سه شنبه ۲۸ اردیبهشتساعت ۲۱:۵۰May 2021 18
جستجوی پیشرفته

قیمت توری مش | رابیتس | فنس توری

 

مصالح ساختمانی مهمترین بخش و اجزای تشکیل دهنده در ساخت و ساز و ساختمان سازی میباشد که در صورت بالا بودن کیفیت مصالح ، مسلما کیفیت ساختمان بالا میرد.

توری های فلزی امروزه یکی از پر مصرف ترین انواع مصالح ساختمانی میباشد که در ساخت سازها بزرگ و کوچک بسیار کاربردی میباشد و با استفاده ازاین توری های فلزی ، هم کیفیت و هم سرعت عمل ساخت ساز بسیار بالا رفته و دیگر نیازی به صرف هزینه های اضافی نیست.

در ایم مقاله قصد داریم سه نوع از پر مصرف ترین انواع توری ها که معمولا در ساختمان سازی ، سد سازی ، حصار کشی مصرف دارند را معرفی نماییم و راهنمایی کنیم که این توری ها چه مصارفی دارند ، چگونه خرید کنیم و منابع معتبر برای خرید این توری ها را معرفی نماییم. 

از مهمترین انواع این نوع توری ها میتوان به توری مش ، رابیتس و فنس اشاره کرد که در این مقاله به تشریح آنها میپردازیم.

 

توری مش

توری مش یا توری جوشی یا توری پیش جوش که به انگلیسی (Welded Wire mesh) در واقع مهمترین و اساسی ترین توری در عملیات بتن ریزی کف ، دیوار کشی میباشد.

دلیل استفاده توری مش در ساختمان سازی این است که بتن خود به تنهایی مقاومت سازه را بالا میبرد اما در برابر تکان ها و لرزش ها ، ائم از سیل و زلزله بسیار ضعیف میباشد و با استفاده مش این تکان ها به میلگرد های درون بتن منتقل شده و باعث میشود مقاومت کششی بالا رود و در نهایت سازه در برابر زمین لرزه و تکان های بزرگ در امان خواهد بود.

 

 

اندازه مش

این توری در اندازه های 2 متر در 6 متر تولید میشود ، که یک متراژ 12 متری را تحت پوشش قرار میدهد و بصورت مشبک میباشد ، که بین چشمه ها و روی میلگردها بتن قرار گرفته میشود که با این کار مقاومت کششی سازه و ساختمان تا حد چشمگیری بالا میرد.

به عنوان مثال اگر محیطی با اندازه 100 متر مربع داشته باشیم با تقسیم متراژ بر عدد 12 تعداد توری مش مورد استفاده بدست می آید.

ساخت توری مش از چشمه های ( فاصله بین دو میلگرد ) 10 * 10 شروع میشود و تا 20 * 20 ادامه دارد ، همچنین میلگرد های مش از 6 میلیمتر شروع و تا 10 ادامه دارد ، اما بیشترین و پر مصرف ترین نوع توری مش ، اندازه 8 * 20 * 20 میباشد که بسیار کاربرد دارد و طرفدار زیادی نسبت به دیگر هم نوعان خود دارد.

 

قیمت مش

 

گروه تولیدی توفیقی با 20 سال سابقه کار ، اولین تولید کننده توری مش در ایران بصورت نیمه اتوماتیک و امروزه با استفاده از دستگاه های مدرن و دستگاه های تمام اتوماتیک توانسته سهم عمده ای از بازار توری مش را به خود اختصاصی دهد و یک محصول با کیفیت بالا و قیمت پایین را بازار ارائه دهد. توسیه میشود برای اخذ قیمت مش با شماره تلفن هایی که در انتهای صفحه ذکر میشود با همکاران ما در ارتباط باشید تا شمارا در خرید این محصول راهنمایی نمایند.

 

فنس (توری حصاری)

توری حصاری یا فنس از دیگر محصولات گروه تولیدی توفیقی میباشد که با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین نوع مفتول گالوانیزه توانسته سهم عمده ای را از بازار تولید فنس را به خود اختصاص دهد.

فنس که با نام های توری حصاری ، فنس باغی نیز شناخته میشود از مواردی است که در حصار کشی باغ ، زمین های کشاورزی ، مصارف نظامی مورد استفاده قرار میگیرد.

فنس ها به دو صورت فنس پرسی ( توری پرسی ) و توری حصاری ( فنس گالوانیزه ) در بازار شناخته میشود و گاهی افرادی که قصد خرید این محصول را دارند تفاوت این دو محصول را نمی دانند و نیاز دارند با افرادی که در این زمینه با تجربه تر هستند مشورت نمایند تا محصول مورد نیاز و متناسب با نیاز خود را خریداری نمایند.

 

 

 

توری حصاری فنس معمولا در چشمه های 5*5 تا 8*8 ساخته میشود و با مفتول های گالواانیزه و با اندازه 2 تا 4 میلیمتر ساخته میشود و همچنین ارتفاع این محصول از یک مترو نیم تا 3 متر متغییر میباشد.

 

قیمت فنس توری

 

قیمت فنس به مواردی همچون قیمت روز آهن و مفتول گالوانیزه بستگی دارد ، بهتر است برای اخذ قیمت روز فنس توری با یک گروه با قیمت ها بروز و منصف در ارتباط باشید تا بتوانند شمارا براحتی راهنمایی نمایند.

 

رابیتس (راویز)

رابیتس یا راویز به ورق های گالوانیزه ای گفته میشود که بصورت مشبک میباشد که دارای چشمه (فاصله بین مفتول) و ستون برای مقاومت بیشتر رابیتس در برابر فشار میباشد.

رابیتس معمولا برای مصارفی همچون سیمان کاری ، گچ کاری دیوار و سقف و ستون های خانه و گاهی اوقات برای حصار کشی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. به جرات میتوان گفت رابیتس از جمله محصولاتی است که بیشتری مصرف را بعد از گچ و سیمان در ساختمان سازی را دارد و امروزه حتی برای تزئین  و ساخت آرک که به معنی قوس و منحنی است در منزل بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

 

 

اندازه رابیتس

رابیتس در طول 2 مترو 40 و عرض 60 سانتی متر تولید میشود و یک محیط 1 مترو 44 سانتی متری را پوشش میدهد که در 9 ستون و تا 13 ستون ساخته میشود. بعنوان مثال اگر یک متراژ 100 متری داشته باشیم با تقسیم عدد 100 بر 1.4 عدد 72 بدست می آید که تعداد رابیتس های مورد نیاز بدست می آید.

 

قیمت رابیتس

 

قیمت رابیتس به قیمت روز ورق گالوانیزه بستگی دارد و برای اخذ قیمت راویز بهتر است از جایی خرید شود که قیمت های آنها بصورت روزانه تعیین شود و در صورت بالا و پایین شدن قیمت روز به مشتری اعلام نمایند.

گروه تولیدی توفیقی تولید کننده رابیتس با کیفیت سعی کرده بهترین محصول با بهترین قیمت را به بازار و در نهایت بدون واسطه به دست مشتری برساند ، مشتریان گرامی با مراجعه به سایت فولاد توفیقی و شماره تلفن های درج شده در انتهای صفحه با مشاوران ما در ارتباط باشند.