جمعه ۱۱ اسفندساعت ۰۱:۴۲Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

فرصتی برای کسب تجربه‌هایی تازه و شگفت‌انگیز

اجاره ویلا 

جنگل الیمستان، به عنوان یکی از جاهای دیدنی شهر آمل، با زیبایی‌های بی‌نظیر خود به عنوان نگینی سبز در طبیعت این منطقه شناخته می‌شود. این جا به گونه‌ای منحصر به فرد، با طبیعت بکر و جذابیت جنگل‌ها و مراتع سرسبز، علاقه‌مندان به طبیعت و عکاسی را جذب خود می‌کند. همچنین ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، دمای معتدل در فصل گرما، چشمه‌سارهای فراوان، و تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری این جنگل را به یک مقصد استثنایی تبدیل کرده است و گردشگران با هدف کسب تجربه‌های تازه و شگفت‌انگیز با اجاره ویلا و یک اقامتگاه دلنشین شمالی به این منطقه سفر می‌کنند، تا فرصتی برای گردش در طبیعت بکر الیمستان و تماشای چشم‌اندازهای بی‌نظیر آن داشته باشند. 

در هنگام صعود به ارتفاعات الیمستان، مسافران با دیدنی‌هایی فراگیر و هیجان‌انگیز روبرو می‌شوند. از مراتع سرتاسر پر از گل‌های رنگارنگ تا بوته‌های مردابی در امتداد مسیر، هر قدم می‌تواند یک تجربه تازه و جالب را برای گردشگران رقم بزند و آن‌ها برای عکاسی و ثبت این لحظات بی‌بدیل با دوربین عکاسی‌شان سر ذوق بیاورد.

برای دسترسی به جنگل الیمستان، از راه آمل به فاصله کیلومتر 20 جاده هراز و از تهران به فاصله کیلومتر 140 جاده هراز، در سمت راست با یک مسیر فرعی به یک تابلو با نوشته "امامزاده لهاش" برخورد می‌کنید، که در همان ابتدا با مسیر دو راهی آن روبرو می‌شوید، که باید مسیر سمت چپ را انتخاب کنید. این جاده آسفالته اما باریک و پرپیچ و خم است، که طول آن به هفت کیلومتر می‌رسد. با طی این مسیر ابتدا به روستای لهاش می‌رسید، سپس در ادامه مسیر روستا، سه کیلومتر راه خاکی پیش روی شما قرار دارد، که راه دسترسی شما به ایستگاه اول مسیر جنگل‌پیمایی الیمستان-امامزاده قاسم است. بنابراین این مسیر سه کیلومتری را تا انتها طی کنید، تا وارد بهشت سبز آمل شوید. 

 

تجربه‌ای فراموش نشدنی در سفر به قلعه مارکوه رامسر

 

ویلا رامسر

 

سفر به قلعه مارکوه در استان مازندران و شهر رامسر، به ویژه با اجاره ویلا رامسر، تجربه‌ای است که هیچگاه فراموش نمی‌شود. قلعه مارکوه، یکی از جاهای دیدنی این استان، در مسیر جاده تلاسر واقع شده و با چشم‌اندازی سرسبز و زیبا در طبیعت کتالم، به عنوان بام رامسر، خاص‌ترین فرصت تماشایی را رقم می‌زند.

برای رسیدن به این جاذبه تاریخی می‌توانید از سه مسیر دسترسی که مبدا آن‌ها تنکابن است، استفاده کنید. ابتدا در مسیر رامسر حرکت کرده و به جاده میرزا کوچک خان جنگلی بروید. از آنجا، با جلو رفتن حدود سه کیلومتر به تابلوی مارکوه برخواهید خورد. سپس به سمت چپ بپیچید و وارد جاده تلار شوید. با طی دو کیلومتر، مسیر اختصاصی مارکوه پیش روی شما نمایان خواهد شد.

در صورت حرکت از روستای هریس، از جاده جنت رودبار به سمت کردمحله (سمت راست) بپیچید و پس از تقاطع نیاسته، در یک دوراهی تابلوی مارکوه را خواهید دید. از روستای نیاسته به دوراهی حاصله ادامه دهید که تابلوی مارکوه در آن نصب شده است.

