شنبه ۲۳ تیرساعت ۱۲:۳۲Jul 2024 13
جستجوی پیشرفته

سلام دریای نور | بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3

 

دوره متوسطه از جهت تعداد و نوع دروس، درجه سختی درس‌ها و روش‌های تدریس اهمیت و تفاوت زیادی نسبت به دوران ابتدایی دارد. از این رو، انتخاب بهترین مدرسه دوره متوسطه اول، به‌دلیل نقش آن در وضعیت درسی محصلان، دارای اهمیت بسیاری است. در نتیجه، والدین وسواس بیشتری در انتخاب مدرسه متوسطه اول دارند و جزئیات متعددی را در نظر می‌گیرند. این مقاله، با معرفی بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3 والدین را در این امر یاری می‌کند.

 

چرا سلام دریای نور را به عنوان بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3 میشناسند

در دبیرستان سلام دریای نور، علاوه‌بر کلاس‌های درسی، فعالیت‌ها و اردوهای پژوهشی، اردوهای بازدیدی، مشاوره و هم‌چنین اعزام دانش‌آموزان به مسابقات مختلف نیز جایگاه خاصی دارد.

برنامه های بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3، شیوه‌ آموزش، رویکرد‌های مشخص آن و هم‌چنین فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی به‌صورت سالانه تهیه می‌شود و در اختیار دانش‌آموز قرار می‌گیرد. این روند شفاف، به آشنایی پدر و مادر و دانش‌‌آموزان با اهداف این مدرسه می‌انجامد و دانش‌آموزان در می‌یابند که چگونه می‌توانند دانش‌‌آموز نمونه‌ این مدرسه باشند.

امکانات بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3 نیز، در ذکر نام آن به‌عنوان بهترین مدرسه متوسطه اول بی‌تاثیر نیست.

از طرفی، در این مدرسه مجموعه‌ای از تمرینات واحد به‌صورت اختصاصی تالیف می‌شوند که فراتر از سطح کتاب‌های درسی هستند و در قالب «کتاب مجموعه تمرینات» در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرند.

 

مهارت‌هایی که یادگیری آن برای نوجوانان ضروریست

همه ما می‌دانیم بسیاری از مهارت‌هایی که فرزندانمان در آینده به آن‌ها نیاز خواهند داشت، مهارت‌های غیردرسی هستند که اگر در حین تحصیل آن‌ها آموزش نبینند، در آینده ایام سختی را پیش‌رو خواهند داشت. برای مثال، پژوهشگری یکی از مهم‌ترین این مهارت‌ها است که در بخش پژوهش، پرورش نوجوانانی پرسشگر و جستجوگر هدف این مدرسه است.

 

بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3

 

امکانات دبیرستان دوره اول سلام دریای نور

برای معرفی بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3، باید علاوه‌بر نحوه آموزش، به امکانات آموزشی نیز توجه شود. بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه ۳، ‌مدرسه‌ای است که علاوه‌بر آموزش تئوری مفاهیم درسی، از امکانات و تجهیزات مناسبی نیز برخوردار باشد.

به‌همین خاطر، آزمایشگاه‌های علمی و کتابخانه‌های تخصصی مجهز را می‌توان از امکانات بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3 در نظر گرفت تا دانش‌آموزان مفاهیم را به‌صورت عملی یاد بگیرند و با کشف استعدادهای خود، مهارت‌های بیشتری را به‌دست آورند.

 

کادر آموزشی و اجرایی مجرب و با دانش سلام دریای نور

ذکر نام سلام دریای نور در معرفی بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3، به مدیریت محترم نیز مرتبط است. مدیریت مدرسه متوسطه اول سلام دریای نور، برعهده سرکار خانم خدیجه سیفی با مدرک روان‌شناسی شخصیت و روان‌شناسی عمومی قرار دارد. سرکار خانم سیفی، سال‌ها در جهت پیشرفت سطح علمی کشور گام‌های موثری برداشته است و در ارتقا سطح علمی و آموزشی مدرسه بسیار تلاش می‌کند.

معاونت اجرایی، وظیفه همكاري و ايجاد تعامل با ساير معاونين و كاركنان مدرسه جهت اجراي صحيح وظايف آنان و بهبود امور و افزايش بهره‌وري درجهت اجراي صحيح و به‌موقع برنامه‌ها و فعاليت‌هاي آموزشي و پرورشي مدرسه براساس ضوابط و مقررات مدرسه را برعهده دارد.

 

بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3

 

برنامه های آموزشی و پرورشی دبیرستان دوره اول سلام دریای نور

در معرفی بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3، فعالیت‌های پژوهشی به اندازه فعالیت‌های آموزشی اهمیت دارند. علاوه‌بر فعالیت‌های آموزشی به‌منظور ارتقای سطح علمی دانش آموزان، دبیرستان متوسطه اول دریای نور در زمینه فعالیت‌های پژوهشی نیز بسیارفعال است و پایگاه تابستانی این مدرسه، بین ۶ تا ۸ هفته فعالیت آموزشی، فرهنگی، ورزشی و پژوهشی دارد.

