یکشنبه ۱۲ آذرساعت ۱۳:۱۹Dec 2023 3
جستجوی پیشرفته

مدت زمان شارژ اسپیکر بلوتوثی چقدر است؟

 

 

اسپیکر‌های بلوتوثی به دو مدل شارژی و برقی تقسیم می‌شوند. اسپیکرهای برقی برای فعالیت باید دائما به پریز برق متصل باشند و از طرفی اسپیکرهای شارژی فقط تا زمانی که باتری آن‌ها پر شود، نیاز به برق دارند. اسپیکرهای شارژی مزیت‌های بسیاری دارند، برای مثال می‌توانید آن‌ها را همراه با خود به محیط‌های باز یا سفر ببرید یا به‌‌راحتی جابه‌جا کنید؛ زیرا محدودیت‌های اتصال سیمی را ندارند.

البته باید توجه داشته باشید که باتری اسپیکر حتما پر شود و انرژی کافی برای استفاده چندین ساعته را داشته باشد که باتوجه‌به مدل اسپيكر مدت زمان شارژ متفاوت است. اگر شما هم به‌دنبال پیدا کردن مدت زمان شارژ اسپیکر بلوتوثی هستید، این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله مدت زمان موردنیاز برای شارژ شدن انواع اسپیکرها و عوامل تاثیرگذار روی افزایش یا کاهش زمان شارژ را بررسی خواهیم کرد. 

 

مدت زمان شارژ اسپیکر بلوتوثی با‌توجه‌به مدل متفاوت است

اولین نکته تاثیرگذار روی مدت زمان شارژ اسپیکر بلوتوثی مدل و ابعاد دستگاه است. اسپیکرهای بزرگ‌تر که مجهز به صفحه نمایش یا چندین ساب ووفر هستند، نسبت به دستگاه‌های کوچک‌تر مدت زمان بیشتری برای شارژ نیاز دارند. در پاسخ به سوال «اسپیکر چند ساعت باید شارژ شود» باید گفت مدت زمان شارژ شدن اسپیکر به ابعاد و امکانات دستگاه بستگی دارد. در ادامه، بررسی می‌کنیم مدت زمان موردنیاز برای شارژ شدن هر کدام از اسپیکرها چه مقدار است. 

 

بررسی مدت زمان شارژ اسپیکر خانگی و پارتی باکس‌ها

باتری بزرگ‌تر مساوی است با مدت زمان شارژ بیشتر! اسپیکرهای خانگی یا پارتی باکس‌ها، معمولا از صفحه نمایش و 2 الی 4 ساب ووفر برخوردارند. باتری این اسپیکرها نسبت به مدل‌های معمولی بزرگ‌تر است تا توان کافی برای فعالیت دستگاه را فراهم کند. از طرفی هرچه باتری اسپیکر بزرگ‌تر باشد، مدت زمان بیشتری برای شارژ نیاز دارد. معمولا اسپیکرهای پارتی باکس بین 2 تا 4 ساعت زمان برای شارژ شدن نیاز دارند تا باتری آن‌ها کاملا پر شود. 

اگر دستگاه برای شارژ شدن مدت زمان کمتر یا بیشتری نیاز داشته باشد، داخل دفترچه راهنما ذکر خواهد شد. برای اطمینان خاطر می‌توانید اطلاعات آن را مطالعه کنید و مدت زمان کافی برای شارژ کردن دستگاهتان را دریابید. در انواع اسپیکرهای شارژی‌، محصولات برند هارمن کاردن بهترین بازدهی باتری را دارند. اگر ظرفیت باتری برای شما مهم است، پیشنهاد می‌کنیم نسبت به خرید اسپیکر هارمن کاردن از فروشگاه تهران اسپیکر اقدام کنید تا یک دستگاه اصل و با بهترین کیفیت باتری و ساخت دریافت کنید. 

 

 

اسپیکر چند ساعت باید شارژ شود؟ اسپیکرهای پرتابل بین 1 تا 3 ساعت 

اسپیکرهای پرتابل و جیبی، نسبت به اسپیکرهای بزرگ‌ مدت زمان شارژ کمتری دارند. این اسپیکرها کوچک هستند و از ویژگی خاصی مانند صفحه نمایش یا صدای چند وجهی برخوردار نیستند. از طرفی باتری آن‌ها کوچک‌تر است و طی مدت زمان کمتری شارژ‌ می‌شود. در پاسخ به سوال «اسپیکر چند ساعت باید شارژ شود» باید گفت این اسپیکرها بین 1 تا 3 ساعت شارژ می‌شوند.

