چهارشنبه ۰۵ اردیبهشتساعت ۰۴:۰۳Apr 2024 24
جستجوی پیشرفته

مدیران شرکت های بزرگ کدام مدل پرچم‌های تبلیغاتی را انتخاب می کنند؟

 

برخی افراد با شنیدن واژه پرچم به یاد پرچم کشورهای مختلف می افتند؛ در حالی که امروزه پرچم، کاربردهای دیگری نیز دارد و به جرأت می توان گفت، یکی از بهترین وسایل تبلیغاتی به شمار می رود. در واقع چاپ پرچمی با لوگو یا نماد خاص، بهترین روش برای معرفی یک سازمان یا شرکت است.

پرچم های تبلیغاتی، اقسام گوناگونی دارند و به اشکال مختلف تولید می گردند. در این نوشتار قصد داریم، به معرفی پرچم های مورد علاقه مدیران بپردازیم؛ اما پیش از آن لازم است، کلیاتی را درباره انواع پرچم تبلیغاتی بیان کنیم.

پرچم‌های تبلیغاتی مورد علاقه مدیران

پرچم تشریفات و پرچم رومیزی، مهم ترین پرچم هایی هستند که در اتاق مدیریت به چشم می خورند. استفاده از این لوازم، ظاهری جذاب، رسمی و معتبر به محل کار می بخشد؛ همچنین ماهیت کسب و کار را به مشتریان و مهمانان معرفی کرده، موجب رونق آن خواهد شد. در ادامه این دو پرچم را معرفی می کنیم.

پرچم تشریفات

تقریباً همه مدیران در گام اول به سراغ پرچم تشریفات می روند. این پرچم در گوشه اتاق یا پشت میز مدیریت قرار می گیرد؛ بسته به نوع کار و سلیقه افراد، در طرح ها و رنگ های گوناگون تولید می شود؛ معمولاً دارای لوگو یا آرم نشان دهنده ماهیت کسب و کار است.

اغلب پرچم های تشریفات با استفاده از پارچه ساتن یا مخمل و در ابعاد 150*90 تولید می شوند. استفاده از پارچه های بسیار باکیفیت که در برابر شستشو مقاوم هستند و طراحی ساده از جمله مشخصات پرچم فوق محسوب می شوند.

پرچم تشریفات ساتن

این محصول از جمله پرچم های تشریفاتی درجه یک است که با استفاده از پارچه ساتن اعلای 9 کیلویی تهیه می شود. این پرچم از نوع پرچم ریشه دار بوده و می توان از ریشه هایی با رنگ های متنوع برای آن استفاده کرد.

اغلب پرچم های ساتن ریشه دار، دو رو هستند؛ اما امکان چاپ آنها به صورت یک رو نیز وجود دارد. پایه این گروه از پرچم ها نیز معمولاً مدل خورشیدی یا پنجه شیری است.

پرچم تشریفات لمینت

رویه این پرچم از جنس ساتن مات و قسمت پشت آن از جنس لمینت است؛ در واقع در پشت پرچم تشریفات لمینت ، طلق قرار می گیرد و این ویژگی باعث می شود که پرچم، بسیار خوش فرم و خوش حالت دیده می شود.

پرچم فوق به شدت مورد علاقه مدیران بوده، با کیفیت بالایی تولید شده و از چاپ سابلیمیشن بهره می برد. استفاده از پایه استیل یا برنجی، باعث افزایش جذابیت این پرچم یک رو می شود.

پرچم تشریفات مخروطی

این پرچم با استفاده از پارچه های ضخیم ساتن مات یا براق تولید می شود و بدون به کار بردن طلق یا لمینت، ایستایی بسیار خوبی دارد؛ به همین دلیل، ظاهری مخروطی شکل به خود می گیرد. پرچم مخروطی، به خصوص برای نمایش دادن لوگو یا نماد کسب و کار، کاربرد دارد.

پرچم تشریفات مخروطی را می توان به صورت ریشه دار در رنگ های مختلف تولید کرد. جنس پایه این پرچم معمولاً از چدن یا استیل است و همانند سایر پرچم های تشریفاتی، ممکن است، از نوع پنجه شیری یا خورشیدی باشد.

پرچم تشریفات لیزری

ظاهر مدرن و ایستایی خوب، باعث شده است که روز به روز بر طرفداران پرچم تشریفاتی لیزری افزوده شود. این پرچم ها از پارچه ساتن باکیفیت و به صورت یک رو تولید می شوند. پرچم لیزری، ممکن است، از نوع ساده بدون ریشه، ریشه دار معمولی، ریشه دار دو لایه، لمینتی یا قیفی باشد. کیفیت چاپ عالی و قابلیت شستشوی بالا از دیگر ویژگی های پرچم مذکور به شمار می روند.

