شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۴:۳۴Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

چگونه از امنیت در تاکسی اینترنتی بین شهری مطمئن شویم؟

 تاکسی اینترنتی بین شهری

 

سفرهای بین‌ شهری هم با تاکسی‌های اینترنتی مقدور شده است. تاکسی اینترنتی بین شهری گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که نمی‌خواهند از وسایلی مانند اتوبوس استفاده کنند. بعضی‌ از مسافران هم یا خودروی شخصی ندارند یا امکان رانندگی برایشان وجود ندارد. چنین سفری می‌تواند رفاه زیادی برای مسافر به‌همراه داشته باشد اما پرسشی مهم هم در این میان مطرح می‌شود: آیا سفر با تاکسی‌های اینترنتی امن است؟ 

امنیت سفر با تاکسی اینترنتی چگونه است؟ 

موضوع امنیت در سفرکردن اهمیت زیادی دارد. آیا می‌توانید برای سفرهای بین‌شهری به تاکسی‌های اینترنتی اعتماد کنید؟ پاسخ مثبت است. چرا؟ به دلایل زیر: 

•مشخص‌بودن هویت راننده و خودروی او؛ 

•مطلوب‌بودن وضعیت خودرو؛ 

•امتیازات خوب راننده؛ 

•تیم پشتیبانی سفر؛ 

•بررسی بازخورد مسافران؛ 

•امکانات متنوع برای تأمین امنیت مسافران؛ 

•امکان به‌اشتراک‌گذاری مسیر تاکسی؛ 

•پنهان‌کردن شماره تماس مسافر. 

۱. مشخص‌بودن هویت راننده و خودروی او 

وقتی درخواست سفرتان با خودرویی اینترنتی برای سفر بین شهری را ثبت می‌کنید، پیش از رسیدن تاکسی می‌توانید مشخصات راننده و خودروی او را مشاهده کنید. اطلاعات هویتی رانندگان و وسیله نقلیه‌شان در شرکت‌های تاکسی آنلاین ثبت شده است. با وجود چنین چیزی، پیش از آنکه راننده برسد به‌خوبی می‌دانید که او کیست و چه خودرویی با چه شماره پلاکی دارد. در این صورت، زمانی که راننده می‌رسد، با تطبیق‌دادن اطلاعاتی که داشتید و چیزی که می‌بینید، خیالتان بابت امن‌بودن سرویس تا حد زیادی راحت می‌شود. در واقع، با این شرایط می‌دانید که راننده‌ای به سراغتان آمده که بی‌هیچ مشکل و بهانه‌ای اطلاعاتش را در اختیار شرکت تاکسی‌رانی و شما قرار داده است. 

اگر هم از خدمات سفر بین شهری برای کس دیگری استفاده می‌کنید، با دیدن مشخصات راننده و خودروی او از قبل و تطبیق‌دادن اطلاعات در هنگام سوارشدن، خیالتان بابت فرستادن فرزند، افراد سالخورده یا عزیزان دیگرتان به سفری امن راحت می‌شود. 

۲. مطلوب‌بودن وضعیت خودرو 

در شرکت‌های تاکسی آنلاین از خودروهایی برای سفرهای بین شهری استفاده می‌شود که از نظر فنی وضعیت مطلوبی دارند. این خودروها بررسی می‌شوند و بعد اجازه حرکت در جاده برای سفرهای بین شهری را پیدا می‌کنند. 

چنین رویکردی در ارائه خدمات تاکسی آنلاین خیال مسافران را بابت امنیت سفرشان در طول مسیر تا حد زیادی راحت می‌کند. شرکت‌هایی که اینترنتی کار می‌کنند و خدمات تاکسی بین‌ شهری ارائه می‌دهند، تمایلی به بدنام‌شدن در فضای مجازی و بین مسافران را ندارند. برای همین، با ارائه خدماتی خوب با خودروهایی ایمن کیفیت کارشان را بالا می‌برند و حفظ می‌کنند. 

۳. بررسی و پیگیری امتیازات و نظرات کاربران

رانندگانی برای سفرهای بین شهری در شرکت‌های تاکسی اینترنتی انتخاب می‌شوند که امتیازات خوبی دارند. منظور چیست؟ در شرکت‌های تاکسی آنلاین معمولا در پایان هر سفر از سوی مسافران به رانندگان امتیازاتی داده می‌شود. این امتیازات طیف وسیعی از عملکرد راننده را ارزیابی می‌کند. برای نمونه، کیفیت رانندگی، تمیزی و راحتی خودرو، رفتار راننده و... در تعیین امتیازات هر راننده اثرگذار است. رانندگانی که برای سفرهای بین شهری انتخاب می‌شوند، سابقه خوبی دارند و توانسته‌اند از مسافران قبلی‌شان امتیازات بالایی دریافت کنند. 

