چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۰۷:۲۰Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

چگونه تردمیل ارزان‌تر بخریم؟

آیا با وجود این همه گرانی هنوز می‌توان تردمیل ارزان‌تر خرید؟ احتمالا پاسخ دادن به این سوال بسیار سخت خواهد بود. اما آیا نشدنی است؟ همواره باید به یاد داشت که خرید تردمیل هم مانند هر کنش دیگری در زندگی، می‌تواند هوشمندانه باشد. خرید تردمیل به متغیرهایی وابسته است که بررسی، آگاهی و شناخت از آنها سبب خواهد شد تا کمتر برای تامین نیاز خود هزینه کنیم. متاثر شدن از تبلیغات یا سفارش‌ها و پیشنهادهای غیر‌کارشناسی که شاید تنها با شناخت برندها به دست می‌آید، می‌تواند ما را در محقق کردن خرید ارزان تردمیل ناکام کند. به این ترتیب با مطالعه یادداشت پیش رو، پی به نکاتی خواهید برد که می‌تواند برای خرید تردمیل ارزان‌تر به کار آید.

 

در ابتدا باید آورد که خرید تردمیل خریدی حساس است و از آنجایی که با سلامتی شما در ارتباط مستقیم است، باید هنگام خرید آن بسیار دقیق بود. ما پیشنهاد می‌کنیم که اگر استطاعت مالی آن را دارید، تردمیل‌هایی هرچه مجهزتر بخرید؛ که طبعا گران‌تر نیز خواهند بود. اما اگر به هر علت می‌خواهید به هر قیمتی تردمیل داشته باشید، یادداشت پیش رو به کمک شما خواهد آمد تا در شناسایی عواملی که در خرید تردمیل ارزان تر به کار می‌آید، توفیق داشته باشید. در کنار این یادداشت، صدها مدل از انواع تردمیل در فروشگاه هایپرجیم جمع شده است تا شما آنها را بررسی و مقایسه کنید و امکان شناخت بیشتر آنها را برای شما میسر کرده است.

 

تردمیل

 

تردمیل‌ها چند نوع‌اند؟

در ابتدا باید بدانید که انواع تردمیل کدامند. آیا دانستن این نکته فایده‌ای هم دارد؟ ما در پاسخ باید بگوییم آیا این امکان وجود ندارد که به سبب ناآگاهی شما از انواع تردمیل، هنگام خرید تردمیل فروشنده به جای یک تردمیل خانگی به شما تردمیل باشگاهی بفروشد؟ پاسخ روشن است و همیشه چنین خطراتی خریداران ناآگاه را در معرض خسارت قرار می‌دهد. پس بدانیم که انواع تردمیل دو نوع‌اند: تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی. اما از کجا باید فهمید کدام تردمیل خانگی و کدام تردمیل باشگاهی است؟ در ادامه توضیح خواهیم دارد. برای مشاوره در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در فروشگاه هایپرجیم تماس بگیرد.

 

تفاوت در ظاهر تردمیل‌ها

تمامی انواع تردمیل خانگی یک ویژگی مشترک دارند که در انواع تردمیل باشگاهی دیده نمی‌شود. و آن امکان تا شدن تردمیل است. تردمیل خانگی از قسمت انتهایی نوار نقاله و درست زیر کنسول یا پیشانی دستگاه، جایی که پایه‌های نگهدارنده کنسول تعبیه شده‌اند، تا می‌شود. نگاهی ساده به این قسمت از تردمیل برای خریدار روشن می‌کند که در حال خرید تردمیل خانگی است یا باشگاهی. حال با توجه به این مساله، هنگام خرید تردمیل آن را در خاطر داشته باشید. خرید تردمیل باشگاهی در قیاس با خرید تردمیل خانگی گران‌تر تمام می‌شود.

 

قدرت موتور

مساله بعدی که مستقیما در قیمت تردمیل اثر می‌گذارد، قدرت موتور است. تردمیل هرچه قدرتمندتر باشد، گران‌تر خواهد بود. قدرت موتور رابطه مستقیمی با توانایی تحمل وزن دارد که به‌ جای خود به آن خواهیم پرداخت. بهتر است بدانید برای استفاده خانگی، قدرت 1 تا 2 اسب بخار قدرتی ایدئال و دلخواه است. و برای استفاده باشگاهی، قدرت تردمیل می‌تواند به 7 اسب بخار و بیشتر نیز برسد. به این ترتیب اگر بودجه محدودی دارید، گول تردمیل خانگی با قدرت 5 اسب بخار را نخورید. چراکه اگر چندان سنگین وزن نباشید، هیچ احتیاجی به تردمیلی با قدرت 5 اسب بخار نخواهید داشت. وضعیت برای انواع تردمیل باشگاهی نیز چنین است و خرید یک تردمیل با دقرت 5 تا 7 اسب بخار به‌خوبی به نیازهای شما پاسخ خواهد داد.

