شنبه ۲۳ تیرساعت ۱۴:۱۲Jul 2024 13
جستجوی پیشرفته

مسافران تور تایلند، تحت حمایت دولت این کشور؛ از بیمه تا ثبات هزینه اقامت

مسافران تور تایلند، تحت حمایت دولت این کشور؛ از بیمه تا ثبات هزینه اقامت

در سال‌های گذشته مسافرت به تایلند با شرایط سخت و دشواری صورت می‌گرفت؛ اما با گذشت زمان که محدودیت‌های کرونا لغو شد، از مقررات و قوانین سختگیرانه مسافرت به تایلند نیز کاسته شد. دولت تایلند براساس آخرین تصمیمی که در این زمینه گرفت، اعلام کرد از ابتدای ماه ژوئن 2022 مسافران تور ارزان تایلند می‌توانند بدون محدودیت و مشکل به تایلند سفر کنند در صورت انجام واکسیناسیون در کشور مبدأ و پرداخت ده هزار دلار برای بیمه نامه، پس از انجام این مراحل ساده دیگر مشکلی برای سفر و اقامت پیش نمی‌آید.

 

 

ارائه پوشش بیمه مسافرتی تا سقف 14 هزار دلار برای گردشگران 

با وجود افزایش تعداد گردشگران در سال 2023 به 28 میلیون نفر در مقایسه با سال 2022، این رقم هنوز به نصف سطح سال 2019 قبل از همه گیری نرسیده است. مقامات تایلند امیدوارند با جذب 35 میلیون گردشگر در سال 2024، 55 میلیارد دلار درآمد کسب کنند. در تلاشی برای احیای صنعت گردشگری که به شدت تحت تاثیر پاندمی کرونا قرار گرفت، تایلند طرح جدیدی را برای ارائه پوشش بیمه مسافرتی به بازدیدکنندگان در صورت بروز حادثه ارائه کرده است.

این طرح که از ابتدای ژانویه 2024 آغاز شده و تا 31 آگوست ادامه خواهد داشت، به گردشگران خارجی تا سقف 14 هزار دلار غرامت در صورت جراحت یا بیماری و تا 1 میلیون بات (معادل 37270 دلار سنگاپور) در صورت فوت ارائه می‌دهد. وزیر گردشگری تایلند در این خصوص گفت: "هدف این طرح اطمینان به مسافران خارجی است که تایلند مکانی امن برای بازدید است و در صورت بروز هرگونه مشکل، از آنها مراقبت خواهد شد." این طرح جدید که از طریق وب سایت "ایمنی مسافرتی تایلند" قابل دسترس است، شامل حوادث ناشی از غفلت، اعمال عمدی، فعالیت‌های غیرقانونی یا رفتارهای مخاطره آمیز نمی‌شود.

 

 

طرح جدید دولت تایلند برای رشد گردشگران

پوکت، بزرگ‌ترین جزیره‌ای که در جنوب غربی تایلند واقع شده است. به تازگی دولت تایلند برای رشد و بیشتر شدن صنعت گردشگری در تایلند تصمیم گرفته است که حمل و نقل را برای تور ارزان پوکت آسان‌تر کند. برای این کار مونوریل را در شهر پوکت راه اندازی کرده تا فرودگاه پوکت به نقاط مختلف شهر متصل شود. ویزای بلند مدت تایلند به متخصصان راه کار دیگری است که دولت تایلند برای رشد گردشگری انجام داده است، با این ویزا متخصصان هر رشته می‌توانند به مدت 10 سال با مجوز کار در تایلند اقامت و کار کنند.

قوانین کشور تایلند

از آنجا که تایلند کشوری آزاد است تازمانی که به حقوق عمومی و فردی خدشه‌ای وارد نشود، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

•پوشش زنان در تایلند در معابد: زنان و یا مردانی که قصد ورود به معابد را دارند، باید دست و پاهایشان پوشیده باشد و از پوشیدن لباس‌های کوتاه جدأ خودداری کنند.

•نزدیک نشدن به راهبان: نزدیک شدن و یا بالاتر قرار گرفتن و یا نشستن در کنار راهب اکیدأ ممنوع است.

•بی توجهی به بودا در تایلند: عکس گرفتن با مجسمه بودا، ژست گرفتن، دراز کردن پا به سمت مجسمه بودا، تکیه دادن و یا حتی نشستن در کنار مجسمه نشانه بی‌حرمتی و گستاخی به بودا است.

•ارتباط عاشقانه در انظار عمومی: در این کشور نباید با کسی ارتباط عاشقانه برقرار کرد، این ارتباط شامل بغل کردن، دست گرفتن هم می‌شود.

•اقامت بیشتر از اعتبار ویزا: اگر اعتبار ویزای کسی در تایلند تمام شده باشد، برای چند ساعت گذشتن از اعتبار ویزا باید مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کند و اگر چند روز از اعتبار ویزا رد شده باشد، به مدت یکسال نمی‌تواند به تایلند سفر کند.

•اشاره نکردن با پا: دراز کردن پا جلوی کسی و یا اشاره کردن با پا یکی از کارهای ناپسند به شمار می‌رود.

•دست ندادن در تایلند: هنگام دیدن همدیگر باید کف دست‌ها را روی هم گذاشته و مقابل بدن قرار دهید.

•دست نکشیدن روی سر کسی

•چانه نزدن در تایلند

•بی احترامی به خاندان سلطنتی

•درآوردن کفش‌ها در تایلند

•لبخند زدن در طول سفر

•ممنوعیت سواری با فیل‌ها

 

 

سخن پایانی

دولت تایلند قصد دارد از طرق مختلف گردشگری را افزایش دهد، به این ترتیب سفر به تایلند به مرور راحت‌تر از قبل خواهد بود. قوانین کشور تایلند با مقررات کشور ما بسیار متفاوت است و رعایت قوانین موجب نزدیک شدن و حس خونگرمی و ایجاد دوستی با ساکنین تایلند می‌شود. با توجه به قوانین شدید ممنوعیت ورود کالاهای غیرمجاز و مجازات‌هایی که دربر دارد، حتماً در این زمینه دقت کافی را داشته باشید. از جمله مشکلاتی که معمولاً مسافران ایرانی در تایلند ممکن است با آن مواجه شوند، می‌توان به جعل سند، اسیر شدن در گروه‌های مواد مخدر، در راه ماندگی، استفاده از گذرنامة جعلی و... اشاره کرد.