جمعه ۰۴ فروردینساعت ۱۳:۲۹Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

بررسی نشانه‌های کم شدن گاز یخچال اسنوا

 

 

به جرئت می‌توان گفت یخچال‌ها یکی از مهم‌ترین لوازم‌های خانگی هستند که در تمامی منازل می‌توان آن را پیدا کرد. در رابطه با نحوه ی کارکرد یخچال‌ها باید گفت که در تمامی یخچال فریزرها، گازی به نام گاز مبرد وجود دارد که این گاز وظیفه ی خنک کردن دستگاه را بر عهده دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است در انواع یخچال و یخچال اسنوا ایجاد شود، تمام شدن گاز مبرد است. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی نشانه‌های تمام شدن گاز مبرد ساید بای ساید اسنوا و علل به وجود آمدن این مشکل بپردازیم.

نحوه ی عملکرد گاز یخچال چگونه است؟

همان‌طور که در ابتدای مطلب گفتیم؛ اساس سرد سازی یخچال‌ها، گردش گاز مبرد است. از مهم‌ترین اجزای یخچال اسنوا که به گردش گاز مبرد کمک می‌کند می‌توان به: شیر فشارشکن، کمپرسور و کندانسور اشاره کرد.

کمپرسور در یخچال اسنوا وظیفه دارد تا میزان فشار لازم  را برای به گردش گاز یخچال فراهم کند و کندانسور وظیفه ی کاهش دمای گاز را برعهده دارد. فشار شکن نیز یکی دیگر از قطعاتی است که وظیفه ی کاهش فشار گاز یخچال را برای وارد شدن به محفظه دستگاه برعهده دارد.

چگونه بفهمیم گاز یخچال اسنوا تمام شده است؟

در رابطه با گاز یخچال باید به این موضوع اشاره کرد که گاز یخچال به هیچ وجه تمام نمی‌شود مگر اینکه مشکل جدی در یخچال و فریزر وجود داشته باشد. این یعنی در صورتی که وضعیت یخچال فریزر شما نرمال باشد و علت خاصی برای تمام شدن گاز آن وجود نداشته باشد، به هیچ وجه گاز مبرد یخچال شما تمام نمی‌شود. در ادامه به معرفی نشانه‌های کاهش و یا تمام شدن گاز یخچال خواهیم پرداخت:

 

 

1.کارکردن مداوم موتور یخچال اسنوا 

اگر در طول روز متوجه این موضوع شدید که موتور یخچال اسنوای شما به صورت ممتد کار می‌کند، باید به این موضوع پی ببرید که گاز خنک کننده دستگاه شما در حال کاهش است. همان‌طور که بارها گفته شد گاز فریون یا مبرد، در سرما سازی و کارکرد یخچال نقش مهمی را ایفا می‌کند. زمانی ‌که گاز یخچال کاهش پیدا می‌کند، موتور دستگاه عملکرد خود را از دست می‌دهد و این موضوع موجب گرم شدن دمای داخل یخچال می‌شود. 

 

2.بوی نامطبوع در داخل یخچال فریزر

یکی دیگر از نشانه‌های کاهش گاز یخچال، وجود بوی نامطبوع در فضای داخلی یخچال اسنوا است. همان‌طور که می‌دانید اکثر گازها دارای بوی نامطبوعی هستند، گاز مبرد نیز یکی از انواع گازهایی است که دارای بوی نامطبوعی است. زمانی ‌که گاز مبرد یخچال شما دچار نشتی شود و تخلیه شود، بوی بسیار نامطبوعی از دستگاه شما آزاد می‌شود. برای رفع این مشکل شما ابتدا باید یخچالتان را از برق کشیده و با نمایندگی اسنوا تماس بگیرید.

 

3.ایجاد گرما در محفظه داخلی یخچال اسنوا

در صورتی که چند وقتی است که حس می‌کنید یخچال و فریزر شما سرمای گذشته را ندارد، باید به این پی ببرید که گاز یخچال شما در‌ حال تخلیه شدن است. حتی گاهی اوقات می‌توان با وجود مواد غذایی فاسد به این موضوع پی برد. در صورت هرگونه افزایش دمای یخچال بهتر است هرچه سریع‌تر برای رفع نشتی گاز یخچال و تعمیر یخچال اقدام کنید. 