با رسیدن به منطقه گردشگری مارکوه باید برای بازدید از قلعه ۳۱۱ پله را بالا بروید که ارتفاع آن‌ها چالشی نفس‌گیر است، اما پله‌ها عرض نسبتا خوبی دارند. با این حال، منظره زیبایی که از بالای پله‌ها به چشم می‌خورد، به شما برای بالا رفتن انرژی می‌دهد و خستگی را بی‌معنا می‌کند.

قلعه مارکوه در قرن سوم اسلامی ساخته شده و در قرون بعدی نیز به عنوان پایگاه نظامی مورد استفاده قرار گرفته است. با وجود تغییر و تحولات تاریخی، به نظر تاریخ‌شناسان، قلعه از دوره ساسانی به نسبت بازسازی شده و در قرون سوم اسلامی به کار گرفته شده است. بازدید از این بنای تاریخی عجیب، بدون شک هر گردشگری را مهمان لحظاتی خاص و فراموش‌نشدنی می‌کند.

قلعه مارکوه با مساحت حدود ۶۰۰ متر مربع، با چهار حصار جانبی و برج‌های پشتیبانی از یک معماری باشکوه برخوردار است. در حال حاضر، ورودی شمال شرقی این قلعه یکی از زیباترین قسمت‌های آن محسوب می‌شود. سرداب داخلی، اتاق‌های بازسازی شده و بقایای اتاق‌های دیگر از جاذبه‌های دیدنی این قلعه هستند.

 

سفر به کاخ عالی قاپو تجربه‌ای فراموش‌نشدنی و مملو از خاطرات

 

سوئیت اصفهان

 

سفر به کاخ عالی قاپو تجربه‌ای فراموش‌نشدنی و مملو از خاطرات است. این عمارت زیبا، واقع در میدان نقش جهان اصفهان، یکی از نمونه‌های شگفت‌انگیز معماری دوره صفویان است. با معماری برجسته و تزیینات چشمگیر از هنرمندان معروف ایرانی، کاخ عالی قاپو توجه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب کرده است. این عمارت شامل بخش‌های گوناگونی از جمله سر در ورودی، تالارهای مجلل، تالار موسیقی در بالاترین طبقه، و آثار هنری برجسته در بخش‌های مختلف خود است.

کاخ عالی قاپو، در مقابل مسجد شیخ لطف الله و در ضلع غربی میدان نقش جهان واقع شده است. این بنا در گذشته با اسم‌های "دولتخانه مبارکه نقش جهان" و "قصر دولتخانه" نیز شناخته می‌شده است و امروزه با ۱۸۰۰ متر مربع مساحت، ۶ طبقه و ۳۸ متر ارتفاع، عاشقان هنر و معماری، کاخ عالی قاپو را به عنوان یکی از بلندترین و باشکوه‌ترین ساختمان‌های دوران صفویان می‌شناسند و با اجاره سوئیت اصفهان در نزدیکی این عمارت، سفری خوش و خاطره‌انگیز را برای خود و عزیزانشان رقم می‌زنند و در بهترین موقعیت به فرصت‌هایی برای بازدید از چندین جاذبه تاریخی دست پیدا می‌کنند.

در دوره صفوی، سردر ورودی عمارت عالی قاپو به عنوان دروازه ورود به تمام بناهای سلطنتی در میدان نقش جهان شناخته می‌شد. این کاخ نقش مهمی در جلب توجه مهمانان خارجی، برگزاری جلسات حکومتی و مراسم دولتی داشت. ایوان زیبای بالای عالی قاپو نیز از ارتفاع ۲۰ متری خود دریچه‌ای برای تماشای میدان نقش جهان بوده و هست.

قدمت عمارت عالی قاپو به دوره صفویان باز می‌گردد، و ساخت آن به دستور شاه عباس اول صورت گرفت. این بنا به‌ عنوان بلندترین کاخ عهد صفوی شناخته می‌شود، که با تزیینات داخلی شامل آثار هنری برجسته، یک جاذبه تاریخی فراگیر در میدان نقش جهان اصفهان ساخته شده است.

سفر به عمارت عالی قاپو نه تنها به تماشای زیبایی‌های معماری آن دوران می‌انجامد، بلکه این بنا به همراه بقیه بناهای تاریخی میدان نقش جهان، گردشگران را مهمان یک تجربه غنی و فراموش‌نشدنی از سفر به اصفهان می‌کنند.