اسپیکرهای بلوتوثی پرتابل ابعاد و باتری کوچک‌تری دارند؛ در نتیجه در زمان کوتاه‌تری شارژ می‌شوند و مدت کمتری شارژ نگه می‌دارند. البته برخی از مدل‌ها مانند جی بی ال بوم باکس 3، توان نگهداری باتری تا 24 ساعت را دارند و بهترین گزینه برای سفر یا کمپ هستند. 

 

 

مدت زمان شارژ اسپیکر با توان شارژر ارتباط مستقیم دارد

یکی از عواملی که روی مدت زمان شارژ اسپیکر بلوتوثی تاثیر می‌گذارد، توان شارژر است. برای اسپیکرهای کوچک معمولا از شارژرهای معمولی استفاده می‌شود که ولتاژ بین 5 تا 10 ولت دارند؛ اما اسپیکرهای بزرگ از شارژرهای قوی‌تری برخوردار هستند تا باتری در مدت زمان کمتری شارژ شود.

اسپیکرهای پارتی باکس به یک آداپتور با توان 15 تا 30 ولت مجهز هستند تا انرژی موردنیاز برای شارژ شدن باتری در مدت زمان کوتاه‌تری تامین شود. این شارژرها باتوجه‌به مدل و ظرفیت دستگاه متفاوت هستند و نباید اسپیکر خود را با شارژر دیگری شارژ کنید؛ زیرا باعث آسیب به باتری خواهد شد. 

 

سایز باتری دستگاه؛ تاثیرگذار روی مدت زمان شارژ اسپیکر بلوتوثی

سایز اسپیکر و امکانات آن ارتباط مستقیم با میزان باتری دارد. هرچه اسپیکر بزرگ‌تر باشد، برای فعالیت نیاز به باتری بزرگ‌تری دارد. برای مثال پارتی باکس‌هایی که مجهز به پنل RGB، صفحه نمایش لمسی و ۴ ساب‌ووفر هستند، باتری بسیار بزرگی دارند که در مدت زمان 4 ساعت شارژ می‌شود. 

اما اسپیکرهایی که باتری کوچک‌تری دارند، در مدت زمان کمتری شارژ می‌شوند. این اسپیکرها معمولا ویژگی‌ خاصی به‌جز پخش صدا ارائه نمی‌دهند و همین امر باعث شده است تا مدت زمان بیشتری شارژ نگه دارند.

 

تهران اسپیکر؛ فروشنده انواع اسپیکرهای پارتی باکس و پرتابل اصل

عوامل تاثیر گذار روی مدت زمان شارژ اسپیکر بلوتوثی شامل مدل اسپیکر، نوع شارژر و سایز باتری می‌شود. هرچه سایز باتری بزرگ‌تر باشد و اسپیکر ویژگی‌های بیشتری ارائه دهد، باتری آن زودتر تمام می‌شود و مدت زمان شارژ‌ اسپیکر بیشتر می‌شود. در پاسخ به سوال «اسپیکر چند ساعت باید شارژ شود» باید گفت مدت زمان شارژ باتوجه‌به مدل متفاوت است و برای کلیه اسپیکرها یکسان نیست.

اگر ظرفیت باتری و بازدهی آن برای شما مهم است، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ محصولات هارمن کاردن بروید. این اسپیکرها تا 24 ساعت بازدهی دارند و بهترین گزینه‌ برای سفر یا استفاده روزمره هستند. شما می‌توانید همین حالا محصولات اصل هارمن کاردن را از فروشگاه تهران اسپیکر خریداری کنید. این فروشگاه به‌صورت تخصصی در زمینه فروش انواع اسپیکر فعالیت دارد و فقط محصولات اصل را به فروش می‌رساند. برای مشاهده اسپیکرهای متنوع این فروشگاه، پیشنهاد می‌کنیم همین حالا از آدرس tehranspeaker.com دیدن کنید.