دوشنبه ۲۰ اردیبهشتساعت ۲۳:۳۲May 2021 10
جستجوی پیشرفته

بررسی و شناسایی انواع روغن هیدرولیک بهران پرفروش در صنعت ایران

 

 به طور کلی روغن های هیدرولیکی در بسیاری از امور نظیر صنایع به کار می روند که ویژگی اصلی آنها ایجاد روانکاری و واسطه ای برای جابجایی و انتقال قدرت می باشد. همچنین به عنوان مایعی سیار برای حرکت قطعات بوده که در کل می توان آنها را به دو‌ گروه نقسیم بندی کرد؛ روغن هیدرولیک سنتتیک و روغن نفتی. هر کدام از این روغن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند که در امر خاصی به کار می روند. این روغن با توجه به کاربرد گسترده ای که در صنعت دارد، در اتوموبیل ها و‌جرخش فرمان نیز نقش داشته و از موارد ضروری به حساب می آیند.  

 

کاربرد روغن هیدرولیک بهران

از کاربرد های گسترده آنها در صنعت می‌ توان به جرثقیل ها، پمپ ها و‌ جک ها اشاره کرد که در این موارد بیشترین کاربرد را دارند. در صورت مشاهده تغییر رنگ روغن، کف کردن، بوی سوختگی و کاهش سطح روغن باید به فکر تعویض آن باشید که در این خصوص نیز باید چند نکته رعایت شود. برای مثال شما هرگز نباید دو‌روغن را با دیگری مخلوط کنید. یعنی روغن قبلی را کاملا دور ریخته و روغن جدید را جاگزین کنید. 

 در خصوص خرید روغن هیدرولیک بهران حتما باید به بالا کیفیت و اصل بودن محصول دقت کرد و آن را از فروشگاه های قابل اعتمادی تهیه کنید زیرا در صورت بی کیفیت بودن روغن های هیدرولیکی نه تنها هزینه های صرف شده هدر می رود بلکه ممکن است به دستگاه های صنعتی نیز آسیب وارد کند.  

 روغن هیدرولیک

 

روغن حرارتی بهران: 

  از روغن حرارتی بهران در سیستم های بسته که انتقال حرارت در آن ها با ۳۲۰ درجه بوده بهره کرفته می  شود. این روغن دارای ویژگی های متعددی بوده که نمونه ای از این ویژگی ها ، مقاومت در برابر اکسیداسیون و حرارت بالا، جلوگیری از رسوب مواد و فراریت کم می باشد. به طور کلی می توان مقاومت بالا در برابر حرارت را از مهم ترین ویژگی های آن دانست که در صنعت نیز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.  

روغن های حرارتی بهران عموما به این شکل عمل می کنند که برای انتقال گرما باید حرارت را از منبعی گرفته و‌به مصرف کننده برسانند. در صنایع از روغن هایی بهره گرفته می شود که دارای پایه های معدنی هستند. این انتقال دهنده ها یا به زبان دیگر این سیال ها به ۵ دسته تقسیم می شوند؛ گاز، روغن ها یا سیالات آلی، آب ، ، فلزات مذاب و ترکیبات سیلیکونی. وجود یک ضریب حرارتی بالا در این روغن ها واجب است تا در خصوص انتقال گرما و‌ حرارت دچار گرانوری نشده و‌کار خود را به نحو احسنت انجام دهند.  

 روغن حرارتی بهران

 

سیستم های دارای قابلیت انتقال حرارت از طریق روغن های صنعتی دارای دو دسته می باشند که عبارت است از سیستم های تحت فشار یا بسته و یکی سیستم های بدون فشار یا باز. 

 

روغن برش:  

 روغن برش به طور کلی به منظور برش در ماشینکاری ها و‌ صنعت به کار می روند که از آنها به صورت مستقیم بهره گرفته می شود. همچنین برای انجام‌ عملیات تراشکاری و‌ فرایند های فلزکاری نیز از آنها استفاده می شود. یعنی در اصل برای جلوگیری از اصطکاک و تنظیم و کاهش حرارت هستند که همگی به منظور بهبود  کارکرد قطعات انجام می شوند. زیرا در صورت بالا رفتن دما قطعات نمی توانند به درستی کار برش را انجام داده و در صورت استفاده از آنها عمر قطعات نیز به مراتب افزایش پیدا می کند. همچنین در دراز مدت از خوردگی و فرسایش و حتی زنگ زدگی نیز جلوگیری می کند. این روغن ها دارای انواع مختلفی هستند که در صنعت و‌ ماشینکاری از انواع مختلف آنها بهره کرفته می شود و‌ هرکدام کار به خصوصی انجام می دهند. از دیگر ویژگی های آن نا محلول بودن در آب بوده و به صورت خالص از آنها استفاده می شود. برای مثال روغن برش C33 در آلیاژهای فولادی و فلزات آهنی دارای ادتیو های حاوی روغن چرب  به کار می روند که این تنها یک نمونه از کاربرد های گسترده این روغن است. یا مثلا روغن برشC36 در خصوص ماشینکاری قطعات فولادی در شرایط بسیارسخت که شامل ادتیوهای سولفور فعال و غیرفعال و ترکیبات کلری به کار می روند. فراموش نکنید که در صورت خرید جنس بی کیفیت علاوه بر ضرر در هزینه ها با فرسایش قطعات نیز مواجه خواهید شد. 

 روغن برش

 

بازرگانی روغن صنعتی فیداراویل fidaroil.com یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه ی فروش انواع روغن ها و روانکارهای صنعتی و گریس ها  بوده و در این راستا محصولات خود را با بالا ترین کیفیت ها و مناسب ترین قیمت ها به مشتریان خود عرضه کرده به سراسر ایران ارسال می کند.