جمعه ۰۴ فروردینساعت ۱۴:۴۰Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

کرم ترمیم کننده پایان دغدغه ها و افزایش اعتماد به نفس

 اگر درگیر جراحتی هستید و دغدغه باقی ماندن آثار آن شما را دچار نگرانی کرده است به فروشگاه اینترنتی آیمادورا که ارائه کننده بهترین ترمیم کننده هاست سری بزنید و با یک انتخاب صحیح به دغدغه خود پایان دهید.

 

ترمیم کننده

 

تولید و عرضه کرم ترمیم کننده یک موهبت محسوب می شود. تصور کنید شخصی دچار جراحت شده است علاوه بر درد ناشی از جراحت دغدغه باقی ماندن آثار آن جراحت را هم تحمل می کند. اما با به روز شدن علم تولید کرم ها و داروها و به کار گرفتن فرمولاسیون جدید این دغدغه کم رنگ و کم رنگ تر شده است.

اسکارها در مرحله اول موجب کاهش اعتماد به نفس می شوند و در برخی موارد با خارش و قرمزی همراه هستند و برای فرد آزار دهنده می شوند. اگر اسکارها در محل حرکت عضلات تشکیل شوند ممکن است حرکت آن عضله را تحت تاثیر خود قرار دهند، بنابراین باید برای درمان آن راه حلی یافت.

کرم ترمیم کننده با اثر گذاری بر محل زخم، جراحی، اسکار و... می تواند پوست را درست به حالت اول بازگرداند. از آن جا که بسیاری از افراد از نحوه اثر گذاری و کارکرد کرم های ترمیم کننده اطلاعی ندارند تصمیم گرفتیم در این مطلب در خصوص کرم ترمیم کننده صحبت کنیم.

ما با بررسی محصولات ترمیم کننده موجود در وب سایت آیمادورا اطلاعات خود را در این خصوص تکمیل کردیم و همکنون در اختیار شما میگذاریم.

 

انواع ترمیم کننده های پوست

طبق بررسی انجام شده مشخص شد که اغلب افرادی که نیاز به ترمیم کننده دارند هیچ اطلاعاتی در خصوص ترمیم کننده ها ندارند. بنابراین لازم است بدانیم که ترمیم کننده ها چه انوعی دارند و هر یک برای درمان چه نوع زخم و جراحتی کاربرد دارد.

طبق اطلاعاتی که در وب سایت آیمادورا موجود است ما می دانیم که ترمیم کننده ها به دسته های ژل ترمیم کننده، کرم ترمیم کننده و نوار سیلیکونی تقسیم می شوند.

باید دقت داشته باشید که هر فرد زمانی مجاز به استفاده از ترمیم کننده هاست که زخم ها التیام پیدا کرده باشند و وارد مرحله تولید اسکار شده باشند.

کارایی ژل ترمیم کننده و کرم ترمیم کننده تقریبا مشابه هم است. تنها تفاوت در بافت این محصولات است. بافت کرم برای پوست های شک مناسب تر است و بافت ژلی برا پوست های دهیدراته و چرب کاربرد بیشتری دارد.

اما اینجا ترمیم کننده دیگری را هم در لیست داریم به نام نوار سیلیکونی! این نوار سیلیکونی با محدود کردن گردش خون در ناحیه اسکار از رشد آن جلوگیری می کند و همچننین با مرطوب نگه داشتن ناحیه به سلول ها کمک می کند عمل بازسازی و ترمیم را به سرت انجام دهند و خیلی زود پوست به حالت عادی بازگردد.

 

ژل رژواسیل

 

تفاوت کرم ترمیم کنده با پماد درمان زخم

همانطور که گفتیم زمانی مصرف ترمیم کننده ها آغاز می شود که زخم بهبود یافته باشد و اسکار در حال شکل گیری باشد. آنچه که بر روی پوست پس از درمان شدن زخم باقی می ماند اثرات ناشی از رشد بد شکل اسکار است. پس هدف کرم های ترمیم کننده در این بخش ماجرا معنا پیدا می کند.

اما پماد درمان زخم یک داروست. دارویی که به بهبود زخم در زمانی که سطح آن باز است و احتمالا تا حدی خونریزی هم دارد، کمک می کند. از این پماد در واقع به عنوان مرهم زخم استفاده می شود تا هم موجب کاهش سوزش و درد شود و هم زخم را سریعتر جمع کند.

کرم های ترمیم کننده برای از بین بردن محل آکنه و هم چنین درمان لک هم کاربرد دارند اما پماد درمان زخم دیگر چنین خاصیتی ندارد.

