جمعه ۰۲ مهرساعت ۰۹:۱۰Sep 2021 24
جستجوی پیشرفته

چگونه بهترین برند تجهیزات پزشکی، بهداشتی و سلامتی را انتخاب کنیم؟

 

 

در حال حاضر شرکت‌های مختلف و برندهای متعددی در سراسر جهان وجود دارند که دستگاه‌ها و تجهیزات و لوازم پزشکی و بهداشتی را طراحی و تولید می‌نمایند. محصولات هر یک از این برندها نیز کیفیت‌ها و ویژگی‌های متفاوتی دارند. وجود این نوع از شرکت‌ها و برندهای متنوع باعث می‌شود تا انتخاب تجهیزات مناسب و به‌ عبارت ‌دیگر انتخاب بهترین برند تجهیزات پزشکی و سلامتی، با مشکلات و سختی‌هایی همراه شود و کار خریداران را دشوار کند.

 

نکات مورد نیاز برای انتخاب بهترین برند تجهیزات پزشکی

توجه به استانداردهای بین‌المللی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که لازم است در هنگام انتخاب بهترین برند و خرید کالاهای پزشکی در نظر داشته باشید توجه به استانداردهای بین‌المللی است که در ساخت و تولید دستگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همان‌طور که می‌دانید کالاها و تجهیزات پزشکی از انواع محصولاتی هستند که حساسیت بسیار بالایی دارند بنابراین لازم است استانداردهای مورد نیاز را کسب نموده باشند و از طرف دیگر، زیست‌پذیری و میزان تطابق آن‌ها با شرایط جسمی و بدنی افراد، اثبات ‌شده باشد.

بنابراین تمامی محصولات و کالاهای پزشکی، از جمله پشتی طبی باید این روند را طی کرده باشند. لازم به ذکر است که در زمینه این نوع از دستگاه‌های پزشکی که به صورت‌های الکتریکی و یا حتی غیر الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، استانداردها و مجموعه قوانینی در ساخت وجود دارد. این نوع از استانداردها و قوانین، تعیین می‌کنند که محصول مورد نظر از چه مشخصات و ویژگی‌های حداقلی بهره ‌مند شده ‌است و می‌تواند چه ویژگی‌هایی برای سلامت بیمار، پزشک، کادر درمان و… داشته باشد.

از جمله فواید پشتی صندلی طبی می توان به جلوگیری از خستگی هنگام نشستن و درد کمر اشاره کرد و این وسیله برای ناهنجاری ها و بدشکلی های ستون فقرات نیز بسیار کاربردی و مفید است و کسانی که دیسک کمر ، فتق کمر ، مشکل سیاتیک و … دارند باید از پشتی صندلی طبی خودرو و پشتی صندلی اداری استفاده کنند و حتی استفاده از آن می تواند جلوی این بیمار ها هم بگیرد. اصولا بیشتر درد های کمر به علت رعایت نکردن درست نشستن هست که با استفاده از پشتی صندلی طبی می توانید تا حد بسیار زیادی جلو درد های کمر و ستون فقرات را بگیرید و طرز صحیح نشستن را رعایت کنید.

 

 

لازم است بدانید که در کشور ایران اداره‌ای با عنوان اداره‌ کل تجهیزات پزشکی وجود دارد که می‌تواند این نوع از استانداردها را مورد بررسی قرار دهد و سپس صلاحیت و قابلیت‌های برندها و شرکت‌های مختلف را در وب‌سایت خود اعلام نماید. بنابراین افراد و پزشکانی که قصد خرید این نوع از لوازم و تجهیزات سلامتی و بهداشتی را دارند می‌توانند به وب‌سایت این مجموعه اداری، مراجعه کنند. در این وب‌سایت دو بخش عمده وجود دارد که عبارت‌اند از: بخش واردکنندگان مجاز تجهیزات پزشکی و هم‌چنین تولیدکنندگان دارای پروانه ساخت.

