جمعه ۱۱ اسفندساعت ۰۰:۲۸Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

دستگاه کارخانه آسفالت توسعه راهساز معدن

 

چکیده : توسعه راهساز معدن از شرکت‌های موفق در زمینه توسعه راهسازی است که با بیش از دو دهه فعالیت و حضور پر رنگ، در عرصه ساخت ماشین آلات راهسازی حضور دارد. این واحد صنعتی سال هاست که با فعالیت حرفه‌ی خود نیز در حوزه تولید قطعات دستگاه‌های سنگ شکن، بچینگ و کارخانه آسفالت و همچنین پروژه‌های راهسازی و معدن جایگاه خود را در این زمینه به خوبی تثبیت نموده است و توانسته اعتماد مشتریان وفادار خود را بیش از پیش برای خود محفوظ نگاه دارد.

ضرورت دستگاه کارخانه آسفالت در پروژه های راه سازی

 سالهای زیادی از اعتماد به قیر سنگین یا همان آسفالت (ترکیب شن، ماسه، فیلر و قیر) برای ساخت جاده‌ها و راه‌ها می‌گذرد. این ماده به واسطه سختی و نیز دوام و مقاومت بالایی که دارد، توانسته جایگاه خوبی در بین مصالح ساخت‌و ساز  و حتی تعمیر راه‌ها به خود اختصاص دهد. از این رو اهمیت آسفالت، موجب شده که تولید آن با کیفیت و نیز در حجم بالا در دستور کار تولید کنندگان قرار بگیرد تا این پروسه را با ماشینی کردن آن سهل  کرده و در زمان کوتاه‌تر ممکن نمایند. بطوری که امروزه برای ساخت و ساز راه‌ها آن هم در مقیاس بزرگ دیگر نیازی به روش‌های دستی و سنتی برای تولید این ماده سیاه گرانبها نیست.

در این بین دستگاه کارخانه آسفالت از آن جمله تجهیزاتی است که با هدفی که ذکر شد تولید شده است. این سیستم که در ابتدا ممکن است کارخانه‌ی با تعداد زیادی نیروی انسانی را به ذهن القا  کند، در اصل مجموعه‌ی از قطعات است که با نام دستگاه کارخانه آسفالت عمومیت دارد، تا برای تولید آسفالت از آن استفاده شود. این وسیله که روز به روز با افزودن آپشن‌های جدید  به آن، از امکانات بیشتری برخوردار می‌شود، در صنعت راهسازی به عنوان کارخانه تولید آسفالت طبیعی یا مصنوعی شناخته شده و توانسته در این مسیر تسهیل‌گر فرایند جاده‌سازی در مدت زمانی کوتاه و صد البته با کیفیتی بالا باشد.

 کارخانه آسفالت ظرفیت 240

Plc   از قطعات مهم کارخانه آسفالت

اتوماسیون صنعتی خود به استفاده از فناوری و تجهیزات روز برای خودکارسازی انجام فرایندها اشاره دارد. با اختراع ترانزیستور و با پیشرفت سریع علوم کامپیوتر و الکترونیک، مدارهای الکترونیک پیچیده امکان پیاده‌سازی به شکل نرم‌افزار قابل برنامه‌ریزی را پیدا کردند. بدین صورت امکان تعریف حالات استاندارد به آن‌ها داده شد. برای کنترل هر چه ‌بهتر فرایندهای تولید، از سیستم‌های نوین و سیستم‌های استوار بر کنترلرهای قابل برنامه‌ریزی که به نام PLC یا تابلو برق کارخانه آسفالت را دارند، بکار گرفته می‌شود. استفاده از این سیستم، دقت و سرعت انجام فرایندهای تولید را افزایش می‌دهد. در سیستم اتوماسیونPLC، همان طور که اتاق فرمان کارخانه اسفالت نیز خوانده می‌شود، کنترل فرایندها برعهده این سیستم است که با دریافت داده‌ها از ترمینال‌های ورودی، وضعیت تجهیزات را درک کرده و پاسخی متناسب با آن ارسال می‌کند. این توضیحات در واقع شرح مدلی از این یک قطعه از دستگاه  کارخانه آسفالت است که با عنوان پی ال سی کارخانه آسفالت که با نام لاتین (PlC (Programmable Logic Controller در بازار شناخته می‌شود. در مجموعه راهساز معدن علاوه برا اینکه می‌توانید  پی ال سی را تهیه کنید کارشناسان این مجموعه در نوشتن برنامه Plc تخصص دارند و برنامه اتوماسیون دستگاه را برای شما پیاده سازی می‌کنند.

