پنجشنبه ۱۴ مردادساعت ۲۲:۱۳Aug 2021 5
جستجوی پیشرفته

تور هوایی استانبول به صرفه تر است یا تور زمینی؟

 

 

گردشگران زیادی در طول سال برای بازدید از شهر استانبول به کشور ترکیه سفر می‌کنند. برای سفر به استانبول می‌توانید از تور هوایی یا تور زمینی استفاده کنید.

افراد زیادی در طول سال برای سفر به استانبول از انواع مختلف تور هوایی یا زمینی استفاده می‌کنند. استانبول یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان محسوب می‌شود. مرز مشترک کشور ترکیه با ایران، مسیر ارتباط زمینی بین این دو کشور را فراهم کرده است و به همین دلیل بسیاری از گردشگران ایرانی برای سفر به استانبول تور زمینی را انتخاب می‌کنند.

اگر علاقه‌مند به سفر به استانبول هستید، برای آگاهی از چگونگی خرید تور مناسب با ما همراه شوید. ما در این مقاله به مقایسه تور هوایی و تور زمینی استانبول می‌پردازیم و شما می‌توانید با توجه به هدف خود از سفر، بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای سفر به ترکیه با انتخاب تور استانبول از کجارو نیز می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و سفر خوبی را تجربه کنید. 

 

تور هوایی استانبول

 

 

بیشتر مسافرانی که قصد سفر به پایتخت ترکیه و بازدید از جاهای دیدنی استانبول را دارند، تور هوایی استانبول را انتخاب می‌کنند. از مهم‌ترین مزایای تور هوایی می‌توان به کوتاهی زمان سفر اشاره کرد. مدت زمان سفر با هواپیما به شهر استانبول در حدود سه ساعت است؛ البته اگر پرواز شما مستقیم باشد. در حال حاضر فرودگاه جدید استانبول از زیباترین فرودگاه‌های جهان است که ساخت آن هم‌چنان ادامه دارد. این فرودگاه یکی از جاذبه‌های گردشگری در ترکیه به شمار می‌رود و تا پایان مراحل ساخت و تکمیل این فرودگاه، قرارگیری آن در فهرست ۱۰ فرودگاه برتر جهان پیش‌بینی می‌شود. درصد بالایی از پروازهای ایران به استانبول و برعکس، در این فرودگاه انجام می‌شوند.

شاید به نظر برسد سفر با تور هوایی استانبول می‌تواند پر هزینه باشد و انتخاب پرواز و هتل جداگانه یا انتخاب تور زمینی استانبول به‌صرفه‌تر است. در جواب این مطلب می‌توان گفت که بیشتر تورهای هوایی استانبول قیمت بیشتری از خرید جداگانه بلیط هواپیما و رزرو هتل و همین طور تور زمینی دارند؛ اما مزایای انتخاب تور هوایی مناسب بسیار بیشتر است.

از بهترین مزیت‌های تور هوایی می‌توان به اقامت در هتل‌های شناخته شده اشاره کرد. از طرف دیگر مدت زمان سفر به استانبول با تور هوایی بسیار کوتاه‌تر است و پرواز شرکت‌های مختلف هواپیمایی در این مسیر، با تنوع بالایی انجام می‌شود. برای انتخاب تور هوایی استانبول گزینه‌های زیادی پیش‌روی شما قرار می‌گیرد و اگر کمی حوصله به خرج دهید و زمان مناسبی را برای سفر به استانبول انتخاب کنید، در هزینه‌های سفر شما صرفه‌جویی می‌شود.

اگر در فصل پرتردد گردشگران در ترکیه اقدام به خرید تور استانبول کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید. روزهای تعطیلی عید نوروز و در طول فصل تابستان به‌خصوص شهریور ماه که به اصطلاح «های‌سیزن» استانبول هستند، قیمت تورها بالا می‌روند؛ اما اگر زمان مناسب برای خرید بلیط را در نظر بگیرید، هزینه‌های شما بسیار کمتر می‌شود. پس از پایان تعطیلات نوروز یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید تور هوایی استانبول است. پایان تابستان و روزهای نخست پاییز نیز قیمت‌ها مناسب هستند؛ اما به‌دلیل اقلیم سرد شهر استانبول، فصل زمستان زمان خوبی برای سفر به این شهر نیست.

