دوشنبه ۳۱ خردادساعت ۲۳:۳۱Jun 2021 21
جستجوی پیشرفته

مجموعه ای بی نظیر از انگشترهای نقره مردانه

استفاده از زیورآلات از دیر باز بین زنان و مردان امری رایج و محبوب بوده است. در بین انبوه مواردی که به عنوان زیورآلات به استفاده می‌رسند، مقدار کمی از آن‌ها به مردان تعلق دارند. انگشتر نقره مردانه، یکی از مواردی است که اگرچه در دایره‌ی موارد محدود قابل استفاده برای آقایان به حساب می‌آید، اما انتخاب شدن و محبوبیت آن تنها به این علت نیست. زیبایی بیش از حد انگشتر نقره مردانه و خواصی که در فلز نقره مستتر است، افراد زیادی را جهت خرید این محصول راغب می‌کند.

 

 

اغلب مردان شیک پوش که به تناسب و آراستگی ظاهر خود اهمیت می‌‌دهند و همچنین بانوان یا افرادی هوشمندی که قصد دارند با خرید هدیه‌ای ماندگار، نام خود را برای شخص مذکر مقابل به عنوان شخصی خوش سلیقه ثبت کنند، به خرید انگشتر نقره مردانه مبادرت می‌ورزند. خرید انگشتر نقره مردانه اگرچه امری کاملا ساده و متداول به نظر می‌آید اما می‌بایست زیر سایه نکات مهم و روشن‌گری انجام بگیرد. رعایت اصول اصلی و توجه به بخش‌هایی که شاید کمتر به چشم کسی مهم و قابل توجه به نظر برسند، انگشتر نقره مردانه خریداری شده را به مراتب خاص‌تر و خواستنی‌تر خواهد کرد.

این موارد مهم و تأثیرگذار بر زیباتر و گیراتر شدن انگشتر نقره عبارتند از:

 

دقت به سلیقه و سبک پوششی صاحب انگشتر

انگشتر نقره مردانه تنها متعلق به گروه خاصی نیست و در انواع مدل‌ها و سبک‌ها تولید می‌شود. سه سبک بسیار مهم و متداول در میان انواع انگشترهای نقره مردانه را می‌توان انگشترهای ساخته شده به سبک کلاسیک، سنتی و مذهبی بر شمرد. این امر محدود به انگشتر نقره مردانه نبوده و باید گفت تقریبا همه زیورآلات به سبک‌ها و معطوف به سلایق مختلف تهیه و فروخته می‌شوند. جهت خریدی ماندگار و قابل قبول، لازم است موارد زیادی از جمله سلیقه، سبک پوششی، عقاید و .... فرد مقابل را مورد بررسی قرار دهید. انتخاب رکاب و نگین به کار برده شده در ساختار انگشتر، نیز در همین دسته بندی جای می‌گیرند، اگرچه توضیحات مفصل‌تر و مخصوص به خود را دارا هستند.

 

رکاب انگشتری

همان‌طور که در بخش قبلی گفته شد، یکی از فاکتورهایی که پذیرفته شدن و تطابق انگشتر نقره مردانه را با سلیقه شخص افزایش می‌دهد رکاب انگشتری است. اما باید گفت این تنها کاربرد یا ویژگی قابل توجه برای یک رکاب انگشتری مناسب نمی‌باشد. رکابی که برای انگشتر نقره مردانه در نظر گرفته می‌شود می‌بایست در حین ساخت و شکل‌دهی ساختار و سبک‌اش به طور کامل صیقل خورده و صاف شود. از طرف دیگر با توجه به سبک ساختار کلی انگشتر، در معرض پیاده سازی هنرهای دیگر از جمله قلم زنی، تراشکاری و .... قرار بگیرد. دو مورد فوق، به شکیل‌تر شدن و زیبایی هرچه تمام‌تر انگشتر نقره مردانه کمک شایانی خواهند کرد. مورد بعد ابعاد انگشتر است. یک انگشتر زیبا و برازنده، در اغلب مواقع در بین دو بند انگشت قرار می‌گیرد و اندازه‌ی کاملا متناسبی دارد. هنگامی که رکاب انگشتر بیش از حد کوچک باشد، به چشم نیامده ‌و هنگامی که بسیار بزرگ‌تر از حد متداول باشد، حرکت مفصل انگشت را با مشکل مواجه کرده و ظاهری خشک و نامتناسب به دست می‌بخشد.

 

نگین انگشتر

از دیرباز تاکنون، وجود سنگ و نگین‌های زیبا و شکیل بر قسمت فوقانی انگشتر نقره مردانه امری متداول بوده است، اگرچه در برخی مدل‌های کلاسیک، نگین از ساختار انگشتر حذف شده و ساختار ساده برای انگشتر نقره مردانه در نظر گرفته می‌شود. برای آن‌که انگشتر جلوه بهتری در دست فرد داشته باشد، لازم است نگین انگشتر قوس، انحنا و برجستگی بیشتری داشته باشد. علاوه بر برجستگی، توجه به رنگ، ساختار، شفافیت، حکاکی‌های زیبا در نگین و .... را می‌توان از جمله مواردی دانست که به زیبایی بیشتر انگشتر کمک می‌کنند.