قطعات  پر کاربرد دستگاه کارخانه اسفالت

همانطور که در بالا به آن اشاره شد کارخانه آسفالت مجموعه ای از قطعات مختلف است که به عنوان سیستم ساخت آسفالت گرد هم آمده‌اند. در ساخت کارخانه آسفالت اجزای متفاوتی وجود دارد که در زیر به آنها بصورت خلاصه اشاره خواهد شد:

فیدر (سیلو):محل ذخیره مصالح خام موردنیاز برای تولید آسفالت است.

 بگ فیلتر کارخانه آسفالت (غبارگیر کارخانه آسفالت) اگزاست فن و سیکلون تشکیل شده و مسئول پاکسازی هوای آلوده‌ی است که حین تولید آسفالت ایجاد می‌گردد. بگ فیلتر یکی از قطعات مهم که باعث رفع آلودگی حاصل از گرد و غبار کارخانه آسفالت بر محیط زیست نیز می‌شود. بگ فیلتر کارخانه آسفالت توسط شرکت توسعه راهساز معدن با استاندارهای محیط زیستی برای شما نصب می‌شود.

 بگ فیلتر کاخانه آسفالت راهساز معدن

فیلتر آبی: از دیگر اجزای مهم در کارخانه آسفالت، که وظیفه جدا سازی گرد و غبار حین فعالیت را دارد و همچنین دودی که از سوختن مصالح پدید می‌آید را با اسپری آب با فشار بالا مهار می‌نماید. در واقع کمک می‌کند آلودگی ناشی از تولید آسفالت کاهش یابد.

اویل هیتر کارخانه آسفالت: یا روغن داغ کن بخشی از مجموعه کارخانه آسفالت است که در آن با داغ شدن روغن، قیر موجود در فلاسک قیر نیز گرم می‌گردد.

برج کارخانه آسفالت: فقط کارخانه تولید آسفالت گرم دارای این جز است و محلی است که در آن مصالح سرند شده سپس توزین و میکس می‌شوند.

درایر کارخانه آسفالت (خشک کن): داریر کارخانه اسفالت از دیگر قعطات دستگاه است که در آن مصالح به وسیله مشعل توربوجت داغ می‌شوند.

فلاسک قیر کارخانه آسفالت: محل نگه‌داری قیر یا مواد افزودنی مایع با دمای مورد نظر است.

سیستم جابجایی مواد شامل نوار نقاله و الواتور است که مصالح را از محلی به محل دیگر به صورت عمودی یا افقی در دستگاه کارخانه آسفالت انتقال می‌دهد.

مشعل توربوجت کارخانه آسفالت: برای گرم کردن و خشک کردن مصالح در زمان تولید اسفالت نوع گرم از آن استفاده می‌شود.

البته اگر چه قطعات نام برده ممکن است بین انواع کارخانه آسفالت که ساخته می‌شود تا حدی مشترک باشند لیکن در ساخت یک دستگاه کارخانه آسفالت انواع مختلفی از طراحی برای چینش اجزای آن نیز وجود دارد.

به عبارتی مدل‌های زیادی برای انتخاب قطعات در نظر گرفته می‌شود که بسته به:

نوع آسفالت (سرد، گرم و حفاظتی)

بودجه

کیفیت و جنس قطعات تشکیل دهنده

ظرفیت کارخانه آسفالت 60، 80، 120، 240 تن

شرایط محل ساخت و استقرار دستگاه

قابلیت حرکت دستگاه (ثابت، نیمه ثابت و سیار)

روش تولید آسفالت (بچینگ یا مداوم) و ...

مدل مناسب با فضای پروژه انتخاب و اجرا می‌گردد. به عنوان مثال کارخانه آسفالت مارینی یکی از انواع رایج در ساخت کارخانه آسفالت است که در آن درایر یا خشک کن این دستگاه روی سطح زمین قرار گرفته است. یا در ارتباط با نوع آسفالت؛ در حالتی که نوع گرم آن موردنظر پروژه باشد، این وسیله شامل مشعل، درایر، دستگاه فیلتراسیون و سرند است. در حالی که در نوع سرد این قطعات در دستگاه حضور ندارند.