امور آموزشی

برنامه های بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3، در مقطع متوسطه اول در شش سطح ارائه می‌شوند:

سطح اول: آموزش کامل کتاب‌های آموزش و پرورش

سطح دوم: مجموعه تمرینات (ویژه مدارس سلام)

سطح سوم: کتاب‌های تستی (ویژه کسب مهارت‌های تست زنی)

سطح چهارم: فعالیت‌های پژوهشی

سطح پنجم: المپیادها (مسابقات علمی دروس ریاضیات، کامپیوتر، فیزیک، شیمی، نجوم، کامپیوتر)

سطح ششم: تولید محتوای الکترونیکی

تمامی این برنامه‌ها، با توجه به امکانات بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3 صورت می‌گیرد.

امور پژوهشی

دبیرستان متوسطه اول دریای نور، همواره سعی بر این داشته است که طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی اعم از گروه جشنواره اسوه حسنه، اردوها، برگزاری جشن‌ها و شرکت در مسابقات مختلف را با حضور مستمر دانش‌آموزان و زیر نظر مدیر و معاون فرهنگی مدرسه اجرا کند. دیگر فعالیت‌ها و ویژگی‌های پژوهشی این مدرسه، عبارتند از:

•مشارکت دانش‌آموزان در تمامی برنامه های مناسبتی مدرسه

•شرکت فعال در مسابقات فرهنگی بیرون از دبیرستان، در سطح منطقه، استان و کشور و مسابقات اسوه حسنه

•کلاس‌های فرهنگی و هنری مانند نمایش، تئاتر، سرود، نقاشی، کلاژ و خلاقیت

•تشکیل شوراهای فعال دانش‌آموزی که در امور اجرایی مشارکت دارند.

•فضاسازی مطلوب در مدرسه با در نظر گرفتن مناسبت‌ها

•اردوهای جذاب درون و برون استانی

•استفاده مناسب از فرصت صبحگاه و برگزاری کارگاه آموزشی صبحگاهی

•کلاس‌های افزایش اعتمادبه‌نفس در دانش‌آموزان

راه‌های ارتباطی دبیرستان دوره اول سلام دریای نور

راه‌های ارتباط با دبیرستان متوسطه اول سلام دریای نور، عبارتند از:

آدرس: تهران، بزرگراه همت، خیابان شیراز جنوبی، کوچه آقا علیخانی پلاک ۱۷

شماره تماس: ۳ – ۸۸۶۲۸۷۹2 – ۰۲۱

آدرس وب سایت: https://m-vanak.salamsch.org

ساعت مراجعه: شنبه الی پنجشنبه ۸ صبح الی ۷ بعداظهر به‌صورت حضوری و تلفنی با هماهنگی قبلی

دیگر راه‌های ارتباطی

تلگرام: salamdaryaenoor

اینستاگرام: salamdaryaenoor1

ثبت نام در دبیرستان متوسطه اول سلام دریای نور

دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول پس از قبولی در مرحله اولیه ثبت‌نام مدارس سلام، می‌توانند ابتدا در برنامه های بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3 و سپس در آزمون آزمایشی شرکت کنند. در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون، این امکان وجود دارد که دانش‌آموزان ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

در دبیرستان دوره اول متوسطه دریای نور، فقط دانش آموزانی که از نظر سطح علمی در درجه بالایی قرار دارند، پذیرش می‌شوند. دانش‌آموزان، برای پیش ثبت نام سال تحصیلی جدید و شرکت در آزمون ورودی این مدرسه باید معدل بالایی نیز داشته باشند.

 

بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3

 

جمع‌بندی

معرفی بهترین دبیرستان دوره اول دخترانه منطقه 3، نشان می‌دهد که این مدرسه همه تلاش خود را از نظر درسی و ارتباطی جهت ارائه شرایط بهتر به انجام رسانده است و تمامی تلاش‌ها را مدیون درایت مدیریت محترم است. این مدرسه، با در اختیار گرفتن معلمان زبده و سیستم آموزشی نوین، انگیزه دانش‌آموزان را در راه آموزش بالا می‌برد.

سوالات متداول

آیا حضور دانش آموزان در پایگاه تابستانی مدرسه الزامی است؟

از آن‌جایی که شروع سال تحصیلی مدرسه از تابستان است، حضور دانش‌آموزان در پایگاه تابستانی به استفاده مناسب از زمان و آمادگی بیشتر برای سال تحصیلی بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

آیا سیستم مجموعه مدارس سلام به صورت هماهنگ عمل می‌کند؟

تصمیمات و برنامه‌های کلان مجموعه، مثل آزمون‌ها و مسابقات با مشورت نمایندگان مدارس به‌ویژه مدیران به‌صورت مرکزی تصویب می‌شود و تمامی مدارس، تحت این مصوبات فعالیت می‌کنند.

آیا سیستم آموزشی مدارس سلام بر همه جنبه‌های پرورشی بچه‌ها مثل خلاقیت و اعتماد به نفس تاثیرگذار است؟

بله؛ رویکرد تاکید بر پرورش خلاقیت و زمینه‌سازی جهت بروز استعدادهای فردی دانش‌آموزان در کلیه مقاطع از پیش‌دبستان تا پایان سال دوازدهم در مدارس جاری است.