جمعه ۲۶ شهریورساعت ۰۳:۰۳Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

بک لینک چیست؟ ارزش بک لینک ها چگونه مشخص می شود؟

 

 

بک لینک یکی از روش های سئو خارجی است . در فرایند سئو و بهینه سازی سایت عوامل زیادی دخالت دارند اما لینک سازی یکی از حساس ترین و در عین حال چالشی ترین روش محسوب می شود. شاید تا قبل از خواندن این متن ، حتی یکبارم نام بک لینک به گوشتان نخورده باشد.

پس تمامی تلاش خود را می کنیم تا شما را با موضوع بک لینک ، اهمیت آن و اینکه چه تاثیر در سئو و بهینه سازی سایت دارد ، آشنا کنیم.

بک لینک چیست؟

وقتی که یک سایت به سایت دیگر لینک می دهد ، بک لینک ساخته می شود. بک لینک ها در واقع لینک های ورودی به وبسایت شما از سایر وبسایت ها می باشند. در فضای اینترنت ، هر صفحه ای آدرس و لینک مخصوص به خود را دارد و چنانچه آدرس و لینک آن صفحه در سایت های دیگر قرار داده شود ، با نام بک لینک شناخته می شود.

اهمیت بک لینک ها در سئو

بک لینک ها را می توان رای اعتمادی دانست که توسط سایت ها و مراجع دیگر به گوگل داده می شود. شما فرض کنید که سایتتان جذاب و از نظر محتوایی سایتی کارآمد است و مطالب صفحات مختلف سایت شما می تواند برای کاربر بسیار مفید باشد و نیاز آنها را بر طرف کند. حال دیگران به عملکرد شما اعتماد می کنند و لینک صفحاتتان را در مقاله های خود قرار می دهند. این به این معنی است که سایت های دیگر مطالب شما را مفید دانستن و بازدید کننده های زیادی را روانه سایت شما کرده اند.

نکته : توجه داشته باشید سایت های قدرتمند و معتبر ، ارزش بک لینکشان فوق العاده است و در صورتی که لینک سایت شما را قرار دهند ، رتبه سایت شما بالا خواهد رفت. . جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آموزش سئو می توانید با شرکت سئوکار در ارتباط باشید.

بک لینک های فالو و نافالو و تفاوت آنها

به طور کلی بک لینک ها به دو دسته فالو و نوفالو تقسیم بندی می شوند. بک لینک هایی که به طور پیش فرض برای موتور جستجوی گوگل ارزشمند هستن ، فالو نام دارند و توانایی این را دارند که سبب بهبود رتبه سایت شوند اما در مقابل بک لینک های نوفالو برای گوگل برای گوگل ارزش چندانی ندارند مثل بک لینک های شبکه های اجتماعی. توجه داشته باشید بک لینک های نوفالو هم به طور غیر مستقیم بر رتبه سایت شما تاثیر گذارند. همچنین گوگل الگوریتم گوگل را معرفی کرده تا لینک سازی سایت را بررسی کند.

گوگل چگونه ارزش بک لینک ها را مشخص می کند؟

مسلما ارزش بک لینک ها یکسان نیست چرا که سایت ها از نظر اعتبار با هم فرق دارند. گوگل برای اینکه بفهمد بک لینکی که برای سایت شما آمده ، چقدر ارزش دارد ، از بررسی چند فاکتور زیر استفاده می کند:

1- میزان اعتبار دامنه

2- میزان اعتبار صفحه

3- ارتباط موضوعی سایت شما با سایت لینک دهنده

4- محل قرارگیری بک لینک

5- تعداد لینک ها خروجی

اعتبار بالای سایت در گروی ارتباط بک لینک ها

آنچه در میزان اثرگذاری بک لینک مهم است ، کیفیت آن است نه تعدادش. بار ها دیده شده که برخی از طراحان وبسایت ها هزینه های زیادی را صرف خرید بک لینک کرده و نه تنها برای آنها مفید نبوده بلکه گوگل این فعالیت را غیر طبیعی دانسته و آنها را جریمه کرده است.گرفتن یک بک لینک خوب ارش خیلی بیشتری نسبت به بک لینک های غیر مرتبط دارد. به عنوان مثال از سایتی در زمینه نصب دوربین مداربسته به سایتی در زمینه سیستم ها سرمایشی لینک داده شده و دو حوضه با هم ارتباط دارند.

بک لینک ها مضر کدامند؟

بک لینک های نا مرتبط 

گرفتن بک لینک از سایت هایی که لینک می فروشند

 کامنت کردن بک لینک ها ( مقصد آنها بیشتر سایت های اسپم است )

لینک هایی که در قسمت سایدبار و فوتر سایت مرجع قرار داده می شوند.

نتیجه گیری

شاید یکی از چالشی ترین بخش های فرایند سئو و بهینه سازی ، بک لینک ها هستند و تاثیر زیادی در رتبه بندی دارند. توجه داشته باشید قدرت یک بک لینک به کیفیت آن است نه کمیت آن. امیدوارم از ارائه این نکات مختصر، نکات مفیدی به شما یادآوری شده باشد