شنبه ۰۲ مردادساعت ۱۶:۱۵Jul 2021 24
جستجوی پیشرفته

دستگاه آب شیرین کن ارزان و باکیفیت با کاربردهای مختلف

 

با توجه به آلودگی آب‌های زیرزمینی و یا شور بودن آب‌های روان و زیرزمینی، برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و یا تأمین آب دامداری‌ها به دستگاه‌های آب شیرین کن نیاز خواهد بود. با توجه به افزایش نیازها به این ابزارها شما می‌توانید این روزها دستگاه‌های آب شیرین کن و تصفیه آب را با قابلیت های جانبی و گسترده‌تری مانند سختی گیر آب و یا فیلتر ممبران تهیه نمایید. شرکت سپاهان پالایش یکی از معتبرترین تولیدکنندگان این حوزه است که برای خرید دستگاه تصفیه آب بهترین تجهیزات را با قیمت مناسب و کیفیت بالا ارائه می‌نماید. در ادامه این متن به ارائه توضیحاتی در خصوص این دستگاه‌ها و قیمت‌های آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

 

 

فیلتر ممبران و نقش آن در دستگاه تصفیه آب

به طور کلی در تمامی دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی و تمامی آب شیرین کن‌ها به منظور کارایی بیشتر و ارزان تر از پدیده اسمز معکوس استفاده می‌شود. در حقیقت اسمز معکوس به کمک یک فیلتر مشخص انجام می‌شود. این فیلتر از خود تنها اجازه عبور آب را خواهد داد و بدین ترتیب آب غلیظ همراه با نمک یا انواع املاح با گذر از این فیلتر تمامی مواد اضافی خود را جای می‌گذارد و شما به آبی شیرین و بدون املاح و ناخالصی‌های اضافی دسترسی خواهید داشت. فیلتر ممبران نیز دقیقاً همین کار را در دستگاه شما انجام خواهد داد. 

در خرید فیلتر ممبران باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید. این فیلترها نقاط قوت بسیاری را در خود جای داده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

•قیمت مناسب‌تر

•طول عمر و ماندگاری بالاتری را حتی در مناطقی با آب‌های بی‌کیفیت ارائه می‌دهند.

•بدون نیاز به افزودنی‌ها

 

دسترسی به فیلتر ممبران تصفیه آب

شما می‌توانید برای کاهش قیمت آب شیرین کن به سراغ دستگاه هایی بروید که به این فیلتر مجهز هستند. ایران تا به امروز متاسفانه نتوانسته است به فناوری‌های ساخت فیلترهای اسمز معکوس دست پیدا کند از این رو تمامی فیلترهای این چنین مربوط به کشورهای آمریکا و یا آلمان هستند. از بهترین برندهای فیلتر ممبران موجود در بازار می‌توان به مواردی مانند فیلم تک آمریکایی، تورای، لنکسس، ممبرانیوم و... اشاره نمود. در مبحث تعیین قیمت مواردی مانند برند انتخابی، ابعاد انتخابی برای فیلتر، نوع غشا و متریال به کار رفته می‌توانند مؤثر باشند. با توجه به این تنوع معیارها نمی‌توان قیمت مشخصی را برای فیلتر ممبران دستگاه آب شیرین کن در پایان اعمال نمود.

 

 

 

آب‌های سخت و مهار آن‌ها

املاح آب می‌تواند کیفیت و سلامت آب را مشخص کند. وجود مقدار مشخصی از املاح و مواد معدنی خاص می‌تواند به خاصیت آب بیفزاید و حتی مفید نیز باشد، اما وجود مقادیر زیاد این املاح به خصوص موادی مانند کلسیم و پتاسیم نه تنها مفید نیست بلکه مشکل ساز است. با توجه به این نکته، انواع فیلترهای سختی گیر آب طراحی شده و در دستگاه‌های خانگی و صنعتی استفاده می‌شوند. دستگاه آب شیرین کن صنعتی به شکل ویژه می‎تواند در حجم بالای آب انواع املاح اضافی را حذف کند.

 

 

نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد این است که اگر شما به سراغ دستگاه‌های بیش از حد ارزان و بی کیفیت بروید نه تنها نمی‌توانید آبی سالم و با کیفیت داشته باشید بلکه بایستی هزینه‌های زیادی را در بازه‌های زمانی کوتاه مدت برای تعویض فیلتر ها و پاک سازی دستگاه از املاح و مواد معدنی اضافه بپردازید.

 

 

 

 

انتخاب دستگاه آب شیرین کن ارزان صنعتی

می‌توان موارد زیر را از مهم‌ترین دستگاه‌های آب شیرین کن صنعتی نامید که هر یک ویژگی ها و قابلیت‌های اختصاصی خود را دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

•آب شیرین کن دریایی: مناسب برای استفاده در اسکله‌ها، دکل‌های نفتی، ناوهای جنگی، جزیره‌ها، مکان‌هایی که تنها منبع آب دریا و آب‌های شور باشد. در این مدل فشار آب بسیار مهم است  به همین منظور از پمپ‌های پیستونی استفاده می‌شود.

•آب‌شیرین‌کن کشاورزی: این دستگاه‌ها نمک و املاح آب را تا حدی که برای آبیاری مناسب باشد، اصلاح می کند. آب‌های شیرین شده توسط این دستگاه‌ها برای شرب مناسب هستند.

•آب شیرین کن دامداری: فعالیتی کاملاً مشابه آب شیرین کن‌های خانگی و معمولی دارند و می‌توانند در حجم‌های بالا آب موردنیاز دام و طیور را تأمین کنند.

 

جمع بندی

دستگاه‌های تصفیه آب و آب‌شیرین‌کن به دو شکل صنعتی و خانگی به‌منظور افزایش کیفیت اولیه آب و از بین بردن آلودگی‌ها و املاح اضافی آن طراحی شده‌اند. این دستگاه‌ها با فناوری‌های مختلف و آیتم‌های جانبی مانند فیلتر ممبران یا سختی گیر آب با توجه به نوع آب کار می‌کنند. هنگام تهیه این دستگاه‌ها به نوع آب و کیفیت آب در منطقه خود توجه کنید. شرکت سپاهان پالایش مجری نصب و تجهیزات دستگاه آب شیرین کن در اصفهان مشاور شما در خرید دستگاهی مناسب با حداقل قیمت است.