 

تردمیل

 

تحمل وزن

تردمیلی بخرید که متناسب با نیاز و وزن شما باشد. برای مثال خرید تردمیلی با تحمل وزن 150 کیلوگرم، برای استفاده خانگی، صرف کردن هزینه بی‌جا خواهد بود. یا اگر باشگاه‌دار هستید، لزومی به خرید تردمیل با تحمل وزن آزاد (200 کیلوگرم) نیست. می‌توانید تردمیل‌هایی با تحمل وزن کمتر بخرید تا هزینه تمام شده کمتر شود. به این ترتیب برای آنکه بتوانیم تردمیل ارزان‌تر بخریم، باید به دنبال مدل‌هایی باشیم که تحمل وزن کمتری دارند. اینگونه به خودی خود در هزینه خرید تردمیل صرفه جویی کرده‌ایم و توانسته‌ایم تردمیل ارزان‌تر بخریم.

 

ضربه گیر

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که در انواع تردمیل وجود دارد، ضربه گیر است. به علت رابطه‌ای که بین سلامتی و وجود ضربه گیر در تردمیل‌ها هست، اهمیت بسیاری دارد که اطمینان داشته باشید تردمیل ضربه گیر دارد. از طرفی می‌خواهید تردمیل ارزان‌تر بخرید، پس بهتر است بدانید که ضربه گیرها چند نوع‌اند. ضربه گیر کف، مرسوم‌ترین نوع ضربه گیر است که حتما باید در تردمیل تعبیه شده باشد. این ضربه گیر حافظ سلامت زانوهای شما خواهد بود. پس به هیچ عنوان بر سر وجود داشتن یا نداشتن آن و تاثیرش بر کاهش هزینه فکر نکنید. هرچه باشد اندکی هزینه بیشتر در قیاس با تردمیل‌هایی که بدون ضربه گیر کف عرضه می‌شوند، ارزش سلامتی زانوهایتان را خواهد داشت. انواع دیگر ضربه گیرها نیز در بهبود کیفیت تردمیل اثرگذار است. ضربه گیرهای SDS و ASA از جمله ضربه‌گیرهای پیشرفته هستند که وجود آنها می‌تواند بر افزایش قیمت تردمیل اثر چشمگیری داشته باشد. اگر از نظر آماری به این ضربه گیرها نگاه کنیم، شاید در نود درصد تردمیل‌ها وجود نداشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ضربه گیرها به سایت فروشگاه هایپرجیم سر بزنید.

 

چند کاره بودن

تردمیل‌های تک کاره تنها به منظور دویدن یا نرمش روی نوار نقاله دستگاه طراحی می‌شوند. اما تردمیل‌های چندکاره می‌توانند تعداد حرکت‌های ورزشی را که با دستگاه انجام می‌دهید افزایش دهند. اغلب تردمیل‌های چندکاره دارای ویبراتور، پایه دراز و نشست، دسته شنا و دمبل هستند. به این ترتیب اگر می‌خواهید از وجود تردمیل فقط برای دویدن استفاده کنید، هزینه بیشتری برای تردمیل چند کاره نپردازید و به خرید تردمیل تک کاره اکتفا کنید.

 

شیب برقی

دویدن روی تردمیل بدون شیب، استفاده از آن را یکنواخت می‌کند و از کارایی‌های آن می‌کاهد. وجود شیب می‌تواند به دویدن تنوع بدهد. از همین رو دو نوع شیب در انواع تردمیل وجود دارد که شیب برقی و شیب دستی نام دارند. واضح است که شیب برقی بر قیمت تردمیل خواهد افزود و اگر قصد کاهش هزینه خرید تردمیل را داریم، باید به خرید تردمیل با شیب دستی راضی شویم. درباره شیب به این نکته توجه داشته باشید، که شیب برقی فقط کار تغییر دادن درجه شیب را به واسطه خودکار بودنش، راحت می‌کند، و از حیث کارایی تفاوتی با نوع دستی ندارد.

 

تردمیل

 

تمامی مواردی را که می‌تواند بر قیمت تردمیل اثر داشته باشد و در نهایت منجر به خرید تردمیل ارزان تر شود، بررسی کردیم. توجه داشته باشید که ممکن است هر یک از این‌ موارد، انواع گوناگونی داشته باشند. با این حال شناخت آنها و دانستن اینکه باید چه انتظاری از کدام تردمیل و در چه دسته بندی داشت، اهمیت بسیاری دارد و مستقیما در تردمیل و هزینه‌ای که خواهید پرداخت، تاثیر دارد.

 

https://hypergymco.com/