چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۰۷:۰۸Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

دانش آموزان شهرستانی چه کلاس کنکوری میروند؟

در چند سال اخیر وقتی نفرات برتر کنکور سراسری را بررسی میکنیم درمیابیم که از تمام اقصی نقاط کشور جز رتبه های برتر کنکور هستند اما اگر نگاهی به نتایج دو دهه قبل بیاندازیم بیشتر نفرات برتر کنکور سراسری جز پایتخت نشینان هستند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که؛

 -دانش آموزان ساکن شهرهای دیگر برای موفقیت در آزمون سراسری در چه کلاس کنکور معتبری شرکت میکنند؟

-با وجود تمرکز موسسات معروف کنکوری در تهران چرا دانش آموزان شهرستانی سهم بیشتری در نفرات برتر کنکور دارند؟

 

سایت آلا

 

آلاء مجری عدالت آموزشی

خانواده دانش آموزی آلا این روزها آنقدر بزرگ است که بعید است در ایران دانش آموز باشید و نام آلا را نشنیده باشید و یا به سایت آلا مراجعه نکرده باشید. مجموعه آلا این این روزها خانواده ای به وسعت بیش از 6 میلیون از دانش آموزان است در سال 1392 توسط گروهی از جوانان تلاشگر، دانشجویان و استادان دانشگاه صنعتی شریف پایه گذاری شد و در راستای اجرای عدالت آموزشی برای تمام دانش آموزان در سراسر کشور فعالیت میکند. مجموعه آلاء در حال حاضر از متوسطه اول تا متوسطه دوم و کنکور را تحت حمایت خود قرار داده و با همکاری جمعی از برترین دبیران اقدام به تهیه ویدیوهای آموزشی با کیفیت برای تمام دروس در استودیوهای مجهز به تخته هوشمند کرده است و تا کنکون بیش از 7000 ساعت محتوای آموزشی در سایت آلا منتشر شده است و به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

با توجه به اینکه دسترسی به سایت آلا و محتواهای آموزشی این مجموعه برای تمام دانش آموزان در هر کجای ایران و حتی خارج از ایران یکسان است و تنها کافی است اپلیکشن آلا را نصب کنید و یا در مرورگر اینترنت خود نام سایت آلا جستجو کنند و خود را در یک مدرسه مجازی تصور کنند.

 

کلاس کنکور آنلاین راه ابریشم

یکی از مزیت های اجرای عدالت آموزشی بهره مندی همه دانش آموزان از آموزش یکسان و با کیفیت است و همینطور کم شدن بازار سیاه و رقابتی برای کنکور. حتما شما هم با انبوهی از تبلیغات بعضا با شعارهای فریبنده برای کنکور مواجه شده اید و شاید هم در اطرافیان و دوستانتان دیده باشید که برای موفقیت در آزمون سراسری با توجه به این شعارهای تبلیغاتی و البته تاثیر گذار هزینه های گزافی را متحمل شده باشند و حتی بخشی از این افراد اصلا به نتیجه مطلوب و تضمین شده ای که بهشان قول داده شده بود، نرسیدند حتی ممکن است بخش یاز دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری خود را از پیش باخته در این رقابت متصور شوند چراکه امکان حضور و یا توانایی پرداخت هزینه کلاس کنکور را نداشته باشند و یا انگیزه خود را با شنیدن کلماتی همچون دبیر پروازی، روش های مهندسی معکوس برای حل سوالات و.... از دست بدهند.

با توجه به این شرایط اینبار هم آلا خود را موظف دانست تا برای اجرای عدالت آموزشی در حوزه کنکور نیز برای کمک به موفقیت دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری تلاش کند. آلاء با همکاری تعدادی از برترین و با سابقه ترین دبیران حوزه کنکور اقدام به تهیه دوره های کنکور راه ابریشم کرده است شاید برایتان جالب باشد که چرا نام این محصول آموزشی راه ابریشم گذاشته شده است؟

 

کلاس کنکور راه ابریشم

 