در ارتباط با آیتم سوم یا همان ظرفیت نیز گفتنی است که هر چه کارخانه آسفالت ظرفیت بزرگتری داشته باشد، تعداد قطعاتی که در آن به کار می‌رود بیشتر بوده و البته هزینه بالاتری را نیز در پی دارد. از این جهت طبیعتا قیمت کارخانه آسفالت ۱۲۰ تنی نسبت به کارخانه آسفالت ۶۰ تنی به دلیلی که در فوق ذکر شد بالاتر خواهد بود.

نکات خرید دستگاه کارخانه آسفالت

چنانچه قصد خرید این دستگاه را به عنوان مجموعه‌ی کاربردی و البته ضروری برای ساخت این ماده داشته باشید در اولین قدم نیاز است که نوع آسفالت و نیز حجم مدنظر آن مشخص باشد. سپس تحقیقات مناسبی در زمینه شرکت‌های سازنده کارخانه آسفالت انجام دهید تا بتوانید با اطمینان بیشتری برای تهیه آن اقدام نمایید. در ایران شرکت های خوب زیادی در زمینه فروش کارخانه آسفالت فعالیت دارند،  که در تولید این دستگاه سالیان زیادی است که شناخته  شده هستند.

شایان ذکر است که در اجرا ی ساخت دستگاه کارخانه آسفالت ریزه کاری‌های فنی و تخصصی زیادی دارد که گاه فقط از طریق تجربه فراوان بدست می آید و با آنچه روی کاغذ نوشته می‌شود و یا به صورت آکادمیک در مراکز علمی تدریس می‌گردد بسیار متفاوت است. از این رو برای انجام چنین پروژه‌های حساسی لازم است برای جلوگیری از هرگونه خسارت و یا هدر رفت هزینه،  از متخصصین علمی و البته مجرب آن کمک بگیرید.

 توسعه راهساز معدن یکی از این شرکت‌های ایرانی موفق در زمینه توسعه راهسازی است که با بیش از دو دهه فعالیت و حضور پر رنگ، این واحد صنعتی سال هاست که با فعالیت حرفه‌ی در حوزه تولید قطعات دستگاه‌های سنگ شکن، بچینگ و کارخانه آسفالت و همچنین پروژه‌های راهسازی و معدن جایگاه خود را در این زمینه به خوبی تثبیت نموده است و توانسته اعتماد مشتریان وفادار خود را بیش از پیش برای خود محفوظ نگاه دارد. راهساز معدن در طی سالها فعالیت پررنگ، پروژه‌های بزرگ و پرشماری انجام و به مرحله اجرا رسانده است، این مجموعه پر افتخار آمار موفق پروژه‌های متعددش گواه دستیابی  اعتباری است، که آن را با تضمین کیفیت محصولات خود بدست آورده است.

این شرکت مزایایی برای مشتریانش فراهم نموده است، که لازم است در ارتباط با هر مجموعه دیگری نیز آنها را مدنظر داشته باشید:

با بهره گیری از امکان مشاوره رایگان با کارشناسان این مجموعه می‌توانید اطلاعات کاملی پیرامون پروژه تولید آسفالت خود داشته باشید و به صورت تخصصی و البته جامع از جوانب آن مطلع گردید.

از مرحله طراحی تا اجرای پروژه توسط این شرکت طبق آخرین متدها و استانداردهای روز دنیا می‌باشد.

همچنین با سپردن پروژه ساخت کارخانه آسفالت به این مجموعه می‌توانید شاهد سرعت و دقت ساخت با بالاترین کیفیت در تحویل آن باشید.

راهساز معدن توانایی تامین و ساخت انواع ظرفیت‌های مختلف دستگاه کارخانه اسفالت با نیاز پروژه را با شرایط متفاوت آب و هوا را دارد. برای تامین نیاز پروژه می‌توانید با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.

امکان سفارش پی ال سی ( PLC) نیز وجود دارد و از این رو می توانید در زمان و نیروی انسانی صرفه جویی کنید و البته محصولی با درجه کیفی بالا تحویل بگیرید.

امکان سفارش این دستگاه را از تمام نقاط کشور ایران و نیز از سراسر دنیا دارید.

صفر تا صد پروژه ساخت و راه اندازی کارخانه آسفالت در شرکت راهساز معدن قابل اجرا می‌باشد و در بهترین زمان ممکن نصب می‌شود.

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، کیفیت قطعات و دستگاهی که تحویل می‌شود توسط این شرکت از گارانتی معتبر برخوردار است و از این رو می‌توانید با خاطری آسوده ساخت دستگاه مدنظرتان را به توسعه راهساز معدن سفارش دهید.