پنجشنبه ۱۴ مردادساعت ۲۳:۳۲Aug 2021 5
جستجوی پیشرفته

کدام روش کاشت مو بهتر است؟

آیا دچار ریزش مو شده اید؟ برای درمان ریزش موهای خود چه کارهایی را انجام داده اید؟ آیا استفاده از داروهای ریزش مو نتیجه بخش نبوده است؟ بدون شک تنها راه باقی مانده به کارگیری یکی از روش های کاشت مو است که متناسب با ریزش موی شما انتخاب می شود.

امروزه روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که به دو دسته تهاجمی یا جراحی و غیرتهاجمی تقسیم می شود. اغلب بیشتر مردم دسته های غیرتهاجمی را انتخاب می کنند؛ زیرا نیازی به جراحی و بخیه نیست و دوره بهبودی بسیار سریع تر پیش می رود.

کلینیک رویان سلامت با استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته و همچنین برخورداری از پزشکان ماهر در حوزه پوست و مو به ارائه خدمات زیبایی می پردازد. توصیه می کنیم برای آشنایی با روش کاشت موی مناسب خود در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

 

هر آنچه باید از روش های کاشت مو بدانید

به طور کلی تقریبا از 35 سالگی به بعد شیوه ریزش مو تثبیت شده و تعیین می شود که به چه علت موها شروع به ریزش کرده اند. البته از دست دادن موها ممکن است از سنین پایین تری آغاز شود که دلایل مختلفی نظیر شرایط محیطی، بیماری های هورمونی، شیمی درمانی و عوامل ارثی در آن ها دخیل است.

پزشکان توصیه می کنند که پیش از اقدام به کاشت مو آزمایشاتی را انجام دهید که علت ریزش مو مشخص شود. سپس با استفاده از داروهای موضعی و قرص های خوراکی سعی در توقف یا درمان ریزش مو دارند. اگر هیچکدام از این روش ها جواب ندهد، تنها راه باقی مانده کاشت مو است.

بیشتر افراد کاشت مو بدون جراحی را ترجیح می دهند؛ اما افرادی که ریزش موی قابل توجهی دارند، بدون شک کاشت به روش جراحی تنها راه درمان است. در این روش موها به صورت کاملا طبیعی شروع به رشد می کند و مناطق طاس سر تراکم لازم را به دست می آورد. لازم است ذکر شود امروزه با پیشرفت هایی که در دنیای پزشکی وجود دارد، ناراحتی و جراحات باقی مانده از جراحی بسیار اندک است و جای اسکار روی سر باقی نمی ماند.

با توجه به نتایج به دست آمده تمامی افرادی که کاشت مو به روش جراحی را انجام داده اند، رضایت کامل داشته و نتایج طبیعی تری را کسب کرده اند. برای آشنایی بیشتر با روش های کاشت مو در ادامه به تفاوت دو روش اصلی پیوند مو می پردازیم.

 

 

کاشت مو fut چیست؟

به طور کلی دو نوع روش اصلی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از آن ها پیوند واحد های فولیکولی مو یعنی روش fut بوده و نوع دوم کاشت مو با استخراج واحدهای فولیکولی مو یعنی روش fue است. هر یک از این روش ها با توجه به نیاز بیمار و تشخیص پزشک انتخاب می شود.

در روش fut نواری از پوست با فولیکول های مو از بانک موی بیمار برداشته می شود. اغلب بانک مو در پشت سر بیمار است؛ زیرا این قسمت در برابر طاسی و ریزش مو مقاوم است. پس از برداشت در ناحیه گیرنده یا مناطق طاس سر، با دستگاه های مخصوصی سوراخ های ریزی ایجاد می شود. سپس پوست های چسبیده به فولیکول های برداشته شده را جدا می کنند و در ناحیه گیرنده پیوند می زنند.

روش کاشت مو fut بیش از 20 سال است که در حال انجام است و انقلابی بزرگ را در صنعت زیبایی به پا کرده است؛ زیرا خط موی به دست آمده از این روش کاملا طبیعی است و بیمار احساس رضایت کامل دارد. در کلینیک رویان سلامت پزشکان ابتدا خط رویش فرضی را برای بیمار ترسیم کرده سپس با توجه به آن اقدام به کاشت مو می کنند.

به طور کلی در ناحیه برداشت مو کمی جای اسکار باقی می ماند که پس از بهبودی کامل با روش های ترمیمی قادر به درمان آن هستید. با این کار هیچ جای اسکار یا زخمی روی سر بیمار باقی نخواهد ماند.

 

 

کاشت مو fut با روش پیوند مو fue چه تفاوتی دارد؟

به طور کلی روش های کاشت مو تنها در برداشت مو از بانک موی بیمار با یکدیگر تفاوت دارند و روش پیوند مو در آن ها یکسان است. تفاوت روش fue با کاشت مو fut این است که فولیکول های مو به صورت جداگانه از سر برداشته می شوند. اغلب این روش برای افرادی که طاسی کمی دارند، به کار می رود.

همچنین روش کاشت مو fut اغلب سریع تر انجام می شود؛ اما در روش دوم به دلیل برداشت دانه دانه فولیکول ها زمان کاشت مو طولانی تر است.

 

سخن آخر

بدون شک ریزش مو پایان دنیا نیست. با پیشرفتی که دنیای پزشکی کرده است، امروزه به راحتی با به کارگیری یکی از روش های کاشت مو قادر به ترمیم موهای از دست رفته خود هستید. در این مسیر برای نتیجه گیری بهتر انتخاب یک کلینیک معتبر بی تاثیر نیست.

کلینیک رویان سلامت به دلیل استفاده از دستگاه های به روز و متخصصان پوست و مو توانسته است رضایت بیماران را به دست آورد و در این مسیر بین دیگر رقبا بدرخشد.

https://royan.clinic