معرفی دوره کنکور راه ابریشم

دوره کنکور راه ابریشم با الهام از جاده افسانه ای و تاریخی راه ابریشم نام گذاری شده است چرا که در گذشته جاده ابریشم به عنوان یک شاهراه مطمئن در میان هزاران راه دسترسی از شرق آسیا تا اروپا برای تجارت بازرگانان انتخاب میشد و دوره کنکور راه ابریشم آلا نیز همانند یک شاهراه در میان هزار راه موفقیت در کنکور سراسری برای دانش آموزان به حساب می‌آید البته باید این نکته را هم بگوییم که این تفسیر صرفا از نگاه ما نیست چرا که در مصاحبه های اخیری که تیم مشاوره آلا با نفرات برتر کنکور سراسری 1400 داشته و این مصاحبه های تصویری را نیز در سایت آلا به اشتراک گذاشته شده اند به صراحت در صحبت این دانش آموزان و داوطلبان برتر کنکور میشنویم که علاوه بر رضایت خود از سطح و کیفیت آموزشی محتواهای سایت آلا و به خصوص دوره صفر تا صد کنکور راه ابریشم، فقط آموزش های این مجموعه مورد تایید دبیران حتی مدارس سمپادی در سراسر کشور بوده است.

 

ویژگی های پکیج کنکور راه ابریشم

درسنامه ویدویی جامع از پایه دهم تا دوازدهم و کنکور:

مرحله پیله درسنامه یعنی تدریس ویدیویی و کامل تمام نکات مقدمات ورود به هر درس مربوط به سال های گذشته و ترمیم تمام ایرادات یادگیری سالیان گذشته به جهت آمادگی کامل برای دریافت مطالب متوسط دوم و به حداقل رساندن سطح نگرانی ناشی از عدم تسلط به مباحث و نکاتی که اکثر مدرسین و موسسات و کلاس ها از تدریس و جا انداختن آنها شونه خالی میکنند؛ اما راه ابریشم آلاء، تمایز خودش رو در این فاکتور به ظاهر کم اهمیت اما بسیار پررنگ در روند یادگیری پیش روی مخاطب نشان می‌دهد و به فکر درمان نقطه درد 90 درصد از مخاطبینش می‌باشد.

و اما درسنامه های ویدویی و کامل و جامع که از پایه دهم تا پایه دوازدهم را به طور کامل و پایه‌ای تا سطوح پیشرفته کنکوری پوشش داده شده است ، توسط مدرس آلاء تدریس می‌شود.

میانگین 100 ساعت فایل ویدویی درسنامه برای هر درس اختصاصی ضبط و با تجربه کاربری خاص، جذاب و کاربردی آلاء که در سرویس های دیجیتال هیچ موسسه‌ داخلی در حوزه آموزش آنلاین دیده نمی‌شود، داخل سایت و اپلیکیشن آلا در درسترس کاربران قرار می‌گیرد.

جزوات درسنامه به‌طور کامل به‌صورت فایل های دانلودی PDFنیز تدوین شده است. جزوات، تطابق صدرصدی با درسنامه ویدویی مدرس دارد و به شکل یکپارچه با طراحی دقیق و بسیار جذاب در دسترس مخاطبین قرار میگیرد.

 

2.  تقویت مهارت تست زنی در راه ابریشم کنکور:

بیش از 3000 تست طبقه‌بندی شده و استاندارد با تحلیل کامل ویدیویی توسط مدرس هر درس راه ابریشم آلاء، از جمله ویژگی های بسیار حائز اهمیت این دوره جامع است. از اهمیت توجه به مقوله تست زنی در این دوره می توان به 4 رویکرد تست زنی اشاره کرد که بسیار هدفمند و هوشمندانه بر اساس رصد و آنالیز مسیر یادگیری دانش آموز و داوطلبان آزمون سراسری در سطوح و الگو های متفاوت یادگیری توسط گروه مشاورین مجرب آلاء ایجاد شده است.

تست های آموزشی: تست هایی که هدفمند ویژه گیرایی نکات در کنار درسنامه قرار گرفته و سعی بر این بوده تا مکمل درسنامه به جهت یادگیری کاربرد نکات و آموزش به صورت تست محور باشد.

