شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۰:۳۶Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

شرکت آروا؛ پیشرو در اشتغال زایی و کارآفرینی در خاک ایران

 

امین مصلایی

 

روز پنج شنبه 14 اردیبهشت بزرگترین کارخانه ساخت ابزار در ایران توسط تیم بزرگ 683 نفری آروا افتتاح شد.

شرکت آروا به عنوان بزرگترین تولید کننده اینورتر های جوشکاری و ابزار برقی در ایران و با هدف اشتغالزایی و کارآفرینی در خاک ایران و بهره مندی از نیروهای متخصص و جوانان کشور و استفاده از تمام ظرفیت های تولیدی کارخانه ای وسیع با متراژی بیش از 20000 هزار متر مربع را در شهرک صنعتی شمس آباد احداث نمود و در روز 14 اردیبهشت ماه و به مناسبت روز کارگر، کارخانه بزرگ آروا توسط کارگران افتتاح شد.

آیین افتتاح کارخانه آروا در دو بخش برگزار شد که در بخش اول، سمینار آشنایی با ارزش ها، ماموریت و چشم اندازی های بود و در برنامه سمینار، ابتدا مدیر عامل آروا آقای محمد امین مصلایی درباره هدف از احداث کارخانه و کارآفرینی و اشتغالزایی در خاک ایران صحبت کردند و به این موضوع مهم اشاره نمودند که؛ هدف از ساخت کارخانه و تولید ملی در راستای جایگزینی واردات صنعت ابزار به جای واردات ابزار است و با این کار می توانیم در خاک کشور اشتغالزایی کنیم چرا که اگر چرخ تولید به حرکت درآید کارآفرینی و اشتغالزایی در شکل و اندازه ای وسیع به وجود خواهد آمد و ما در آروا با این نگاه تولیدات خود را گسترش خواهیم داد.

مدیرعامل آروا در ادامه گفتند: سعی کردیم با واردات این صنعت به کشور، به گردش چرخ کارآفرینی در ایران کمک کنیم. آروا تلاش می کند در جایگاه پدر صنعت ابزار شناخته شود. راحت‌ترین کار واردات ابزار بود اما سعی کردیم با واردات خود این صنعت به کشور، به گردش چرخ کارآفرینی در ایران کمک کنیم.

 

همایش شکوه آروا

 

یکی از اهداف بلند پروازانه مدیر عامل شرکت آروا ایجاد فرصت های شغلی در ایران است که از ابتدای روزهای فعالیت در صنعت ابزار به این موضوع مهم فکر می کردند و با تلاش و کار مستمر این رویای مهم و بزرگ را تحقق بخشیدند. شرکت آروا امروز به صورت مستقیم بیش از 680 فرصت شغلی به وجود آورده و تا پایان سال 1402 به 1000 نفر خواهد رسید. برای تحقق این هدف مهم کارخانه های دیگری در دست احداث است و در آینده مدیرعامل آروا به یکی از بزرگترین کارآفرینان تبدیل خواهد شد. 

با توجه به اهمیت بالای اشتغالزایی و کارآفرینی در خاک ایران که یکی از مهم ترین چالش ها در توسعه اقتصادی به شما می رود و از اهمیت بسیاری در میان کارآفرینان برخوردار است. با توجه به این موضوع و تحقق اشتغالزایی می توان بخش زیادی از جوانان و نخبگان را وارد کار کرد و از دانش آنها برخوردار شد.

هدف اصلی در آروا تحقق این موضوع بود و ما توانستیم کارآفرینی را به وجود آرویم و از تمام ظرفیت های موجود در این زمینه استفاده کنیم. چراکه تولید در داخل کشور موجب می شود تا از خام فروشی و خروج ارز از کشور جلوگیری شود و علاوه بر آن فرصت های شغلی بسیاری نیز به وجود آید. 

آقای امین مصلایی در ادامه افزودند: در شرکت آروا سعی بر این است که با تحقیق و توسعه به سبد محصولات خود اضافه کنیم و تنوع محصولات تولیدی خود را افزایش دهیم که این امر موجب اشتغالزایی بیشتری خواهد شد.

در ادامه مراسم، کارکنان و کارگران در کارخانه حضور یافتند و طی مراسمی کارخانه آروا به صورت رسمی توسط کارگران افتتاح شد. پس از افتتاح رسمی تیم بزرگ آروا از نزدیک با فرآیند های ساخت و تولید ابزار آلات آشنا شدند.

 بازدید از تمام بخش های کارخانه برای کارکنان آروا بسیار جذاب و هیجان انگیز بود و طی مصاحبه هایی که از پرسنل انجام شد؛ همگی یک حس پر از غرور داشتند و از اینکه عضوی از تیم بزرگ آروا هستند بسیار خوشحال بودند و اظهار امیدواری کردند تا بتوانند نقشی در موفقیت های بیشتر شرکت آروا در ادامه راه داشته باشند.