جمعه ۱۱ اسفندساعت ۰۱:۵۱Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

برای خرید یک ویلچر برقی مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

وقتی صحبت از انتخاب ویلچر می شود، یکی از اولین تصمیماتی که باید بگیرید این است که ویلچر دستی می خواهید یا برقی.

ویلچرهای دستی توسط کاربر یا مراقب به حرکت در می آیند و از نیروی خود برای حرکت صندلی استفاده می کنند. آنها به طور کلی مقرون به صرفه تر و سبک وزن هستند و حمل و نقل آنها آسان تر است.

 از سوی دیگر، ویلچرهای برقی با باتری تغذیه می شوند و می توان آنها را با جوی استیک یا سایر مکانیسم های کنترلی به کار گرفت. آنها برای افرادی که ممکن است قدرت یا تحرک بالاتنه محدودی داشته باشند ایده آل هستند.

ویلچرهای برقی استقلال بیشتری دارند و به ویژه برای مسافت های طولانی تر مفید هستند. با این حال، آن‌ها نسبت به ویلچرهای دستی سنگین‌تر و گران‌تر هستند. در نهایت، انتخاب بین ویلچر دستی یا برقی به نیازهای خاص، سبک زندگی و بودجه شما بستگی دارد.

تحرک یک عامل کلیدی برای سلامتی افراد است. خوشبختانه، مطالعات نشان می دهد که ویلچرهای برقی تأثیر مثبتی بر سلامتی و بهبود کیفیت زندگی دارند و تا حد زیادی، این به دلیل افزایش تحرک و استقلال است که با استفاده از ویلچر همراه است. 

علاوه بر این، ویلچرهای برقی وجود دارند که امکان جابجایی با هر نوع خودروی سواری را به افراد میدهند تا توانایی سفر با حداقل خستگی را برای افراد نیازمند بوجود آورند.

به همین ترتیب یافتن ویلچر برقی مناسب، به دلیل گزینه‌های زیادی که باید در نظر گرفته شود، می‌تواند کار دشواری باشد.

 

عواملی که قبل از خرید ویلچر باید در نظر گرفت

قبل از ورود به دنیای ویلچرها، مهم است که چندین عامل را در نظر بگیرید که بر تصمیم شما تأثیر می گذارد. اول از همه، شما باید نیازهای حرکتی خود را ارزیابی کنید.

•آیا برای استفاده تمام وقت به ویلچر نیاز دارید یا فقط برای استفاده گاه به گاه؟

•آیا قصد دارید از آن در داخل خانه یا خارج از منزل استفاده کنید؟

•آیا باید در زمین های ناهموار یا شیب های تند پیمایش کنید؟

پاسخ به این سؤالات به تعیین نوع ویلچری که با نیازهای شما مطابقت دارد کمک می کند. علاوه بر این، بسیار مهم است که اندازه بدن و ظرفیت وزن خود را در نظر بگیرید. ویلچرها دارای اندازه‌ها و محدودیت‌های وزنی مختلفی هستند، بنابراین انتخاب ویلچری که بتواند به راحتی تیپ بدنی شما را در خود جای دهد ضروری است.

علاوه بر این، به سطح راحتی و حمایتی که نیاز دارید فکر کنید. برخی از ویلچرهای برقی گزینه‌های صندلی قابل تنظیم از جمله تکیه‌گاه، تکیه‌گاه و زیرپایی را ارائه می‌کنند که می‌تواند راحتی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

 در نهایت، فراموش نکنید که بودجه و هرگونه پوشش بیمه ای که ممکن است داشته باشید را در نظر بگیرید. قیمت ویلچر می تواند بسیار متفاوت باشد، بنابراین مهم است که یک بودجه واقعی تعیین کنید و گزینه های بیمه را در صورت وجود بررسی کنید.

 

چگونه می توانم بدانم که چه اندازه ویلچر تهیه کنم؟

داشتن ویلچر با اندازه مناسب هم برای راحتی و هم برای عملکرد بسیار مهم است. برای تعیین اندازه صحیح، باید اندازه گیری های دقیق را انجام دهید.

با اندازه گیری پهنای باسن خود شروع کنید، زیرا این کار پهنای صندلی را تعیین می کند. در حالی که نشسته اید، از یک لگن به دیگری اندازه بگیرید و چند اینچ به آن اضافه کنید تا کمی فضای اضافی داشته باشید. سپس طول ساق پای خود را از پشت زانو تا کف پا اندازه بگیرید. این به تعیین عمق صندلی کمک می کند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که پاهای شما می توانند به راحتی روی زیرپایی ها قرار بگیرند بدون اینکه احساس گرفتگی کنید.

علاوه بر این، برای تعیین ارتفاع صندلی، ارتفاع صندلی تا بالای سر را اندازه بگیرید. این اندازه گیری بسیار مهم است، زیرا به شما امکان می دهد ویلچر خود را به راحتی زیر میزها مانور دهید.

در نهایت، وزن و ابعاد کلی ویلچر را در نظر بگیرید، به خصوص اگر قصد دارید مرتباً آن را حمل کنید. انجام اندازه‌گیری‌های دقیق اطمینان حاصل می‌کند که ویلچری را پیدا می‌کنید که کاملاً متناسب با شما باشد و پشتیبانی و تحرک بهینه را فراهم کند.

انتخاب اندازه مناسب ویلچر عمدتاً به این بستگی دارد که چقدر باید صندلی را پهن کنید. اندازه صندلی بر ظاهر ویلچر و سایر ویژگی های آن تأثیر می گذارد. معمولاً صندلی ها بین 16 تا 20 اینچ عرض دارند و بیشتر آنها حدود 18 اینچ عرض دارند.

سخن پایانی 

اگر در فکر خرید ویلچر برقی استاندارد هستید، علاوه بر راحتی، اندازه، وزن و شرایط اقلیمی به محدودیت های خود نیز توجه داشته باشید. چرا که امروزه مدل های مختلفی از ویلچر برقی تولید و روانه بازار می شوند. در برخی از آنها، چرخ های بزرگ ویلچر در قسمت عقب قرار دارند.

این مدل ویلچر برقی دارای آرامش و ثبات زیادی می باشد. در مدل هایی که چرخ های بزرگ در قسمت جلوی ویلچر هستند، ویلچر پایدارتر است اما شعاع حرکتی کمتری دارد. این نوع ویلچر برای حرکت سریع در سطوح ناهموار مناسب نمی باشد. اگر می خواهید از ویلچر در منزل استفاده کنید، ویلچرهای برقی که چرخ های بزرگ آنها در قسمت میانی قرار دارند، گزینه ی مناسبی هستند.