تست های مهارتی: تست هایی به جهت آشنایی با ایده های گوناگون طراح تست و روان شدن فرایند حل مسئله و افزایش سرعت فرایند تست زنی که به تعداد فراوان با حل کامل ویدیویی برای مخاطبین دوره قرار دادیم. البته تعداد بالای تست ها در این بخش، هرچند مخاطب رو از دیگر منابع تست زنی بی نیاز میکند اما با اجرای تست های ستاره دار که تیپ تست ها یا تست ها پرنکته هستند، گلچین های مجموعه تست مشخص شده تا در زمان کم هم بتوان با اطمینان از حل انواع تست های مورد نیاز، نتیجه ایده‌آل کسب گردد.

تست های پیش و پس آزمون: هرساله جدیدترین و ناب ترین ایده های طراحی تست آزمون های سراسری، در آزمون های آزمایشیِ معتبر و استاندارد مطرح می‌شود و تحلیل کامل این سوالات نیز آمادگی فوق العاده‌ای برای دانش آموز و داوطلب کنکوری، هم به منظور شرکت در آزمون آزمایشی و سنجش موقعیت بین رقبا مفید خواهد بود هم بعد از برگزاری آن آزمون، تحلیل سوالات بسیار کمک کننده خواهد بود. این یعنی دوره راه ابریشم آلاء، تا چه میزان دید گسترده به تمام نیاز ها و پیش بینی نیاز های مخطابینش دارد.

تست های کنکورچه: چه آزمون آزمایشی شرکت بکنید چه خیر، کنکورچه ها یک امکان بی نظیر در راه ابریشم آلاست که به هدف ارزیابی شما از نظر یادگیری مطالب، مهارت تست زنی و مرور تمام مطالب دوره یادگیری گذرانده شده کمک شایانی به شما خواهد کرد. تست هایی استاندارد، به میزان کافی به مانند آزمونک هایی به همراه پاسخ تشریحی برای ارزیابی اصولی مخاطبین دوره طراحی شده است. این شلیک آخر هر فرسنگ دوره راه ابریشم آلاست و سنگ محکی برای سنجش میزان یادگیری شما. 

 

برنامه مطالعاتی کنکور راه ابریشم آلا

 

3. برنامه مطالعاتی کنکور راه ابریشم

این بخش از هیجان انگیزترین اتفاقات دوره جامع کنکوری راه ابریشم آلاست. معمولا برنامه های مطالعاتی دوره های آموزشی آنلاین بر اساس ضبط یا انتشار کلاس هاست و انعطاف پذیری در حد 0 را دارند اما در راه ابریشم آلاء، علاوه بر دسترسی به فایل های ویدیو و جزوات هر بخش، برنامه مطالعاتی تخصصی ویژه ایام تابستان را نیز دریافت خواهید کرد و خاص ترین بخش، مطابق برنامه سال تحصیلی کنکوری شما و حتی با آزمون های آزمایشی معتبری هست که در آن شرکت می‌کنید و همیشه دغدغه هماهنگی کلاس یا دوره با بودجه بندی این آزمون ها در دانش آموزان وجود داشته است به طور کامل برطرف گردیده که همین موضوع نشان دهنده توجه صدرصدی آلاء به داوطلبی است که قصد شرکت در رقابتی بسیار چالش برانگیزی همچون آزمون سراسری را دارد با تمام استرس ها و نگرانی ریز و درشت!

 

4. جمع‌بندی کنکور با راه ابریشم آلا

مدرسه آنلاین آلاء و همایش های جمع بندی فوق تخصصی این مجموعه برای زمان بندی ها مختلف یک داوطلب کنکوری بسیار مورد استقبال قرا گرفته شده است و قطعا مخاطبین راه ابریشم آلاء باید از این همایش ها به طور ویژه بهره مند بشوند و یک جمع بندی اصولی و مرور سریع رو با 4 دوره جمع بندی آلاء تجربه کنند.