شرکت‌های تاکسی اینترنتی بین شهری با بررسی بازخوردهای مسافران به عملکرد راننده‌ها دست به ارزیابی وضعیت نیروهای کاری خود می‌زنند. با وجود جریان‌داشتن چنین سیستمی در یک مجموعه کاری، جای نگرانی بابت عملکرد نامطلوب برخی از رانندگان باقی نمی‌ماند. 

بنا به گزارش‌هایی که مشتریان درباره سفرشان به مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات تحویل می‌دهند، روند ادامه همکاری با یک راننده یا قطع آن مشخص می‌شود. هیچ راننده‌ای مایل نیست که زیر ذره‌بین شرکت قرار بگیرد و با وجود گزارش‌های مختلف درباره نقاط منفی کارش مجبور به قطع همکاری شود. 

از همین روی است که هم رانندگان در مدیریت سفری مطلوب برای مسافر از شهری به شهر دیگر تلاش می‌کنند و هم شرکت‌های آنلاین همه‌چیز را به‌خوبی رصد و ارزیابی می‌کنند. 

۴. تیم پشتیبانی قوی

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تاکسی آنلاین دارای تیم‌های پشتیبانی هستند. این تیم‌ها گاهی به‌طور ۲۴ساعته فعالیت می‌کنند و در کنار مسافران قرار دارند. در نتیجه، با وجود آنها جایی برای نگرانی بابت مسائل مختلف نمی‌ماند. 

دسترسی به تیم پشتیبانی به‌راحتی میسر است و اگر مسافر مشکل، پرسش یا دغدغه‌ای در طول سفر داشته باشد، امکان مطرح‌کردن آن با تیم پشتیبانی وجود دارد. 

۵. امکان تماس اضطراری

شرکت‌های تاکسی آنلاین سعی می‌کنند که امکانات متنوعی برای حفظ امنیت مسافران خود در نظر بگیرند. وجود راهکارهایی مانند تماس با مجموعه ارائه‌دهنده خدمات برای گزارش موارد مشکوک از جمله اقداماتی است که امنیت سفر را برای مسافران بیشتر می‌کند. 

معمولا، شرکت‌های خدمات تاکسی آنلاین شماره‌هایی برای تماس اضطراری مسافر با مرکز پشتیبانی در شرکت در نظر می‌گیرند. اگر مسافری احساس خطر کند با تماس با این شماره‌‌ها می‌تواند درخواست کمک داشته باشد. 

۶. امکان به‌اشتراک‌گذاری مسیر تاکسی 

زمانی که با تاکسی‌های اینترنتی راهی سفر می‌شوید، مسیرتان روی اپلیکیشن قابل‌ردیابی است. با به‌اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی زنده (لایو اکشن) با دوستان یا خانواده می‌توانید مسیر حرکت‌تان را در اختیار آنها قرار بدهید. در این صورت، آنها در هر لحظه با مرور مسیر حرکت‌تان روی نقشه موجود در اپلیکیشن متوجه می‌شوند که در کجا هستید. چنین چیزی امنیت سفر را تا حد زیادی بالا می‌برد. 

۷. پنهان‌کردن شماره تماس مسافر 

برای انجام هماهنگی‌های لازم میان مسافر و راننده در شروع سفر بین‌شهری، گاهی نیاز به تما‌س‌گرفتن وجود دارد. بسیاری از مسافران دوست ندارند که شماره‌شان از سوی راننده دیده شود. شرکت‌های تاکسی آنلاین برای رفع چنین مشکلی، شماره مسافر و کاربر اپلیکیشن را پنهان می‌کنند و آن برای راننده نمایش نمی‌دهند. در این صورت، امنیت اطلاعات مسافر حفظ می‌شود و شماره‌اش را راننده نمی‌بیند. 

در آخر 

استفاده از تاکسی اینترنتی بین شهری فکر بسیار خوبی است. کسانی که خودروی شخصی ندارند و مایل به استفاده از اتوبوس و وسایل نقلیه دیگر نیستند یا فرصت کافی برای رزرو بلیط ندارند، به‌راحتی می‌توانند از تاکسی اینترنتی برای سفرشان استفاده کنند. این خودروها امنیت خوبی دارند. مشخص‌بودن اطلاعات هر راننده و خودروی او و امکان پیگیری لحظه‌ای سفر از جمله ویژگی‌های شاخصی است که برای تأمین امنیت سفرهای بین‌شهری در نظر گرفته شده است.