 

تور زمینی استانبول

 

 

سفر با تور زمینی به استانبول بهترین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی کنند. مدت زمان سفر به ترکیه و به‌خصوص استانبول با اتوبوس نزدیک به ۳۵ ساعت طول می‌کشد و مسافران یک شب کامل در راه هستند؛ اما قیمت تور زمینی استانبول مناسب است و در هزینه‌ها به‌خوبی صرفه‌جویی می‌شود. به خاطر داشته باشید در سفر زمینی به استانبول تنها اختلاف هزینه بلیط هواپیما و اتوبوس از قیمت تور کم می‌شود و تغییری در قیمت هتل‌های مورد نظر شما وجود ندارد؛ پس اگر اقدام به تهیه تور زمینی استانبول کردید، حتما به نام هتل‌ها و امکانات آن‌ها دقت کنید.

در طول سال‌های اخیر شبکه راه‌آهن کشور با همکاری کشور ترکیه خط ریلی ایران-ترکیه را راه‌اندازی کرده است. در این مسیر هفته‌ای یک قطار از تهران به مقصد شهر وان ترکیه حرکت می‌کند و با توقف در شهر تبریز و سپس مرز رازی به کشور ترکیه وارد می‌شود. این قطار در ادامه مسیر خود، داخل خاک ترکیه به شهر آنکارا می‌رسد. برای رفتن به استانبول با قطار می‌توانید تا آنکارا بروید و سپس با اتوبوس خود را به استانبول برسانید. راه‌اندازی قطار مستقیم به شهر استانبول از تهران و برعکس، در برنامه‌های آتی مشترک بین دو کشور قرار دارد.

با انتخاب تور زمینی استانبول می‌توانید در روزهای شلوغ سال نیز به ترکیه سفر کنید. قیمت بلیط اتوبوس استانبول در طول سال یکسان است و هم‌زمانی سفر شما با روزهای نوروز و های‌سیزن استانبول تغییری در هزینه بلیط اتوبوس ایجاد نمی‌کند؛ اما هزینه هتل برای تور هوایی و زمینی تغییری ندارد.

 

تور هوایی استانبول بهتر است یا تور زمینی؟

تور هوایی و زمینی استانبول مزایا و معایبی دارند که شما می‌توانید با توجه به موقعیت خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. قیمت تور استانبول را می‌توانید در کجارو استعلام و بهترین گزینه را تهیه کنید. در ادامه ما به مقایسه کلی تورهای هوایی و زمینی و نکات حائز اهمیت در هرکدام می‌پردازیم.

•مدت زمان سفر در تور هوایی در حدود سه ساعت؛ اما در تور زمینی بین ۳۵ تا ۴۰ ساعت است.

•تشریفات گمرکی در تور زمینی استانبول بسیار طولانی و زمان‌گیر است و اتوبوس و قطار نیمه شب به مرز ترکیه می‌رسند که برای بسیاری افراد انجام این تشریفات خسته کننده می‌شود؛ اما در تور هوایی استانبول زمان چک کردن بلیط در فرودگاه بسیار کوتاه است.

•برای انجام تشریفات گمرکی در سفر زمینی به استانبول، باید از قطار یا اتوبوس پیاده شوید تا مدارک شما بررسی شوند.

•تنوع ایرلاین‌ها برای تهیه تور هوایی استانبول بالا است و امکان انتخاب پرواز مطلوب خود را دارید.

•اتوبوس‌های تور زمینی استانبول از پایانه‌های بیهقی و آزادی در تهران حرکت می‌کنند. با بررسی نظر مسافران قبلی شرکت اتوبوس‌رانی تور زمینی استانبول، می‌توانید انتخاب بهتری انجام دهید. به‌دلیل طولانی بودن مسیر زمینی تهران تا استانبول، انتخاب شرکت اتوبوسرانی که خدمات مناسبی ارائه دهد، بسیار اهمیت دارد.

•هزینه‌های تور هوایی استانبول بیشتر از تور زمینی است.

•قیمت هتل در هر دو گزینه یکسان است و تنها تفاوت قیمت‌ها در هزینه بلیط هواپیما است.