چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۰۷:۱۱Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

استانداردهای طراحی سایت در سال 2021

 

 

اگر در حوزه وب فعالیت داشته باشید، حتماً می‌دانید که نیاز کاربران به استفاده از سایت‌های اینترنت بسیار زیاد شده است! به خصوص در دوران کرونا بسیاری از کاربران خرید خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند و کمتر کاربری ترجیح می‌دهد که برای خرید به بازار مراجعه کند. از طرفی، بسیاری از کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند که به جای تعداد محدودی از افراد، به میلیون‌ها مخاطب هدف دسترسی داشته باشند. داشتن سایت مهم است؛ اما داشتن یک سایت بر اساس استانداردهای جدید مهم‌ترین مسئله‌ای است که می‌تواند باعث موفقیت یک کسب‌وکار اینترنتی شود. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی جدیدترین استانداردهای طراحی سایت که در سال 2021 می‌تواند شما را به موفقیت برساند، بپردازیم.

استانداردهای طراحی سایت در سایت 2021 کدام هستند؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد یک سایت اینترنتی شده باشید اما به دلایل مختلف آن را ترک کنید! به نظر شما مهم‌ترین دلیلی که باعث شده تا سایت را ترک کنید و به سراغ سایت دیگری بروید چیست؟ شاید آن سایت بهترین خدمات را هم ارائه کند اما با توجه به این که نتوانسته بسیاری از استانداردها را رعایت کند، شما آن را ترک کرده‌اید. بنابراین طراحی سایت و داشتن یک سایت برای کسب‌وکار مهم است اما مهم‌تر از آن، داشتن یک سایت استاندارد و حرفه‌ای است. در واقع یک سایت حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا بتوانید به نیاز مخاطبان خود پاسخ دهید و در نهایت، نیاز کاربران را برطرف کند. گاهی اوقات کسب‌وکارها فقط به سئو سایت فکر می‌کنند اما جذب مخاطب در سایتی که نمی‌تواند رضایت کاربران را جلب کند، در نهایت تنها به ضرر کسب‌وکارتان خواهد بود. در این بخش از مقاله می‌خواهیم به بررسی 6 مورد از مهم‌ترین مسائلی که به شما کمک می‌کند تا یک سایت استاندارد داشته باشید، می‌پردازیم:

 

 

1.       کدنویسی استاندارد

هنگامی که شما یک سایت برای کسب‌وکارتان سفارش می‌دهید تا یک متخصص یا تیم آن را برای شما طراحی کند، کدنویسی استاندارد مسئله بسیار مهمی است! در واقع اگر آن تیم نتواند سایت شما را بر اساس آخرین تکنولوژی‌های طراحی سایت پیاده‌سازی کند، فقط به ضرر شما خواهد بود. زیرا در چنین شرایطی، عملکرد سایت مناسب نیست و نمی‌تواند پاسخگوی نیاز کاربران باشد. از طرف دیگر، داشتن یک سایت غیر استاندارد نه تنها در قدم اول نیاز مخاطبان را رفع نمی‌کند، بلکه هنگام سئو سایت هم با مشکل مواجه می‌شوید! دلیل آن هم این است که گوگل هنگام رتبه‌بندی سایت‌ها برای کدنویسی استاندارد اهمیت زیادی قائل است. گاهی اوقات کسب‌وکارها با سفارش تولید محتوا می‌خواهند به رتبه‌های اول برسند، در حالی که سئوی فنی سایت به دلیل عدم کدنویسی استاندارد مشکل دارد.

 

2.       رابط کاربری زیبا

یکی دیگر از استانداردهای بسیار مهمی که هنگام طراحی سایت باید به آن توجه زیادی داشته باشید، رابط کاربری است! رابط کاربری در واقع همان ظاهر سایت است و چیزی که کاربران می‌بینند. خودتان را جای کاربر قرار دهید؛ اگر وارد یک سایتی شوید که جذابیت نداشته باشد و نتواند نظر شما را جلب کند، در آن خواهید ماند؟ قطعاً خیر! بنابراین برای کاربران رابط کاربری زیبا اهمیت زیادی دارد و باید حتماً به آن دقت زیادی داشته باشید. با کمک یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای می‌توانید سایت خود را بر اساس سلیقه کاربران و مخاطبان هدف خود طراحی کنید و بهترین نتیجه را از آن بگیرید. رابط کاربری یکی از فاکتورهای مهم سئو سایت هم محسوب می‌شود و اگر بتوانید آن را رعایت کنید، می‌توانید با توجه به رعایت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سایت به رتبه‌های اول گوگل دست پیدا کنید.