پرچم های تشریفات لیزری به صورت ایستاده طراحی می شوند و به خصوص نمونه های بدون ریشه آنها، فرم مخروطی به خود می گیرند. این پرچم، علاوه بر ابعاد رایج 90*150 در ابعاد 100*170 نیز تولید می شود و البته در سایر اندازه ها نیز قابل سفارش است.

پرچم رومیزی

پرچم رومیزی، یکی دیگر از پرچم هایی است که همواره توسط مدیران انتخاب می شود؛ همان طور که از نامش پیداست، بر روی میز مدیریت قرار گرفته و وجود آن تأثیر زیادی در معرفی کسب و کار دارد.

بخش اعظم پرچم های رومیزی با استفاده از پارچه ساتن یا مخمل تهیه می شوند و پایه آنها از جنس سنگ، استیل یا سایر فلزات با روکش نیکل و کروم است. به طور کلی پرچم رومیزی، طراحی ساده ای دارند، در ابعاد و مدل های گوناگون تولید می شوند؛ اما رایج ترین نمونه های آنها، 20*30 هستند.

رومیزی را نام برده و مشخصات آنها را ذکر می کنیم.

پرچم رومیزی لیزری (دو رو لبه لیزر)

این گروه از پرچم های رومیزی، کیفیت چاپ بسیار خوبی دارند و به علت نداشتن ریشه، طرح و لوگوی چاپ شده بر روی آنها، بسیار جلب توجه می کند.

پرچم رومیزی لمینت (یک رو)

همان پرچم لبه لیزری است، با این تفاوت که به صورت یک رو چاپ می شود. در واقع قسمت پشت پرچم از لمینت است و بخش جلو که طرح بر روی آن چاپ می شود، همانند سایر پرچم های رومیزی از جنس ساتن یا مخمل است.

پرچم رومیزی ریشه دار

همان گونه که مشخص است، بر لبه این پرچم ها ریشه، دوخته می شود. این ریشه ها، عموماً دولایه هستند و تنوع رنگ قابل توجهی دارند. پرچم های ریشه دار رومیزی را می توان به صورت یک رو و دو رو چاپ کرد. معمولاً این پرچم ها همراه با پایه استیل یا سنگی طراحی می شوند.

پرچم رومیزی ال

پایه این پرچم، ظاهری شبیه به ال دارد و معمولاً از جنس استیل است. برخلاف نمونه های قبلی، پرچم رومیزی ال، دارای سایز 28*8 سانتی متر می باشد. این پرچم، بدون ریشه تولید شده، قیمت مناسبی دارد؛ به صورت یک رو و دو رو چاپ می شود؛ هر چند که در اغلب موارد، چاپ دو روی آن بهتر است.

پرچم رومیزی تی

یکی از جدیدترین مدل های پرچم رومیزی به شمار می رود؛ مشابه پرچم ال است؛ با این تفاوت که پایه آن، حالت تی شکل دارد و دو عدد پرچم با سایز 28*8 در دو طرف آن نصب می شوند.

چاپ پرچم

پس از انتخاب نوع پرچم، باید به کیفیت آن توجه کرد. در این راستا، علاوه بر کیفیت پارچه به کار رفته و استحکام پایه، کیفیت چاپ و دوخت نیز بسیار مهم است. در این میان انتخاب روش مناسب چاپ با توجه به مدل پرچم، اهمیت ویژه ای دارد.

مجموعه اریکه پرچم ایرانیان، بهترین روش چاپ (دیجیتالی، سیلک، ترانسفر، گلدوزی) را برای هر پرچم در نظر می گیرد؛ از جدیدترین تجهیزات و بهترین مواد برای این کار استفاده می کند. پرچم های تولید شده توسط این مجموعه، به مرور زمان و بر اثر شستشو تغییر رنگ نداده، به هیچ عنوان آب نمی روند.

خرید پرچم

علاوه بر کیفیت، زیبایی و تناسب، اغلب مدیران در هنگام سفارش پرچم ، قیمت آن را نیز در نظر می گیرند. به طور کلی عوامل گوناگونی از جمله مدل پرچم، یک رو یا دو رو بودن و جنس پایه بر این مقوله تأثیر می‌گذارند؛ اما علاوه بر اینها روش خرید پرچم و حجم سفارش نیز بسیار مهم است.

از آنجا که اریکه پرچم ایرانیان، خودکفا می باشد، سفارش پرچم از این مجموعه، به معنای خرید مستقیم و بدون واسطه محصول با قیمت مناسب است. مجموعه مذکور، بیش از 15 سال سابقه فعالیت دارد؛ همواره رضایت مشتریان را جلب کرده، کیفیت در طراحی و ساخت، مسئولیت پذیری و سرعت در انجام سفارشات را در دستور کار خود قرار داده است.