شنبه ۰۳ مهرساعت ۱۰:۴۸Sep 2021 25
جستجوی پیشرفته

راهنمای خرید میکروفن استدیویی

 

میکروفن استدیویی همانطور که از نام آن پیدا است در استودیوها برای ضبط صدا استفاده می شود. به واقع می توان بیان داشت که این مورد یکی از فاکتورهای مهم برای ضبط باکیفیت صدا محسوب می شود. با توجه به اینکه امروزه برندهای مختلف انواع میکروفن استدیویی همانند میکروفن رومیزی، usb و ... را ارائه می دهند لذا گاها خرید برای مشتریان دشوار می باشد. در این مقاله قصد داریم تا بررسی نماییم که یک میکروفن استدیویی خوب چه ویژگی دارد. برای پاسخ به این سوال از تجربه متخصصان فروشگاه اینترنتی دیدنگار استفاده شده است که بیش از 1 دهه می باشد که در این حوزه در حال فعالیت هستند.

میکروفن های زیادی در بازار وجود دارند که بسیاری از آنها دارای ویژگی ها و خصوصیات تخصصی می باشند. همین مورد ممکن است که خرید را برای افراد تازه کار مشکل نماید که در این مقاله به این موارد پرداخته می شود.

 

 

آشنایی با میکروفن استدیویی:

شاید شما نیز جز افرادی باشید که به موسیقی علاقه دارید یا در حوزه تولید محتوا، تهیه اخبار و مواردی از این قبیل فعالیت می نماید. در اینگونه فعالیت ها قطعا صدا نقشش اساسی را ایفا می نماید. برای اینکه بتوان آن را به بهترین شکل منتقل نمود لازم است تا به خوبی ضبط کرد. میکروفن استدیویی می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک نماید. اما برای اینکه بهترین میکروفن استدیویی را تهیه نمایید لازم است تا ابتدا به موارد زیر توجه داشته باشید:

-هدف خود را از تهیه میکروفن استدیویی مشخص نمایید:

یکی از انواع پرکاربرد میکروفن ها انواع میکروفن رومیزی می باشد. این موارد برای افرادی که اغلب در صحنه حرکت نمی نمایند، در یک نقطه ساکن می باشند و فاصله شان با میکروفون تغییر نمی نماید، گزینه خوبی می باشد.

-لازم است تا انواع میکروفن ها را به خوبی بشناسید:

میکروفن ها دارای انواع متفاوتی هستند و در سایت های اینترنتی نیز قطعا این مورد را مشاهده می نمایید. در نظر داشته باشید که انواع دینامیکی دارای مقاومت خوبی است و هزینه آن نیز پایین است، بسیاری از افراد به سمت این موارد کشش دارند. اما اگر مایل هستید تا یک ضبط صدای حرفه ای انجام دهید، لازم است تا از میکروفن استدیویی استفاده نمایید که به صورت دقیق امواج صدا را دریافت می نماید. گیرنده های این نوع از میکروفن ها بسیار حساس می باشد. این موارد اغلب در کارهای رادیویی یا ضبط آهنگ مورد استفاده قرار می گرند.

نوعی دیگری از میکروفن ها نیز وجود دارد که به آنها usb گفته می شود. این موارد به صورت مستقیم به تلفن، کامپیوتر و .. متصل شده و اقدام به ضبط صدا می نماید.

-درامز:

اگر در حوزه ضبط صدا تازه کار می باشید، توصیه متخصصان دیدنگار این مورد است که از میکروفن استدیویی استفاده نمایید. البته باید توجه داشته باشید که برای به دست آوردن بهترین بازخورد لازم است تا جای میکروفن را به صورت مکرر تغییر دهید.

 

 

-کاندنسر:

این میکروفن ها جز موارد پرطرفدار در بازار می باشند و و کیفیت بالایی در ضبط صدا ارائه می دهند. البته در زمان استفاده از این موارد باید دقت داشته باشید که اتاق مد نظر شما باید حتما ایزوله باشد. البته در خرید باید توجه داشته باشید که دو نوع میکروفن در بازار وجود دارد برخی از این موارد دیافراگم بزرگ و برخی دیگر دارای دیافراگم کوچک هستند. هر اندازه بازه فرکانس بزرگ تر باشد، لازم است تا دیافراگم نیز بزرگتر گردد.

-ریبون:

این نمونه از میکروفن ها بسیار قدیمی می باشند. می توان از آنها در محیط بیرون و حتی در استودیو استفاده کرد. اغلب به صورت رومیزی بوده و دارای قیمت بالایی نیز نیستند. به همین دلیل تقاضا برای آنها در بازار زیاد می باشد. شاید بسیاری از شنوندگان که صدا را از این میکروفن ها می شنوند، حس نمایند که صدا چه اندازه گرم و بی خش است.

 طبقه بندی میکروفن ها از لحاظ اتصال:

می توان میکروفن استودیویی را از لحاظ اتصال نیز طبقه بندی نمود:

-Usb

این مورد امروزه جز رایج ترین انواع می باشد. می توان به راحتی آن را به کامپیوتر، موبایل و سایر دستگاه های رایج متصل نمود. کار کردن با آن نیاز به دانش زیاد ندارد و به راحتی متصل می گردد.

-Xlr

میکروفن هایی که برای انجام امور حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند، از دسته xlr ها می باشند. این موارد دارای کابل بوده و می توانند صدا ها را به بهترین شکل ضبط کنند.

به صورت کلی از دید متخصصان دیدنگار، اگر شخصی مایل به خرید میکروفن استدیویی یا میکروفن رومیزی می باشد، لازم است تا حتما به آستانه تحمل فشار صوتی، نویز داخل میکروفن، بازه پاسخ فرکانس، امپدانس میکروفن و الگوی قطبی آن توجه نماید. طبیعتا این موارد در کاربردهای حرفه ای تر بسیار مورد توجه قرار می گیرد. امروزه برندهای مختلفی در بازار هستند و هر کدام نیز خصوصیات مختلفی را برای کالای خود بیان می دارند. اما بسیار مهم می باشد که شما بتوانید تمام ابهامات ذهنی و سوالات خود را از فروشندگان معتبر جویا شوید تا بهترین پاسخ را در اختیارتان قرار دهند. در همین راستا دیدنگار تلاش نموده است تا ویژگی های محصولات خود را با شفافیت بیان داشته و به تمام سوالات خریداران خود پاسخ دهد تا با دید بازی اقدام به خرید نمایند.

 

 

جمع بندی:

اگر شما نیز قصد تهیه میکروفن برای ضبط صدا را دارید، بهتر است تا در ابتدای کار، هدف خود را مشخص نمایید. سپس لازم است که به دنبال ویژگی های مد نظر خود در فروشگاه های معتبر باشید.دیدنگار، تمام این موارد را به راحتی در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

جالب است که توجه داشته باشید در سایت دیدنگار شما می توانید انواع مقالات تخصصی را مطالعه  نمایید و اطلاعات خود را بالا برده و سپس اقدام به خرید نمایید. از سوی دیگر امکان تهیه اجناس به صورت اقساطی نیز در وب سایت این شرکت فراهم است تا تمام اشخاص با هر میزان سطح درآمد بتوانند به خواسته خود دست یابند. ارائه گارانتی، ارائه توضیحات کامل و بهترین پشتیبانی از جمله خدمات این فروشگاه خوش سابقه می باشد.