 

کاربرد های جذاب تر کرم ترمیم کننده

تا اینجا در رابطه با از بین بردن آثار زخم توسط ترمیم کننده ها صحبت کردیم. امااین محصولات کاربردهای دیگری هم دارند. مثلا زمانی که فردی پیلینگ انجام می دهد و یا با درمان هایی مثل میکرونیدلینگ سعی در درمان و جوانسازی پوست خود دارد کاربرد دیگر ترمیم کننده ها را شاهد هستیم. اگر پس از انجام لیزر و میکرونیدلینگ و سایر اقدامات زیبایی از یک ترمیم کننده استفاده نشود آسیب کنترل شده ای که جهت جوانسازی به پوست رسیده است ماندگار خواهد شد و تبدیل به لک و خشکی نیز خواهد شد. همچنین پس از سوختن خفیف پوست با آفتاب باید برای از بین بردن اثر سوزش و تیرگی از یک محصول ترمیم کنننده استفاده کرد.

 

نقش سیلیکون در ترمیم پوست

سیلیکون‌ها، نوعی پلیمر هستند. حالت فیزیکی و شکل سیلیکون با درجه پلیمریزاسیون مشخص می شود که می‌تواند یک روغن نازک باشد یا یک جسم پلاستیکی که سخت تر است. از سیلیکون های روغنی و یا کرمی در کرم ترمیم کننده استفاده می شود و از سیلیکون های سخت تر به عنوان نوار ترمیم کننده استفاده می شود. از نظر اثر بخشی تفاوتی ندارند و تنها نوع کاربرد آن هاست که تفاوت دارد. مثلا نوارهای سیلیکونی برای نواحی کاربرد دارد که زیر لباس قرار می گیرند. در این نواحی که نمی توان از کرم استفاده کرد بهترین انتخاب نوار سیلیکونی است.

سیلیکون بسیار نرم است و از هر مرهم دیگری ایمن تر است. نوار سیلیکونی را می‌توان بدون آسیب رساندن به زخم و یا پوست اطراف آن برداشت. در خصوص سیلیکون ها هیچ گونه اثرات نامطلوب و مضر گزارش نشده است.

 

کرم اسکار استاتیک

 

ترمیم کننده ها برای چه نوع زخم هایی کاربرد دارند؟

ما خواسته یا ناخواسته دچار جراحت هایی می شویم. جراحت های خود خواسته مواردی مثل اثر باقی مانده از جراحی های زیبایی هستند. شما تصور کنید فردی عمل ابدومینوپلاستی و یا جراحی زیبایی بینی یا سینه انجام داده است. هدف از انجام این عمل ها رسیدن به فرمی زیباتر هست. حالا تصور کنید اسکار و گوشت اضافه بر پوست ظاهر شود. تمام زحمات و هزینه های زیبایی هدر می رود. برای حصول بهترین نتیجه از این عمل ها باید از یک کرم ترمیم کننده استفاده کرد. زخم های ناخواسته هم آن هایی هستند که در اثر سانحه یا تصادف رخ می دهند و مشاهده آثار زخم آن می تواند موجب تالمات روحی شود. پس یک کرم ترمیم کننده نه تنها وضعیت پوست را بهبود می دهد بلکه موجب بهبود روحیه هم می گردد.

کلام آخر

شاید بارها اصطلاح عامیانه خوش گوشتی و بد گوشتی را شنید باشید. در قدیم الایام از این اصطلاح برای تفاوت قدرت ترمیمی پوست افراد استفاده می شد. این نظریه درست هم هست قدرت ترمیم پوست افراد با هم تفاوت دارد و همین موضوع باعث بروز اسکارهای بزرگ و کوچک می شود. در افراد دیابتی زخم دیر درمان می شود و اسکار به وجود آمده برآمدگی زیادی دارد.

اما با وجود محصولاتی مثل کرم ترمیم کننده هیچ جای نگرانی نیست. طبق بررسی هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که فرمولاسیون کرم های ترمیم کننده بسیار به روز هستند و اثرگذاری آن ها در صورت استفاده صحیح بسیار بالاست. اگر درگیر جراحتی هستید و دغدغه باقی ماندن آثار آن شما را دچار نگرانی کرده است به فروشگاه اینترنتی آیمادورا که ارائه کننده بهترین ترمیم کننده هاست سری بزنید و با یک انتخاب صحیح به دغدغه خود پایان دهید.