 

3.       تجربه کاربری بهینه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد یک سایت شده باشید اما به دلیل آن که چیدمان سایت مناسب نیست، آن را ترک کرده باشید! کاربران این روزها کمتر به سایت‌های شلوغی که تجربه کاربری بهینه ندارد سر می‌زنند. بنابراین اگر شما در حال بازدید از یک سایت با تجربه کاربری بهینه نباشید، آن را ترک می‌کنید و به سراغ سایت‌های دیگر می‌روید. یکی از بخش‌های مهم تجربه کاربری، محتوای سایت شما است! اگر محتوای سایت بهینه نباشد، در واقع نمی‌توانید نیاز کاربر را رفع کنید و همین مسئله باعث می‌شود تا سفارش تولید محتوا به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای مسئله مهمی به حساب بیاید. همچنین تجربه کاربری در سئو سایت هم اهمیت زیادی دارد و با بهینه‌سازی آن می‌توانید نتایج خوبی بگیرید.

 

4.       سئو و بهینه‌سازی سایت

یکی از بهترین منابع جذب ترافیک و مخاطبان هدف، موتورهای جستجو هستند! با سئو سایت می‌توانید به رتبه‌های اول گوگل دست پیدا کنید و اگر کاربر کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار شما را جستجو کرد، وارد سایت شما شود. برای سئو می‌توانید از تیم سئو و آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای استفاده کنید و بهترین نتایج را بگیرید.

 

5.       تولید محتوا بر اساس نیاز کاربران

یکی دیگر از مسائلی که اهمیت زیادی دارد، این است که کاربران برای مطالعه محتوای سایت وارد آن می‌شوند؛ حال اگر محتوای بهینه نداشته باشید چه اتفاقی می‌افتد؟ کاربر سایت را ترک کرده و حاضر نیست که در سایت شما باقی بماند. اگر می‌خواهید محتوای بهینه داشته باشید، سفارش تولید محتوا به تیم‌های حرفه‌ای گزینه مناسبی است. همچنین می‌توانید تیم محتوای حرفه‌ای برای خود جذب کنید تا بهترین نتایج را بگیرید. محتوا فاکتور مهمی برای سئو سایت است و باید حتماً به آن توجه زیادی داشته باشید. معمولاً آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای علاوه بر سفارش تولید محتوا، سفارش سئو سایت هم می‌گیرد و می‌توانید خدمات جامعی از آن‌ها دریافت کنید.

 

6.       پشتیبانی کاربران

کاربران هنگامی که از محصولات یا خدمات شما استفاده می‌کنند، ممکن است دغدغه‌های زیادی داشته باشند که تیم پشتیبانی باید آن را رفع کند! بنابراین یکی از استانداردهای طراحی سایت در سال 2021، بخش پشتیبانی آن است. اگر شما بتوانید پشتیبانی خوبی برای محصولات و خدمات خود ارائه کنید، می‌توانید نتیجه خوبی بگیرید! گاهی اوقات برای برخی محصولات و خدمات، پشتیبانی کاربران از ارائه آن مهم‌تر است و باید حتماً این نکته را در نظر داشته باشید.

با رعایت این 6 نکته به راحتی می‌توانید بهترین نتیجه را از طراحی سایت خود بگیرید و با کمک سئو سایت مخاطبان هدفمند جذب کنید. در این مقاله به بررسی کامل این موضوع پرداختیم و در نهایت، پیشنهاد می‌کنیم برای خدماتی نظیر سفارش تولید محتوا حتماً از بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید تا نتیجه خوبی بگیرید.