست. در واقع برای لینک‌سازی باکیفیت باید با صاحبان وب‌سایت‌های مرتبط، ارتباط برقرار کنید. لینک‌سازی معمولاً از سه طریق انجام می‌شود. نخستین روش، ساختن لینک از طریق ارائه محتوا پرکاربرد خواهد بود. روش دوم به خرید لینک‌های مفید اختصاص دارد. برخی از سئوکاران نیز با قراردادن لینک‌های اسپم، سعی در افزایش ترافیک وب‌سایت شما خواهند داشت. شما باید قبل از امضا قرارداد با شرکت سئو، از روش لینک‌سازی آن اطلاع پیدا کنید.

 

میزان آشنایی با تغییرات الگوریتم گوگل

گوگل برای رتبه دهی به وب‌سایت‌ها، محتوا آن‌ها را با استفاده از الگوریتم‌های مخصوص خود می‌سنجد. این الگوریتم‌ها ممکن است در هرسال بیش از ۵۰۰ بار تغییر کنند. یک شرکت سئو حرفه‌ای باید با تمام تغییرات و الگوریتم‌های گوگل آشنا باشد و سئو وب‌سایت شما را با آن‌ها تطبیق دهد. در مرحله قرارداد با شرکت سئو، می‌توانید از آن‌ها در مورد چند الگوریتم گوگل سؤال بپرسید و سطح اطلاعات آن‌ها را بسنجید. همچنین از نظر سئوکاران در مورد نحوه افزایش ترافیک سایت، اطلاع پیدا کنید. حتماً از آن‌ها بپرسید که از چه شیوه‌ای برای جذب کاربر استفاده خواهند کرد.

 

نحوه گزارش‌دهی شرکت به چه صورت است

یکی از مهم‌ترین وظایف یک شرکت سئو، گزارش‌دهی مداوم به کارفرما است. به همین دلیل حتماً از نحوه گزارش‌دهی شرکت اطلاع حاصل کنید. شرکت‌ها همچنین موظف هستند که کوچک‌ترین تغییرات در وب‌سایت را با کارفرما در میان بگذارند. برای اطلاع بیشتر، حتماً یک نمونه از گزارش شرکت را بررسی کنید. در یک گزارش حرفه‌ای علاوه بر خلاصه فعالیت‌ها، باید رتبه و ترافیک سایت نیز ذکر شده باشد. نرخ تبدیل کاربر به مشتری نیز از دیگر اطلاعات یک گزارش حرفه‌ای سئو خواهد بود.

 

 

اطلاع از نحوه فسخ قرارداد با شرکت سئو و پرداخت هزینه‌ها

هر شرکت سئو یک تعرفه انحصاری دارد. ازاین‌جهت قبل از انعقاد قرارداد با شرکت سئو از تعرفه آن‌ها و روش پرداخت هزینه‌ها مطلع شوید. توصیه می‌شود که تعرفه شرکت موردنظر را با سایر شرکت‌ها نیز مقایسه کنید. از سوی دیگر حتماً در مورد نحوه فسخ قرارداد نیز سؤال بپرسید؛ زیرا ممکن است در طول قرارداد، از نتیجه سئو راضی نباشید یا توانایی پرداخت هزینه‌ها را نداشته باشید. معمولاً شرکت‌های سئو قراردادی چندماهه انعقاد می‌کنند و تعرفه سئو را به‌صورت ساعتی یا درصدی دریافت خواهند کرد.

 

نتیجه‌گیری

قرارداد با شرکت سئو، قراردادی است که می‌تواند در درازمدت نتایج مطلوبی را ارائه دهد. به همین دلیل برخی از شرکت‌های نامعتبر با این بهانه، همچنان در حال فعالیت هستند. شما می‌توانید با کمک سؤالات ذکر شده، شرکت‌های نامعتبر را از شرکت‌های مجرب تشخیص دهید. همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ در مورد بهترین روش‌های بهبود سئو، بهره‌مند شوید.

 

 

همکاری بهترین کار‌آفرین‌های ایرانی با آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ

آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ از سال ۱۳۹1 باهدف کمک به مشاغل و کسب‌وکار‌های سنتی و ایجاد زیربنایی محکم برای مشاغل اینترنتی و آنلاین به وجود آمد. نبض مارکتینگ در طی این 9 سال با بهترین کار‌آفرینان و صاحبان برند‌های مطرح ایرانی همکاری داشته که تمام نتایج به‌دست‌آمده حاصل زحمات افراد باتجربه و متخصص تیم بوده است. 

از جمله دستاوردهای نبض مارکتینگ در این حرفه، داشتن بیش از 300 پروژه سئو، بیش از 15 هزار کلیدواژه در صفحه اول گوگل و سابقه فعالیت در بیش از 50 حوزه کسب‌وکاری می‌باشد.

همین‌طور نبض مارکتینگ، سابقه و تجربه بسیاری در راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های مختلفی از Digital Marketing را دارد که امروزه هرکدام از آن‌ها به شرکت‌های موفقی در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه‎‌سازی و سئو سایت، طراحی و برنامه‌نویسی اپلیکیشن و نرم‌افزار تبدیل شده‌اند.

برای‌آنکه محصول یا خدمت شما در نتایج اول گوگل دیده شود، به یک مشاور حرفه‌ای سئو نیازمندید. مشاوران نبض مارکتینگ با ارائه خدمات سئو تخصصی، مشاوره و آنالیز سئو سایت، یک برنامه اساسی برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما ارائه خواهند داد. به این صورت، با انجام برنامه‌های او، سایت شما پس از بهینه‌سازی و بهبود، در رتبه‌های بالای گوگل قرار می‌گیرد. همین امر باعث می‌شود که جذب ورودی به سایت شما افزایش یابد و سبب کسب درآمد و سود بیشتر شما شود.

اگر شما هم علاقه‌مندید، فرصت را از دست ندهید! برای رسیدن به اهداف و رؤیاهایتان، برنامه‌ریزی کنید و با گفتگو با افراد متخصص و مشاوران نبض مارکتینگ، رؤیای خود را به حقیقت تبدیل کنید.

 

آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ | Nabzemarketing.com