جمعه ۰۷ مهرساعت ۰۰:۴۵Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

آیا تعیین سطح زبان آنلاین قابل اعتماد است؟

 

 

 

آزمون های تعیین سطح آنلاین زبان انگلیسی نقش بسیار مهمی را در فرایند یادگیری زبان انگلیسی بازی می کنند. زبان آموزان می توانند در خانه نشسته و از طریق لینک های معتبر در این آزمون های شرکت کرده و به صورت مستمر فرایند یادگیری خود را ارزیابی کنند. این آزمون ها از آن جهت که نشان می دهند زبان آموزان در یک بازده زمانی مشخص تا چه میزان در یادگیری زبان انگلیسی خوب عمل کرده اند از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. ولی سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا می توان به آزمون تعیین سطح آنلاین زبان انگلیسی اعتماد کرد؟ تا چه حد این آزمون ها بازدهی آزمون های حضوری را دارا می باشند؟ در این بخش ما قصد داریم برای شما عزیزان این سبک از تعیین سطح را مورد بررسی قرار داده و مشخص کنیم تا چه حد بازدهی برای شما به همراه دارند. 

 

امنیت بالای آزمون های تعیین سطح آنلاین 

یکی از دلایلی که سبب می شود بسیاری از زبان آموزان این نوع آزمون را به آزمون های سنتی ترجیح دهند امنیت بالای این آزمون ها می باشد. در بسیاری از مراکز برگزاری آزمون های تعیین سطح زبان انگلیسی ، سطح زبان آموزان بر اساس علایق و نظرات شخصی مشخص می شود ولی این در صورتی است زمانی که شما در آزمون های آنلاین شرکت می کنند هیچ تعامل انسانی وجود ندارد و سطح شما بر اساس معیارهای از پیش تعیین شده توسط کامپیوتر مشخص می شود. این مسئله کمک می کند تا زبان آموزان با اطمینان بیشتری این آزمون ها را به روش های سنتی ترجیح دهند. 

 

 رایگان بودن این آزمون ها 

در فرایند یادگیری زبان انگلیسی پول و بحث های مالی نقش بسیار مهمی را بازی می کند. بسیاری از آزمون های تعیین سطحی که به صورت سنتی برگزار می شوند برای هر بار آزمون از زبان آموزان مبلغی را دریافت می کنند ولی این در صورتی است که در آزمون های آنلاین تعیین سطح زبان انگلیسی شما به صورت رایگان در این آزمون ها شرکت کرده و شرایط یادگیری خود را مورد ارزیابی قرار می دهید. 

 

پاسخگویی سریع 

در آزمون های سنتی تعیین سطح زبان انگلیسی ، مراکز برگزاری این آزمون ها یک هفته برای پاسخگویی زمان می خواستند ولی این در حالی است که در آزمون های تعیین سطح آنلاین شما در کمتر از 1 دقیقه نتیجه آزمون را دریافت می کنید و همین امر سبب می شود به صورت مکرر در این آزمون ها شرکت کرده و نتایج را بررسی کنید. آزمون های آنلاین علاوه بر اینکه به سرعت پاسخ ها را به شما ارائه می دهند این فرصت را نیز به شما می دهند تا پاسخ های سریع را نیز بررسی کرده و دلیل اشتباهات را ارزیابی کنید. 

 

استفاده راحت و ساده آزمون های آنلاین 

یکی از بزرگترین مزایای آزمون های تعیین سطح آنلاین ، فاکتور راحتی است. زبان آموزان به راحتی با یک سرچ ساده می توانند بیش از صدها منبع برای آزمون های تعیین سطح آنلاین پیدا کنند که هر یک از آن ها بر روی مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی تمرکز دارند. این آزمون ها از آنجایی که در یک فضای دوستانه و راحت برگزار می شوند بازدهی بسیار بالاتری نیز نسبت به آزمون های تعیین سطح سنتی دارند. 

 

ارزیابی بر اساس معیارهای بین المللی 

آزمون های تعیین سطح آنلاین عموما بر اساس دو معیار سنجش بین المللی یعنی آزمون تعیین سطح کمبریج و آزمون تعیین سطح پرینستون تهیه می شوند. این دو شرکت بزرگ که سال ها است که در بحث آموزش زبان انگلیسی زبان آموزان را همیاری می کنند و در طی این سال ها نیز عملکرد بی نظیری از خود به جای گذشته اند. در طی سالهای اخیر این دو شرکت دستورالعمل مشخصی را تدوین کرده اند که بر اساس آن سازمان های جهانی می توانند سوالاتی را طراحی نمایند که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی مورد بررسی داده و نتیجه فوق العاده نیز داشته باشد. آزمون هایی که بر اساس معیارهای مشخص شده این دو موسسه طراحی می شوند مورد قبول اتحادیه اروپا بوده و حتی دبیرستان های کشورهای مختلف نیز از آن ها بهره می گیرند. 

 

آزمون تعیین سطح حضوری یا آنلاین؟ 

با توجه به تمامی نکاتی که پیش از این به شما گفته می شود تصور می شود آزمون های تعیین سطح آنلاینی که بر اساس معیارهای ذکر شده طراحی شده اند از اعتبار کافی برای کمک به زبان آموزان برخوردار هستند. این آزمون ها اگر بر اساس الگوهای موجود طراحی تدوین شوند به درستی می توانند نقاط ضعف زبان آموزان را مشخص کرده و به آن ها در فرایند یادگیری زبان انگلیسی کمک کنند.

 

رفیعی انگلیش کلینیک 

در طی سال های فعالیت خود آموزشگاه آنلاین انگلیش کلینیک همیشه تلاش کرده است تا مفاهیم به روز و معتبر را در اختیار زبان آموزان قرار دهد. این موسسه که توسط دکتر حامد رفیعی تاسیس شده است در طی سال ها فعالیت خود موفق شده 58 هزار زبان آموز را فارغ التحصیل کند. در همین حین این آموزشگاه آنلاین آزمون آنلاین تعیین سطحی را طراحی کرده است که به زبان آموزان این امکان را می دهد تا در طی 30 دقیقا به سوالات مربوطه پاسخ بدهید. در انتهای این آزمون تعیین سطح آنلاین زبان آموزان بر اساس سوالاتی که پاسخ داده اند سطح زبانی خود را متوجه شده و در انتها نیز دوره در خوری به آن ها پیشنهاد می شود.