پنجشنبه ۱۴ مردادساعت ۲۲:۰۸Aug 2021 5
جستجوی پیشرفته

چگونه خنک بودن پارچه های تابستانی را در خرید اینترنتی تشخیص دهیم؟

چگونه خنک بودن پارچه های تابستانی را در خرید اینترنتی تشخیص دهیم؟

با شروع فصل گرما بازار خرید پارچه های نازک و تابستانی نیز داغ می شود. فروشگاه های پارچه مملو از پارچه هایی با جنس و طرح های متنوع می شوند تا بتوانند نظر و سلیقه های مختلف را به خود جلب کنند. در این میان پارچه های متنوع و جذابی به چشم می خورد که ترند سال های اخیر هستند مانند پارچه ابر و بادی، پارچه پوپلین، پارچه لینن نخ، پارچه کرپ حریر و غیره. هر کدام از این پارچه ها ویژگی های خاص و متفاوتی از یکدیگر دارند که باعث می شود هر کدام برای موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال پارچه کرپ حریر و پوپلین برای لباس های مهمانی و پارچه لینن نخ برای لباس های راحتی روزمره مناسب هستند.

 

پارچه نگار - لینن پوپلین

در طی سال های گذشته خرید های اینترنتی و آنلاین بخش زیادی از نیازهای مردم را برطرف می کند. همچنین روز به روز بر تعداد کسانی که به خریدهای اینترنتی روی می آورند افزوده می شود. به همین خاطر فروشگاه های آنلاین بسیار متنوع با فروش محصولات مختلف شروع به کار می کنند. یکی از زمینه هایی که در سال های گذشته مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است، فروشگاه های اینترنتی پارچه هستند. در این فروشگاه ها که از طریق عکس، ویدیو و متن محصولات خود را معرفی می کنند، جدید ترین و به روزترین پارچه ها به فروش گذاشته می شود. برخی از افراد به راحتی می توانند از طریق این فروشگاه ها آن چه مورد پسندشان است را پیدا کرده و خرید کنند. اما برخی افراد نیز با مشاهده چند عکس و ویدیو نمی توانند پارچه مورد نظر خود را پیدا کنند و یا به آن چه که در عکس می بینند اعتماد کنند. به همین خاطر علاقه خود را به خرید اینترنتی پارچه از دست می دهند و از خریدن پارچه منصرف می شوند. اما برای حل این مساله و تشخیص بهتر پارچه ها چه باید کرد؟ چگونه می توان از خنک بودن پارچه تابستانی موجود در فروشگاه های اینترنتی اطمینان حاصل کرد؟ در ادامه توضیح خواهیم داد تا پس از این به راحتی بتوانید پارچه های خنک تابستانی را تشخیص دهید.

 

ویژگی های پارچه های خنک تابستانی

برای تشخیص خنک بودن پارچه های تابستانی در مرحله اول می توانید به اسم جنس پارچه توجه کنید. پارچه کرپ حریر از پارچه های تابستانی است که مشخصا پارچه ای بسیار خنک است و همه این نکته را می دانند و نیازی به توضیحات اضافی ندارد. اما پارچه هایی مانند پارچه پوپلین و پارچه لینن نخ که پارچه های کمتر شناخته شده هستند، نیاز به توضیحات دقیق دارند تا مشتری متوجه شود که پارچه هایی خنک و تابستانی هستند. در تصاویر پارچه پوپلین و پارچه لینن نخ به این نکته دقت کنید که زیر پارچه دیده می شود یا خیر. معمولا پارچه هایی که الیاف ظریف و یا تراکم بافت کمی دارند، زیر پارچه به راحتی دیده می شود. این ویژگی نشان دهنده خنک بودن پارچه می باشد. زیرا هوا به راحتی از میان تار و پود پارچه عبور کرده و باعث خنکی بدن می شود.

 

پارچه پوپلین

 

نکته دیگری که نشان دهنده خنک بودن یک پارچه است، الیاف مورد استفاده در آن است. پارچه پوپلین به دلیل این که اغلب با الیاف پنبه بافته می شود و الیاف پنبه ویژگی جذب رطوبت و خنک کنندگی دارند، پارچه ای خنک و تابستانی به حساب می آید. الیاف مصرفی در پارچه لینن نخ ترکیبی از لینن و پنبه می باشد که هر دو ویژگی جذب رطوبت و عبور هوا از میان تار و پود خود را دارند و این ویژگی نشان دهنده خنک بودن پارچه است. هنگام خرید اینترنتی پارچه اگر در متن توضیحات پارچه این اطلاعات درج نشده بود، شما می توانید از بخش پشتیبانی در مورد جنس الیاف و مسائل دیگر سوال کنید.

 

 

 

لینن نخ

 

علاوه بر آن چه که در بالا به آن اشاره شد، فروشگاه های اینترنتی موظف هستند که اطلاعات کامل پارچه را نوشته تا مشتریان بتوانند به درستی انتخاب کنند. به عنوان مثال باید میزان ضخامت پارچه را در بخش توضیحات پارچه بنویسند. یکی از فروشگاه های اینترنتی که به خوبی اطلاعات کامل و کافی در مورد پارچه ارائه می دهد،                       فروشگاه اینترنتی پارچه نگار می باشد. هنگام خرید اینترنتی پارچه از این فروشگاه در بخش توضیحات پارچه عدد دقیق ضخامت پارچه نوشته شده است. این عدد که توسط دستگاه دقیقی سنجیده می شود، نشان دهنده ضخامت و به طبع خنکی پارچه می باشد. به عنوان مثال عدد ضخامت پارچه پوپلین و لینن نخ بسیار کمتر از پارچه های ژاکارد می باشد. هر چه این عدد کمتر باشد نشان دهنده نازک تر و خنک تر بودن پارچه است.

با اطلاعاتی که در بالا به آن اشاره شد، اکنون می توان هنگام خرید اینترنتی پارچه، خنک و نازک بودن پارچه را به راحتی تشخیص دهید و بدون نگرانیاز ضخیم یا گرم بودن پارچه، پارچه ای خنک مناسب تابستان خریداری کنید.