 

توجه به عیار نقره به کار برده شده در ساخت

 

 

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که بر زیبایی و طراحی انگشتر نقره مردانه تأثیر خواهد گذاشت، عیار نقره‌ای است که در روند ساخت از آن استفاده می‌شود. عیار نقره یا هر فلز دیگری در واقع تعیین کننده خلوص فلز در کل آلیاژ بوده و تأثیر به سزایی بر چکش خواری و شکل‌گیری فلز در روند ساخت دارد. این شکل‌پذیری امکان ساخت انگشتر یا زیورآلاتی کاملا منعطف، صاف و بدون لبه‌های خشن و برنده را فراهم می‌کند. به گفته‌ی متخصصین و کارشناسان این امر بهترین عیاری که می‌توان برای نقره‌ در ساخت انگشتر نقره مردانه و حتی سایر محصولاتی که از جنس نقره ساخته می‌شوند در نظر گرفت، عیار ۹۲۵ است. این عدد نشان‌دهنده آن است که در آلیاژ سازنده‌ی محصول ۹۲.۵ درصد نقره خالص به کار رفته است. در اغلب مواقع عدد ۹۲۵ بر قسمت داخلی انگشتر حک خواهد شد.

موارد بالا به اضافه موارد دیگری که وابسته به سلیقه و خواسته‌ی افراد مختلف متحمل تغییر و تفاوت می‌شوند، از جمله مواردی هستند که در جهت ظاهر زیبای انگشتر نقره مردانه مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ اما دو مورد دیگر یعنی قیمت انگشتر و ارائه سایز مناسب به سازنده، از جمله موارد مشترک و مهم برای تمامی خریداران هستند.

 

قیمت انگشتر نقره مردانه

قیمت انگشتر نقره مردانه عددی ثابت نبوده و با توجه به موارد متعددی از جمله گزینه‌هایی که پیش‌تر ذکر شد، کیفیت کالا، ساخت توسط افراد متبحر یا تازه کار و .... دچار نوسان خواهد شد. اما این نوسان قیمت، بدان معنا نیست که انگشتر نقره مردانه گران‌قیمت اگر گران قیمت‌تر باشد، از زیبایی و تداوم بیشتری برخوردار خواهد بود. می‌توان با انتخاب مدل‌های زیبا و مفهومی، اما ساده و هم‌چنین خرید از فروشگاه‌های معتبر بر بالا رفتن هزینه‌ها فائق آمد.

 

سایز انگشتر

برای آن‌که انگشتر به صورت زیباتری در دست قرار بگیرد یا حتی در برخی مواقع قابل استفاده باشد، لازم است اندازه کاملاً متناسب با انگشت شخص باشد. این تعیین سایز انگشتر نقره مردانه به هیچ عنوان با تخمین و ‌‌‌..... قابل استنباط نیست و می‌بایست با به کارگیری چند نکته تشخیص داده شود.

 

زمان مناسب

بهترین زمان جهت اندازه‌گیری سایز انگشت‌ها زمانی است که مدتی از ظهر گذشته باشد و دست‌ها به اندازه کافی گرم باشند. گفته می‌شود بدترین زمان برای اندازه‌گیری انگشت‌ها، صبح دم و در هوای سرد است؛ چرا که در این زمان انگشت‌ها منقبض و کوچک‌تر از حالت معمول هستند.

 

میانگین‌گیری

برای به دست آوردن سایز متناسب، لازم است سه بار الی بیشتر سایز دست اندازه گیری شود و سایز میانی به دست آورده شود. البته بهترین نوع سفارش، در نظر گرفتن سایز متمایل به اندازه بزرگ‌تر است و بسیاری موارد دیگر از جمله نکاتی است که می‌بایست در تعیین سایز انگشتر نقره مردانه در نظر گرفته شود.

 

 

اگر قصد خرید انگشتر نقره مردانه دارید و به دنبال فروشگاه معتبری که تمامی نکات لازم جهت ساخت انگشترهای شکیل را رعایت کند می‌گردید، بهترین گزینه برای شما فروشگاه یا گالری عیار است. گالری عیار به عنوان یکی از مجموعه‌هایی که همواره در حال ارائه محصولات باکیفیت و خاص به مشتریان خود است، با در نظر گرفتن مزایایی چون قابلیت برگشت کالا در صورت بروز مشکل، درگاه پرداخت امن، ثبت شرکت در سازمان ملی تجارت‌های آنلاین، ارائه مشاوره جهت خرید مناسب و ..... خریدی هوشمندانه و به یاد ماندنی را برای خریداران رقم می‌زند.