با ورود به هر یک از این دو بخش، قادر خواهید بود صلاحیت شرکت واردکننده تجهیزات پزشکی و یا تولیدکننده این دسته از محصولات را مورد بررسی دقیق قرار دهید و سپس محصولات و دستگاه‌هایی را که دارای استانداردهای لازم هستند شناسایی کنید و بهترین برند تجهیزات درمانی را انتخاب کنید.

اما پیش ‌از خرید لازم است به نکته دیگری نیز توجه داشته باشید و آن نکته در نظر گرفتن مشتریان ناراضی و راضی از خرید این دسته از محصولات است.

 

توجه به نظرات مشتریان برندها

حتی در صورتی ‌که شرکت‌های واجد صلاحیت برای واردات تجهیزات پزشکی و یا تولیدکنندگان برندها را جستجو کنید و به آن‌ها دست یابید باز هم نمی‌توان به این نکته پی‌برد که شما بهترین برند تجهیزات سلامتی و درمانی را انتخاب کرده‌اید و یا تمامی این شرکت‌ها و برندها در نحوه ارائه خدمات خود به مشتریان موفق و مناسب عمل کرده‌اند. برای این ‌که بتوانید بهترین برند را انتخاب کنید می‌توانید از شرکت مورد نظر بخواهید که لیستی از مراکز نصب و مشتریان خود را در اختیار شما قرار دهد. این شرکت‌ها به‌ طور معمول، فهرست مراکز نصب خود را در اختیار دارند. بنابراین شما هم به‌ عنوان مشتری این محصولات، می‌توانید درخواست کنید تا فهرست مراکز نصب این دستگاه‌ها را در اختیارتان قرار دهند. در این‌ صورت می‌توانید به این اطمینان دست یابید که مشتریان این محصولات از خرید خود راضی هستند یا نه.

 

 

در نظر گرفتن تجربه و سابقه کاری برند مورد نظر

شرکت تولیدکننده محصولات و تجهیزات پزشکی و یا برند، زمانی می‌تواند بهترین محصولات و کالاهای مورد نیاز در این زمینه را طراحی و تولید کند که در این زمینه تجربه، مهارت و دانش کافی را به دست آورده باشد. در حقیقت لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هرچه شرکت مورد نظرتان، میزان سابقه و مهارت بالاتری داشته باشد به ‌طور حتم، خرید محصولات آن برند نیز بهترین و مناسب‌ترین گزینه خواهد بود.

 

توجه به کیفیت محصولات پزشکی و قیمت آن‌ها

توجه به کیفیت این محصولات است. در حالت کلی می‌توان گفت در صورتی ‌که یک شرکت و یا برند، محصولات و کالاهای پزشکی خود را از نظر کیفیت، تضمین نماید، حتما محصولات آن برند، جزء بهترین تجهیزات خواهند بود. از طرف دیگر برای این ‌که بتوان محصولات پزشکی را در زمره بهترین برند دسته‌بندی کرد، لازم است علاوه ‌بر کیفیت، قیمت آن‌ها نیز متناسب باشد و برای مشتریان و خریداران، به ‌صرفه باشد.

 

گارانتی و خدمات پس ‌از فروش

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که در حالت کلی، محصولاتی که دارای خدمات پس ‌از فروش و یا گارانتی، که در حقیقت همان ضمانت کیفیت کالا است، باشند، در زمره بهترین‌ها جای خواهند گرفت. این عامل به ‌ویژه در مورد خرید تجهیزات و کالاهای پزشکی که کالاهای گران‌قیمتی نیز هستند بسیار اهمیت دارد. بنابراین یکی از نکات لازم در هنگام انتخاب تجهیزات پزشکی و سلامتی توجه به این نکته است که محصولات مورد نظر دارای خدمات پس ‌از فروش و یا گارانتی معتبر هستند یا خیر. که فروشگاه تجهیزات پزشکی بهداشتی و سلامتی سلامت کالا دارای بهترین برند ها با ضمانت و گارانتی محصول می باشد که میتوانید با خیال راحت خرید کنید.