دوره چاپار: این دوره،‌ بروزرسانی کنکور 1401 راه ابریشم آلاء است که زمان استفاده از این دوره جامع و کامل رو به طرز قابل توجهی کاهش داده است و نگرانی از بابت کمبود وقت برای تسلط به تمام نکات در این طرح برطرف شده است. البته که توصیه ما به اکثر مخطابین دوره غیر حضوری کنکور آلا استفاده کامل از محتوای راه ابریشم است چرا که به قدری مباحث توسط اساتید کامل تدریس شده که نیاز های آموزشی هر مخاطبی در هر سطحی از دانش حتی از زیر صفر تا درصد های نزدیک به 100 را کامل پوشش خواهد داده است اما دوره چاپار برای مرور مطالب و سرعت عمل شما اثر پررنگی خواهد داشت.

 

5. مشاوره تحصیلی و انگیزشی برای کنکور

طی فرایند مطالعاتی و مهارتی و آمادگی برای رقابتی سنگین همانند آزمون سراسری 1401، طبیعتا دنیایی از نکات و مباحث کاربردی مشاوره‌ای هست که قطعا مخاطبین دوره جامع راه ابریشم 1401 آلاء نیز به آن ها نیاز خواهند داشت. علاوه بر آن، بهترین شیوه استفاده از دوره با شرایط نسبتا مشابه مخاطبین دوره در گروه های مختلف، یک چالش خواهد بود. گروه مشاورین مجرب راه ابریشم آلاء، با تخصص و تجربه قابل توجهی که در حوزه آموزش کشور و همراهی برترین رتبه های آزمون سراسری داشته اند با ساختار بررسی و رصد روند یادگیری آلاء، تمام دغدغه های مشاوره تحصیلی و انگیزشی و بهترین شیوه استفاده از دوره جامع راه ابریشم آلاء رو پوشش خواهند داد. 

 

6. ارزیابی و آزمون آنلاین کنکورهای آزمایشی

در آزمون های سه‌آ (آزمون های آنلاین آلاء)، رقابتی سنگین بین هزاران آلایی به ویژه راه ابریشمی ها طی 7 مرحله در سال با بودجه بندی های استاندارد به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. سوالات آزمون سه‌آ ، استاندارد و فوق العاده نزدیک به سطح سوالات کنکور توسط یک تیم متخصص و مجرب طراحی می‌شود. بستر برگزاری آزمون سه‌آ، بسیار کاربرپسند طراحی شده و امکانات زیادی برای ایجاد تجربه‌ای لذت بخش از آزمون آنلاین برای آلایی ها فراهم گردیده. کارنامه های فوق دقیق آزمون های سه‌آ بسیار برای شما جذاب خواهد بود و البته هیجان انگیز ترین بخش آزمون ها، تحلیل تمام سوالات به صورت ویدیویی توسط مدرسین آلاء میباشد.

 

7. جزوات دوره صفرتاصد کنکور راه ابریشم

دوره جامع کنکوری راه ابریشم آلاء، در تمام بخش ها، جزواتی بسیار جذاب و یکپارچه در اختیار مخاطبین قرار داده است همچنین طراحی خاص جزوات راه ابریشم آلاء، قطعا در روند یادگیری در دوره اثرگذار خواهد بود. فایل PDF تمام جزوات دردسترس همه کاربران دوره خواهد بود و البته مطابق صدرصدی ویدیو درسنامه و تست ها با جزوات هم از امتیازات این بخش از راه ابریشم آلاء خواهد بود.

 

8. رابط کاربری و تجربه مصرف

مدرسه آنلاین آلاء، به صورت شبانه روزی با تیمی چند ده نفره در تلاش برای ایجاد تجربه مصرفی بهتر حتی فراتر از برندهای آموزشی مطرح خارج از کشور است. آموزش آنلاین به معنی واقعی و استفاده از تمام ظرفیت های حوزه دیجیتال برای به حداکثر رساندن این مقوله از دغدغه های برند آلاست و در دوره جامعی چون راه ابریشم آلا، این اتفاق رو خواهیم دید. تمام سعی آلایی ها این هست با کمترین میزان مصرف انرژی به خواستتان در دوره برسید و به  فایل ها دسترسی داشته باشید و البته حین استفاده آنلاین از دوره آموزش آنلاین آلاء، امکانات ویژه ای در نظر گرفته شده است تا لذت بخش بودن آموزش به شیوه آنلاین را حس کنید. اینجاست که باید گفت آلاء به آینده‌ای متفاوت می‌اندیشد...