 

4.افزایش مصرف برق 

همان‌طور که در بالاتر اشاره کردیم، هنگامی که  گاز مبرد ساید بای ساید اسنوا کاهش پیدا کند، یخچال برای ایجاد هوای مناسب و مطلوب و جلوگیری از فساد مواد غذایی باید بیشتر از حد نرمال کار‌ کند. این موضوع در نهایت باعث افزایش مصرف انرژی و مصرف برق دستگاه می‌شود. در صورتی‌ که با توجه به میزان هزینه قبض برق متوجه شدید که هزینه‌های برق شما به نسبت ماه‌های گذشته افزایش پیدا کرده است، این موضوع به این معناست که گاز یخچال شما کاهش پیدا کرده و دستگاه برای خنک سازی محیط داخلی از انرژی بیش‌تری استفاده کرده‌ است.

 

5.سرد شدن کندانسور دستگاه

یکی دیگر از نشانه‌های کاهش گاز مبرد در دستگاه، سرد بودن کندانسور یخچال است. در زمان‌هایی که یخچال شما در وضعیت نرمال باشد، کندانسور دستگاه باید دمای نرمال و نسبتاً گرمی باشد؛ بنابراین درصورتی‌که احساس کردید سطح کندانسور از حالت عادی سردتر شده است، این موضوع به این معناست که گاز یخچال شما در حال تمام شدن است.  

 

 

 

علت کاهش گاز مبرد یخچال اسنوا چیست؟

پس از بررسی نشانه‌های کاهش و یا خالی شدن گاز مبرد درون یخچال اسنوا، نوبت آن می‌رسد تا به بررسی علل این موضوع بپردازیم. در ادامه به معرفی علل اصلی تخلیه گاز یخچال اسنوا می‌پردازیم:

 

•پوسیدگی و ضربه خوردن لوله‌های یخچال اسنوا

در صورتی که لوله‌های گاز یخچال اسنوا بر اثر فرسودگی دچار ترک شوند و یا ضربه‌ای به آن وارد شود، یخچال شما با نشت گاز مواجه می‌شود. همچنین گاهی اوقات ممکن است که وجود رطوبت بسیار بالا در لوله‌های یخچال اسنوا، موجب پوسیدگی لوله‌ها و در نهایت نشت گاز شود. برای جلوگیری از این مشکل به شما پیشنهاد می‌کنیم هرچند وقت یک بار لوله‌های گاز را بررسی کنید.

 

•جدا شدن لوله‌های اپراتور

یکی دیگر از دلایل اصلی کاهش میزان گاز یخچال، جدا شدن لوله‌های اپراتور از جایگاه آن‌ها است‌. این مشکل معمولاً به علت جابه‌جایی و یا حمل نامناسب دستگاه اتفاق می‌افتد. زمانی که لوله‌های اپراتور از جایگاه خود خارج شوند، گاز یخچال به راحتی خارج می‌شود؛ بنابراین با توجه به این موضوع همیشه در هنگام حمل یخچال فریزر توجه کافی را به بدنه ی یخچال داشته باشید.

 

6.نازک بودن لوله مویی

لوله مویی از قطعات مهم در یخچال‌های اسنوا است. در صورتی که لوله مویی قطر کمی داشته باشد، به سرعت فرسوده می‌شود و گاز دستگاه از آن خارج می‌شود. 

 

جمع بندی

با توجه به این مطلب متوجه شدیم کاهش میزان گاز یخچال فریزر اسنوا یکی از مشکلات جدی و مهم است که می‌تواند بر روی کارکرد یخچال تأثیر مستقیم بگذارد. با خواندن این مطلب دانستیم برای تشخیص این مشکل نشانه‌هایی وجود دارد که از مهم‌ترین آن می‌توان به گرم شدن محفظه داخلی یخچال، کار کردن موتور دستگاه به صورت مداوم، افزایش مصرف برق و… اشاره کرد. در صورت بروز هرگونه اختلال در یخچال اسنوا شما می‌توانید از گارانتی دستگاه استفاده نمایید. انتخاب سنتر یکی از مراکز معتبر برای خرید ساید بای ساید اسنوا و انواع محصولات اسنوا است که کلیه ی لوازم خانگی این برند را با گارانتی معتبر ارائه می‌کند.